Chciałabym się poradzić, bo już nie wiem co dalej robić. Mój syn (teraz 7l.) od 10 miesiąca życia
1
odpowiedzi
Chciałabym się poradzić, bo już nie wiem co dalej robić.
Mój syn (teraz 7l.) od 10 miesiąca życia miał powiększone węzły chłonne na szyi. Wyniki zawsze były dobre, lekarz palpacyjnie węzły sprawdzał na każdej wizycie a w 2013 roku, gdy syn miał 2 lata, zlecił usg,węzły miały po 9 mm z obu stron, były podłużne.
Mijały lata, węzły były kontrolowane, ale coś mnie tknęło by zrobić usg węzłów chłonnych oraz jamy brzusznej. Oto wyniki :
USG Jamy brzusznej:
Wątroba niepowiększona, normoechogeniczna, bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy bez złogów, drogi żółciowe nieposzerzone. Śledziona niepowiększona, bez zmian ogniskowych. Trzustka niepowiększona bez zmian ogniskowych. Aorta, przestrzeń zaotrzewnowa w widocznym zakresie w normie. Obie nerki symetryczne, o prawidłowym zróżnicowaniu korowo-rdzeniowym, bez złogów i cech zastoju,warstwa miąższowa w normie. Pola nadnerczowe w normie. Pęcherz moczowy gładkościenny,patologii w miednicy mniejszej nie uwzgledniono.
Dodatkowo zrobiono usg tarczycy, wszystko w porządku.
USG węzłów chłonnych:
Obustronnie na szyi wzdłuż mięśni SCM widoczne pojedyncze pakiety węzłowe. Po stronie prawej 31x5,8 mm, po lewej 31x7 mm. Na karku po stronie prawej węzeł chłonny 8x2,6mm, po lewej 8x3mm.
W prawym pachowym dole węzeł chłonny 8x2,6mm, w lewym dole pachowym 11x3,8mm.
W dołach nad i podobojczykowym oraz w okolicy pachwin patologicznych węzłów chłonnych nie stwierdzono.
Syn kilka lat temu przechodził mononukleozę, obecnie od roku ma przerost migdałków,miesiąc temu miał zapalenie gardła. Ma próchnicę.
Żadnych objawów chorób nie ma. Nie schudł,nie jest osłabiony, nie swędzi go ciało, nie ma zlewnych nocnych potów. Jest energiczny, ma apetyt,nie skarży się na żadne bóle i inne.
RR 105/67
Alat,Aspat w normie
Tsh 2,32 mlU/l
Jonogram w normie
EKG w normie
TK głowy wszystko ok.
Wyniki morfologii z lutego br.w normie. W lutym CRP 13,OB 7
Wyniki z dzisiaj, tj.18.07 br.
Wszystko w normie oprócz :
MCV - 78,7 fl (82-98)
MCHC- 25,9 pg (27-33)
Neurocyty 1,00 (1,5-7)
%Neurocyty 23,9 (40-60)
%limfocyty 61,9 (35-55)
ROZMAZ :
%Neurocyty 22 (40-74)
%eozynocyty 4 (0-7)
%limfocyty 74 (19-48)
OB 12
CRP 0,50
Oczywoscie boję się nowotworów układu chlonnego i niepokoją mnie pakiety.
Pani, która wykonywała USG stwierdziła, że nie sądzi by węzły były podejrzane, ale w głowie ciągle mam te pakiety,po jednym z każdej strony.
Lekarz rodzinny po badaniu palpacyjnym stwierdził, że nie widzi powodu żeby rozszerzyć diagnostykę.
Co robić?
Mój syn (teraz 7l.) od 10 miesiąca życia miał powiększone węzły chłonne na szyi. Wyniki zawsze były dobre, lekarz palpacyjnie węzły sprawdzał na każdej wizycie a w 2013 roku, gdy syn miał 2 lata, zlecił usg,węzły miały po 9 mm z obu stron, były podłużne.
Mijały lata, węzły były kontrolowane, ale coś mnie tknęło by zrobić usg węzłów chłonnych oraz jamy brzusznej. Oto wyniki :
USG Jamy brzusznej:
Wątroba niepowiększona, normoechogeniczna, bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy bez złogów, drogi żółciowe nieposzerzone. Śledziona niepowiększona, bez zmian ogniskowych. Trzustka niepowiększona bez zmian ogniskowych. Aorta, przestrzeń zaotrzewnowa w widocznym zakresie w normie. Obie nerki symetryczne, o prawidłowym zróżnicowaniu korowo-rdzeniowym, bez złogów i cech zastoju,warstwa miąższowa w normie. Pola nadnerczowe w normie. Pęcherz moczowy gładkościenny,patologii w miednicy mniejszej nie uwzgledniono.
Dodatkowo zrobiono usg tarczycy, wszystko w porządku.
USG węzłów chłonnych:
Obustronnie na szyi wzdłuż mięśni SCM widoczne pojedyncze pakiety węzłowe. Po stronie prawej 31x5,8 mm, po lewej 31x7 mm. Na karku po stronie prawej węzeł chłonny 8x2,6mm, po lewej 8x3mm.
W prawym pachowym dole węzeł chłonny 8x2,6mm, w lewym dole pachowym 11x3,8mm.
W dołach nad i podobojczykowym oraz w okolicy pachwin patologicznych węzłów chłonnych nie stwierdzono.
Syn kilka lat temu przechodził mononukleozę, obecnie od roku ma przerost migdałków,miesiąc temu miał zapalenie gardła. Ma próchnicę.
Żadnych objawów chorób nie ma. Nie schudł,nie jest osłabiony, nie swędzi go ciało, nie ma zlewnych nocnych potów. Jest energiczny, ma apetyt,nie skarży się na żadne bóle i inne.
RR 105/67
Alat,Aspat w normie
Tsh 2,32 mlU/l
Jonogram w normie
EKG w normie
TK głowy wszystko ok.
Wyniki morfologii z lutego br.w normie. W lutym CRP 13,OB 7
Wyniki z dzisiaj, tj.18.07 br.
Wszystko w normie oprócz :
MCV - 78,7 fl (82-98)
MCHC- 25,9 pg (27-33)
Neurocyty 1,00 (1,5-7)
%Neurocyty 23,9 (40-60)
%limfocyty 61,9 (35-55)
ROZMAZ :
%Neurocyty 22 (40-74)
%eozynocyty 4 (0-7)
%limfocyty 74 (19-48)
OB 12
CRP 0,50
Oczywoscie boję się nowotworów układu chlonnego i niepokoją mnie pakiety.
Pani, która wykonywała USG stwierdziła, że nie sądzi by węzły były podejrzane, ale w głowie ciągle mam te pakiety,po jednym z każdej strony.
Lekarz rodzinny po badaniu palpacyjnym stwierdził, że nie widzi powodu żeby rozszerzyć diagnostykę.
Co robić?
Dzień dobry,
Proponuje pobranie węzła chłonnego szyjnego do badania hist-pat w celu ostatecznego rozstrzygnięcia przyczyny choroby
Dr Szczęśniak
Proponuje pobranie węzła chłonnego szyjnego do badania hist-pat w celu ostatecznego rozstrzygnięcia przyczyny choroby
Dr Szczęśniak
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Mam pogłębioną kifozę piersiowa (wiek 34 lata). Jakiś czas temu w badaniu radiologicznym wyszła przebyta choroba Scheuermannna. Jakie metody fizjoterapii pomoglyby w utrzymaniu "prostszej" postawy? Jakie sporty moglyby pomóc, a jakie są odradzane? Plecy bolą przy wysiłku, długim siedzeniu i staniu.…
- Potrzebuje pomocy! W poniedziałek tj. 15 lipca ok. 2 godziny zażyłam 2-3 "kreski" Amfetaminy. mija 3 dzień od tego a Ja nadal to czuje? Sprawdzałam na internecie i mam prawie każdy objaw przedawkowania! moje pytanie brzmi czy jest to możliwe i czy któryś z państwa mógłby się tym tematem zainteresować?…
- Czy układa Pani również dietę dla cukrzyków?
- Czy dodanie do ciastek kofeiny kapsułkach sprawi że zadziałaja one pobudzajaco? Jaki wpływ na kofeine ma temperatura? Jaki jest czas po ktorym organizm odczuwa pobudzające działanie cuku i kofeiny?
- Jestem po dwóch nieudanych operacjach usuniecia kłębczaka tętnic szyjnych oraz embolizacji.Jaka jest skutecznosc naswietlen tego guza[OPERACJA NIE WCHODZI W GRE\ Guz ok 38mmx 40mm
- Od dłuższego czasu planuję wizytę u psychologa, ale boję się, że mam tak wiele różnych problemów, że nie będę w stanie nawet o wszystkich opowiedzieć. Nie będę wiedziała od czego zacząć. Nie wiem też jak znaleźć takiego, przed którym będę mogła się otworzyć. Czym się mam kierować przy wyborze?
- Które miejsce jest igłowane przy migrenie?ile potrzeba zabiegów i na jaki czas jest efekt ?
- Chciałam się zapytać odnośnie menopauzy. Mam 48 lat ostatnią miesiączkę miałam 24 lutego . Byłam końcem kwietnia u ginekologa z powodu braku okresu. Pani doktor zrobiła mi usg i stwierdziła że wszystko jest ok i może być to już menopauza i że mogę już nie dostać okresu. 16 lipca zauważyłam słabe…
- Mój syn miał stwierdzony syndromy adhd w przedszkolu, teraz ma 9,5 lat i zauważam syndromy zespołu aspargera gdzie powinnam się z nim udać ma problemy z rówieśnikami , prowokują go a on wybucha agresja trudno mu być elastycznym,nie je niczego czerwonego ma obrzydzenie do śliskich rzeczy , martwi…
- Koniec kwietnia- diagnoza hashimoto tsh 6,02 ft 3 3,47 (2-4,4) ft 4 0,99 (0,93-1,7) anty TPO 494 anty tg 587 początek lipca po letrox 75(ale po miesiacu brałam pół bo już wtedy zaczęłam sie czuć dużo gorzej(pojawiły sie objawy hashimoto a wcześniej nie miałam)) tsh8,96 (0,27-4,2) ft3…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.