Pytania pacjentów (977)
-
Witam przychodzę z problemem bólu zęba przy nacisku otóż boli mnie górna szóstka która była plombowa
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
być może jest jakaś odsłonięta część zebiny i to wchodzi w reakcję
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, W czasie ciąży pojawiło mi się zapalenie na dziąslach przy 2 zębach. I dopiero 4 miesi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
rozumiem ze była wykonana higienizacja,problem z dziąsłami się uspokoił i dopiero było wdrozone leczenie zębów?
Jeśli nie to od tego zacząć
Pozdrawiam anita Małysa
-
Dziś założone lekarstwo z tlenkiem cynku do zęba- dość głęboko. Wcześniej ząb bardzo delikatnie pobo
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może być taka sytuacja,że ząb raczej kwalifikuje się do leczenia kanałowego
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry. Parę dni temu byłem u dentysty i założył mi lekarstwo w zębie. Od kilku dni przy gryzie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
raczej wrócić i sprawdzić
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Jakie badania zrobic przed wizyta u stomatologa w celu zalozenia koron tymaczasowych? Ulamane dwie g
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proszę skonsultować to z lekarzem.Może trzeba by było zrobić np tomograf
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, jestem w trakcie leczenia kanałowego i dziś mój dentysta stwierdził że nie jest w stan
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
witam
kazdy następny specjalista policzy sobie za całość leczenia
Jeśli ktoś nie daje rady powinien odstąpić od pobrania należności za zabieg
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Mam problem z zaciskaniem szczęki. Od lekko ponad dwóch lat chodzę na psychoterapię, od ponad roku
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję wizytę u lekarza specjalisty od stawów skroniowo zuchwowych
pozdrawiam Anita Małysa
-
Kilka dni temu uzupełniono mi ubytek w zębach kompozytem klejonym, jednak pod nim czuję, że dziąsło
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
trudno to ocenić na podstawie opisu,sugeruję konsultację u lekarza
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry. Czy od chorych zębów mogą być powiększone węzły chłonne szyjne?Wyniki krwi mam dobre, a
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
oczywiście ,że jest to możliwe jednak wszystko zależy od miejsca gdzie te węzły są powiększone
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, mam założone korony na górne i dolne zęby. Są zacementowane na stałe. W lampie gabinetowej w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
niestety nie......
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam ,około 2 mies. miałem leczoną kanałowo dolną 5 . Leczenie kanałowe było wykonane na jednej wiz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
pytanie zasadnicze czy ząb jest zabezpieczony protetycznie?Przy prawidłowej odbudowie nie powinno być krwawienia dziąsła
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, W październiku mój ząb (dolna siódemka) zaczął reagować krótkim bólem na zimno i zaczę
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
nie ma reguły,trzeba na pewno założyć wypełnienie ostateczne i obserwować
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Jak długo po usunięciu zęba może trwać krwawienie z rany? Dlaczego dolne zęby ranią dziąsło w mi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
najdłużej dobę
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, jestem w trakcie okresu 4dzień. Przyjęłam 3 dawki leku Dalacin C 300mg na zapalenie zęba i od
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
koniecznym jest wybranie antybiotyku do końca
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Leczę ząb siodemkę. Pruchnica była niewidoczna na pierwszy rzut oka na dokładniejsze spojrzenie ubyt
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
wskazaniem do leczenia kanałowego jest zapalenie miazgi lub obumarcie zęba
pozdrawiam Anita Małysa
-
dziś mija 5 dzień odkąd biorę clindamycin na stan zapalny i ból zęba dwa razy dziennie, dzisiaj stom
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
nic się nie stanie spokojnie
Pozdrawiam Anita małysa
-
Miałam usuwaną połowicznie wyrżniętą 8ke. Usunęłam szwy po 7 dniach. Wtedy też dentystka powiedziała
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
leki zakładane do zębodołu ulegają rozpuszczeniu i majądziałanie miejscowe
Pozdrawiam anita małysa
-
Mój dentysta twierdzi że ząb prawdopodobnie do kanałówki. Wcześniej twierdził ze ubytak jest nie wie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
można to potwierdzić Chlorkiem Etylu czyli czy ząb reaguje na zimno.Jeśli nie to do kanałowego
pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam Czy są jakieś środki które zwalczają stan zapalany i bol zęba bez recepty ?
Witam
Czy są jakieś środki które zwalczają stan zapalany i bol zęba bez recepty ?ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
polecam Dexak
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Rozumiem że zakładanie amalgamatowych plomb to sprawa kontrowersyjna. Rtęć i takie tam. Jako człowie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
wszystkie placówki NFZ proszę sprawdzić
Pozdrawiam Anita Małysa
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…