Pytania pacjentów (977)
-
Dzien dobry, mam na dwoch jedynkach i jednej dwojce korony cyrkonowe A1, ktore przed zacementowanie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Przyczyn może być parę ale to pytanie do lekarza,który cementował te korony
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, czy polecacie państwo wybielanie zębów lampą Beyond? Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jak najbardziej bezpieczne
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Od około 2tygodni kiedy kładę się do łóżka, moje zęby/ dolna szczęka pchają się do góry, przez co cz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję konsultację u specjalisty od leczenia stawów skroniowo żuchwowych
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, od miesiaca zmagam się z problemami dentystycznymi i już nie wiem co robic. 16/07 wy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
szukać innego specjalisty
Problem jest złożony wymaga innej diagnostyki niż opukiwanie itp
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam wczoraj około godziny 14 wyrwano mi ósemke u góry z prawej strony. Zabieg trwał bardzo krótko
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
normalnie zaleciłabym wizyte u lekarza.może zagranicą też jest taka możliwość konsultacji
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, miałem leczoną kanałowo dolną siódemkę. Po kilku wizytach kanały zostały opracowane, a
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
czas gojenia ok 4-5 tygodni,proszę uzbroić się w cierpliwość
Jeśli ból się nasili konieczna kontrola u lekarza wykonującego zabieg
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. Kobieta lat 28.Wybrałam się do dentysty na kontrolę okazało się że w górnej 5 jest dziura, gd
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
polecam szybkie umówienie wizyty do lekarza,który leczy kanałowo pod mikroskopem
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, chciałabym się poradzić mialam leczonego zęba u góry 5 kanałowo jest na to nałożona kor
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
konieczny tomograf do dalszej diagnostyki
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, czy od zatrzymanej dolnej LEWEJ ósemki może też boleć czasami PRAWA strona dziąseł i s
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
raczej nie ale trzeba zdiagnozować co się dzieje po stronie prawej
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry. Miałem leczoną kanałowo dolną siódemkę, ząb po 3 dniach od założenia docelowego wypełni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
zalecam konsultację z lekarzem wykonujacym zabieg
Pozdrawiam Anita małysa
-
Dlaczego kiedy mam czarne kropki na zębie i wydaje mi się,że to początek próchnicy to dlaczegoś stom
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
"czarne kropki"mogą utrzymywać się latami i może to nic nie oznaczać.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, pytanie do stomatologa. Na codzień używam pasty bez fluoru, bo jak wiadomo jego nadmiar jest
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
fluor bez związku z leczeniem kanałowym
pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry Mam taki problem pomiędzy górnymi zębami 5/6/7 mam coś w przestrzeniach międzyzebowych
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
polecam wykonanie tomografii
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Kolejny nietypowy problem. Jestem po leczeniu 5tki kanałowo, chwilę później leczyłem również 6tkę, n
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
polecam sprawdzić dokładnośc wypełnienia kanałów
Pozdrawiam Anita Małysa
-
W górnej szczęce na własnych zębach (jedynkach, dwójkach i trójach) mam założone porcelanowe korony.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
głównie dolegliwość ze strony przeciążenia
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, dwa dni temu zglosiłam się do stomatologa z powodu pulsującego bólu zęba. Lekarz stwierdził z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proszę poszukać miejsca na leczenie pod mikroskopem
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, mam pytanie odnośnie mycia zębów. Czy lepiej będzie myć od razu po posiłku czy poczekać
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
przede wszystkim trzeba umyć zęby na noc aby bakterie nie miały pozywki
Polecam 5 min szczotkowania,nitka i irygator
reszta według uznania
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, mam problem z bólem zęba - lewej, górnej szóstki. Obecnie mam 19 lat, a pierwsze proble
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
dolegliwości raczej wskazują na problemy zwarciowe.Sugeruję wizytę u specjalisty od stawów skroniowo żuchwowych
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień Dobry. Wyrwałam szóstkę trzy dni temu i utrzymuje się duży obrzęk policzka, dziąsła i leci mi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
moze konieczna jest antybiotykoterapia
Konieczna konsultacja
pozdrawiam Anita małysa
-
Mam pytanie, miałam usuwanego zęba ósmego zatrzymanego 13 sierpnia. Wciąż nie jem ta strona bo szwy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
subiektywna ocena jest najbardziej trafna.Jak będzie Pani gotowa to dopiero się umówić
pozdrawiam Anita Małysa
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…