Pytania pacjentów (977)
-
Mam problem usulelam korzeń 4 górnej i wypełnienie poszło 6 górnej(po prawej stronie )po ekstrakcji
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
trudno udzielić porady nie widząc pacjenta.Konieczna wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego
pozdrawiam Anita Małysa
-
11 dni temu miałam chirurgicznie usuwaną dolną ósemkę. Po 7 dniach zdjęte szwy, chirurg powiedział,
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
zawsze najlepszym rozwiązaniem jest skonsultowanie się z lekarzem wykonującym zabieg.Jednakże czas gojenia po usunięciu może być długi
Pozdrawiam Anita Małysa
-
W piątek po południu miałam usuwana 8 czy mogę dziś, napić się alkoholu
W piątek po południu miałam usuwana 8 czy mogę dziś, napić się alkoholu
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
bardzo ostroznie z alkoholem ponieważ rozszerza naczynia krwionośne
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Czy zapach ropy z jamy ustnej po usunięciu ósemki jest normalny?
Czy zapach ropy z jamy ustnej po usunięciu ósemki jest normalny?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
brzydki zapach może się utrzymywać dość długo w trakcie gojenia po extrakcji
pozdrawiam Anita Małysa
-
Na gornej lewej 8mce 2 tyg temu mialam zalozona plombe. Po wizycie bolal mnie zab/bolaly mnie zeby -
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
najprawdopodobniej trzeba albo leczyć albo usunąć
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Bol 2 tyg po zalozeniu plomby na 8mke ale nie wiem ktory zab dokladnie boli - trudno stwierdzic. 2 d
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
wszystko zależy jaki to ból
Jeżeli boli w nocy to leczyć
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Jestem w ciąży i odklejło mi się działo od zęba (tam gdzie powinnam mieć ósemkę) płukam szałwią oraz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
myślę ze trzeba poczekać do rozwiązania aby wykonać zdjęcie pantomograficzne i znależć przyczynę
Pozdrawiam Anita Małysa
-
2,5 miesiaca temu miałam usuwana ósemkę zatrzymana w kości, wczoraj obudziłam się ze sp
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jeśli jest się pod osłoną antybiotyku to gdzieś po 3-4 dniach może zacząć się poprawiać
Pozdrawiam Anita Małysa
-
W czwartek tydzień temu miałam usuwaną ósemkę. Ząb zatrzymany, skomplikowany, dostałam antybiotyk. W
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
to może być całkiem normalne.Ale raczej jest to pytanie do lekarza wykonującego zabieg
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Od pewnego czasu , całą lewą stronę górnej i dolnej szczęsci szczęki mam bardzo wrażliwą na zimno ,
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jeśli jest nadwrażliwoś wszystkich zębów to może skorzystać z pasty dedeykowanej na tą dolegliwość.Natomiast jak pewne objawy ustępują to wszystko jest w porządku
pozdrawiam Anita…
-
9 dni temu miałem usuwaną dolną 5, zabieg był bolesny z powodu ropnia w zębie. Przez kolejne
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
tak może się zdarzyć ale wszystko minie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Piszę w imieniu mojej siostry obecnie mieszkamy w Wielkiej Brytanii siostra miała silny ból g
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
trudno takiej porady udzielić na odległość,konieczna jest wizyta u stomatologa
Pozdrawiam Anita Małysa
-
2 tygodnie temu mialam wybielana od środka jedynkę górną. Ząb martwy. Byl leczony kan
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję wykonanie tomografu w celu dokładniejszej diagnostyki
pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry! Jakie są skuteczne metody na pozbycie się aft? Mowa tutaj o aftozie nawrotowej. Z gó
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
należy zgłosić się na wizytę do lekarza
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, miałam leczenie kanałowe zęba. Lekarz wypełnił kanały i okazało się na zdjęciach RTG że jeden
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jeśli nie ma dolegliwości bólowych wszystko będzie w porzadku
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dostałam informację od stomatolog, że znieczulenie po zabiegu jaki miałam powinno utrzymywać się do
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proszę skonsultować się z lekarzem wykonującym zabieg
pozdrawiam Anita Małysa
-
(Stomatologia) czy jest możliwość zrobienia w szynie kilka sztucznych zębów i jaki mnie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
wszystko zależy od rodzaju szyny i ilości zębów
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Moj problem dotyczy zębów,panicznie boję się dentysty do tego stopnia że potrafię zemdlec na p
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
to jest pytanie na które można odpowiedzieć tylko widząc stan zębów
Proteza to ostateczność
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Otóż mam taki problemZgłosiłam się do lekarza że stanem zapalnym 6 tak wynikało z RTG.Zab z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję wykonanie tomografu do oceny
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Byłem już u 3 dentystów i nadal mam problem. Miałem małą próchnicę w dolnej piątce(w ma
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
często tak bywa,że drobny uraz prowadzi do konieczności leczenia kanałowego.Trzeba tylko prawidłowo zdiagnozować
Pozdrawiam Anita Małysa
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…