Pytania pacjentów (977)
-
Witam , jestem po wyrwaniu górnej piątki i szóstki . Wyrwanie było 4.5 h temu , wytworzył się skrzep
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jedyne co można zrobić to unikać intensywnego płukania jamy ustnej
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry.Od tygodnia zauważyłem w prawej dolnej stronie żuchwy pod siódemką pod dziąsłem wyczuwal
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
konieczna jest konsultacja u lekarza aby się nie niepokoić
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Leczenie kanałowe zęba. Po "wyrwaniu nerwu" po 3 tygodniach ząb nadal boli. Jakie są rokowania? Czy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
aktualnie preferowane są leczenia jednowizytowe
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Miałem leczona jedynke kanałowo 10 lat temu, w srodę okazało się, że trzeba powtórzyć leczenie kanał
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
aktualnie jest preferowane leczenie kanałowe jednowizytowe
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Kłaniam się. Postaram się opisać mój problem zwięźle i przejrzyście. Uraz mechaniczny zęba dwójki, t
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
trudno udzielic odpowiedzi nie widząc zęba.Metod leczenia jest wiele,trzeba dobrać najlepszą na dany stan
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, mam starte jedynki (bruksizm ) na tylnej powierzchni. Dentysta zaproponował korony na j
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję najpierw leczenie bruksizmu aby nie połamac koron porcelanowych
pozdrawiam Anita Małysa
-
Stomatolog który usunie pruchnice całej jamy ustnej w trakcie jednej wizyty
Stomatolog który usunie pruchnice całej jamy ustnej w trakcie jednej wizyty
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
dr Zielińska
-
Witam ,chciałbym zaczerpnąć wiedzy w sprawie długotrwałego leczenia swojego zęba . Od marca tego rok
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
przy tak głębokiej próchnicy leczenie może zakończyć się leczeniem kanałowym
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, ostatnio spotkałam się z ciekawym stwierdzeniem od stomatologa. Pani dentystka powiedziała że
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
nie jest to możliwe
Absurd
Anita Małysa
-
Czy mostek zębowy złożony z 2 koron powinien kosztować tyle samo co 2 niezależne korony(obok siebie)
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
korony są liczone jednostkowo
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Miałam rok temu leczony ząb kanałowo, dolna 6, ząb bolał na nagryzanie po jakimś czasie pojawiło się
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
trudno jednoznacznie odpowiedzieć
Jeśli ból jest przy oczyszczaniu nitką to może być kwestia odbudowy
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam.Mam wszczepione dwa implanty ponieważ brakowało mi "czwórki " Oraz "piątki".lekarz po wielu ni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
moim zdaniem konieczna jest szczera rozmowa z lekarzem i wyjaśnienie tej sytuacji
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. Jestem 5 dni po usunięciu górnej ósemki, jeden z rogów siódemki boleśnie wbija mi się w nar
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
cierpliwości,na pewno się wygoi
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Czy to normalne, że dentysta zakłada opatrunek z lekiem na dwa zęby i łączy je w jeden, bez żadnej p
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
opatrunek trzeba wymienić tak by dziąsła nie uciskało
pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry Od jakiegoś czasu zauważyłam go jakieś 8 miesięcy temu że strzela mi szczęce. Nie chodz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proszę udać się do specjalisty zajmującego się wyłącznie leczeniem stawów skroniowo żuchwowych
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. Ponad 3 tygodnie temu przechodziłem Covid. Choroba przebiegała dosyć typowo i po 1,5 tygod
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
ząb pewnie już będzie do leczenia kanałowego..
Trzeba jednak sprawdzić przyczynę dlaczego ta siła nacisku jest tak duża
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, Od pewnego czasu z racji niedobórów przyjmuje przepisane przez lekarza żelazo w plyni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,jest bezpieczne
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Jestem 7 dni po ekstrakcji zęba (ósemka). Niestety pojawił się suchy zębodół. Proszę o informację
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
dobrze pójśc na wizytę i przepłukać zębodół i założyć lekarstwo
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. Od jakiegoś tygodnia czasu opuchlo mi dziąsło i jakby pękło (ósemka tak mi się wydaje ) . Spu
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
najprawdopodobniej wyżyna się ósemka
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Po operacji wycięcia ropnia podzuchwowego mam problem z prostym otwarciem szczęki. Dolna szczęka ewi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
polecam wizytę u chirurga najlepiej szczękowego
Pozdrawiam Anita Małysa
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…