Centrum Medyczne Solimed zostało założone przez lekarzy dla Pacjentów aby zapewnić lepszą dostępność do usług, starając się zachować najwyższy standard usług. więcej

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Jak to działa?

Informacje o placówce

Gabinety

Solimed

os. Szymanowskiego 6

32-020 , Wieliczka , małopolskie

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

O nas

Centrum Medyczne Solimed zostało założone przez lekarzy dla Pacjentów aby zapewnić lepszą dostępność do usług, starając się zachować najwyższy standard usług.

Zabiegi

 • Echokardiografia
 • EKG
 • szczepienia przed wyjazdami za granicę

Choroby

 • Nadciśnienie tętnicze
 • Niewydolność serca
 • choroby zakaźne
 • choroby wątroby
 • hepatologia
więcej

Typ placówki

 • Centrum medyczne

Inne placówki

Opinie o lekarzach z tej placówki

Ogólna ocena

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
  K
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: dr n. med. Magdalena Loster konsultacja kardiologiczna + EKG

  Bardzo dokładny lekarz,tworzy przyjazna atmosfere uwazam ze jest dobrym lekarzem ustabilizowała mi wysokie ciśnienie z którym miałam problemy pare lat juz ponad 2 lata mnie prowadzi I jest OK .

  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Jakub Loster

  Bardzo byłem zadowolony z wizyty u Dr. Jakuba . Skierowanie na odpowiednie badania i informacja gdzie można je wykonać. Lekarz nie obwinia, zawstydza pacjenta, a daje dobre rady na poprawę swojego zachowania w przyszłość.

  P
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Jakub Loster bolerioza

  Bardzo profesjonalnie, rzeczowo przebiegla wizyta. Pan doktor bardzo rzetelnie podszedl do problemu, jestem zadowolony. Polecam

  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Jakub Loster borelioza - weryfikacja rozpoznania

  Pan doktor spokojnie , konkretnie wytłumaczył i rozwiał wątpliwości co do mojej jednostki chorobowej którą stwierdził inny lekarz. Polecam wizytę u Pana doktora napewno warto się skonsultować i omówić trapiący nas problem.

  D
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: lek. Jakub Loster konsultacja lekarza chorób zakaźnych

  Sugerując się wcześniejszymi pozytywnymi opiniami, zdecydowałem się na wizytę u dr Lostera i całą wizytę oceniam bardzo pozytywnie. Wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywiad rzeczowy, z zachowaniem etyki, jestem bardzo zadowolony. Z pewnością zdecyduję się na kolejną wizytę. Polecam innym pacjentom.

  Ł
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Jakub Loster konsultacja lekarza chorób zakaźnych

  O boreliozie mówi się wszędzie. W przychodni wiszą plakaty z ostrzeżeniami, w internecie reklamują szczepionki, maj jest miesiącem boreliozy. Lecz mimo wszystko, pan Loster w przypadku boreliozy jest bezradny jak dziecko.

  Moje objawy to między innymi bóle i sztywnienia stawów, potworne zmęczenie i brak chęci do życia. Pod opieką reumatologa zrobiłem dziesiątki badań, głównie reumatoidalnych z których nie wynikło nic, a także chorób zakaźnych, z których wynikło niewiele. Do pana Lostera poszedłem ponieważ okazało się, że leki reumatoidalne mi nie pomagają, a pomaga mi antybiotyk który brałem przy okazji innego leczenia.

  Pan Loster nie dość, że nie skojarzył moich objawów z boreliozą, to dodatkowo po tym jak ja ją wprost zasugerowałem, natychmiast ją z całkowitym prawdopodobieństwem wykluczył na podstawie jednego negatywnego testu Western Blot. W tym momencie temat boreliozy został definitywnie zakończony, a pan Loster zaproponował, żebym ze stawami poszedł (czyli wrócił) do reumatologa, a bóle może leczył lekami przeciwbólowymi. Od siebie zlecił między innymi test na... HIV.

  Na szczęście mój upór i determinacja w chęci powrotu do zdrowia i cieszenia się życiem były większe niż niekompetencja i ignorancja pana Lostera. Poszedłem do innego lekarza, który natychmiast powiązał moje objawy z boreliozą. Negatywnym Western Blot nie za bardzo się przejął, bo wiedział że ten test daje czasami fałszywie negatywne wyniki i należy go powtarzać wielokrotnie. Doktor ten zalecił mi inne badania. Pierwsze ostrzeżenie przyszło ze strony CD57 które miałem znacząco poniżej normy. Kropką nad 'i' był kolejny Western Blot lecz tym razem dodatkowo z rozbiciem krążących kompleksów immunologicznych z wynikiem pozytywnym i już bezsprzeczną diagnozą - borelioza.

  W mojej ocenie pan Loster nie tylko mi nie pomógł, co wręcz mógł bardzo poważnie zaszkodzić. Nie muszę chyba pisać co by było gdybym mu jako lekarzowi zaufał i jaki byłby efekt leczenia boreliozy lekami przeciwbólowymi? Dlatego moja opinia jest bardzo negatywna i stąd ocena 1/5.

  lek. Jakub Loster

  Istnieją standardy i wytyczne postępowania u pacjentów z boreliozą. Niestety z Pana opisu wynika, że ktoś je wszystkie złamał i omamił jak dziecko. Spotykam pacjentów, którzy wdają po 10-20 tysięcy na terapie, o których dawno wiadomo, że nie mają sensu. Sam Pan wspomina badania, które są jednoznacznie uznane za bezwartościowe- ktoś kto je zleca postępuje nieetycznie i szerzy szarlatanerię. W trakcie pracy na Klinice czy w praktyce prywatnej niejednokrotnie spotykałem pacjentów, którym wmawiano borelioze przez lata, tylko po to by chodzili na comiesięczne wizyty po 300 zł, wydawali na badania po kilka tysięcy złotych. Niektórzy z tych lekarzy stracili prawo wykonywania zawodu, przeciwko niektórym toczą się postępowania dyscyplinarne, a niektórzy praktykują dalej. Jak trudno się pacjentom w tym temacie poruszać obrazuje to, iż jako jedno i to samo traktuje pan kampanię na rzecz szczepień przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu (KZM) i boreliozę. Są to dwie różne choroby- jedna jest spowodowana przez wirusa a druga przez bakterię. Nawet w moim gabinecie jest duży plakat zachęcający do szczepień przeciw KZM i profilaktyki chorób odkleszczowych. Każdej osobie, która ma narażenie na ukłucia przez kleszcze rekomenduję to wysoce skuteczne szczepienie.

  Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych także wydaje rekomendacje, organizuje konferencje, szkolenia dla lekarzy. Właśnie w ostatnią sobotę wróciłem z kolejnej konferencji PTEiLChZ w Bydgoszczy, i jakoś nie spotkałem tam tych lekarzy, którzy stosują postępowanie o którym Pan pisze. Faktycznie brakuje informacji skierowanych dla pacjentów od uznanych autorytetów, w polskim internecie praktycznie ich nie ma. Na stronie pteilchz org pl, są informacje skierowane dla lekarzy w formie artykułów, które mogą być trudne do zrozumienia. Mogę w języku polskim polecić książkę doc Grzeszczuk - Borelioza - nie ma jej w internecie, ale w księgarni można już kupić. Niestety jakość informacji w internecie dostępnych przez Google w aspekcie boreliozy jest tragiczna. Ci, którym zależy na wprowadzaniu ludzi w błąd, którzy czerpią z tego zyski potrafią wypromować swoje strony, natomiast towarzystwa naukowe giną w otchłani.

  Osobom które znają język angielski mogę polecić świetny wywiad z doktorem Poland z Mayo Clinic w Rochester na temat chorób wektorowych. Prosze wpisać do wyszukiwarki „dr Poland Mayo Clinic Vector-borne diseases radio interview”.

  Wynika z Pana wypowiedzi, że czuł się Pan urażony ze względu na zalecony test na HIV. Kobiety teraz na szczęście przy okazji ciąży mają rutynowo wykonywane to badanie, natomiast mężczyznom nie ma kto o tym powiedzieć, by chociaż raz w życiu mieli test na HIV. Nie jest to badanie stygmatyzujące, wręcz ratujące życie. Zbyt wiele razy widziałem zgony u 30 latków, którzy zdążyli zapomnieć błędy z młodości a umierali zostawiając żony i dzieci, w czasach kiedy istnieje skuteczne leczenie a nawet teraz jest dostępna profilaktyka HIV czyli PrEP. Trudno jest wydać 30 zł na sensowne badanie, a ochoczo wyrzuca się 500 zł na CD57, które nie ma żadnego znaczenia.

  Konsultacja to jest rozmowa, zawsze powtarzam, że jeżeli są wątpliwości , to proszę pytać, od tego jesteśmy, by je wyjaśniać. Nawet po wizycie można się skontaktować, jest teraz tyle możliwości, nawet oferowanych przez serwis znanylekarz. Jest mi szalenie przykro, że nie skorzystał pan z tego prawa by wyjaśnić swoje wątpliwości.

  W
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: lek. Jakub Loster konsultacja lekarza chorób zakaźnych

  Bardzo miły, szczery, konkretny lekarz. Odpowiada na każde pytanie i wręcz prosi o kolejne, by jak najlepiej pomóc.

  D
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: lek. Jakub Loster

  Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta oraz ogromna wiedza specjalistyczna. Potrafi w przystępny sposób wyjaśnić kwestie medyczne i pokierować terapią. Jestem zadowolony z tej wizyty.

  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: lek. Jakub Loster konsultacja lekarza chorób zakaźnych

  Wizyta przebiegła sprawnie. Zostałem poinformowany o dalszych krokach w sprawie mojego leczenia. Uzyskałem wyczerpujące informacje

  T
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: lek. Jakub Loster konsultacja lekarza chorób zakaźnych

  Bardzo rzeczowy i konkretny lekarz. Niewątpliwie posiada też dużą wiedzę w swojej dziedzinie. Jeśli ktoś ma dość kluczenia i niepewnych diagnoz innych lekarzy, polecam przejść się do tego lekarza.

  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Powiązane wyszukiwania