Klinika Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki w Poznaniu

(8 opinii)

1 grudnia 1970r. utworzono pierwszą w Polsce Klinikę Chirurgii Ręki wchodzącą w skład Instytutu Ortopedii i Rehabilitacji AM w Poznaniu. Kierownikiem został dr n. med. Hieronim Strzyżewski. W 1975 Kl... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

Klinika Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki w Poznaniu

28 Czerwca 1956 r. 135/147, Poznań

61-544 , Poznań , wielkopolskie

Pokaż dane kontaktowe
Akceptowane ubezpieczenia:
Pacjenci ubezpieczeni NFZ

O nas

1 grudnia 1970r. utworzono pierwszą w Polsce Klinikę Chirurgii Ręki wchodzącą w skład Instytutu Ortopedii i Rehabilitacji AM w Poznaniu. Kierownikiem został dr n. med. Hieronim Strzyżewski.
W 1975 Klinika otrzymała pierwszy mikroskop operacyjny, dzięki któremu rozpoczęto wykonywanie specjalistycznych operacji mikrochirurgicznych. Klinikę powiększono do 28 łóżek i utworzono 2 oddziały. W 1978 roku wykonano pierwszą replantację ręki. W 1982 Kierownikiem Kliniki i zastępcą dyrektora Instytutu Ortopedii i Rehabilitacji został dr Władysław Manikowski. Od roku 1982 Klinika liczy 40 łóżek, systematycznie z roku na rok rośnie liczba wykonywanych zabiegów, od 100 w pierwszych latach działalności do 1400 w 2010. W 1997 roku rozwiązano Instytut Ortopedii i Rehabilitacji i utworzono Katedrę i Klinikę Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki AM w Poznaniu.
Od początku działania Kliniki pracujący w niej lekarze rozwijają się naukowo uzyskując stopnie i tytuły naukowe, prowadzą działalność dydaktyczną dla studentów, młodych lekarzy oraz specjalistyczne kursy z zakresu chirurgii ręki, organizują sympozja i konferencje o zasięgu międzynarodowym.
Kierownikiem Kliniki Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii ręki jest prof. dr hab. n. med. Leszek Romanowski.
W 2018 roku powstał oddział - Klinika Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki dla Dzieci specjalizujący się w leczeniu patologii kończyny górnej u dzieci.

Profile społecznościowe

Typ placówki

 • Klinika

Inne placówki

Opinie o lekarzach z tej placówki

5

Ogólna ocena
8 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Maciej Bochenek konsultacja ortopedyczna (pierwsza wizyta)

  Pan doktor świetnie zaopiekował się moją 4-letnią córką. Dziękuję za profesjonalne podejście i cierpliwość.

 • M
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Maciej Bochenek Inny

  Bardzo miła rozmowa, szczegółowe wyjaśnienie i podejście do pacjenta w trakcie leczenia, syn po operacji "uszkodzenie nerwu" pełna sprawność . Pełne uznanie dla Pana doktora. Dziękujemy

 • D
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Maciej Bochenek Inny

  Kolejny superprofesjonalista, bardzo zaangażowany w pracę. Umie słuchać pacjenta i potrafi zbudować dobrą relacje. Serce rośnie, kiedy spotyka się takiego fachowca. Nic, tylko polecac

 • Ż
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Michał Harasymczuk Inny

  Podczas mojego krótkiego pobytu w szpitalu i związanych przy tym kilku wizyt po szpitalu p.dr. Michał Harasymczuk zrobił na mnie ogromne wrażenie, jeśli chodzi o kontakt lekarza z pacjentem. W czasie wspomnianych wizyt czułam się bardzo swobodnie, to lekarz o profesjonalnym i życzliwym podejściu do pacjenta, a co najważniejsze to miły, ciepły i przesympatyczny człowiek. Polecam

  lek. Michał Harasymczuk

  Dziękuję, bardzo cieszę się, że mogłem pomóc:)

 • Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Piotr Czarnecki Wyrośla

  Najlepszy Lekarz jakiego Miałam . Synek z wyroslami kostnymi 1,5 roku Miał operowane Paluszki , Doktor zajął sie odrazu Wszystkimi guzami . Teraz jedziemy na kolejną operację i wiem ze Synek Jest w dobrych Rękach (Ps.Jako jedyny lekarz podszedł do sprawy profesjonalne i chciał sie tym zająć) Ze Świecą takiego doktora szukać!

 • P
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Piotr Czarnecki operacja

  Lekarz z powołania. Z szacunkiem i ludzkim podejściem do pacjenta, także do tego małego. Wzbudza zaufanie.
  I jest w 100% zainteresowany swoim pacjentem.
  Naprawdę polecam i będę polecać- trudno w dzisiejszych czasach znaleźć takiego lekarza.

 • S
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Piotr Czarnecki operacja stawu bankowego z przeszczepem nerwu

  Profesjonalne i ludzkie podejście do pacjenta. Kompetentna i rzeczowa informacja o stanie zdrowia i rokowania.
  Bardzo polecam .

 • K
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Piotr Czarnecki operacja rączki u dziecka

  Jesteśmy z mężem bardzo wdzięczni Panu doktorów, że zoperował rączkę naszej pięcioletnie córeczki, która po diagnozie naszych lokalnych lekarzymiała mieć jej niedokład. Dzięki doktorowi wróciła w pełni do zdrowia. Tylko małe blizny przypominają jej o operacji i jak mówi "moim przystojnym doktorze". Dziękujemy panie doktorze za wszystko.

 • Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Powiązane wyszukiwania