Przemysław Rybczyński, fizjoterapeuta Poznań

Przemysław Rybczyński

Zapisz

Fizjoterapeuta więcej

63 opinie

Zapisz

Przewidywany czas odpowiedzi:

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

UL. NAGIETKOWA 33, Grunwald, Poznań
Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Gotówka
Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych fizjoterapeutów w pobliżu

Moje doświadczenie

Leczone choroby

 • Rwa kulszowa
 • Kręgarstwo
 • Chiropraktyka
Pokaż wszystkie leczone choroby

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna
 • Osteopatia

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

63 opinie pacjentów

Ogólna ocena

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
Wszystkie opinie się liczą. Specjaliści nie mogą zapłacić za zmianę lub usunięcie opinii. Dowiedz się więcej.
C
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński Inny

Pan Przemysław Rybczyński dosłownie w cztery dni postawił mnie na nogi! Lekarze od dłuższego czasu sugerowali operację kręgosłupa, na którą nie chciałem się zgodzić. I miałem racę!. Trafiłem do Pana Rybczyńskiego z okropnym bólem spowodowanym rwą kulszową, na 4 dniowy turnus rehabilitacyjny i to był strzał w dziesiątkę!
Pan Przemysław to profesjonalista w każdym calu, a poza tym człowiek o ogromnej wiedzy i doświadczeniu. Spróbujcie, a nie będziecie żałować. Gorąco polecam!
Panie Przemku, dziękuję i pozdrawiam.


D
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński Inny

Pan Przemysław pomaga w bólach kręgosłupa w sposób profesjonalny i fachowy. Jeżeli jest możliwość rehabilitacji bez konieczności operacji jest jednym z najlepszych osób które pomogą stanąć na nogach bez bólu. Szczerze polecam, jestem już po operacji, wielu wizytach u różnych rehabilitantów, masażystów itp. Po ostatnim rezonansie okazało się że mam nową przepuklinę i dodatkowo blizna po operacji uciska nerw kulszowy. Po kilogramie tabletek żołądek się zbuntował. Reasumując że szpitala trafiłem do Pana Przemysława i pomogło


B
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński Inny

Pan Przemysław pracuje nad moją przepukliną kręgosłupa na odcinku piersiowym. Jestem zadowolony z przebiegu terapii. Zanim trafiłem do Pana Przemysława nie mogłem wykonywać prac fizycznych. Teraz po kilkunastu zabiegach metodą Dr. COX'a i Dr. Pierce'a wracam do normalnego funkcjonowania. Jeszcze trochę pracy przed nami ale jak Pan Przemysław mówi trzeba wykazać się cierpliwością. Ja mogę z czystym sumieniem polecić terapię u Pana Przemysława.


N
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński Inny

U Pana Rybczynskiego bylam 19 razy. Z ostatniej wizyty sama zrezygnowalam, mimo, że byla już przeze mnie oplacona. Wizyta to koszt 180 zł i trwa 30 min. Gdy raz spoznilam sie 10 minut moja wizyta trwala 20 min., dodam, że w gabinecie kolejek nie ma. Gdy raz zapomnialam maseczki, moglam ją zakupić u Pana R. za 5 zl ( w żabce 1 zl). Podczas wszystkich wizyt u Pana Rybczynskiego leżałam na lożku, ktore rozciagalo mi kręgoslup, a Pan R. w tym czasie siedział tyłem i robił coś na laptopie. Czyli jego praca polega na właczeniu lóżka. Po 10 wizytach nie było nawet minimalnej poprawy, na co usłyszlam, że terapia działa najlepiej, jak się weźmie kolejne 10 sesji i odczeka 60 a najlepiej 90 dni. Czlowiek w chronicznym bólu jest naiwny, więc dałam się namówić. Po kolejnych 9, zakupieniu suplementów u P. Rybczynskiego, pasa gorczycowego, nic sie nie poprawilo, kompletnie nic.
Nie polecam, odradzam, czuję się oszukana.

Przemysław Rybczyński

Pani Natalio zmartwiło mnie Pani zdanie o mojej pracy i jest mi przykro ze nie osiągnęliśmy wyleczenia. Ale widzę że po 5 miesiącach od ostatniej wizyty zapomniała Pani większości działań które były wykonywane w gabinecie.
Na początek przypomnę ze ma Pani trzy uszkodzone dyski międzykręgowe co opisane jest w MR czyli dyskopatię wielopoziomową nad którą pracuje się 3 razy dłużej niż nad jedną przepukliną o czym wspominałem od pierwszej wizyty i są osoby których terapia trwa dłużej niż innych pacjentów. Do tego potrzeba cierpliwości i współdziałania w leczeniu. Nie zawsze jest to takie proste. W gabinecie podczas pandemii ( październik 2020 ) obowiązuje reżim sanitarny, kolejki są zabronione a każdy przychodzi na wyznaczoną godzinę . Musi posiadać maseczkę i rękawiczki a Pani o tym zapomniała i mimo że z uprzejmości podzieliłem się swoją za przysłowiowe 5 zł którą zakupiłem w wyższej cenie to wytyka mi to Pani - dziękuje.
Gdy Pani spóźnia się do gabinetu to logiczne jest ze wizyta trwa krócej bo następny pacjent wchodzi po Pani choć nigdy skrupulatnie nie odmierzam czasu wizyt o tym decyduje wykonanie zabiegu i czas pracy urządzenia.
Zapomniała Pani o wykonanych zdjęciach kręgosłupa braku lordozy kręgosłupa szyjnego czyli nieprawidłowym ustawieniu kręgosłupa, skrzywieniu bocznym miednicy i że za każdym spotkaniem wykonywałem techniki manipulacji kręgów metoda Pierce na pierwszym stole zapadniowym. Zupełnie umknęły Pani po takim czasie te manipulacje wykonane przeze mnie a zapamiętała Pani wyłącznie leżenie na stole do trakcji metodą Dr. Cox gdzie pacjent jest rozciągany automatycznie dopiero po pracy terapeuty we fleksji czyli rozciągnięciu kręgów a terapeuta używa rąk do nacisku na kręgosłup pacjenta. Następnie włączana jest trakcja automatyczna i pacjent nie jest trzymany tylko urządzenie automatycznie rozciąga kręgi.
Dopiero wtedy terapeuta może usiąść przy komputerze opracować zdjęcia rtg lub odebrać email od pacjentów
Jak Pani napisała dopiero po 9 wizycie zakupiła Pani suplementy i witaminy przeciw zapalne które wspomagają terapie a inne rady Pani pamięta czy wprowadzone były na czas ćwiczenia ?
Kończąc przydługą odpowiedz myślę że terapia była kontynuowana prawidłowo choć nie uzyskaliśmy zadowalających efektów głównie przez silny nacisk na korzenie nerwowe trzech przepukliny i zakończenie przedwczesne zabiegów. Pani przypadek jest bardziej skomplikowany i wymaga dłuższego okresu terapii regeneracji. Pozdrawiam i życzę wyleczenia
Przemysław Rybczyński


K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński Inny

Pan Przemek już kilka lat temu dosłownie postawił mnie na nogi, kiedy miałam problem z przepukliną krążka międzykręgowego w kręgosłupie lędźwiowym. Od tego czasu odwiedzam Pana Przemka profilaktycznie co kilka miesiecy. Ostatnio miałam drobny wypadek i gwałtowne szarpnięcie spowodowało ponownie pojawienie się przepukliny krążka w odcinku lędźwiowym. Każdy, najmniejszy ruch powodował paraliżujący ból. Nie mogłam się prawie ruszać. Już po dwóch wizytach u Pana Przemka nastąpiła zauważalna poprawa. Po czterech mogę już prawie normalnie funkcjonować :) Dziękuję i polecam


J
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński Inny

Z pomocy Pana Przemysława korzystałam w przeszłości, a ostatnio w okresie ciąży z uwagi na silny ból kręgosłupa. Po kilku wizytach ból pleców całkowicie ustał, a ja bez bólu doczekałam porodu.
Wizyty odbywały się przy pełnym zabezpieczeniu przed Covid, a także w miłej atmosferze.
P.Przemysław posiada szeroką wiedzę z zakresu chiropraktyki, a zastosowana wobec mnie terapia okazała się skuteczna.
Pan Przemysław wykazał się dużą elastycznością przy ustalaniu terminów moich wizyt, co doceniam i bardzo dziękuję.

Polecam!


P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński Inny

Wskutek wypadnięcia dysku i kręgozmyku groziła mi 6-godzinna operacja.
Przed podjęciem decyzji postanowiłem skorzystać z usług Pana Przemysława Rybczyńskiego. Odbyłem ponad 20 zabiegów na stole zapadniowym oraz stole rozciągającym. Ponadto skorzystałem z instrukcji Pana Przemysława odnośnie samodzielnej rehabilitacji. Aktualnie kontynuuję rehabilitację i czuję się na tyle dobrze, że o operacji nie muszę myśleć.
Bardzo polecam usługi Pana Przemysława Rybczyńskiego.


W
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński Inny

Pan Rybczyński na przestrzeni ostatnich kilku lat pomógł mi już dwukrotnie. Jestem teraz pod jego stałą, systematyczną opieką żeby nie dopuścić do konieczności kolejnego doraźnego leczenia. Jestem lekarzem, dużo czasu spędzam na sali operacyjnej, gdzie uszkodziłem sobie kręgosłup. Z tego, oraz urazów spowodowanych treningami crossfitowymi Pan Rybczyński wyprowadził mnie w ciągu niecałych 2 miesięcy (uzupełnionych o rehabilitację we własnym zakresie, zgodnie z instrukcjami Pana Rybczyńskiego). Szczerze polecam!!


F
Użytkownik zweryfikowany

Przejdę do meritum. Pan Przemysław to bardzo konkretny i bezpośredni człowiek który zna się na swoim fachu. Ceni swoje usługi wysoko ale nie robi tego bezpodstawnie. Po wyjaśnieniu dolegliwości szybko zdiagnozował problem i wskazał kierunek działania stawiając na naturalne metody leczenia. Na wizycie polecam pytać i jeszcze raz pytać , bo Pan Przemek ma sporą wiedzę chociaż kiedy odpowiada widać , że dla niego to oczywiste oczywistości (ale właśnie to musisz usłyszeć i wprowadzić w życie) żeby wynieść ze spotkania jak najwięcej. 5 wizyt pomogło mi się zmotywować i dało impuls do dalszego działania w kierunku poprawy zdrowia. Generalnie jestem zadowolony i z dnia na dzień dostrzegam poprawę.
Filip F.


J
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński ból głowy

Dzień Dobry.
Wybrałam się do Pana Przemka razem ze siostrą.
Po zabiegach ustały bóle głowy, bo Pan Przemek naprawił kręgi szyjne. Natomiast u mojej siostry ustąpiły drętwienia rąk w nocy.
Jeśli masz problem z kręgosłupem to polecam Pana Przemka i jego gabinet. Danuta i Basia - Siostry


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

3 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Po ataku rwy kulszowej ciągle towarzyszy mi ból odcinka lędźwiowego promieniujący do nogi prawej.
Oraz podczas wyprostowania czuję jak coś w okolicach lędźwi przeskakuje.
Zamieszczam opis z pracowni rezonansu magnetycznego któremu się poddałem.

Wyrównanie lordozy lędźwiowej.
Nieduże prawoboczne skrzywienie kręgosłupa L.
Drobne osteofity na krawędziach trzonów kręgów, zwłaszcza L4- S1.
Wysokość trzonów w normie.
W górnej części trzonu L4 drobne ognisko obrzękowe śr. ok. 7mm drobny guzek Schmorla.
Drobny guzek Schmorla w dolnej blaszce granicznej trzonu L4.
Nieduża dehydratacja krążków międzykręgowych L3/L4 i L5/S1.
Krążki międzykręgowe TH12-L3 bez uwypukleń.
Niewielkie uwypuklenia krążka M-K L3/L4 do otworów międzykręgowych, bez cech ucisku nerwów rdzeniowych.
Uwypuklenie krążka międzykręgowego L4/L5 do lewego otworu międzykręgowego z cechami niedużego ucisku nerwu rdzeniowego.
Na poziomie L5/S1 uwypuklenie krążka M-K do prawego otworu międzykręgowego z jego zwężeniem wraz z osteofitami
i uciskiem nerwu rdzeniowego.
Kanał kręgowy w wymiarze A-P bez stenozy.
Sygnał stożka końcowego rdzenia w normie.

Proszę o ocenę stanu mojego kręgosłupa i poradę gdzie się mam udać.

Polecam nową w Polsce skuteczną metodę terapii przepuklin kręgosłupa . Metodą dekompresji kręgosłupa bezoperacyjnego zmniejszania przepuklin krążka międzykręgowego. Terapia chiropraktyczna na stole Cox 8 wg. Dr. Jamesa Coxa flexion – traction – distraction to 30 lat doświadczeń metody w USA. Na czym to polega?
Wolno i delikatnie powiększa się przestrzeń międzykręgową kręgosłupa na secjalistycznym łóżku, znajdującym się na wyposażeniu mojego gabinetu. Takie powiększanie skutkuje zmianami ciśnienia w strukturze „wypadniętego dysku”. Zasysanie przepukliny powoduje, iż przestaje ona naciskać na korzeń nerwowy, dzięki czemu pacjent odczuwa wyraźną poprawę codziennego funkcjonowania oraz pozbycie się bólu. Umożliwia to więc całkowitą regenerację i powrót do sprawności oraz zdrowia. Konsekwencją czego jest zmniejszenie a później ustąpienie bólu kręgosłupa rwy kulszowej lub barkowej eliminując przyczynę powstawania tego bólu porażenia-nacisk na nerw oraz powrót do zdrowia.
pozdrawiam i życzę zdrowia
Przemysław Rybczyński

Przemysław Rybczyński

Gdzie powinienem się udać na dalsze leczenie?
Czy konieczny jest zabieg?
Badanie MR odcinka L-S kręgosłupa wykonane w przekrojach strzałkowych i poprzecznych, obrazach
T1-, T2-zależnych oraz STIR wykazuje:
spłycenie fizjologicznej lordozy, cechy częściowej lumbalizacji kręgu S1, szpara miedzykręgowa S1/2
jest hypoplastyczna. Niewielkiego stopnia zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5/S1. Intensywność
sygnału z krążków międzykręgowych w obrazach T2-zależnych jest prawidłowa- bez zmian
degeneratywnych w nich. Początkowe zmiany zwyrodnieniowo-przeciążeniowe w postaci nierówności
blaszek granicznych trzonów oraz wyostrzeń ich krawędzi.
Cech stenozy kanału kręgowego nie wykazano.
Na poziomach L3/4 i L4/5 widoczne są szerokopodstawne, centralno-dwuboczne protruzje krążków
międzykręgowych do kanału kręgowego na głębokość ok.4mm z niewielkim uciskiem worka oponowego,
bez ucisku korzeni nerwowych.
Na poziomie L5/S1 stwierdza się centralno-lewoboczne wypadnięcie krążka międzykręgowego do kanału
kręgowego na głębokość ok.6mm z objawami uszkodzenia tylnego zarysu pierścienia włóknistego,
uciskiem worka oponowego i niewielkim uciskiem lewego korzenia nerwowego S1 na poziomie jego
wyjścia z kanału kręgowego.
Stożek rdzeniowy i włókna ogona końskiego prawidłowe w obrazie MR.

Polecam nową w Polsce skuteczną metodę terapii przepuklin kręgosłupa . Metodą dekompresji kręgosłupa bezoperacyjnego zmniejszania przepuklin krążka międzykręgowego. Terapia chiropraktyczna na stole Cox 8 wg. Dr. Jamesa Coxa flexion – traction – distraction to 30 lat doświadczeń metody w USA. Na czym to polega?
Wolno i delikatnie powiększa się przestrzeń międzykręgową kręgosłupa na secjalistycznym łóżku, znajdującym się na wyposażeniu mojego gabinetu. Takie powiększanie skutkuje zmianami ciśnienia w strukturze „wypadniętego dysku”. Zasysanie przepukliny powoduje, iż przestaje ona naciskać na korzeń nerwowy, dzięki czemu pacjent odczuwa wyraźną poprawę codziennego funkcjonowania oraz pozbycie się bólu. Umożliwia to więc całkowitą regenerację i powrót do sprawności oraz zdrowia. Konsekwencją czego jest zmniejszenie a później ustąpienie bólu kręgosłupa rwy kulszowej lub barkowej eliminując przyczynę powstawania tego bólu porażenia-nacisk na nerw oraz powrót do zdrowia.
pozdrawiam i życzę zdrowia
Przemysław Rybczyński

Przemysław Rybczyński

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

Leczone choroby

 • Rwa kulszowa
 • Kręgarstwo
 • Chiropraktyka
Pokaż wszystkie leczone choroby

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna
 • Osteopatia

Powiązane wyszukiwania