Pytania pacjentów (977)
-
Witam, po uzupełnieniu ukruszonego zęba(górnej trójki) przy dziąśle odczuwam stały ból całej prawej
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
ból może promieniować jeśli ząb bedzie miał wskazanie do leczenia kanałowego
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam parę dni temu zdiagnozowano u mnie zgorzel zęba 6 na górze . Stan określony jako bardzo zły i
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
można usunąc jeśli stan jest tak zły
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, mam pytanie. Pod zębem szóstką dolną stwierdzono na rtg zmianę zapalną okołowierzchołko
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
konieczna kontrola radiologiczna ale najlepiej wykonac tomograf do oceny
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, we wtorek został mi założony fleczer na ząb. Po samym założeniu wszystko wydawałoby
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
wszystko zależy od stanu zęba
pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry mam problem z brzydkim zapachem z ust. Przy nitkowaniu tylnich zębów między 7/8 dolna i
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proszę kupić irygator.Absolutnie niezastąpiony
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam Mam problem z mostami które podczas gryzienia jest odczuwalny nacisk na dziąsło i ból przez k
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
mosty opierają się na filarach czyli oszlifowanych zębach
Nie powinny opierać się na dziąsłach
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, uzupełniam pytanie o dodatkowe szczegóły. Pod zębem szóstką dolną stwierdzono na tomogr
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Na podstawie tych informacji można czekać.Ale tak na prawdę można odpowiedzieć porównując tomografy
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, mam dwie plomby dosyć rozległe na powierxchni rzujacej, na pewno zajmują więcej niż 50 procen
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
czasem nie da się uniknąć leczenia kanałowego bo to jest kwestia zwykle miazgi zęba,która przechodzi w stan zapalny
pozdrawiam Anita Małysa
-
Miesiąc temu miałam re-endo górnej 6-tki. Niestety do tej pory ząb jest wrażliwy przy nagrywaniu zwł
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
dokładniejszym badaniem jest tomograf jednak
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. Z 3-4 tygodnie temu przygryzłem mocniej skórkę od abłka i od tego czasu ząb zaczyna pobolewa
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję wykonanie tomografu
pozdrawiam Anita Małysa
-
Od wczoraj boli mnie ząb ósemka. Nie jest to silny ból - ibuprofen na razie na niego działa. Jestem
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
wszystko zależy od stanu zapalenia i bólu ewentualnie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, dentysta w trakcie wykonywania reendo górnej dwójki, złamał ząb przy dziąśle. Odbudował "tymc
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
wyjsciowo zab musiał być w złym stanie jeśli złamał się podczas leczenia kanałowego.Po leczeniu kanałowym i tak trzeba na zęba założyć koronę aby tego zęba ochronic
Pozdrawiam…
-
Dzień dobry Pod koniec października miałam leczonego zęba 4 górną kanałowo. Od tego momentu ząb mn
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jest tu mowa o 2 rzeczach.Jeżeli jest ból po leczeniu to trzeba zrobić tomograf i sprawdzić czy wszystko jest w porządku.Natomiast po leczeniu kanałowym zakłada sie korony aby odbudować… Więcej
-
Dzień dobry, od 2 miesięcy doskwiera mi ból w okolicach zębów górnej szczęki. Bólu nie jestem w stan
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam sugeruję konsultację neurologiczną
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, 2 miesiące temu miałam robione wypełnienie wypełnienie na dolnej prawej 6. Od tej pory ząb re
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam docelowo sugeruję leczenie kanałowe.Utrata zęba rodzi dużo konsekwencji
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, od jakiegoś czasu przy szczotkowaniu zębów i irygacji czułam ból. Myślałam że to dziąsł
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jak najbardziej może być to odsłonięta szyjka zęba.Polecam pastę Sensodynę Ultra Szybką Ulgę
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. Dziś zaczął mnie boleć ząb, który był plombowany 8 lat temu. Chodzi o dolną szóstkę. Dentysta
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
najlepiej ratować każdy ząb własny.Usunięcie zęba powoduje dość dużo skutków ubocznych dla pozostałych zębów(również finansowych)
Pozdrawiam Anita Małysa
-
2 tygodnie temu stomatolog na podstawie zdjęcia pantomograficznego i sprawdzeniu zebow wypelnil na j
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam niestety taki stan może się książkowo utrzymywać do 3 miesięcy
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, Od kilku tygodni towarzyszy mi ból zęba, prawej górnej jedynki. Byłem u dentysty, nie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może być taka sytuacja,że powoli rozwija się martwica miazgi i ząb docelowo będzie do leczenia kanałowego
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry Pod koniec października miałam leczonego zęba 4 górną kanałowo. Od tego momentu ząb mni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
zabieg z pażdziernika jak najbardziej powinien podlegać gwarancji
Pozdrawiam Anita Małysa
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…