Ostatnia opinia

B
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński ból kregoslupa

Jestem mega zadowolony z pracy wykonanej przez tego terapeutę. Po pierwszej wizycie ból ustapil na 2 dni+ po drugiej na 4 a potem po prostu ustąpił.
Bardzo dziekuje.


Adres

JUGOSŁOWIAŃSKA 49, Grunwald, Poznań
Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński (mapa)

Lekarz nie ma włączonego kalendarza pod tym adresem

Poproś o kalendarz wizyt
Gotówka
Brak informacji o usługach i ich cenach

Moje doświadczenie

Leczone choroby

 • rwa kulszowa
 • kręgarstwo
 • chiropraktyka
Pokaż wszystkie leczone choroby

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
52 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
B
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński ból kregoslupa

Jestem mega zadowolony z pracy wykonanej przez tego terapeutę. Po pierwszej wizycie ból ustapil na 2 dni+ po drugiej na 4 a potem po prostu ustąpił.
Bardzo dziekuje.


R
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński ból pleców mocny - budził mnie w nocy

Dziękuję, bardzo mi Pan pomógł. Polecam.
Tło: Pracowałem kilka dni bardzo długo przed komputerem. Plecy zaczęły mnie boleć. Wyprostować się nie mogłem. W nocy budziłem się z bólu. W gabinecie dostałem diagnozę, z przymrużeniem oka, choroby zawodowej informatyka. Zostałem powyginany w dziwnych pozycjach. Pochrupało mi w kręgosłupie. Wyszedłem lekko oszołomiony, ale wyprostowany. Było fantastycznie, bo przespałem całą noc bez środków przeciwbólowych. Dlatego bardzo polecam i dziękuję.


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński terapia przeciwbólowa

Bardzo się cieszę, że pojechałam do profesjonalisty, który już po pierwszym zabiegu sprawił, że mogłam poruszać się bez wielkiego bólu. W miarę dalszych wizyt czuję się coraz lepiej i mogę działać jak czterdziestkolatka a nie siedemdziesięciolatka:) Choć z panem Przemkiem u boku... Siedemdziesiatka mi nie taka straszna! Pozdrawiam serdecznie i szczerze polecam:)


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński

Fachowo zastosowana metoda Pierce'a na łóżku zapadniowym i metoda Coxa na łóżku rozciągającym spowodowała, że ruchomość i ból odcinka szyjnego uległy zdecydowanej poprawie, a budująca się przepuklina zniknęła bez śladu, fachowa pomoc ,gorąco polecam


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński

Kilka lat temu miałam poważny problem z kręgosłupem. Pomógł mi wtedy pan Przemek Rybczyński. Po wielu zabiegach stanęłam na nogi, a ból sukcesywnie ustępował. W zeszłym tygodniu znów rozbolały mnie plecy. Wróciłam do pana Przemka. Jestem po drugim zabiegu i czuję się dużo lepiej. To naprawdę świetny specjalista! Dziękuję Panie Przemku!


H
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński

Doskonały fachowiec. Kilka lat temu po wypadku musiałem chodzić w gorsecie ortopedycznym, a lekarze ortopedzi twierdzili, że pomoże mi tylko operacja. Tymczasem poprawa nastąpiła już po pierwszej wizycie u Pana Przemka i mogłem zdjąć gorset. Teraz odwiedzam gabinet za każdym razem, kiedy coś mi dolega. Polecam.


W
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński rwa kulszowa

Pan Przemysław jest profesjonalistą swej sprawy! Mam przepukliny na kręgosłupie, które zablokowali nerw, w wyniku nie miał możliwości poruszać się. Lekarze lokalnych szpitali, oprócz przepisania przeciwbólowych, nie mogli niczym zaradzić wciągu 2 tygodni, a po pierwszym zabiegu u Pana Przemysława był widoczny rezultat - samodzielnie wyszedł na własnych nogach. A po kursie zabiegów, po 20 dni, wyjechał na wakacji na narty jako całkowicie zdrowy człowiek. Szczerze polecam Pana Rybczyńskiego!
Walery Matuszewski


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński bóle kręgosłupa

Bardzo polecam. U pana Rybczyńskiego kontynuowałam terapię kręgosłupa wg. metody Dr. Cox , którą rozpoczęłam w Hanowerze. Usłyszałam od niego informacje podobne co w Niemczech od chiropraktyka i fizjoterapeuty, a nawet więcej bo pan Rybczyński dał mi praktyczne wskazówki w zakresie wspierania terapii i przedłużenia jej efektów oraz gimnastyki w domu.

Zabiegi Pana Rybczyńskiego były zbliżone do terapii w Niemczech. Podobna była również cena za pojedynczy zabieg ale trwał on znacznie dłużej. Obok trakcji na łóżku chiropraktycznym Cox obejmował on jeszcze terapie metody Pierce na stole z zapadniami zmieniającą geometrię wad kręgosłupa wg. zrobionych zdjęć rtg kręgosłupa, krótki masaż manualny tkanek głębokich i konsultację. Bardzo cenię sobie indywidualne i holistyczne podejście pana Rybczyńskiego. Po odbyciu zaleconej serii zabiegów bóle ustąpiły, a ja polubiłam polecany przez niego nordic walking:)

Ola z Poznania


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński

Mam 66 lat. Od ponad roku borykałem się z bólem części lędźwiowej kręgosłupa wraz z bólem pośladka i całej nogi. Jakikolwiek ruch sprawiał mi ogromny ból. Nie mogłem chodzić, siedzieć, leżeć i spać.
Odwiedzałem przeróżnych lekarzy, którzy przepisywali mi tabletki, zastrzyki, blokady i skierowania na masaże. Ale nic nie pomagało a co gorsze nawet nie uśmierzało bólu jaki odczuwałem.
Po wielu badaniach i prześwietleniach ,diagnoza „przepuklina w odcinku lędźwiowym, rwa kulszowa promieniująca do nogi”.
Po wielu cierpieniach, łykaniu tabletek i nieprzespanych nocach trafiłem do gabinetu Pana Przemka Rybczyńskiego.
Pan Przemek po dokładnym obejrzeniu wyników badań, zdjęć z prześwietleń, dał mi nadzieję.
Rzetelnie i po ludzku wytłumaczył mi na czym polega mój problem i w jaki sposób chce mi pomóc.
Zaproponował mi terapię metoda Cox'a, 16 zabiegów oraz chodzenie z kijkami.
Z każdym zabiegiem ból ustępował. Rehabilitacja u Pana Przemka odmieniła moje życie. Zabiegi sprawiły, że zacząłem normalnie funkcjonować a wyjście z domu chociaż by z żoną na zakupy nie jest już dla mnie problemem a przyjemnością.
Polecam zabiegi u Pana Przemka Rybczyńskiego. Jest to człowiek poważnie podchodzący do pacjenta i profesjonalny w swojej pracy.
Na koniec jeszcze raz serdecznie dziękuje Panu Przemkowi za uwolnienie mnie od koszmarnego bólu i przywróceniu chęci do życia.
Serdecznie pozdrawiam, Zbyszek.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński

Witam, mój problem z plecami zaczął się późną jesienią 2016 roku. Początkowo objawy były zupełnie niedokuczliwe i totalnie nie wróżyły stanu w jakim znalazłem się kilka miesięcy później.
Czułem lekkie kłucie pod pośladkiem, ale tylko po długich, naprawdę długich spacerach. Początkowo sądziłem, że to chwilowa rwa kulszowa spowodowana prawdopodobnie przez osłabienie mięśni powstałe przez siedzący tryb pracy.
Zgłosiłem się do gabinetu znajomego, który jest chiropraktykiem, zalecono mi terapie tkanek miękkich z uwagi na to, że mięśnie były bardzo pospinane, zwłaszcza po jednej stronie. Terapia
częściowo pomagała, zwłaszcza na początku, ale później problem się pogłębiał. Ból pojawiał się coraz częściej i już nie tylko po długich spacerach, dodatkowo był coraz bardziej intensywny. Kontynuowałem terapię, chociaż efektów
nie było - zapewniano mnie, że przyjdą z czasem. W lutym 2017 roku pojechałem na narty - po powrocie z nart nie byłem już tą samą osobą. Z uwagi na ból zacząłem chodzić pochylony do przodu i przekrzywiony na lewą stronę. Tylko w ten
sposób byłem w stanie uniknąć piekielnego bólu nerwowego, który ciągnął się aż do kolana. Całe szczęście, że w pozycji siedzącej tak bardzo mnie nie bolało, bo nie byłbym w stanie pracować. Jednak od tamtej pory każda noc była walką z bólem -
ciągłym przekręcaniem się z jednego boku na drugi, szukaniem pozycji, w której ból jest najmniej odczuwalny. Nie pomagały żadne środki przeciwbólowe, nawet te najsilniejsze (ketonal forte). Byłem załamany - czułem się jak inwalida, staruszek - mimo 31 lat na karku.
Zdecydowałem się na wizytę u ortopedy. Ten po wykonanym badaniu, stwierdził, uszkodzenie krążka międzykręgowego i w zasadzie skierował do neurochirurga. Przepisał lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, po czym powiedział, że jeśli po 2 tygodniach
przyjmowania leku nie będzie poprawy, należy się zdecydować na operacje. Wizja operacji na kręgosłupie w wieku 30 lat nie napawała mnie optymizmem - wręcz przeciwnie. Chciałem potwierdzenia tej diagnozy oraz szczegółów tego czy i jakie faktycznie jest uszkodzenie krążka.
Kupiłem poprzez groupon badanie rezonansu magnetycznego odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Opis badania nie pozostawiał wątpliwości - 3 przepukliny międzykręgowe uciskające na korzeń nerwowy (największa wielkości 6mm). Z wynikiem badania wróciłem do znajomego chiropraktyka - powiedział,
że jest duża szansa na wyleczenie tego bez operacji i że operacja to totalna ostateczność. Zalecił ćwiczenia wzmacniające mięśnie szkieletowe. Niestety seria ćwiczeń nie tylko nie przynosiła ulgi w bólu, ale wręcz pogorszyła mój stan. Ból nie pozwalał spać, normalnie
funkcjonować. Przejście dłuższego odcinka pieszo powodowało drętwienie w nodze idące aż do stopy. Po powrocie z pracy jedyne na co miałem ochote to leżenie na plecach z nogami ugiętymi i podpartymi o stolik kawowy. Tylko ta pozycja dawała mi niewielką (ale zawsze) ulgę.
Byłem tak wycieńczony bólem, że we wspomnianej pozycji potrafiłem zasnąć w ciągu dnia. Kończyły mi się pomysły na to do kogo zwrócić się z moim problemem - odsuwałem neurochirurga od myśli. Trafiłem do zupełnie nieznanego chiropraktyka - chciałem poznać jego opinie. Niestety
po pierwszej wizycie wiedziałem, że nie ma szans, żeby ten człowiek mi pomógł - jego metody, podejście pokazywały, że pierwszy raz ma styczność z tego typu dolegliwością. W dalszym ciągu się męczyłem, zapomniałem jak było zanim mnie bolało - a jestem osobą wytrzymałą na ból. Jednak
ten typ bólu jest inny - chroniczny, taki którego nie można się pozbyć zmieniając pozycje, nieustający, niesłabnący - mógłbym długo wymieniać kolejne przymiotniki. Zacząłem dużo czytać odnośnie problemu przepuklin międzykręgowych - artykuły medyczne, opinie ludzi z podobnym problemem,
metody medyczne radzenia sobie z tym problemem. Szukałem najlepszych specjalistów zajmujących się odparowywaniem fragmentów krążków - zakładałem, że to pierwsza z radykalnych opcji, którą mogę wybrać - a wiedziałem, że muszę coś zrobić, bo życie leci, a ja żyję w bólu.
Wtedy to, podczas swoich poszukiwań, trafiłem na stronę pana Przemysława. Zacząłem dokładnie wczytywać się w treści umieszczone na stronie - hasło "bezoperacyjne leczenie przepuklin międzykręgowych" dawało mi nadzieje na to, że może być lepiej. Poczytałem opinie
innych osób i długo się niezastanawiająć umówiłem się na wizytę, która odbyła się 31 maja 2017 roku. Przyszedłem na nią z wynikiem mojego rezonsansu. W zasadzie od razu zostałem skierowany na RTG odcinka szyjnego, piersiowego i miednicy. Dodatkowo Pan Rybczyński dosyć szczegółowo wyjaśnił mi na czym polega mój problem
i w jaki sposób on chce go rozwiązać - podstawowym elementem była terapia metodą dr Cox'a, której pierwszą "dawkę" przyjąłem już podczas pierwszej wizyty. Pan Rybczyński od początku miał konkretny plan na to jak poprowadzona będzie terapia. Wyraźnie zaznaczył, że potrzebna jest
seria zabiegów i mówił to na podstawie swoich doświadczeń z innymi pacjentami - a było ich naprawdę sporo. To było dla mnie światło w tunelu - po raz pierwszy trafiłem na osobę, która miała bardzo sprecyzowany plan działania - coś czego nikt inny, w tym mój znajomy chiropraktyk,
nie był w stanie mi zaoferować. Wykupiłem karnet 16 zabiegów. Przez 8 kolejnych dni byłem w gabinecie na Jugosławiańskiej na 2 zabiegach pod rząd. Zapadnia, ławka grawitacyjna, łóżko Cox'a - i tak przez 8 dni, dzień w dzień. Dodatkowo pas gorczycowy na odcinek lędźwiowy, kijki do nordic
walkingu, a także suplementacja (młody jęczmień i mumio). Już po pierwszych 2 zabiegach czułem różnice. Po raz pierwszy od kilku miesięcy byłem w stanie spać. Później było coraz lepiej. Przyszedł moment, w którym zacząłem mieć wątpliwości czy da się to w całości wyleczyć, ale za każdym razem
Pan Rybczyński powtarzał - czas rekonwalescencji to od 60 do 90 dni - czekać spokojnie. Po wyczerpaniu "karnetu", chodziłem na zabiegi 3 razy w tygodniu - tak było przez cały miesiąc. Znowu widziałem poprawę - ból pojawiał się tylko w określonych pozycjach, w nocy przestał w ogóle dokuczać,
byłem w stanie robić 3-5km po lesie z kijkami do nordic walkingu. Powoli moje życie zaczynało wyglądać normalnie. Sukcesywnie zmniejszałem częstotliwość wizyt, stosowałem się do zaleceń Pana Rybczyńskiego, dodatkowo zacząłem wykonywać ćwiczenia SMSystem - które również polecił. Pod koniec lipca mój
stan znowu sie poprawił. Byłem w stanie biegać, grać w piłkę z dziećmi, wykonywać praktycznie wszystkie czynności, które wcześniej powodowały ból. Do tego moja postawa bardzo się poprawiła - po przechyleniu prawie nie ma śladu, chodzę wyprostowany. Dzięki wykonywaniu ćwiczeń McKenziego bardzo poprawiła się
ruchomość mojego kręgosłupa. Od sierpnia pojawiam się w gabinecie na Jugosławiańskiej co 2 tygodnie. Po bólu nie ma śladu.

Nie ma takich słów, którymi byłbym w stanie wyrazić moją wdzięczność wobec Pana Rybczyńskiego. Byłem u wielu specjalistów ze swoja dolegliwością, w tym u chiropraktyków, których nazwiska są "sławne" w środowisku - niestety albo proponowano mi operację, albo
terapię, która nie miała ładu i składu. Pan Przemysław bardzo szybko wybił mi z głowy operację i skupił się na leczeniu metodą, którą pomaga ludziom od lat. Żałuje bardzo, że tak długo żyłem w bólu, żałuje, że wcześniej nie trafiłem na jego stronę i nie umówiłem się na wizytę.
Być może nie musiałbym przechodzić przez piekło ciągłego bólu i nie straciłbym (bo inaczej tego nie można nazwać) kilku miesięcy życia. Dziękuję Panu za wszystko! - jak banalnie to brzmi w stosunku do tego jak bardzo mi Pan pomógł. Przestrzegam każdego przed lekceważeniem bólu kręgosłupa -
żyjemy w takich czasach, że kręgosłup trzeba regularnie serwisować, tak jak auto, inaczej może przytrafić nam się awaria, z której ciężko będzie wyjść. Liczę, że po przeczytaniu tego tekstu, osoby, które mają watpliwości, przestaną je mieć i zapiszą się na wizyte - pomagając w ten sposób samym sobie.

Michał (lat 31)


Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
52 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
B
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński ból kregoslupa

Jestem mega zadowolony z pracy wykonanej przez tego terapeutę. Po pierwszej wizycie ból ustapil na 2 dni+ po drugiej na 4 a potem po prostu ustąpił.
Bardzo dziekuje.


R
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński ból pleców mocny - budził mnie w nocy

Dziękuję, bardzo mi Pan pomógł. Polecam.
Tło: Pracowałem kilka dni bardzo długo przed komputerem. Plecy zaczęły mnie boleć. Wyprostować się nie mogłem. W nocy budziłem się z bólu. W gabinecie dostałem diagnozę, z przymrużeniem oka, choroby zawodowej informatyka. Zostałem powyginany w dziwnych pozycjach. Pochrupało mi w kręgosłupie. Wyszedłem lekko oszołomiony, ale wyprostowany. Było fantastycznie, bo przespałem całą noc bez środków przeciwbólowych. Dlatego bardzo polecam i dziękuję.


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński terapia przeciwbólowa

Bardzo się cieszę, że pojechałam do profesjonalisty, który już po pierwszym zabiegu sprawił, że mogłam poruszać się bez wielkiego bólu. W miarę dalszych wizyt czuję się coraz lepiej i mogę działać jak czterdziestkolatka a nie siedemdziesięciolatka:) Choć z panem Przemkiem u boku... Siedemdziesiatka mi nie taka straszna! Pozdrawiam serdecznie i szczerze polecam:)


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński

Fachowo zastosowana metoda Pierce'a na łóżku zapadniowym i metoda Coxa na łóżku rozciągającym spowodowała, że ruchomość i ból odcinka szyjnego uległy zdecydowanej poprawie, a budująca się przepuklina zniknęła bez śladu, fachowa pomoc ,gorąco polecam


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński

Kilka lat temu miałam poważny problem z kręgosłupem. Pomógł mi wtedy pan Przemek Rybczyński. Po wielu zabiegach stanęłam na nogi, a ból sukcesywnie ustępował. W zeszłym tygodniu znów rozbolały mnie plecy. Wróciłam do pana Przemka. Jestem po drugim zabiegu i czuję się dużo lepiej. To naprawdę świetny specjalista! Dziękuję Panie Przemku!


H
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński

Doskonały fachowiec. Kilka lat temu po wypadku musiałem chodzić w gorsecie ortopedycznym, a lekarze ortopedzi twierdzili, że pomoże mi tylko operacja. Tymczasem poprawa nastąpiła już po pierwszej wizycie u Pana Przemka i mogłem zdjąć gorset. Teraz odwiedzam gabinet za każdym razem, kiedy coś mi dolega. Polecam.


W
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński rwa kulszowa

Pan Przemysław jest profesjonalistą swej sprawy! Mam przepukliny na kręgosłupie, które zablokowali nerw, w wyniku nie miał możliwości poruszać się. Lekarze lokalnych szpitali, oprócz przepisania przeciwbólowych, nie mogli niczym zaradzić wciągu 2 tygodni, a po pierwszym zabiegu u Pana Przemysława był widoczny rezultat - samodzielnie wyszedł na własnych nogach. A po kursie zabiegów, po 20 dni, wyjechał na wakacji na narty jako całkowicie zdrowy człowiek. Szczerze polecam Pana Rybczyńskiego!
Walery Matuszewski


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński bóle kręgosłupa

Bardzo polecam. U pana Rybczyńskiego kontynuowałam terapię kręgosłupa wg. metody Dr. Cox , którą rozpoczęłam w Hanowerze. Usłyszałam od niego informacje podobne co w Niemczech od chiropraktyka i fizjoterapeuty, a nawet więcej bo pan Rybczyński dał mi praktyczne wskazówki w zakresie wspierania terapii i przedłużenia jej efektów oraz gimnastyki w domu.

Zabiegi Pana Rybczyńskiego były zbliżone do terapii w Niemczech. Podobna była również cena za pojedynczy zabieg ale trwał on znacznie dłużej. Obok trakcji na łóżku chiropraktycznym Cox obejmował on jeszcze terapie metody Pierce na stole z zapadniami zmieniającą geometrię wad kręgosłupa wg. zrobionych zdjęć rtg kręgosłupa, krótki masaż manualny tkanek głębokich i konsultację. Bardzo cenię sobie indywidualne i holistyczne podejście pana Rybczyńskiego. Po odbyciu zaleconej serii zabiegów bóle ustąpiły, a ja polubiłam polecany przez niego nordic walking:)

Ola z Poznania


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński

Mam 66 lat. Od ponad roku borykałem się z bólem części lędźwiowej kręgosłupa wraz z bólem pośladka i całej nogi. Jakikolwiek ruch sprawiał mi ogromny ból. Nie mogłem chodzić, siedzieć, leżeć i spać.
Odwiedzałem przeróżnych lekarzy, którzy przepisywali mi tabletki, zastrzyki, blokady i skierowania na masaże. Ale nic nie pomagało a co gorsze nawet nie uśmierzało bólu jaki odczuwałem.
Po wielu badaniach i prześwietleniach ,diagnoza „przepuklina w odcinku lędźwiowym, rwa kulszowa promieniująca do nogi”.
Po wielu cierpieniach, łykaniu tabletek i nieprzespanych nocach trafiłem do gabinetu Pana Przemka Rybczyńskiego.
Pan Przemek po dokładnym obejrzeniu wyników badań, zdjęć z prześwietleń, dał mi nadzieję.
Rzetelnie i po ludzku wytłumaczył mi na czym polega mój problem i w jaki sposób chce mi pomóc.
Zaproponował mi terapię metoda Cox'a, 16 zabiegów oraz chodzenie z kijkami.
Z każdym zabiegiem ból ustępował. Rehabilitacja u Pana Przemka odmieniła moje życie. Zabiegi sprawiły, że zacząłem normalnie funkcjonować a wyjście z domu chociaż by z żoną na zakupy nie jest już dla mnie problemem a przyjemnością.
Polecam zabiegi u Pana Przemka Rybczyńskiego. Jest to człowiek poważnie podchodzący do pacjenta i profesjonalny w swojej pracy.
Na koniec jeszcze raz serdecznie dziękuje Panu Przemkowi za uwolnienie mnie od koszmarnego bólu i przywróceniu chęci do życia.
Serdecznie pozdrawiam, Zbyszek.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa w Poznaniu - Przemysław Rybczyński

Witam, mój problem z plecami zaczął się późną jesienią 2016 roku. Początkowo objawy były zupełnie niedokuczliwe i totalnie nie wróżyły stanu w jakim znalazłem się kilka miesięcy później.
Czułem lekkie kłucie pod pośladkiem, ale tylko po długich, naprawdę długich spacerach. Początkowo sądziłem, że to chwilowa rwa kulszowa spowodowana prawdopodobnie przez osłabienie mięśni powstałe przez siedzący tryb pracy.
Zgłosiłem się do gabinetu znajomego, który jest chiropraktykiem, zalecono mi terapie tkanek miękkich z uwagi na to, że mięśnie były bardzo pospinane, zwłaszcza po jednej stronie. Terapia
częściowo pomagała, zwłaszcza na początku, ale później problem się pogłębiał. Ból pojawiał się coraz częściej i już nie tylko po długich spacerach, dodatkowo był coraz bardziej intensywny. Kontynuowałem terapię, chociaż efektów
nie było - zapewniano mnie, że przyjdą z czasem. W lutym 2017 roku pojechałem na narty - po powrocie z nart nie byłem już tą samą osobą. Z uwagi na ból zacząłem chodzić pochylony do przodu i przekrzywiony na lewą stronę. Tylko w ten
sposób byłem w stanie uniknąć piekielnego bólu nerwowego, który ciągnął się aż do kolana. Całe szczęście, że w pozycji siedzącej tak bardzo mnie nie bolało, bo nie byłbym w stanie pracować. Jednak od tamtej pory każda noc była walką z bólem -
ciągłym przekręcaniem się z jednego boku na drugi, szukaniem pozycji, w której ból jest najmniej odczuwalny. Nie pomagały żadne środki przeciwbólowe, nawet te najsilniejsze (ketonal forte). Byłem załamany - czułem się jak inwalida, staruszek - mimo 31 lat na karku.
Zdecydowałem się na wizytę u ortopedy. Ten po wykonanym badaniu, stwierdził, uszkodzenie krążka międzykręgowego i w zasadzie skierował do neurochirurga. Przepisał lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, po czym powiedział, że jeśli po 2 tygodniach
przyjmowania leku nie będzie poprawy, należy się zdecydować na operacje. Wizja operacji na kręgosłupie w wieku 30 lat nie napawała mnie optymizmem - wręcz przeciwnie. Chciałem potwierdzenia tej diagnozy oraz szczegółów tego czy i jakie faktycznie jest uszkodzenie krążka.
Kupiłem poprzez groupon badanie rezonansu magnetycznego odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Opis badania nie pozostawiał wątpliwości - 3 przepukliny międzykręgowe uciskające na korzeń nerwowy (największa wielkości 6mm). Z wynikiem badania wróciłem do znajomego chiropraktyka - powiedział,
że jest duża szansa na wyleczenie tego bez operacji i że operacja to totalna ostateczność. Zalecił ćwiczenia wzmacniające mięśnie szkieletowe. Niestety seria ćwiczeń nie tylko nie przynosiła ulgi w bólu, ale wręcz pogorszyła mój stan. Ból nie pozwalał spać, normalnie
funkcjonować. Przejście dłuższego odcinka pieszo powodowało drętwienie w nodze idące aż do stopy. Po powrocie z pracy jedyne na co miałem ochote to leżenie na plecach z nogami ugiętymi i podpartymi o stolik kawowy. Tylko ta pozycja dawała mi niewielką (ale zawsze) ulgę.
Byłem tak wycieńczony bólem, że we wspomnianej pozycji potrafiłem zasnąć w ciągu dnia. Kończyły mi się pomysły na to do kogo zwrócić się z moim problemem - odsuwałem neurochirurga od myśli. Trafiłem do zupełnie nieznanego chiropraktyka - chciałem poznać jego opinie. Niestety
po pierwszej wizycie wiedziałem, że nie ma szans, żeby ten człowiek mi pomógł - jego metody, podejście pokazywały, że pierwszy raz ma styczność z tego typu dolegliwością. W dalszym ciągu się męczyłem, zapomniałem jak było zanim mnie bolało - a jestem osobą wytrzymałą na ból. Jednak
ten typ bólu jest inny - chroniczny, taki którego nie można się pozbyć zmieniając pozycje, nieustający, niesłabnący - mógłbym długo wymieniać kolejne przymiotniki. Zacząłem dużo czytać odnośnie problemu przepuklin międzykręgowych - artykuły medyczne, opinie ludzi z podobnym problemem,
metody medyczne radzenia sobie z tym problemem. Szukałem najlepszych specjalistów zajmujących się odparowywaniem fragmentów krążków - zakładałem, że to pierwsza z radykalnych opcji, którą mogę wybrać - a wiedziałem, że muszę coś zrobić, bo życie leci, a ja żyję w bólu.
Wtedy to, podczas swoich poszukiwań, trafiłem na stronę pana Przemysława. Zacząłem dokładnie wczytywać się w treści umieszczone na stronie - hasło "bezoperacyjne leczenie przepuklin międzykręgowych" dawało mi nadzieje na to, że może być lepiej. Poczytałem opinie
innych osób i długo się niezastanawiająć umówiłem się na wizytę, która odbyła się 31 maja 2017 roku. Przyszedłem na nią z wynikiem mojego rezonsansu. W zasadzie od razu zostałem skierowany na RTG odcinka szyjnego, piersiowego i miednicy. Dodatkowo Pan Rybczyński dosyć szczegółowo wyjaśnił mi na czym polega mój problem
i w jaki sposób on chce go rozwiązać - podstawowym elementem była terapia metodą dr Cox'a, której pierwszą "dawkę" przyjąłem już podczas pierwszej wizyty. Pan Rybczyński od początku miał konkretny plan na to jak poprowadzona będzie terapia. Wyraźnie zaznaczył, że potrzebna jest
seria zabiegów i mówił to na podstawie swoich doświadczeń z innymi pacjentami - a było ich naprawdę sporo. To było dla mnie światło w tunelu - po raz pierwszy trafiłem na osobę, która miała bardzo sprecyzowany plan działania - coś czego nikt inny, w tym mój znajomy chiropraktyk,
nie był w stanie mi zaoferować. Wykupiłem karnet 16 zabiegów. Przez 8 kolejnych dni byłem w gabinecie na Jugosławiańskiej na 2 zabiegach pod rząd. Zapadnia, ławka grawitacyjna, łóżko Cox'a - i tak przez 8 dni, dzień w dzień. Dodatkowo pas gorczycowy na odcinek lędźwiowy, kijki do nordic
walkingu, a także suplementacja (młody jęczmień i mumio). Już po pierwszych 2 zabiegach czułem różnice. Po raz pierwszy od kilku miesięcy byłem w stanie spać. Później było coraz lepiej. Przyszedł moment, w którym zacząłem mieć wątpliwości czy da się to w całości wyleczyć, ale za każdym razem
Pan Rybczyński powtarzał - czas rekonwalescencji to od 60 do 90 dni - czekać spokojnie. Po wyczerpaniu "karnetu", chodziłem na zabiegi 3 razy w tygodniu - tak było przez cały miesiąc. Znowu widziałem poprawę - ból pojawiał się tylko w określonych pozycjach, w nocy przestał w ogóle dokuczać,
byłem w stanie robić 3-5km po lesie z kijkami do nordic walkingu. Powoli moje życie zaczynało wyglądać normalnie. Sukcesywnie zmniejszałem częstotliwość wizyt, stosowałem się do zaleceń Pana Rybczyńskiego, dodatkowo zacząłem wykonywać ćwiczenia SMSystem - które również polecił. Pod koniec lipca mój
stan znowu sie poprawił. Byłem w stanie biegać, grać w piłkę z dziećmi, wykonywać praktycznie wszystkie czynności, które wcześniej powodowały ból. Do tego moja postawa bardzo się poprawiła - po przechyleniu prawie nie ma śladu, chodzę wyprostowany. Dzięki wykonywaniu ćwiczeń McKenziego bardzo poprawiła się
ruchomość mojego kręgosłupa. Od sierpnia pojawiam się w gabinecie na Jugosławiańskiej co 2 tygodnie. Po bólu nie ma śladu.

Nie ma takich słów, którymi byłbym w stanie wyrazić moją wdzięczność wobec Pana Rybczyńskiego. Byłem u wielu specjalistów ze swoja dolegliwością, w tym u chiropraktyków, których nazwiska są "sławne" w środowisku - niestety albo proponowano mi operację, albo
terapię, która nie miała ładu i składu. Pan Przemysław bardzo szybko wybił mi z głowy operację i skupił się na leczeniu metodą, którą pomaga ludziom od lat. Żałuje bardzo, że tak długo żyłem w bólu, żałuje, że wcześniej nie trafiłem na jego stronę i nie umówiłem się na wizytę.
Być może nie musiałbym przechodzić przez piekło ciągłego bólu i nie straciłbym (bo inaczej tego nie można nazwać) kilku miesięcy życia. Dziękuję Panu za wszystko! - jak banalnie to brzmi w stosunku do tego jak bardzo mi Pan pomógł. Przestrzegam każdego przed lekceważeniem bólu kręgosłupa -
żyjemy w takich czasach, że kręgosłup trzeba regularnie serwisować, tak jak auto, inaczej może przytrafić nam się awaria, z której ciężko będzie wyjść. Liczę, że po przeczytaniu tego tekstu, osoby, które mają watpliwości, przestaną je mieć i zapiszą się na wizyte - pomagając w ten sposób samym sobie.

Michał (lat 31)


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

1 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Mam pytanie czy można zastosować terapię powięziową, bądź osteopatyczną, w przypadku obniżenia a nawet wypadania narządów rodnych ? Przyczyną danego stanu są dwa naturalne porody i nacięcia krocza, Grażyna.

  Witam myślę ze jest to wskazane przy terapii powięźiowej i jako chiropraktyk polecam oczywiście chiropraktykę

  Przemysław Rybczyński

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

Leczone choroby

 • rwa kulszowa
 • kręgarstwo
 • chiropraktyka
Pokaż wszystkie leczone choroby

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna