Pytania pacjentów (349)
-
Dzień dobry Mam pytanie odnośnie wyniku badań RTG zatok oto opis: Przyścienne zgrubienie błony ślu
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Opis RTG wskazuje na przyścienne zgrubienie błony śluzowej w zatokach szczękowych, co najczęściej oznacza przewlekłe zapalenie błony śluzowej zatok. Informacja, że zatoki czołowe są… Więcej
-
Nie mam jeszcze 30 lat, staram się odżywiać zdrowo i regularnie trenuję ok. 5 razy w tygodniu. Nie p
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Zakładam, że choroba Hashimoto pozostaje w fazie eutyreozy. Przy utrzymującym się podwyższonym poziomie LDL mimo zdrowego stylu życia warto poszerzyć diagnostykę. Zalecałbym wykonanie… Więcej
-
Witam. Odebralam wynik morfologii i zmartwil mnie podwyzszony wynik RNCB% 0,30 natomiast NRCB# 0.02
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Izolowany niewielki wzrost parametru NRBC% przy jednoczesnym prawidłowym wyniku wagowym NRBC# oraz prawidłowej pozostałej morfologii krwi zwykle nie ma istotnego znaczenia klinicznego.
-
Dzień dobry, Lekarz stwierdził u mnie ropne zapalenie gardła, ból promieniuje na ucho i jest nie do
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Nie należy samodzielnie łączyć ketoprofenu z ibuprofenem. Jeśli nurofen nie przynosi wystarczającej ulgi, bezpieczną alternatywą jest stosowanie go naprzemiennie z paracetamolem co… Więcej
-
Witam, od tygodnia piecze/ szczypie mnie okolica prawego zebra, nie jestem po urazie, nie jestem ale
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Obserwowana przeczulica skórna najczęściej wynika z podrażnienia włókien czuciowych nerwów międzyżebrowych. Czasami takie dolegliwości mogą poprzedzać pojawienie się zmian skórnych… Więcej
-
Dzień dobry ma pytanie czy można łączyć klabax z gripexem
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Tak, w większości przypadków Klabax (klarytromycyna, antybiotyk makrolidowy) można stosować łącznie z Gripexem (osoby z chorobami serca, nadciśnieniem lub arytmią powinny zachować… Więcej
-
PLTmi spadły (od kilku lat w wynikach mam ponad 200) mam podwyższone: rdw-cv , mch ,mchc , monocyty
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Przy interpretacji morfologii konieczne jest podanie płci. Hemoglobina 12,2 g/dl jest wartością prawidłową dla kobiet, natomiast u mężczyzn byłaby już poniżej normy. Liczba płytek… Więcej
-
Dzień dobry, czy mogę prosić o oponie na temat opisu? W dolnym polu płuca lewego okolicy przyserc
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Jeśli opis badania nie koreluje z ostrymi objawami ze strony układu oddechowego (kaszel, duszność, gorączka) ani z chorobami przewlekłymi, takimi jak astma oskrzelowa, POChP czy palenie… Więcej
-
Czy asmag forte mogę rozgryźć kub rozkryszyc przed polknieciem lub podzielić nożem na 4 mniejsze czę
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Przy trudnościach z połykaniem tabletek, zwłaszcza w ciąży, bezpieczniejszym rozwiązaniem są formy rozpuszczalne w wodzie, np. proszki lub tabletki musujące, lub preparaty płynne,… Więcej
-
Dzień dobry,co oznacza wynik krwi liczba niedojrzałych granulocytów (IG) 0,00
Dzień dobry,co oznacza wynik krwi liczba niedojrzałych granulocytów (IG) 0,00
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Wynik IG (liczba niedojrzałych granulocytów) równy 0,00 oznacza, że w badaniu krwi nie stwierdzono obecności niedojrzałych form granulocytów – jest to typowe u osób zdrowych i zazwyczaj… Więcej
-
Witam, Aktualnie jestem w 22 tygodniu ciąży. Zrobiłam badania krwi żeby sprawdzić czy suplement kt
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Proszę skonsultować się z ginekologiem prowadzącym ciążę w sprawie suplementacji żelaza, zwłaszcza przy niskiej ferrytynie. Lekarz może zalecić preparat żelaza na receptę, aby uzupełnić… Więcej
-
Dzień dobry, mam kilka pytań: 1. Czy mogę przyjmować leki antydepresyjne setaloft (za jakiś czas z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Schemat przyjmowania suplementów i leków jest bezpieczny i nie wymaga zmian.
-
Dzień dobry, Zacznę od tego, że jestem 25 letnim mężczyzną, żyjącym, i odżywiającym się zdrowo. Z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Warto rozpocząć diagnostykę od wykonania podstawowych badań krwi i moczu – zachęcam w tym celu do wypełnienia ankiety „Mój zdrowie” na IKP w zakładce Profilaktyka, a następnie skontaktowania… Więcej
-
W środku nocy budzi mnie ból w lewej dolnej części podbrzusza i odczuwam potrzebę wypróżnienia się.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Objawy brzmią na klasyczne omdlenie wazowagalne w sytuacjach defekacji. Omdlenia są niebezpieczne głównie z powodu ryzyka upadku, ale sam mechanizm może być łagodny. Ważne jest ustalenie… Więcej
-
Dzień dobry, od kilku dni jestem przeziębiona, kaszel, stan podgorączkowy 37-37,5. Objawom towarzysz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Możliwe, że przyspieszony puls jest nie tylko wynikiem stanu podgorączkowego i samej infekcji, ale być może również leków, które Pani przyjmuje, szczególnie tych zawierających pseudoefedrynę.… Więcej
-
Dzień dobry. Potrzebuję pomocy przy interpretacji rozmazu leukocytów. Neutrocyty (NEU%) ↓ 46,7 % 5
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Rozmaz krwi pokazuje, że w jednostkach procentowych nieco obniżony jest odsetek neutrofili i bazofili, a nieznacznie podwyższony odsetek limfocytów i monocytów, co zwykle nie budzi… Więcej
-
Dzień dobry. Jestem 23-letnim chłopakiem, zażywam acard 75mg raz dziennie, i od dłuższego czasu doś
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Nie podał Pan w opisie wskazania medycznego włączenia kardiologicznej dawki kwasu acetylosalicylowego (Acard 75 mg), dlatego nie sposób szczegółowo skonsultować leczenia w tym miejscu;… Więcej
-
Witam, kobieta 43 lata, aktywna , zdrowy tryb życia. Zrobiłam rozszerzony pakiet badań krwi oraz bad
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, w Pani wynikach podwyższone monocyty w jednostkach procentowych przy prawidłowych wartościach w przeliczeniu na liczbę bezwzględną oraz przy prawidłowych pozostałych parametrach morfologii… Więcej
-
Bol kłujący, piekący po lewej stronie klatki piersiowej na wysokości piersi,, promieniujący do plecó
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Opisany przez Panią (piersi) kłujący , piekący ból po lewej stronie klatki piersiowej, nasilający się przy nabieraniu powietrza i promieniujący do pleców, najprawdopodobniej jest neuralgią,… Więcej
-
Dzień DObry Liczba niedojrzałych granulocytów (IG) ↓ 0,00 ×103 / norma laboratorium- µl 0,01 — 0,1
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Nieznacznie obniżona liczba niedojrzałych granulocytów (IG 0,00 przy normie 0,01–0,10 ×10³/µl), przy prawidłowych pozostałych parametrach morfologii, nie jest powodem do niepokoju.… Więcej
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…