Pytania pacjentów (977)
-
Witam wszystkie żeby mam proste i ładne białe mam tylko problem z diastema minimalna przerwa miedzy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
konieczna konsultacja w gabinecie.Tutaj nie wszystko da się ocenić.Konsultacja pomoże w podjęciu właściwej decyzji
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, boli mnie lewa jedynka górna. Nie boli ona np. podczas jedzenia czy picia ale ból pojaw
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
spokojnie nic się nie stanie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry wychodzą mi 4 ósemki na raz . Problem jest z jedną na dole po lewej stronie. Pół ósemk
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proszę zacząć od usunięcia ósemki najbardziej problematycznej
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, Dziś byłem na plombowaniu zęba -miałem lekka zatrzymana prochnicę ale chciałem się j
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proszę zgłosić się do lekarza może trzeba tylko wypolerować i będzie dobrze
Pozdrawiam Anita Małysa
-
W listopadzie miałem wykonywany zabieg leczenia kanałowego '6 pod mikroskopem. Ząb lekko bolał po le
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
rodzaj dolegliwości raczej sugeruje ból ze strony innego zęba
pozdrawiam Anita Małysa
-
Po wymianie plomby moja dwójka na krawędzi dolnej jest przezroczysta. Czy ta część zęba wróci do bie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
witam
moze warto skorygować u lekarza prowadzącego
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Po wymianie plomby powstał czarny trójkąt otwarta przestrzeń miedzyzębowa przy linii dziąsła. Stomat
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może to nie kwestia reklamacji tylko korekty
Warto skonsultować
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Ile dni rana po usunięciu zęba może wydzielać nieprzyjemny zapach?
Ile dni rana po usunięciu zęba może wydzielać nieprzyjemny zapach?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
taki stan może trwać do 2 tygodni lub dłużej.Sugeruję włączyć Eludril do płukania
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Mam zapalenie miazgi od miesiąca i ból ostatnio jest promieniujący aż do gałek ocznych. Czasami gdy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
wszystko minie po prawidłowo przeleczonym zębie najlepiej pod mikroskopem
Powodzenia
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry. Pytanie stomatologiczne. Jakiś czas temu miałem zakładane plomby na jedynki i od tej po
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może dobrze by było przykryć materiałem kompozytowym
Taka sugestia
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Miałam zatruty ząb 7 , nie usunęłam martwej miazgi nie było mnie stać . Zam zaczął boleć , pulsują
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
to może być już taki etap ze trzeba zrobić pełne leczenie kanałowe wtedy ból minie
pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, 5 lat temu usunąłem ząb trzonowy "pierwszy", od tej pory kilka razy w roku w miejscu usunięci
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może warto zrobić tomograf i ocenić miejsce po usuniętym zębie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, Dziś byłam u dentysty i Pani podała mi znieczulenie, w trakcie którego poczułam jakby
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
tp minie proszę się nie niepokoić
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam Chciałabym wybielić zęby, a następnie za pomoca kompozytu wyrównać sobie 4 przednie zęby górn
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
przez jakiś okres czasu można powtarzać wybielanie ale gdy kompozyt będzie się przebarwiał to trzeba go będzie wymienić
pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, męczy mnie bardzo mocny ból górnej ósemki. Czy można ją usunąć, mimo tego, że obok nie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
można usunąć szczególnie jeśli jest to problem finansowy
Pozdrawiam Anita Małysa
-
W ubiegłym tygodniu w środę, przeszłam zabieg usuwania ósemki. Zabieg trochę się skomplikował, gdyż
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
oczywiście uzbroić się w cierpliwość.Wszystko będzie dobrze
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Zęby moje bardzo szybko nabierają osadów. Nigdy nie mam kamienia nazębnego. Nie palę. Używam pasty o
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
zalecam raz na pól roku
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzieńdobry, wiem że może przesadzam, ale od kilku lat stosuje płyn do plukania Listerin , akurat ten
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
raczej nie ale warto zmienić na bezalkoholowy
Pozdrawiam anita Małysa
-
Z uprzejmym pytaniem stomatologicznym. Złamany (w pionie) ząb górna 7-ka, w proporcji +/- 1/3 do 2/
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
warto pomyśleć o większej odbudowie np korną protetyczną
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Kupuję ksylitol w paczce i mieszam z pastą do zębów. Czy też tak można robić?
Kupuję ksylitol w paczce i mieszam z pastą do zębów. Czy też tak można robić?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
wszystko zależy w jakim celu
Sugeruję dobór odpowiedniej pasty aby nie robić czegoś na własną ręke
Pozdrawiam Anita Małysa
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…