Pytania pacjentów (977)
-
Od dawna nie byłem u dentysty, ponieważ miałem z nimi same złe doświadczenia. Wydaje mi się, że mam
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
całość leczenia powinna byc skonsultowana z lekarzem ortodontą
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Mam 25lat i chciałem zapytać czy jest to bezpieczne by wyrwać 16 zębów i wstawić 12 implantów na jed
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
szczególnie w tak młodym wieku trzeba leczyć zęby własne i to potraktować należy poważnie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Mam 18 lat. Popsuły mi się inne zęby po tym jak wypadła mi plomba a ja jej nie wstawiłam znowu. Ta d
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proszę znależć miejsce gdzie daje się znieczulenia do każdego zabiegu i strach minie bezpowrotnie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dlaczego warto zdecydować się na korony porcelanowe ?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
choćby z powodu tego,że są bardziej estetyczne
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Nie dawno miałam zakończone leczenie kanałowe gornej 7 ale ząb nadal reaguje na zimno wydaje mi się
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
zęby po leczeniu kanałowym są martwe i nie reagują na temperaturę.Sugeruję sprawdzić sąsiednie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Mój problem jest dosyć dziwny, ale zacznę od początku. W maju tego roku miałam wyrywane dwie 8 - gór
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
usunięte ósemki nie mają nic wspólnego z bólem i leczeniem pozostałych zebów
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Miałam dzisiaj naprawianą dolną 8mkę. Od 2 lat ząb od tyłu pokryty dziąsłem które na niego delikatni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
wszystko się wygoi tylko cierpliwości bo dyskomfort może się chwilę utrzymywać
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Jakie przesłanki należy spełnić do leczenia stomatologicznego (ekstrakcja i leczenie zębów) w zniecz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
placówki są wyszczególnione na stronie NFZ
Powodzenia
Pozdrawiam Anita Małysa
-
2 dni temu miałam leczoną kanałowo górną piątkę. Ząb przed leczeniem "swędział". Pani stomatolog pod
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
czasem towarzyszą przy leczeniu różne dolegliwości ale powinny mijać
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Mam pytanie odnośnie stomatologii. Mianowicie od stycznia miałem leczoną górna 3 przez 3 dentystów p
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jeśli jest plan na implant to proponuję konsultację u implantologa
pozdrawiam Anita Małysa
-
Mialam 12 dni temu usuwana chirurgicznie dolna 8. Bylo ciezko ale sie udalo. Krwawila mi rana dosc d
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
gojenie może trwać do miesiąca a całkowicie może nawet do 3 miesięcy
Pozdrawiam Anita Małysa
-
W maju jadłam batona. Niestety ząb lekko sie ukruszyl pare dni bolał. Z powodu pandemii nie mogłam i
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
to jest wina głębokiego ubytku.Im bliżej miazgi zęba tym większe prawdopodobieństwo leczenia kanałowego
Pozdrawiam anita Małysa
-
Blagam, pomocy! Witam, od piatku mam ogromny problem z ósemkami... ogromna opuchlizna gardla, jezyk
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
tylko usunięcie zniweluje problem.Może przedłużyć antybiotyk i działać przeciw bólowo
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Mój 3.5 letni synek, okropnie zgrzyta zębami, zdarza się to tylko w nocy kiedy już twardo zaśnie. Ni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
to moze być przejściowe ale najlepiej poszukać lekarza pedodonty
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Chciałabym uzyskać informacje ile mniej więcej kosztowało by leczenie moich zębów. Wiem że nie uzysk
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
koszt leczenia jednego zęba w zależności o wielkości ubytku waha się między 400a 600 zł
Usunięcie ok 700 zł
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Mam zniszczone połamane zęby. Chciałabym wyrwać jedynki i dwójki i odrazu wstawić w ich .miejsce imp
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
konieczna jest konsultacja i wykonanie tomografu bo wszystko zależy od warunków
Pozdrawiam Anita Małysa
-
2 lata temu w górnej szóstce było robione leczenie kanałowe. Kilka dni temu ten ząb zaczął mnie bole
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
konieczne jest zdjęcie kontrolna i dokładne zbadanie zębów sąsiadujących
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dwa lata temu mialam usuwany zab (6) i po jakims czasie wstawiono mi most. Ostatnio cos mi sie tam "
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
no i super bo to trzeba zobaczyć na wizycie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
kawalek kosci wystajacy z dziasla (dziaslo pod mostem) 3 tygodnie temu kontrola u lekarza (xray) ni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jest taka możliwośc ze to samo wyjdzie ale lepiej zgłosić się na wizytę
Pozdrawiam Anita Małysa
-
W jaki sposób można usunąć ząb jeżeli ma się uczulenie na środki znieczulające?
W jaki sposób można usunąć ząb jeżeli ma się uczulenie na środki znieczulające?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
są rózne środki znieczulające trzeba zrobić próbę na przedramieniu i sprawdzić
Pozdrawiam Anita Małysa
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…