Centrum Medyczne Profilaktyka służy pomocą pacjentom od roku 2000. Jego założycielem jest Profesor Władysław Pierzchała, wieloletni Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz twórca i kierownik Kat... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

ul. Józefa Piłsudskiego 129, Kochłowice

41-707, Ruda Śląska, śląskie

Pokaż dane kontaktowe +48 32 ...

O nas

Centrum Medyczne Profilaktyka służy pomocą pacjentom od roku 2000. Jego założycielem jest Profesor Władysław Pierzchała, wieloletni Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz twórca i kierownik Katedry i Kliniki Pneumonologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach.

Centrum Medyczne Profilaktyka stale współpracuje ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym uczestnicząc w edukacji medycznej oraz prowadząc badania kliniczne nad nowymi metodami terapeutycznymi.

Misją Centrum Medycznego Profilaktyka jest zapobieganie chorobom i minimalizowanie ich następstw poprzez profilaktykę pierwotną, czyli zapobieganie zachorowaniom oraz profilaktykę wtórną, czyli zapobieganie powikłaniom chorób, dzięki ich wczesnej diagnostyce i skutecznemu leczeniu.

Centrum Medyczne Profilaktyka oferuje najwyższy poziom opieki lekarskiej w specjalizacjach: kardiologii i neurologii, pulmonologii i torakochirurgii, urologii i chirurgii naczyniowej, ortopedii i reumatologii, dermatologii i medycyny estetycznej oraz stomatologii.

Nasza oferta

Centrum Medyczne Profilaktyka zapewnia kompleksowe leczenie oparte na nowoczesnej diagnostyce i najnowszej wiedzy medycznej.

W zakresie KARDIOLOGII oferujemy diagnostykę i leczenie nadciśnienia, choroby wieńcowej serca oraz stanów po leczeniu operacyjnym serca (po by-pasach, po stentach). Oferujemy kompetentną i rzetelną poradę w przypadkach nieprawidłowego wyniku badań UKG, Holter, EKG. Współpracujemy z oddziałem kardiologii w przypadkach wymagających hospitalizacji oraz z kardiochirurgiem w przypadku wskazań do leczenia operacyjnego.

W naszym Centrum oferujemy pełną diagnostykę UKŁADU NACZYNIOWEGO obejmującą badanie układu żylnego i tętniczego (USG Doppler) zarówno w obrębie kończyn dolnych (to tutaj może rozwijać się groźna dla zdrowia zakrzepica układu żylnego), jak i krążenia mózgowego (tętnic szyjnych i kręgowych), których dysfunkcja może powodować zawroty głowy, omdlenia, a w niektórych przypadkach doprowadzać do groźnych zaburzeń ukrwienia mózgu (udarów).

Centrum Medyczne Profilaktyka zapewnia kompleksowe diagnostykę i nowoczesne leczenie wszelkich chorób UKŁADU ODDECHOWEGO.
Specjalizujemy się w diagnostyce i leczeniu astmy i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), zapaleń płuc, sarkoidozy, a także w chorobach alergicznych. Przeprowadzamy diagnostykę i zapewnimy skuteczne leczenie przewlekłego obturacyjnego bezdechu we śnie.

Oferujemy fachową poradę w przypadkach nieprawidłowego obrazu RTG lub TK płuc. Zapewniamy diagnostykę i leczenie pacjentom z chorobami nowotworowymi układu oddechowego oraz nowoczesne chirurgiczne leczenie wszelkich guzów klatki piersiowej prowadzane w oddziale torakochirurgicznym przez wybitnego specjalistę w tej dziedzinie.

Naszym pacjentom zapewniamy konsultacje z zakresu schorzeń ośrodkowego oraz obwodowego UKŁADU NERWOWEGO prowadzone przez wybitnego specjalistę w tej dziedzinie. Oferujemy leczenie choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, padaczki, stwardnienia rozsianego (SM), stanów poudarowych, bólów głowy i zawrotów głowy, zaburzeń snu.

W dziedzinie ORTOPEDII zapewniamy leczenie oparte na najnowszej wiedzy medycznej z zakresu choroby zwyrodnieniowej stawów, w tym nowoczesnej terapii biologicznej tego schorzenia a także endoprotezoplastyki stawów z wykorzystaniem technik małoinwazyjnych. Oferujemy również nowoczesne leczenie urazów stawów.

Naszym pacjentom proponujemy kompleksową opiekę REUMATOLOGICZNĄ prowadzoną przez specjalistów posiadających doświadczenie w prowadzeniu nowatorskich terapii i badań klinicznych.

W naszym Centrum oferujemy konsultacje, badania diagnostyczne (również badania ultrasonograficzne) oraz leczenie CHORÓB UKŁADU MOCZOWO-PŁCIOWEGO prowadzone przez doświadczonego specjalistę urologa.

W pracowni ULTRASONOGRAFII DOPPLEROWSKIEJ Centrum Medycznego Profilaktyka nasi lekarze specjaliści przeprowadzają kompleksową diagnostykę USG. Oferujemy między innymi ultrasonograficzną i histopatologiczną diagnostykę chorób tarczycy i gruczołu piersiowego.

Badania

 • Echokardiografia (UKG)
 • USG - Doppler tętnic szyjnych
 • USG - Doppler tętnic szyjnych i kręgowych
 • USG - Doppler tętnic kończyn dolnych
 • USG - Doppler żył kończyn dolnych
 • USG - Doppler tętnic nerkowych
 • USG - Doppler tętnic kręgowych i podstawnej mózgu
 • USG - Doppler tętnic szyjnych, kręgowych i wewnątrzczaszkowych
 • Elektrokardiograficzna próba wysiłkowa
 • 24 godzinne monitorowanie EKG (HOLTER)
 • Diagnostyka laboratoryjna
 • RTG zębów panoramiczne
więcej

Profile społecznościowe

Typ placówki

 • Centrum medyczne

Zdjęcia

Opinie o lekarzach z tej placówki

 • Mariola Ograbek-Król

  Pulmonolog, dr n. med.

  • S
   Lokalizacja: W innym miejscu

   Piszę w sprawie mojego ojca, leczącego się u pani doktor przez pół roku. Przez ten czas ojciec nie został skierowany na żadne badania, żadnego RTG, TK, czy USG, nawet morfologii. Ojciec tak źle się czuł, że wrócił do POZ, gdzie zlecono badania, ale było już za późno. Pół roku z bólem w kl. pierś, kaszlem i postępującym osłabieniem. Osobiście nie polecam.

  • L

   Od kilkunastu lat przewlekle choruje na POHP. Przy każdym zaostrzeniu choroby tzn. przy nawrotach stanów zapalnych, mam wrażenie że umieram i pewnie moje wrażenie stałoby się faktem gdyby nie tacy lekarze jak pani doktor Mariola Ograbek-Król z oddziału pulmonologii szpitala klinicznego im. prof K. Gibińskiego. Mój podziw, uznanie i wdzięczność dla Pani doktor są przeogromne. Pani Doktor Ograbek-Król wielokrotnie szybko postawiła mnie na nogi, stawiając trafną diagnozę, dobierając odpowiedni sposób leczenia jak i odpowiednie leki. Jej poświecenie i zaangażowanie są godne naśladowania. Pani doktor dokłada wszelkich starań by upewnić się, że pacjenci opuszczający jej oddział są na to gotowi. Pani dr Ograbek-Król nie tylko z zaangażowaniem słucha pacjentów, potrafi wyczerpująco odpowiadać na ich pytania ale także cierpliwie tłumaczy niezrozumiałe dla nich kwestie. Dr Ograbek- Król z całą pewnością jest lekarzem godnym polecenia, mam do Niej pełne zaufanie, cieszę się i jestem niezmiernie wdzięczny, że miałem możliwość bycia Jej pacjentem. Pani Doktor każdego dnia, swoją postawą, daje świadectwo, że jest doskonałym specjalistą.

   Leszek Mikulski

  Zobacz wszystkie opinie (3) o tym lekarzu


 • Paweł Szczepaniak

  Stomatolog, Chirurg Szczękowy, lek. dent.

  • K
   Lokalizacja: SZCZEPANIAK STOMATOLOGIAUsługa: implanty

   Pan Doktor jest genialnym specjalistą w swoim fachu. Zaangażowany, rzeczowy i ciepły - nie ma mowy o strachu w gabinecie pomimo poważnego zabiegu, którego zwykle człowiek się boi (implant/wyrwanie zęba). Jak się okazało, totalnie nie było się czego obawiać - mowi to wykfalifikowana panikara :) Miła, spokojna atmosfera, wszyscy uśmiechnięci. Do Pana Doktora przyjeżdżam z Wrocławia i wiem, ze pomimo tego iż na miejscu jest pewnie sporo specjalistów w tej dziedzinie, mysle że i tak w razie potrzeby zdecyduje się wrócić. Polecam.

  • I
   Lokalizacja: SZCZEPANIAK STOMATOLOGIAUsługa: usunięcie ósemki

   Profesjonalizm,spokój, opanowanie i zrozumiałe przedstawienie sposobu przeprowadzenis zabiegu i postępowania po.Godny polecenia!

  Zobacz wszystkie opinie (14) o tym lekarzu


 • Marcin Zieliński

  Chirurg, dr hab. n. med.

  • R

   Cała wizyta bardzo profesjonalna, wysłuchanie pacjenta, analiza wyników, szczegółowe badanie, postawienie diagnozy, fachowa porada.
   Pobyt w szpitalu w Zakopanym u Dr. Zielińskiego również na wysokim poziomie.
   Moim zdaniem lekarz kompetentny.
   Serdecznie polecam!

  • K
   Lokalizacja: Samodzielny Publiczny Szpital Specjalistyczny Chorób Płuc im. dr O. SokołowskiegoUsługa: usunięcie grasiczaka stadium VIa

   Wspaniały lekarz,najlepszy torakochirurg w Polsce, światowej klasy specjalista od przypadków trudnych i dla innych niewykonalnych.

  Zobacz wszystkie opinie (4) o tym lekarzu


 • Agnieszka Walczyk

  Fizjoterapeuta, Terapeuta, mgr

  • M
   Lokalizacja: W innym miejscu

   Pani Agnieszka jest świetnym rehabilitką. Ma niesamowite podejście do dzieci zarówno do noworodków jak i do starszych dzieci. Jest bardzo ciepła, życzliwa i ma bardzo duża wiedzę. Polecam z całego serca!


 • Maciej Tażbirek

  Pulmonolog, Internista, dr n. med.

  • K

   Bardzo dobry specjalista, widać, że lekarz z doświadczeniem. Cierpliwie odpowiadał na moje pytanie i dokładnie wyjaśniał wątpliwości. Zdecydowanie polecam.

  • P

   bardzo dobry specjalista w zakresie bezdechu we śnie. Polecam
   ```
   Ocena została zmieniona na "Polecam". Powód: Zbyt lakoniczna argumentacja do wystawienia najwyższej oceny.
   ```

  Zobacz wszystkie opinie (3) o tym lekarzu