Pytania pacjentów (349)
-
Dzień dobry, Ile dziennie kapsułek Szelazo + SR powinnam zażywać przy niedoborze feryttyny 13 ng/m
Dzień dobry,
Ile dziennie kapsułek Szelazo + SR powinnam zażywać przy niedoborze feryttyny 13 ng/ml?ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Przy niedoborze ferrytyny na poziomie 13 ng/ml zdecydowanie nie powinna Pani polegać na preparacie Szelazo + SR, ponieważ jest to jedynie suplement diety, a nie lek zawierający żelazo… Więcej
-
Dzień dobry. Od kilku dni posiadam bardzo mocne bóle mięśni całego ciała. Moje wyniki krwii prezen
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry Podwyższone przeciwciała klasy IgG przeciw wirusowi Epstein-Barr (EBV) przy bardzo niskim poziomie IgM świadczą o przebytej infekcji w przeszłości, a nie o aktywnej mononukleozie. Lekko… Więcej
-
■ Dzień dobry. Dużo moich znajomych jak sie okazuje ma raka choruje na raka ogólnie mówię bo jeden n
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Dla kobiet najważniejsze badania profilaktyczne obejmują regularną cytologię płynną szyjki macicy co 3 lata, a od ubiegłego roku również badanie w kierunku HPV. Badanie piersi obejmuje… Więcej
-
Dzień dobry, dwa miałam temu atak rwy kulszowej. Otrzymałam receptę na leki doustne Mydocalm Forte 1
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Opisywane przez Panią uczucie silnego bicia serca może być działaniem niepożądanym niektórych z przyjmowanych leków, szczególnie po podaniu deksametazonu (Dexaven), który może przejściowo… Więcej
-
Dzień dobry. Mam 49 lat i miałam robiona morfologię krwi, która wyszła dobrze, z wyjątkiem jednego p
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Nieznacznie obniżony poziom monocytów (5,0 przy normie 5,1–12,3) nie jest powodem do niepokoju, szczególnie jeśli wartość bezwzględna (wagowo) mieści się w normie i pozostałe parametry… Więcej
-
Mam mieć zabieg w w szpitalu na NFZ lekarza powiedział że muszę mieć skierowanie od internisty cz mo
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Jeżeli jest Pani ubezpieczona, najłatwiej będzie uzyskać skierowanie w POZ, ale każdy lekarz wystawiający e-skierowania również może to zrobić –-nie musi to być koniecznie lekarz w… Więcej
-
Witam, Mam 37 lat, od dwoch dni odczuwam dziwne klucie pod pacha ale tak bardziej od zewnetrznej
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Kłujący ból punktowy pod pachą najczęściej ma charakter neuralgii i może być związany z podrażnieniem korzeni nerwów biegnących wzdłuż żeber. U osób nadpobudliwych, nadwrażliwych takie… Więcej
-
Witam, Mam 37 lat i od dwoch dni kluje mnie pod pacha bardziej od zewnetrznej strony niz posrodku
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Kłujący, punktowy ból pod pachą najczęściej ma charakter neuralgii i może być związany z podrażnieniem korzeni nerwów biegnących wzdłuż żeber. U osób nadpobudliwych, nadwrażliwych… Więcej
-
Witam! Mam 23 i zrobiłem niedawno morfologie krwi. Prosiłbym o pomoc w interpretacji wyników. Kilka
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Na podstawie przedstawionych wyników morfologii widoczne są jedynie niewielkie odchylenia od normy, które najczęściej nie mają istotnego znaczenia klinicznego, zwłaszcza jeśli pozostałe… Więcej
-
Dzień dobry, Wczoraj rano używałem przez około godzinę maszynki do wypalania w drewnie. Coś na ksz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. W opisanej sytuacji najlepiej przez kilka dni dać ręce odpocząć i unikać czynności wymagających mocnego ściskania, takich jak praca narzędziami, używanie śrubokręta czy długie trzymanie… Więcej
-
Dzien dobry, zrobiłem badania na boreliozę. Mam takie wyniki: IgG < 5; IgM 3,57. Co to co to znaczy
Dzien dobry, zrobiłem badania na boreliozę. Mam takie wyniki: IgG < 5; IgM 3,57. Co to co to znaczy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Na podstawie wartości, które Pan podał – IgG < 5 i IgM 3,57 – najprawdopodobniej laboratorium używało jednostek względnych stosowanych w ELISA, czyli tzw. indeksu absorbancji lub… Więcej
-
Witam, od dwóch dni stosuje olfen 100 na ból lędźwi. Dzisiaj przy jedzeniu kolacji zrobił mi się na
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Ważna jest informacja o przybliżonym rozmiarze pęcherzyka. Jeżeli jest niewielki (kilka milimetrów), pojedynczy i nie pojawiają się nowe zmiany, zwykle wystarczy obserwacja, ponieważ… Więcej
-
Z jakiego powodu fluoksetyna ( seronil) dyskwalifikuje do oddania krwi? Czy stezenie leku we krwi je
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Fluoksetyna (np. Seronil) może dyskwalifikować z oddania krwi głównie ze względów bezpieczeństwa biorcy. Lek krąży w osoczu i ma bardzo długi okres półtrwania (fluoksetyna ok. 4- 6… Więcej
-
Proszę o interpretację wyników badań krwi poza tolerancją: Monocyty - 11.2% (norma 2-10%) Kwas moc
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Podane monocyty podano wyłącznie w procentach – zakładam, że ich wartość bezwzględna mieści się w normie, więc nie ma powodu do niepokoju. Kwas moczowy jest podwyższony (jeżeli współistnieje… Więcej
-
Jestem w 26 tc. Miałam robiona krzywa cukrzycowa. Czy te wyniki są w porządku? Na czczo -85 Po 1
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Diabetolog oczywiście miał rację - wyniki są w normie i nie ma powodu do niepokoju.
-
Jeśli przyjmuję lek Heviran, jestem w 2 miesiącu 3-miesięcznej terapii na opryszczkę mogę oddać krew
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. W czasie przyjmowania acyklowiru (Heviran) oddanie krwi zazwyczaj nie jest możliwe. Wynika to przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze, lek krąży we krwi i - zgodnie z zasadą… Więcej
-
Witam Dzień po zadymieniu się przy rozpalaniu w piecu dokuczają mi zawroty głowy i ogólne słabe sa
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Tlenek węgla (czad) wiąże się z hemoglobiną znacznie silniej niż tlen, co prowadzi do przedłużonego niedotlenienia tkanek, które może trwać nawet po opuszczeniu zadymionego pomieszczenia.… Więcej
-
Witam. Jestem kobietą, mam 23 lata. Tydzień temu obudziłam się rano z bardzo silnym bólem kręgosłup
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Jeżeli po 7 dniach ból nadal jest silny i nie reaguje na leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne (ibuprofen, nimesulid, tramadol), warto skonsultować się z lekarzem. Może być potrzebne… Więcej
-
Czy mogę brać Aviomarin z moimi lekami? Leki które biorę to Prefaxine, Ranofren, Lamitrin, Letrox i
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Generalnie można stosować Aviomarin z zażywanymi lekami, ale należy uważać na senność, zawroty głowy lub zaburzenia równowagi, zwłaszcza łącząc go z Prefaxine i Lamitrin, które same… Więcej
-
Dzień dobry, zrobiłem wyniki krwi i wyszły mi podwyższone granulocyty 1.0 (norma do 0.7) i drugi wyn
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Pana wyniki najprawdopodobniej odzwierciedlają odpowiedź organizmu na infekcję bakteryjną sprzed miesiąca. Brak podwyższonego CRP i OB sugeruje, że obecnie nie ma aktywnego stanu zapalnego.… Więcej
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…