Pytania pacjentów (977)
-
Dzień Dobry Zauważyłam ostatnio, że niewielki kawałek dziąsła pomiędzy zębami ma biały kolor. Wcześ
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
pewnie nic to nie jest ale warto sprawdzic u stomatologa
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam,na dziąsle wyrosła mi mała kulka w której zbiera się ropa,jak ja wycisnę ,to po jakimś czasie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
trzeba sprawdzić zęby radiologicznie,napewno któryś z nich jest do leczenia kanałowego
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Miałam wczoraj leczoną dolną ósemkę w znieczuleniu (mała dziurka, ósemka w miejscu wyrwanej siódemki
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
okres rekonwalescencji przy dolnych ósemkach bywa długi i mało komfortowy.
Cierpliwości
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. Miesiąc temu miałam chirurgicznie wyrywaną ósemkę, wszystko się już zagoiło, ale siódemka zac
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
trzeba wykonać zdjęcie pantomograficzne aby ocenić stan wyrostka kostnego.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry. Mimo dbania o higienę jamy ustnej często podczas kontroli u stomatologa pojawia się pot
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
próchnice powodują jedynie bakterie próchnicowe.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Po zaplombowaniu zęba tlenkiem cynku nadal mam ataki bólu. Najczęściej krótkie i lekkie ale czasem
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Tlenek cynku jest wypełnieniem tymczasowym
Jeśli dolegliwości nie ustąpią będzie konieczność leczenia kanałowego
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, mam taki problem. Myję zęby,język dwa razy dziennie. Czyszczę jamę ustną irygatorem oraz płyn
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
trzeba to dokładnie sprawdzić może łącznie z wizytą u gastrologa
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Jestem w trakcie robienia koron ceramicznych na wszystkie zęby górne 1-7 (ósemki mam usunięte) i dol
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jeśli chodzi o zęby dolne jak najbardziej można wykonać znieczulenie przewodowe,przy górnych wystarczy nasiękowe z podniebieniem
Po założeniu koron dyskomfort zniknie
Cierpliwości
Więcej
-
Mialam wykonywany skaling laserowy przez higienistkę. Po zabiegu bylo wykonywane polerowanie i fluor
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
trudno jednoznacznie odnieść się do tej sytuacji ale istnieje bardzo niewielkie ryzyko takich powikłań po higienizacji
Pozdawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, Ze względu na przedłużający się ból zęba, wybrałem się do stomatologa, na zdjęciu RTG w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
propozycja reendo tego zęba jest jak najbardziej prawidłowa.Musi być tylko dobry mikroskop i dobry operator.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
witam mam założony most metalowo ceramiczny od prawej 3 pusta 2 fundament obie 1 fundament i dwójką
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
leczenie kanałowe niekoniecznie musi być powikłaniem po tym co jest napisane w pytaniu.Czasem się tak dzieje po prostu po szlifowaniu.
Istnieje możliwość przeleczenia zęba przez… Więcej
-
Dziś się zgłosiłem z bólem zęba podczas sporzywanie pokarmów i wyszła dosyć duża pruchnica w zębie i
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
radzę szybko umówić się na leczenie pod mikroskopem
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Od kilku miesięcy zmagam się z bólem, a przedewszystkim uciskiem, mocną sztywnością dziąseł u góry p
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może trzeba zbadać staw skroniowo żuchwowy
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Mam pytanie Bo ja mam takie objawy jak zaburzenia smaku przykry oddech z buzi pulsujący ból od zęba
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
moze to być normalny stan parę dni po usunięciu
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry Chciałam się dopytać czy istnieje możliwość uczulenia na plombę w zębie? Ponad dw
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
moze to być tylko nadwrażliwość pozabiegowa
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry Od kilku dni borykam się z ostrym bólem zęba, wczoraj byłam na wizycie u dentysty, oka
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
szybkie leczenie kanałowe jednowizytowe powinno załatwić spraw
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Mam problem z bólem zębów, który jest promieniujący. Pojawia się znienacka, czasem się z nim budzę,
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
jeżeli ósemki są do usunięcia to trzeba to zrbić
Charakter bólu wskazuje na nie właśnie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Półtora roku temu miałam zdejmowany stały aparat ortodontyczny, który nosiłam 3 lata. Ostatnio mam w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
konieczna jest konsultacja u ortodonty
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, tydzień temu zakończyłam leczenie kanałowe zęba, od wczoraj zaczął mocno mnie boleć. St
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
konieczna jest kontrola radiologiczna
oczywiście po antybiotyku ból przejdzie ale jednak trzeba znależć przyczynę
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry. Usunęłam niedawno czwórkę, były założone szwy. Po 7 dniach szwy zostały zdjęte. Teraz p
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
najlepiej udać się na konsultację żeby się nie niepokoić
pozdrawiam Anita Małysa
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…