Pytania pacjentów (977)
-
Około 2 miesiące temu dentysta namówił mnie do zrobienia mostu między piątką a ósemką. Teraz tego ba
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
witam
sugeruję wykonanie tomografu do prawidłowej diagnostyki
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dwa tygodnie temu miałem usuwaną górną szóstkę. Po 4 dniach zgłosiłem się do tego samego stomatologa
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
zawsze warto porozmawiać
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Od kilku tygodni borykam się z bólem szczęki, który ciężko zlokalizować. Wykonuje porządki w jamie u
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proponuję zbadać stawy skroniowo żuchwowe u specjalisty
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Za 6 dni mam umówioną wizytę do lekarza stomatologa na dalsze kontynuowanie powtórnego leczenia kana
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
nie polecam pogotowia ale dobrze zglosić się do specjalisty od leczenia kanałowego pod mikroskopem i wykonać tomografię
Pozdrawiam Anita Małysa
-
4 lata temu mialam wykonana korone na 4 i 5 gornej.4 byla leczona kanalowo 5 była zdrowym zębem.Osta
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
ból nocny wskazuje konieczność leczenia kanałowego tylko dobrze trzeba zdiagnozować zęba
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Wybrałam się do dentysty X, ponieważ zauważyłam szczelinę pomiędzy plomba a zębem, bez bólu zęba. Pl
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
problem był od zawsze więc trzeba się umówić do specjalisty od leczenia
stawów skroniowo żuchwowych
Pozdrawiam Anita Małysa
-
We wtorek miałam rozwierconego zęba do leczenia kanałowego I zostało podane lekarstwo, niestety z dn
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
polecam jednowizytowe leczenie kanałowe pod mikroskopem
Szybko ból mija
Pozdrawiam Anita Małysa
-
2 dni temu odczuwałam uciążliwy ból na wewnętrznej stronie policzków i dziąsłach. Ciężko było mi jeś
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może to być aftowe zapalenie jamy ustnej ale leczyć to można tylko w gabinecie stomatologicznym skutecznie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Mam pewien problem.. Udalem sie do stomatologa w celu wymiany wypelnienia na białe. Po zalozeniu wyp
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
po roku dolegliwości powinny ustąpić a jak nie to może zaisnieć konieczność leczenia kanałowego.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Leczyłem jedynkę prawą u dentysty została zaleczona ale w sposób taki że kawałek plomby wisi w powie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proszę zmienić stomatologa,może inny pomoże na tyle aby bólu nie było
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Jak długo może trwać stan zapalny przy ósemce ?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Wszystko zależy czy jest leczony czy też nie a najlepiej aby ząb ósmy usunąć
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Zacznę od tego, że nie byłam u dentysty chyba z 8 lat. Mam bardzo źle doświadczenia z dzieciństwa i
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
najlepij znależć klinikę,która leczy kompleksowo i zrobi wycenę i plan
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Zwracam się do Państwa z pytaniem. 3 tygodnie temu zakończyłam leczenie kanałowe dolnej siódemki. RT
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję wykonanie Tomografu do weryfikacji
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Zgłosiłam się do lekarza z bólem zęba (dolna szóstka). Chciałam go wyrwać. Lekarz odmówił wyrwania,
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
polecam jednowizytowe leczenie kanałowe pod mikroskopem
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Musiałem usunąć most, który założyłem ok. 20 lat temu. Most był na jedynkach i dwójkach (filary) , n
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
zawsze implanty są rozwiązaniem dużo bardziej korzystnym dla pacjenta
pozdrawiam Anita Małysa
-
Czy po połknięciu żelu wybielającego Biała Perła (skład: Sorbitol, Aqua, Silica, Phthalimidoperoxyca
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
raczej nic się nie powinno wydarzyć bo są to preparaty przewidziane do stosowania w jamie ustnej
Pozdrawiam Anita Małysa
-
W środę miałam usuwana dolna 8. Nie była to jakaś trudna ekstrakcja. bez dlutowania itp. Problem poj
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
konieczna jest antybiotykoterapia
Pozdrawiam Anita Małysa
-
10 dni temu miałam wyrwanego zęba (dolna 7), zbierała się ropa, lekarz oczyścił ranę i goiła się pra
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
antybiotyk pomoże ale dopiero w 3 dobie
pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, Zapomnialem sie i po wypiciu piwa umyłem zęby przed upływem zalecanych 30 minut. Czy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
nic nie szkodzi,wszystko będzie w porządku
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, 12 dni temu poddałam się zabiegowi ekstrakcji zębów mądrości po prawej stronie , opuchlizna n
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
pewnie wszystko będzie w porzadku ale jednak proponuję skonsultować
Pozdrawiam Anita Małysa
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…