Pytania pacjentów (5899)
Spoznia mi sie okres 9 dni bylqm u ginekologa i zlecil badanie hcg z moczu wynik ujemny pobrana cytologia i bakteriologia rowniez przepisal tabletki luteina 50g 1 raz dziennie na wieczor pod jezyk . A moje pytanie jest takie czy po tych tabletkach zacznie mi sie okres i czy bede miala problem z zajciem w ciaze
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
luteinę podpoliczkowo przyjmujemy 3 razy dziennie
Od dłuższego czasu borykam z z kandydozą okolic intymnych, czy preparat Candivag może mi pomóc w zapobieganiu nawrotom ? I czy mogę go bezpiecznie przyjmować w ciąży ?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
grzybicę trzeba leczyć, a nie udawać leczenie
Mam problem z zajściem w ciąże.
Robiłam badania krzywej cukrzycowej i insulinowej przy stężeniu glukozy75g ,wyniki:
*glukoza na czczo -86,84 po 1godz.-128,76 po 2godz-98,84
*insulina na czczo-14,8 1godz.-110,8 2godz. -128,2.
Czy mam insulino-odporność?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
tak
Podczas wizyty i zrobionego usg okazało się że posiadam polipa endometrialny 7 mm x 4 mm. Czy mam od razu podejmować się zabiegu histeroskopii czy spróbować leczenia hormonalnego przez kilka miesięcy. Nie rodziłam jeszcze dzieci i nie miałam wykonywanych żadnych zabiegów, brak ingerencji w macicę.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
polipów nie leczy się hormonami
Co może być przyczyną plamień miedzy miesiączkami? Ciąża odpada, cytologia w normie, miesiączkuje w normie, nie przyjmuje żadnych lekarstw, antykoncepcji itp. Do ginekologa wybieram sie 20 lipca. Plamienia nie występują regularnie, nie są obfite ( kolor różowy ), w styczniu pojawiły sie dokładnie w połowie cyklu i o zgrozo trwały aż do kolejnej miesiączki, czasami pojawiają sie po dużym wysiłku a czasami wogóle. Teraz zaczęły sie 3 dni przed miesiączką. Plamieniom nie towarzyszą żadne inne dolegliwości.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
niewydolność hormonalna jajników
wzielqm 5 tabletek anty... Odstawiłam poniewaz złe sie czułam migrena złe stany psychiczne ... Daotalam po 2 dniach krwawienia . Prosze o odp ile mniej wiecej dni trwa krwawienie po odstawieniu antykoncepcji? Oraz po ilu dniach około powinnam dostac normalna miesięczke ?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
różnie to może wyglądać
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
ginekolog błądzi bo wymaga Pani leczenia właśnie przez ginekologa, który ma o tych stanach pojęcie, trzeba go znaleźć...
Mam problem który zaczyna mnie bardzo niepokoić. Ostatnio po kilkunastu godzinach od współżycia podczas wyproznianiu się zauważyłam krwawienie z pochwy. Nie była to raczej wydzielona A jasna, świeża krew, jak z nosa, nie było jej bardzo dużo ale jednak, jak że skaleczenia palca. Byłam u ginekologa, powiedział że oprócz otarcia szyjki macicy (Ale jeszcze nie jest to podobno nadzerka) nie widzi żadnych zmian na usg I podczas badania. Niestety od tamtej pory, minął już tydzień, coraz bardziej boli mnie krocze, jajniki, macica, jak podczas normalnego okresu (A jestem w połowie cyklu, u lekarza byłam 3 dni po miesiaczce). Nigdy tak nie mialam poza okresem. Dostałam globulki nawilżające do stosowania raz w tygodniu. Czy mam się niepokoić tym bólem? Czy to jakiś rodzaj regeneracji po obtarciu? Krew juz sie nie pojawila, nie zauwazylam tez uplawow, jedynie biala wydzielina ale wydaje mi sie ze jest normalna. Od 6 lat biorę tabletki antykoncepcyjne, mam 24 lata.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
mogą to być uboczne skutki antykoncepcji
Mam 22 lata od kilku lat biorę tabletki antykoncepcyjne aktualnie biorę tabletki Jeanine od jakiś 8 miesięcy i zawsze moja miesiączka jest przy tych tabletkach dosyć obfita i trwa 6 dni. Miesiąc temu byłam u ginekologa wszystko było dobrze została wykonana cytologia dostałam miesiączki takiej jak zawsze. W tym miesiacu moja miesiączka była inna ponieważ była dużo bardziej skąpa w ciemnym kolorze prawie czarna i trwała o polowe krócej niż zwykle. Czy jest to powód do niepokoju, czy powinnam się ufać do lekarza, czy raczej nie jest to nic niepokojącego? Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
jest wiele powodów aby nie stosować tabletek antykoncepcyjnych ale skoro je Pani przepisano to proszę szukać wyjaśnień u źródła
Ostatnio zmieniałam preparat antykoncepcyjny.po zakończeniu przyjmowania tabletek placebo (Vines 24+4) w dniu w którym przypadało przyjęcie pierwszej tabletki z kolejnego opakowania zaaplikowała pierścień ginoring.
W ulotce jest napisane ze takie postępowanie przy zmianie z preparatu dwuskładnikowej nie wymaga stosowania dodatkowego zabezpieczenia i zapewnia ciągłość antykoncepcji.
Lekarz, który przepisywał preparat przekazał mi informacje zbieżne z ulotka.
Ja dla pewności stosowałam dodatkowe zabezpieczenie przez 7dni.
Czy ginoring obecnie działa juz właściwie a moje postępowanie było prawidłowe przy zmianie?
Chciałabym poznać rownież opinie innych lekarzy specjalistów, mimo ze wydaje sie ze postępowanie było właściwe, poniewaz rożne rzeczy słyszałam i czytałam, ktore wydają sie być niepoprawne.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
ring powinno się rozpocząć w pierwszym dniu krwawienia ale skoro zastosowano dodatkową antykoncepcję to wszystko jest prawidłowo.
Czy jeżeli Zazylam tabletkę antykonepcyjna po 9 h od prawidłowej godziny czy powinna zadziałać ? I czy mam brać nadal o tej samej godzinie ?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
nie ma problemu
Mam problem, mianowicie przebywam obecnie na Islandii. Moja miesiączka nigdy nie była regularna,ale teraz to już nie wiem co się dzieje. Od 3 miesięcy nie mam okresu. Test został wykonany z wynikiem negatywnym. Moje badania hormonalne w jak najlepszym porządku. Nigdy nie miałam regularnych okresów,ale zazwyczaj maksymalnie okres spóźnial się miesiąc. Dodam tylko,że podczas ostatniej wizyty wykryto u mnie torbiel czynnosciowa. Proszę o porady co mam zrobić w takiej sytuacji.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
nie jest Pani w stanie właściwie zinterpretować wynkiów badań hormonalnych, które trzeba przeliczać wg wzorów
Czy krwawinie w 15 dniu cyku jest czymś niepokojącym?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
mało danych
Wczoraj zorientowałam się, że krwawie z pochwy, bardzo dziwne bo miesiaczke miałam 10dni temu, w dodatku jest to takie plamienie bardziej brazow, a brzuch boli jak podczas miesiączki .Nie wiem jak sobie z tym poradzic boje się ze to ciąza albo choroba.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
na pewno nie jest to stan zdrowia
Zeszłej nocy obudziłam się z pieczeniem warg sromowych i pochwy. Było to bardzo uciążliwe,by sobie pomóc użyłam domowej metody, kilkuminutowego okładu z zsiadłego mleka. Dolegliwość ustąpiła. Czy mimo to powinnam udać się na wizytę u ginekologa? Mam 20 lat, nigdy wcześniej nie spotkały mnie podobne objawy.
Z góry dziękuję za odpowiedź
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
a jak Pani myśli?
Czym spowodowane moga byc skąpe miesiaczki.Mam 21 lat.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
nic wielkiego prawdopodobnie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
nie robić badań bez sensu
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
już odpowiadaliśmy
Jestem na 3 dni przed owulacją. Miałam dziś zrobione rtg zębów.
Czy wobec tego mogę od razu starać się o dziecko? czy to bezpieczne? Czy lepiej poczekać kolejny miesiąc?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
co ma piernik do wiatraka? o ciążę staramy się przed owulacją, w jej czasie jest już za późno
Czy przy prolaktynie 550 mlU/l i przy obciążeniu prolaktyna wyniosła 6528 mlU/l zalecane jest branie tabletek na zbicie? Zaznaczam że planuje ciążę
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
ciąża jest niemożliwa w takiej sytuacji, poza tym mam wrażenie że to makroprolaktyna; potrzebna jest reakcja z PEGiem