Badanie USG jest całkowicie nie inwazyjną techniką diagnostyczną, która pozwala na wykrycie większości patologii powodujących ból lub niesprawność. Nie "inwazyjność" oznacza że nic podczas badania ... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

ULTRAGEN

ul. Dąbska 18I

31-572 , Kraków , małopolskie

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

O nas

Badanie USG jest całkowicie nie inwazyjną techniką diagnostyczną, która pozwala na wykrycie większości patologii powodujących ból lub niesprawność.

Nie "inwazyjność" oznacza że nic podczas badania nie oddziałuje z tkankami Pacjenta aby móc je modyfikować.

Najważniejszą zaletą ultrasonografii jest w możliwość wykonania badania dynamicznego czyli w ruchu - można tym samym zobaczyć ruch ścięgien, mięśni wypełniający się żołądek, pracę komór serca etc.

Inna zaletą jest USG jest łatwość zastosowania - lekką głowicę ultrasonografu można przyłożyć wszędzie pod dowolnym katem co odbywa się w pozycji wygodnej dla badanego I badającego.

Badanie USG opiera się o technikę detekcji echa odbitego od tkanek - czyli jest to w uproszczeniu technika podobna do tej stosowanej w sonarach głębinowych. Podobnie zastosowanie znajdują się dźwięki wysokich częstotliwości a skomplikowany układ nadawczy i odbiorczy pozwala na uzyskanie obrazu wnętrza ciała. Naturalną konsekwencją takiej metody sa pewne ograniczenia - dźwięki odbijają się od kości dlatego nie widać ich wnętrza z tego samego powodu nie zobaczymy tkanek położonych „za” nimi, poza tym metoda jest rewelacyjna. Dlaczego ? po pierwsze można dokładnie ( w bardzo dużej rozdzielczości) zobaczyć tkanki miękkie - rozróżnić z łatwością nerwy , naczynia mięśnie a także ich składowe , ścięgna, powierzchnie kości. USG pozwala bardzo dokładnie ocenić struktury miąższowe – np. Brzucha, zobaczyć mózg dziecka ( ale nie dorosłego ( bo czaszka). Możliwe podczas diagnostyki USG badanie dynamiczne znacznie zwiększa ilość informacji jakie dostarcza badanie. Poza tym technika jest dostępna – aparat jest mały, relatywnie tańszy niż TK czy MR i trzecia sprawa - badanie jest naprawdę wygodne bo można je wykonać w każdej pozycji i nie powoduje istotnej ingerencji w ciało pacjenta. Dzięki temu USG jest niezastąpione do badania brzucha, coraz częściej płuc ( zwłaszcza u dzieci), stawów – zawsze jako badanie „pierwszego rzutu” - a niekiedy dostarcza tylu informacji diagnostycznych ze nie wymaga kontynuacji przy użyciu innych technik diagnostycznych.

Nasz sprzęt

 • aixplorer supersonic imagine

Zabiegi

 • Podanie leku pod kontrolą USG
 • Elastografia SWE wątroby
 • Zabieg stulejki
 • podawanie komórek macierzystych
 • podanie pod kontrolą USG osocza bogatopłytkowego
więcej

Badania

 • USG stawów
 • USG nerwów
 • USG naczyń
 • USG jamy brzusznej
 • USG tarczycy
 • USG piersi
 • USG płuc
 • USG ciąży
 • USG ginekologiczne
 • USG jamy brzusznej, płuc, tarczycy, główki u dzieci
 • USG bioder u niemowląt
 • USG serca (echo)
 • Konsultacje ortopedyczne, gastrologiczne, ginekologiczne
 • Elastografia Wątroby
 • KOmórki macierzyste
 • podawanie leku pod Kontrola USG - osocze bogatopłytkowe
 • konsultacja lekarza ortopedy pediatry
 • konsultacja lekarza peduiatry
więcej

Profile społecznościowe

Typ placówki

 • Centrum medyczne

Inne placówki

Opinie o lekarzach z tej placówki

5

Ogólna ocena
281 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: lek. Sebastian Gibała konsultacja urologiczna

  Moja prostata była dla mnie zagadką. W okresie 2015-2020 badania mojego PSA dawały wyniki od 11,4 (2015 r.) do 16,7 (2020 r.), gdzie norma to 0,0 - 4,1. Jednocześnie prawie co rok wykonywano mi biopsje prostaty, które wykazywały, że jestem zdrowy - nie ma raka. Gdy w styczniu 2021 PSA osiągnęło wartość 18,3 zdecydowałem się na odpłatną biopsję fuzyjną. Wynik biopsji: na 14 wycinków 3 były rakowe.
  W lipcu 2021 Sebastian Gibała w szpitalu krakowskim usunął mi prostatę i część węzłów chłonnych. Operację wykonał nowoczesną metodą laparoskopową, bez otwierania brzucha. Trwała 3,5 godziny.
  Trzy miesiące po operacji wykonałem badania kontrolne PSA - wynik poniżej 0,006, a więc bardzo dobry.
  Jestem bardzo wdzięczny dr Sebastianowi Gibale za doskonale przeprowadzoną, trudną operację. Śladów na brzuchu prawie nie ma, a nietrzymanie moczu powoli zanika. Pan Doktor to znakomity urolog zabiegowy. Miałem w życiu kontakt z kilkunastoma urologami, ale lekarza lepszego od dr Gibały nie spotkałem.
  14.10.2021 r. zgłosiłem się na umówioną wizytę. Zostałem przyjęty punktualnie, doktor poświęcił mi pełne 20 minut. Ocenił aktualny stan moich dolegliwości (skutki uboczne prostatektomii radykalnej), które powoli, ale zanikają. Zalecił kontrolne badania PSA co 3 miesiące, aby uchwycić ewentualną wznowę raka.


  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Sebastian Gibała konsultacja urologiczna

  Polecam, odpowiedzi konkretne i szczegółowe na wszystkie nurtujące pytania. A co najważniejsze profesjonalne podejście do pacjenta. Profesjonalizm i komunikacja na najwyższym poziomie!


  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Sebastian Gibała konsultacja urologiczna

  Świetny fachowiec. Badanie dokładne, bezbolesne. Konsultacja szczegółowa. Bardzo polecam gabinety Ultragen.


  S
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: dr n. med. Krzysztof Lorens konsultacja gastrologiczna

  Profesjonalny, miły, odnosi się do pacjentów z empatią.
  Dziękuję bardzo Panu Doktorowi za konsultacje!


  K
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: lek. Dorota Babczyk konsultacja ginekologiczna + USG

  O takich lekarzy bardzo ciężko w dziejszych czasach. Z czystym sumieniem polecam każdej Kobiecie Panią doktor ! Szczegółowo wyjaśni, dokładnie przebada i porozmawia z pacjentem. Nie należy do tych którzy kasują grube pieniądze i z zegarkiem w ręku przyjmują pacjentów. Bardzo żałuję że dopiero teraz trafiłam na tak dobrego lekarza.


  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: dr n. med. Krzysztof Lorens konsultacja gastrologiczna

  Lekarz doskonale tłumaczy, potrafi uspokoić oraz rozwiać wszelkie wątpliwości. Sympatyczny człowiek przy okazji!


  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: dr n. med. Krzysztof Lorens konsultacja gastrologiczna

  Szczerze nie polecam tego lekarza. Liczyłem, że trafie w dobre ręce z okazało się, że lekarz ma lekceważące podejście i nie traktuje pacjenta na poważnie choć tego wymaga problem. Na wizytę trafiłem ponieważ w rodzinie występuję rak jelita grubego, poza tym cierpię na inne dolegliwości m. in na uchyłkowatość jelita. Problemy natury gastrycznej trwają kilka lat. Lekarz po zrobieniu USG brzucha stwierdził, że nic mi nie dolega a jedyne co powinienem zrobić to zmienić dietę... z pozwoleniem nawet na alkohol czy fast foody... to chyba jakiś żart... z gabinetu wyszedłem zniesmaczony, więcej nie wrócę. Dodatkowo lekarz na moje pytanie zbywał mnie i w środku mojego zdania juz się ze mną pożegnał. Kpina...


  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: lek. Dorota Babczyk konsultacja ginekologiczna + USG

  Szczerze polecam. Pani doktor prowadzi moją ciążę i nigdy nie czułam się tak zaopiekowana. Cierpliwie odpowiada na pytania, których zazwyczaj mam bardzo dużo. Mimo ze dwukrotnie przekroczyłam 20 minutowy czas wizyty to nigdy nie odczułam pospieszania, co niestety zdarzało się u innych lekarzy. Żałuję, że nie trafiłam do jej gabinetu wcześniej :)


  S
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: lek. Joanna Lisowska konsultacja urologiczna

  Pani Doktor ma bardzo dobre podejście do pacjenta.Udzielane fachowe i wyczerpujące odpowiedzi na pytania uspokajają zestresowaną pacjentkę.Pani Doktor zaproponowała dalszą diagnostykę.Gorąco polecam wizyty u Pani Doktor


  E
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Joanna Lisowska konsultacja urologiczna

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty u Pani doktor. Uzyskałam informację na nurtujące mnie pytania. Z całego serca polecam.


  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Powiązane wyszukiwania