Klinika Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki w Poznaniu

(75 opinii)

1 grudnia 1970r. utworzono pierwszą w Polsce Klinikę Chirurgii Ręki wchodzącą w skład Instytutu Ortopedii i Rehabilitacji AM w Poznaniu. Kierownikiem został dr n. med. Hieronim Strzyżewski. W 1975 Kl... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

Klinika Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki w Poznaniu

28 Czerwca 1956 r. 135/147, Poznań, Wilda

61-544, Poznań, wielkopolskie

Pokaż dane kontaktowe
Akceptowane ubezpieczenia:
Pacjenci ubezpieczeni

O nas

1 grudnia 1970r. utworzono pierwszą w Polsce Klinikę Chirurgii Ręki wchodzącą w skład Instytutu Ortopedii i Rehabilitacji AM w Poznaniu. Kierownikiem został dr n. med. Hieronim Strzyżewski.
W 1975 Klinika otrzymała pierwszy mikroskop operacyjny, dzięki któremu rozpoczęto wykonywanie specjalistycznych operacji mikrochirurgicznych. Klinikę powiększono do 28 łóżek i utworzono 2 oddziały. W 1978 roku wykonano pierwszą replantację ręki. W 1982 Kierownikiem Kliniki i zastępcą dyrektora Instytutu Ortopedii i Rehabilitacji został dr Władysław Manikowski. Od roku 1982 Klinika liczy 40 łóżek, systematycznie z roku na rok rośnie liczba wykonywanych zabiegów, od 100 w pierwszych latach działalności do 1400 w 2010. W 1997 roku rozwiązano Instytut Ortopedii i Rehabilitacji i utworzono Katedrę i Klinikę Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki AM w Poznaniu.
Od początku działania Kliniki pracujący w niej lekarze rozwijają się naukowo uzyskując stopnie i tytuły naukowe, prowadzą działalność dydaktyczną dla studentów, młodych lekarzy oraz specjalistyczne kursy z zakresu chirurgii ręki, organizują sympozja i konferencje o zasięgu międzynarodowym.
Kierownikiem Kliniki Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii ręki jest Prof. dr hab. n. med. Leszek Romanowski.
W 2018 roku powstał oddział - Klinika Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki dla Dzieci specjalizujący się w leczeniu patologii kończyny górnej u dzieci.

Profile społecznościowe

Typ placówki

 • Klinika

Inne placówki

Opinie o lekarzach z tej placówki

 • Piotr Czarnecki

  Ortopeda, Ortopeda Dziecięcy, dr n. med.

  • P
   Lokalizacja: Ortop Poliklinika

   W moim przypadku było tak czułem ból w lewym nadgarstku przy odwracaniu. U dawałem sie do paru lekarzy ale żaden nie zdiagnozował co to dokładnie jest aż z polecenia lekarza trafilem do Pana doktora i juz na 1 wizycie potrafił powiedzieć że to jest uraz chrząstk trojkotnej z niestabilnośća stawu promieniowo-lakciowego kazał zrobić dodatkowo rezonans i badanie potwierdziło to samo powiedział że będzie konieczna operacja i że musi być dobrze gdybym wiedziała ze tak wszystko wykona profesjonalnie to bym sie niczym nie martwił ale bałem sie bo nie znałem wcześniej lekarza teraz jak cos to tylko do Pana doktora odrazu sie udam i bez strachu.
   bólem ręki tak chodziłem aż do operacji choć strach był. Ale na prawdę cieszę się że zgodziłem sie na operacje. Bólu nie ma a na ręce nawet prawie śladu nie widać Chciałbym powiedzieć że lekarz spowołania, ręce które leczą bo chodziłem z bólem długo a dzieki Panu Doktorowi Piotrowi Czarneckiemu ręką jest sprawna i nie ma przede wszystkim bólu teraz jak będę mógł
   to wszystkim będę polecał Pana Doktora jest znakomitym lekarzem i ortopeda

  • Lokalizacja: Klinika Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki w PoznaniuUsługa: Wyrośla

   Najlepszy Lekarz jakiego Miałam . Synek z wyroslami kostnymi 1,5 roku Miał operowane Paluszki , Doktor zajął sie odrazu Wszystkimi guzami . Teraz jedziemy na kolejną operację i wiem ze Synek Jest w dobrych Rękach (Ps.Jako jedyny lekarz podszedł do sprawy profesjonalne i chciał sie tym zająć) Ze Świecą takiego doktora szukać!

  Zobacz wszystkie opinie (24) o tym lekarzu


 • Michał Harasymczuk

  Ortopeda, Ortopeda Dziecięcy, lek.

  • A
   Lokalizacja: Flosmed - sieć przychodni lekarskich w PoznaniuUsługa: konsultacja online

   Panie Doktorze cóż tu się rozpisywać... W imieniu Bruna, dziękuję! Wizyta online a tak jakby w realu- Radom jest trochę daleko :)
   Wyczerpujące odpowiedzi na pytania przewrażliwionej mamuśki. Rzetelne i zrozumiałe (humanistka z wykształcenia) wytłumaczenie "co jest i co będzie". Ściskamy

  • K
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Flosmed - sieć przychodni lekarskich w PoznaniuUsługa: konsultacja ortopedyczna

   Bardzo rzetelnie wyjaśniony przebieg leczenia, szybka diagnoza, bardzo miła obsługa. Bardzo dziękuję

  Zobacz wszystkie opinie (41) o tym lekarzu


 • Maciej Bochenek

  Ortopeda, lek.

  • D
   Lokalizacja: Klinika Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki w PoznaniuUsługa: Inny

   Kolejny superprofesjonalista, bardzo zaangażowany w pracę. Umie słuchać pacjenta i potrafi zbudować dobrą relacje. Serce rośnie, kiedy spotyka się takiego fachowca. Nic, tylko polecac

  • P
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne Stanley PoznańUsługa: konsultacja ortopedyczna

   Po rozmowie, badaniu i krótkiego zabiegu otrzymałem konkretne zalecenia.Lekarz z dużym bagażem wiedzy.Śmiało mogę polecić wizyty u pana doktora.

  Zobacz wszystkie opinie (4) o tym lekarzu


 • Marta Ślęzak

  Ortopeda, Chirurg, Psycholog, lek.

  • P
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Rehasport Clinic | Poznań

   Bardzo polecam! Pani doktor wysłuchała mnie, dopytywała,była dociekliwa i zrobiła wszystko by pomóc. Trafiłam do niej po wizytach u dwóch innych ortopedów którzy nawet nie zrobili wywiadu tylko bazowali na zdjęciu rtg. Jeśli kiedykolwiek będę potrzebowała wizyty u ortopedy to tylko u pani doktor Marty Ślęzak :) Sympatyczna, rzeczowa, spokojna, profesjonalna :)

  • M
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: MARCUSMEDUsługa: konsultacja chirurga ręki

   Zdecydowanie polecam wizyty u Pani Marty. Nawet banalne sprawy, jak w moim przypadku potraktowane profesjonalnie. Rzeczowe rozwiązanie problemu. Żałuję, że szybciej nie udałem się do Pani Doktor

  Zobacz wszystkie opinie (6) o tym lekarzu


Powiązane wyszukiwania