Centrum Medyczne Profilaktyka służy pomocą pacjentom od roku 2000. Jego założycielem jest Profesor Władysław Pierzchała, wieloletni Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz twórca i kierownik Kat... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

ul. Józefa Piłsudskiego 129

41-707 , Ruda Śląska , śląskie

Pokaż dane kontaktowe +48 32 ...
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

O nas

Centrum Medyczne Profilaktyka służy pomocą pacjentom od roku 2000. Jego założycielem jest Profesor Władysław Pierzchała, wieloletni Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz twórca i kierownik Katedry i Kliniki Pneumonologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach.

Centrum Medyczne Profilaktyka stale współpracuje ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym uczestnicząc w edukacji medycznej oraz prowadząc badania kliniczne nad nowymi metodami terapeutycznymi.

Misją Centrum Medycznego Profilaktyka jest zapobieganie chorobom i minimalizowanie ich następstw poprzez profilaktykę pierwotną, czyli zapobieganie zachorowaniom oraz profilaktykę wtórną, czyli zapobieganie powikłaniom chorób, dzięki ich wczesnej diagnostyce i skutecznemu leczeniu.

Centrum Medyczne Profilaktyka oferuje najwyższy poziom opieki lekarskiej w specjalizacjach: kardiologii i neurologii, pulmonologii i torakochirurgii, urologii i chirurgii naczyniowej, ortopedii i reumatologii, dermatologii i medycyny estetycznej oraz stomatologii.

Nasza oferta

Centrum Medyczne Profilaktyka zapewnia kompleksowe leczenie oparte na nowoczesnej diagnostyce i najnowszej wiedzy medycznej.

W zakresie KARDIOLOGII oferujemy diagnostykę i leczenie nadciśnienia, choroby wieńcowej serca oraz stanów po leczeniu operacyjnym serca (po by-pasach, po stentach). Oferujemy kompetentną i rzetelną poradę w przypadkach nieprawidłowego wyniku badań UKG, Holter, EKG. Współpracujemy z oddziałem kardiologii w przypadkach wymagających hospitalizacji oraz z kardiochirurgiem w przypadku wskazań do leczenia operacyjnego.

W naszym Centrum oferujemy pełną diagnostykę UKŁADU NACZYNIOWEGO obejmującą badanie układu żylnego i tętniczego (USG Doppler) zarówno w obrębie kończyn dolnych (to tutaj może rozwijać się groźna dla zdrowia zakrzepica układu żylnego), jak i krążenia mózgowego (tętnic szyjnych i kręgowych), których dysfunkcja może powodować zawroty głowy, omdlenia, a w niektórych przypadkach doprowadzać do groźnych zaburzeń ukrwienia mózgu (udarów).

Centrum Medyczne Profilaktyka zapewnia kompleksowe diagnostykę i nowoczesne leczenie wszelkich chorób UKŁADU ODDECHOWEGO.
Specjalizujemy się w diagnostyce i leczeniu astmy i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), zapaleń płuc, sarkoidozy, a także w chorobach alergicznych. Przeprowadzamy diagnostykę i zapewnimy skuteczne leczenie przewlekłego obturacyjnego bezdechu we śnie.

Oferujemy fachową poradę w przypadkach nieprawidłowego obrazu RTG lub TK płuc. Zapewniamy diagnostykę i leczenie pacjentom z chorobami nowotworowymi układu oddechowego oraz nowoczesne chirurgiczne leczenie wszelkich guzów klatki piersiowej prowadzane w oddziale torakochirurgicznym przez wybitnego specjalistę w tej dziedzinie.

Naszym pacjentom zapewniamy konsultacje z zakresu schorzeń ośrodkowego oraz obwodowego UKŁADU NERWOWEGO prowadzone przez wybitnego specjalistę w tej dziedzinie. Oferujemy leczenie choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, padaczki, stwardnienia rozsianego (SM), stanów poudarowych, bólów głowy i zawrotów głowy, zaburzeń snu.

W dziedzinie ORTOPEDII zapewniamy leczenie oparte na najnowszej wiedzy medycznej z zakresu choroby zwyrodnieniowej stawów, w tym nowoczesnej terapii biologicznej tego schorzenia a także endoprotezoplastyki stawów z wykorzystaniem technik małoinwazyjnych. Oferujemy również nowoczesne leczenie urazów stawów.

Naszym pacjentom proponujemy kompleksową opiekę REUMATOLOGICZNĄ prowadzoną przez specjalistów posiadających doświadczenie w prowadzeniu nowatorskich terapii i badań klinicznych.

W naszym Centrum oferujemy konsultacje, badania diagnostyczne (również badania ultrasonograficzne) oraz leczenie CHORÓB UKŁADU MOCZOWO-PŁCIOWEGO prowadzone przez doświadczonego specjalistę urologa.

W pracowni ULTRASONOGRAFII DOPPLEROWSKIEJ Centrum Medycznego Profilaktyka nasi lekarze specjaliści przeprowadzają kompleksową diagnostykę USG. Oferujemy między innymi ultrasonograficzną i histopatologiczną diagnostykę chorób tarczycy i gruczołu piersiowego.

Badania

 • Echokardiografia (UKG)
 • USG - Doppler tętnic szyjnych
 • USG - Doppler tętnic szyjnych i kręgowych
 • USG - Doppler tętnic kończyn dolnych
 • USG - Doppler żył kończyn dolnych
 • USG - Doppler tętnic nerkowych
 • USG - Doppler tętnic kręgowych i podstawnej mózgu
 • USG - Doppler tętnic szyjnych, kręgowych i wewnątrzczaszkowych
 • Elektrokardiograficzna próba wysiłkowa
 • 24 godzinne monitorowanie EKG (HOLTER)
 • Diagnostyka laboratoryjna
 • RTG zębów panoramiczne
więcej

Profile społecznościowe

Typ placówki

 • Centrum medyczne

Zdjęcia

Opinie o lekarzach z tej placówki

 • Szymon Skoczyński

  Pulmonolog, dr n. med.

  • R
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

   Bardzo kompetentny lekarz. Został mi polecony przez przyjaciółkę lekarkę i mogę szczerze polecić dalej.

  • D
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: astma

   Mega polecam pana doktora Szymona Skoczynskiego! Na każde pytanie odpowiada wyczerpująco spokojnie i rzetelnie!

  Zobacz wszystkie opinie (7) o tym lekarzu


 • Marcin Zielinski

  Chirurg, dr hab. n. med.

  • O
   Lokalizacja: Samodzielny Publiczny Szpital Specjalistyczny Chorób Płuc im. dr O. SokołowskiegoUsługa: Inny

   Wspaniały człowiek i fachowiec. Konkretny.Kierowany szpital, lekarze i obsługa - najwyższa półka. Byłam operowana 2 mies. temu. Daj Boże im wszystkim zdrowie, za to dobro którym otaczają chorych. Inne placówki niech się uczą jak traktować pacjenta, robić badania. Dziękuję wszystkim za troskę.

  • M
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: Inny

   Wspaniały człowiek i lekarz. Od razu wita pacjentów przyjaznym uściskiem dłoni, słucha, tłumaczy bardzo dokładnie, wcześniej zapoznaje się z całą przywiezioną dokumentacją medyczną i analizuje stan zdrowia w odniesieniu do wszystkich przebytych i aktualnych chorób. Bardzo mnie uspokoił, podając rzeczowe argumenty. Wytłumaczył krok po kroku wszystko na temat grasicy, dzięki czemu przestałam się martwić jej rozmiarem. Oby jak najwięcej lekarzy uczyło się od Pana doktora merytorycznej wiedzy, ale też stosunku do pacjenta i sposobu przekazywania wiedzy. Serdecznie dziękuję, a innym osobom z całego serca polecam konsultacje u Pana doktora. Warto poświęcić czas na dojazd nawet z daleka.

  Zobacz wszystkie opinie (8) o tym lekarzu


 • Paweł Szczepaniak

  Stomatolog, Chirurg Szczękowo-Twarzowy, lek. dent.

  • M
   Lokalizacja: SZCZEPANIAK STOMATOLOGIAUsługa: Inny

   Do tej pory miałam złe doświadczenia, jeśli chodzi o dentystów i chirurgów. Gabinet dr Szczepaniaka został mi polecony. Przyszłam pełna obaw na zabieg usuwania ósemki. Podejście Pana dr fachowe i rzetelne. Podawania znieczulenia nawet nie poczułam. Sam zabieg przebiegł ekspresowo i bardzo delikatnie. Po ustąpieniu znieczulenia zero dolegliwości bólowych. Niesamowite zaskoczenie. Polecam z czystym sumieniem!

  • M
   Lokalizacja: SZCZEPANIAK STOMATOLOGIAUsługa: leczenie próchnicy

   Super atmosfera i przyjazne podejście do każdego pacjenta!
   I obecnie ważna sprawa - w dobie koronawirusa - gabinet profesjonalnie przygotowany - maseczki, kombinezony, przyłbice, dezynfekcja - byliśmy wczoraj i czuliśmy się naprawdę bezpiecznie !

  Zobacz wszystkie opinie (16) o tym lekarzu


 • Agnieszka Walczyk

  Fizjoterapeuta, mgr

  • M
   Lokalizacja: GermenUsługa: konsultacja fizjoterapeutyczna

   Cudowna osoba na właściwym miejscu. Syna zdiagnozowała jednym rzutem oka, po czym poświęciła nam prawie godzinę, żeby wszystko sprawdzić i wyjaśnić. Jeden z najlepszych specjalistów, z którymi spotkałem się w życiu.

  • M
   Lokalizacja: W innym miejscu

   Pani Agnieszka jest świetnym rehabilitką. Ma niesamowite podejście do dzieci zarówno do noworodków jak i do starszych dzieci. Jest bardzo ciepła, życzliwa i ma bardzo duża wiedzę. Polecam z całego serca!