Poliklinika Doktora Bessera Diagnostyka

Poliklinika Doktora Bessera Diagnostyka

Usługi

Poniższe ceny dotyczą wizyt prywatnych.

O nas

Diagnostyka
Zobacz więcej

Adres

Poliklinika Doktora Bessera Diagnostyka
ul. Sucha 7a, Sosnowiec
Poliklinika Doktora Bessera Diagnostyka logo
Zobacz więcej

Specjaliści

Pytania do placówki

Jakie środki ostrożności stosujecie ze względu na obecność COVID-19?

Na teren Polikliniki należy wchodzić w maseczce i po dezynfekcji rąk przy wejściu.  Prosimy zachować 2 metrowy odstęp między osobami oczekującymi w kolejce i w poczekalni. Odstępy czasowe między wizytami.


Jakie metody płatności przyjmujecie?

Gotówka, karta.


W jaki sposób pacjent otrzymuje wyniki?

Opis badania dostępny od razu, wynik histopatologii po ok. 5 tygodniach.


Czy Wasza placówka jest dostosowana do przyjmowania pacjentów z niepełnosprawnościami?

Tak, posiadamy podjazd dla wózków i wózek.


Jak się przygotować do badania Endoskopia?

Najważniejsze informacje:

 • Każde badanie, które ma być wykonane w  narkozie, możliwe jest po odbyciu wizyty lekarskiej w PDB kwalifikującej do zabiegu.
 • Na kolonoskopię prosimy ubrać się  w wygodny strój i buty.
 • Po narkozie nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych.


Należy posiadać aktualne wyniki badań laboratoryjnych:

 • grupa krwi i Rh
 • morfologia + płytki krwi
 • czas kaolinowo-kefalinowy
 • zawartość protrombiny


Przygotowanie do kolonoskopii :

Tydzień przed badaniem należy:
przerwać przyjmowanie następujących leków: 

 • preparatów żelaza 
 • leków antyagregacyjnych - Aspiryna, Acard, Ticlid, itp. – nie nalezy przestać ich przyjmować bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem, który zlecił stosowanie w/w leków 
 • leków przeciwzakrzepowych – należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym leczenie przeciwzakrzepowe w celu zmiany terapii.

Trzeci i drugi dzień przed badaniem:
Dieta lekkostrawna pozbawiona świeżych owoców, warzyw, ciemnego pieczywa i innych produktów ciężkostrawnych. Nie zaleca się spożywania  owoców i warzyw pestkowych, takich jak winogrona, pomidory, kiwi, truskawki oraz pestek, siemienia lnianego i maku. Pestki i nasiona mogą przykleić się do powierzchni jelita i utrudniać ocenę w trakcie badania. Ze względu na to, że przyjmowanie preparatu przeczyszczającego rozpoczyna się w południe w dniu poprzedzającym badanie, należy tak zaplanować czas, aby móc od tego momentu do czasu udania się na badanie pozostać w domu.

Dzień przed badaniem:
Do godziny 12:00 dieta niezawierająca mleka, płynna – dokładnie zmiksowane zupy, tzw. zupa krem, kisiel, rosół. Nie należy soków owocowych i napojów gazowanych. Inne płyny można pic w dowolnej ilości. Ostatni posiłek należy przyjąć do godziny 17:00.
Następnie ok godziny 19:00 należy zacząć przygotowania preparatem oczyszczającym wskazanym przez lekarza - np. CitraFleet w następujący sposób: wsypać zawartość saszetki do szklanki zimnej wody, mieszać przez 2 minuty. W przypadku podgrzania się płynu podczas mieszania należy poczekać do ochłodzenia. Wypić zawiesinę. Następnie od razu po wypiciu zawiesiny należy wypić szklankę wody i co 15 minut kolejną szklankę - w sumie 2 litry. 
Od momentu rozpoczęcia picia roztworu nie wolno nic jeść. Można pić dowolną ilość wody mineralnej niegazowanej lub słabej herbaty. Reakcją organizmu na przyjmowanie roztworu będą liczne wypróżnienia. W przypadku trudności z przygotowaniem się do badania, w szczególności w przypadku pogorszenia samopoczucia w trakcie przygotowania, konieczny jest kontakt z lekarzem. Wypróżnienia prawie czystą wodą oznaczają dobre przygotowanie do badania. 

W dniu badania:
Na czczo (nie wolno nic jeść/głodówka), można pić wodę niegazowaną. Przewlekle przyjmowane leki można w tym okresie przyjąć popijając małą ilością wody.

6 godzin przed badaniem wypić roztwór leku CitraFleet przygotowanym jak w dniu poprzedzającym, następnie od razu po wypiciu zawiesiny należy wypić szklankę wody i co 15 minut kolejną szklankę - w sumie 2 litry.

4 godziny przed badaniem nie pić żadnych płynów.

Po zakończeniu badania można jeść normalnie. Jeśli pojawi się dyskomfort - wzdęcia, kurczowe bóle brzucha - należy zastosować leki rozkurczowe typu No-Spa.

Po badaniu:
Po badaniu pacjent może odczuwać wzdęcia i bóle powodowane przez powietrze wprowadzone do jelita podczas badania. Uczucie to mija po oddaniu wiatrów. Po badaniu można jeść i powrócić do normalnej aktywności tego samego dnia.

Na badanie należy przybyć z osobą towarzyszącą i mieć zapewniony środek transportu. 

Przygotowanie do gastroskopii: 
Na 6 godzin przed badaniem nie należy nic jeść. Na 4 godziny przed badaniem nie należy nic pić, palić papierosów, żuć gumy. Przed badaniem należy wyjąć protezy zębowe.
Nie pić w dniu badania kawy, herbaty, przetworów mlecznych, gazowanego.


Cennik dodatkowy:

 • Kolonoskopia: 120 zł pakiet przygotowujący do badania, 50 zł każdy materiał pobrany do badania, gdyby były polipy zamienia się w dodatkowy zabieg polipektomi 550zł.
 • Sigmoidoskopia: 550 zł badanie, 120 zł pakiet przygotowujący do badania, 50 zł każdy materiał pobrany do badania, gdyby były polipy zamienia się w dodatkowy zabieg polipektomi 550zł
 • Wizyta anestezjologiczna przed narkoza - 240 zł
 • Wycinki histopatologiczne - 50 zł/ sztuka


Najczęściej zadawane pytania