Pytania pacjentów (159)
-
Jak ktoś urodził się np bez kciuka to jak wygląda przeszczep? Trzeba od zmarłego? czy jak to wyglada
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Można pobrać palec z własnej stopy i przeszczepić jako kciuk jest to metoda najlepsza, gdyż ryzyko odrzucenia jest mniejsze niż w przypadku pobrania od zmarłego, szczegóły… Więcej
-
Chciałabym się poradzić, bo już nie wiem co dalej robić. Mój syn (teraz 7l.) od 10 miesiąca życia
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Proponuje pobranie węzła chłonnego szyjnego do badania hist-pat w celu ostatecznego rozstrzygnięcia przyczyny choroby
Dr Szczęśniak
-
Dzień dobry, W dniu 21.09.2020 mama miała operację nowotworu złośliwego jelita grubego. Czy nie ma
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zaszczepienie przeciw grypie i innym chorobom jest możliwe u osoby zdrowej bez cech infekcji również rany pooperacyjnej, jeśli mama czuje się dobrze nie ma stanu zapalnego rany, nie gorączkuje… Więcej
-
Witam, mam 18 lat, trenuję sprinty i skok w dal. Od kilku miesiecy nie trenuje poniewaz czuje bol w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
objawy które Pan opisuje mogą być spowodowane wypuklina lub przepukliną w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Należy wykonać rezonans magnetyczny odcinka L-S kręgosłupa, jeśli… Więcej
-
Co mogę zrobić gdy mam zastrzał przemywa
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
Proszę udac się szybko do chirurga należy zmianę naciąć i ewakuowac tresc ropną
-
Dzień dobry. Czy z podejrzeniem endometriozy ( bolesny guzek w bliźnie ) mogę iść do chirurga , czy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
Może Pani oczywiście pójść do chirurga
Pozdrowienia
Dr Grzegorz Szczęśniak
-
Witam, dzisiaj rano dostałam kłującego bólu 2/3 cm obok pępka po prawej stronie. Ból występuje podcz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
Proszę pilnie udać się do chirurga może to być ostre zapalenie wyrostka robaczkowego
Dr Szczęśniak
-
Witam od tygodnia mam problem z lewa ręka zanik sprawności problem przekrecenia kluczy w drzwiach pa
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzien dobry
Moze to byc objaw porazenia splotu barkowego lub dyskopatii szyjnej prosze zgłosić sie do neurologa moze trzeba wykonać RM kr. Szyjnego
Dr Szczęśniak
-
Witam około 4 dni temu pojawił się u mnie ropien okoloodbytniczy na początku był on niewielkich rozm
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
proszę zgłosić się do chirurga lub na SOR , ropień należy naciąć i ewakuować treść ropna
Dr Szczęśniak
-
Witam, chciałabym się dowiedzieć czy wynik mojego badania jest groźny lub poważny, robiłam dzisiaj u
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
proszę udać się do gastroenterologa lub chirurga, konieczna jest dalsza diagnostyka-TK brzucha i kolonoskopia
Dr Szczęśniak
-
W sierpniu mialam metoda laparoskopowa usuwany torbiel jajnika. Torbiel zostala wyluszczona. Od tamt
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
Prosze odwiedzić neurologa może to być neuralgia nerwu płciowo-udowego lub zasłonowego
Dr Szczęśniak
-
Witam, 10 grudnia miałam zabieg usunięcia włókniaka w lewej piersi w znieczuleniu ogólnym. Włókniak
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzien dobry
Jesli jest wynik hist-pat i to gruczolakowłókniak -zmiana łagodna to nie ma przeciwskazań do planowania ciąży
Dr Szczęśniak
-
Witam, u mojego taty, lat 70, stwierdzono: W badaniu TK:w prawym płacie wątroby w fazie tętniczej w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzien dobry
Z opisu badan wynika ze to nowotwor watroby lub
dróg źółciowych
Nalezy wykonac biopsje guza i po otrzymaniu rozpoznania skontaktowac sie z onkologiem, ktory ustali…
-
Dzien dobry , rok temu przeszłam zapalenie piersi ( pierś zaczerwieniona, ciepła , większa , zapisan
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
Konieczna jest biopsja gruboigłowa zmiany pod mammografią jesli pod Usg nie widać zmiany.
Prosze zgłosić sie do onkologa
Dr Szczęśniak
-
Witam, mam w lewym sutku jakiś strupek z krostami swędzącymi, po USG wykazało mi jakąś plamkę właśni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzien dobry
Prawdopodobnie trzeba obejrzec zmiane sutka dermatoskopem i prawdopodobnie pobrac wycinek lub usunąc w całości
Dr Szczęśniak
-
Witam, 3 dni temu poczułam ból szparze pośladkowej na samej górze. niema żadnej ropy itp. boli gdy c
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
z wymienionych objawów wynika że może to być torbiel włosowa lub już ropień w tej okolicy, polecam wizytę u chirurga
Dr Szczęśniak
-
Witam. Jestem kobieta,25 lat. Ok 3 tygodnie temu zauważyłam u siebie powiększone węzły chłonne szy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
Trzeba wykonać USG i biopsję wezła jesli sa watpliwości usunąc w całości
Dr Szczęśniak
-
Dzień dobry. Od kilku miesięcy mam guzka w okolicy pachwiny lewej. Jest twardy i wyczuwalny i nie pr
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
polecam wizytę u chirurga, można wcześniej wykonać USG tej okolicy-może to być przepuklina, powiększony węzeł chłonny lub torbiel/endometrioza więzadła obłego macicy
Więcej
-
Dzień Dobry, W Tomografii komputerowej, mam takie niepokojące stwierdzenie diagnostyczne. W lewym
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Jeśli miał Pan laparotomię urazową i usunięcie pękniętej sledziony, moga to być fragmenty śledziony które wszczepiły się w tkankę otrzewnową . Jęsli tak jest to należy… Więcej
-
Witam, miałam ostatnio robioną kolonoskopię, ogólnie wynik jest prawidłowy, tylko bardzo zmartwiło m
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
Raczej nie ma powodu do niepokoju miga to być zmiany zapalne lub angiodysplazja proszę spokojnie oczekiwać na wynik hist-pat
Dr Szczęśniak
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…