Centrum Medyczne Profilaktyka służy pomocą pacjentom od roku 2000. Jego założycielem jest Profesor Władysław Pierzchała, wieloletni Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz twórca i kierownik Kat... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

ul. Józefa Piłsudskiego 129

41-707 , Ruda Śląska , śląskie

Pokaż dane kontaktowe +48 32 ...
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

O nas

Centrum Medyczne Profilaktyka służy pomocą pacjentom od roku 2000. Jego założycielem jest Profesor Władysław Pierzchała, wieloletni Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz twórca i kierownik Katedry i Kliniki Pneumonologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach.

Centrum Medyczne Profilaktyka stale współpracuje ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym uczestnicząc w edukacji medycznej oraz prowadząc badania kliniczne nad nowymi metodami terapeutycznymi.

Misją Centrum Medycznego Profilaktyka jest zapobieganie chorobom i minimalizowanie ich następstw poprzez profilaktykę pierwotną, czyli zapobieganie zachorowaniom oraz profilaktykę wtórną, czyli zapobieganie powikłaniom chorób, dzięki ich wczesnej diagnostyce i skutecznemu leczeniu.

Centrum Medyczne Profilaktyka oferuje najwyższy poziom opieki lekarskiej w specjalizacjach: kardiologii i neurologii, pulmonologii i torakochirurgii, urologii i chirurgii naczyniowej, ortopedii i reumatologii, dermatologii i medycyny estetycznej oraz stomatologii.

Nasza oferta

Centrum Medyczne Profilaktyka zapewnia kompleksowe leczenie oparte na nowoczesnej diagnostyce i najnowszej wiedzy medycznej.

W zakresie KARDIOLOGII oferujemy diagnostykę i leczenie nadciśnienia, choroby wieńcowej serca oraz stanów po leczeniu operacyjnym serca (po by-pasach, po stentach). Oferujemy kompetentną i rzetelną poradę w przypadkach nieprawidłowego wyniku badań UKG, Holter, EKG. Współpracujemy z oddziałem kardiologii w przypadkach wymagających hospitalizacji oraz z kardiochirurgiem w przypadku wskazań do leczenia operacyjnego.

W naszym Centrum oferujemy pełną diagnostykę UKŁADU NACZYNIOWEGO obejmującą badanie układu żylnego i tętniczego (USG Doppler) zarówno w obrębie kończyn dolnych (to tutaj może rozwijać się groźna dla zdrowia zakrzepica układu żylnego), jak i krążenia mózgowego (tętnic szyjnych i kręgowych), których dysfunkcja może powodować zawroty głowy, omdlenia, a w niektórych przypadkach doprowadzać do groźnych zaburzeń ukrwienia mózgu (udarów).

Centrum Medyczne Profilaktyka zapewnia kompleksowe diagnostykę i nowoczesne leczenie wszelkich chorób UKŁADU ODDECHOWEGO.
Specjalizujemy się w diagnostyce i leczeniu astmy i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), zapaleń płuc, sarkoidozy, a także w chorobach alergicznych. Przeprowadzamy diagnostykę i zapewnimy skuteczne leczenie przewlekłego obturacyjnego bezdechu we śnie.

Oferujemy fachową poradę w przypadkach nieprawidłowego obrazu RTG lub TK płuc. Zapewniamy diagnostykę i leczenie pacjentom z chorobami nowotworowymi układu oddechowego oraz nowoczesne chirurgiczne leczenie wszelkich guzów klatki piersiowej prowadzane w oddziale torakochirurgicznym przez wybitnego specjalistę w tej dziedzinie.

Naszym pacjentom zapewniamy konsultacje z zakresu schorzeń ośrodkowego oraz obwodowego UKŁADU NERWOWEGO prowadzone przez wybitnego specjalistę w tej dziedzinie. Oferujemy leczenie choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, padaczki, stwardnienia rozsianego (SM), stanów poudarowych, bólów głowy i zawrotów głowy, zaburzeń snu.

W dziedzinie ORTOPEDII zapewniamy leczenie oparte na najnowszej wiedzy medycznej z zakresu choroby zwyrodnieniowej stawów, w tym nowoczesnej terapii biologicznej tego schorzenia a także endoprotezoplastyki stawów z wykorzystaniem technik małoinwazyjnych. Oferujemy również nowoczesne leczenie urazów stawów.

Naszym pacjentom proponujemy kompleksową opiekę REUMATOLOGICZNĄ prowadzoną przez specjalistów posiadających doświadczenie w prowadzeniu nowatorskich terapii i badań klinicznych.

W naszym Centrum oferujemy konsultacje, badania diagnostyczne (również badania ultrasonograficzne) oraz leczenie CHORÓB UKŁADU MOCZOWO-PŁCIOWEGO prowadzone przez doświadczonego specjalistę urologa.

W pracowni ULTRASONOGRAFII DOPPLEROWSKIEJ Centrum Medycznego Profilaktyka nasi lekarze specjaliści przeprowadzają kompleksową diagnostykę USG. Oferujemy między innymi ultrasonograficzną i histopatologiczną diagnostykę chorób tarczycy i gruczołu piersiowego.

Badania

 • Echokardiografia (UKG)
 • USG - Doppler tętnic szyjnych
 • USG - Doppler tętnic szyjnych i kręgowych
 • USG - Doppler tętnic kończyn dolnych
 • USG - Doppler żył kończyn dolnych
 • USG - Doppler tętnic nerkowych
 • USG - Doppler tętnic kręgowych i podstawnej mózgu
 • USG - Doppler tętnic szyjnych, kręgowych i wewnątrzczaszkowych
 • Elektrokardiograficzna próba wysiłkowa
 • 24 godzinne monitorowanie EKG (HOLTER)
 • Diagnostyka laboratoryjna
 • RTG zębów panoramiczne
więcej

Profile społecznościowe

Typ placówki

 • Centrum medyczne

Zdjęcia

Opinie o lekarzach z tej placówki

5

Ogólna ocena
345 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: dr n. med. Adam Pierzchała konsultacja ortopedyczna

  Jestem bardzo zadowolony z wizyty u tego specjalisty . Bardzo szczegółowe wyjaśnienie na temat spraw zdrowotnych . Z całego serca polecam

 • A
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr Norbert Szydłowski-Pęśko USG jąder

  Człowiek konkretny. Nikt nigdy nie wytłumaczył mi zawiłości obrazowych USG. Po krótkich wyjaśnieniach Pana doktora, faktycznie zacząłem widzieć na ekranie monitora to co było aktualnie badane. Dla mnie ok.

 • P
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: prof. dr hab. n. med. Krystyna Barbara Pierzchała konsultacja neurologiczna

  Polecam!
  Bardzo przyjazna atmosfera, świetne podejście do pacjenta i trafna diagnoza. Poprzedni specjaliści tylko kazali czekać aż problem z przełykaniem (po przebytym udarze), sam cudownie zniknie. Pani profesor jako jedyna przebadała, przeanalizowała i trafnie oceniła stan pacjenta. Dzięki wskazówkom trzy dni po wizycie już były widoczne efekty! Niesamowite!
  Dziękujemy i pozdrawiamy!

 • I
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: prof. dr hab. n. med. Krystyna Barbara Pierzchała konsultacja neurologiczna

  profesjonalizm,dokładne badanie,szczegółowe wyjaśnienie.Byłam pierwszy raz u pani profesor i jestem bardzo zadowolona z tej wizyty.Polecam wszystkim

 • I
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała kolejna wizyta

  polecam wszystkim pana profesora,poprostu jest profesjonalistą ,a kulturą osobistą powinien zarazić wszystkich lekarzy

 • M
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: lek. dent. Bogna Pierzchała konsultacja stomatologiczna (kolejna wizyta)

  Jestem lekarzem i bardzo polecam dr. B.Pierzchałę. Nowoczesny sprzęt, miła obsługa, pełny profesjonalizm, dostosowany do potrzeb pacjenta czas wizyty.
  Wszystkiego czego można sobie życzyć. Polecam.

 • W
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Adam Pierzchała konsultacja ortopedyczna

  Bardzo dobry specjalista. Profesjonalny i konkretny z miłym podejściem do pacjenta. Godny polecenia.

 • L
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: lek. dent. Bogna Pierzchała konsultacja stomatologiczna

  Bardzo mała pani doktor, konkretna. Podczas pierwszej wizyty wytłumaczyła bardzo konkretnie moje problemy i zastosowanie leczenia

 • M
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: dr n. med. Adam Pierzchała konsultacja ortopedyczna

  Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Podejście lekarza bardzo konkretne, fachowe wraz ze szczegółowym wyjaśnieniem problemu. Z czystym sumieniem polecam!

 • H
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: dr n. med. Adam Pierzchała konsultacja ortopedyczna

  Jestem bardzo zadowolona z profesjonalnego i jasnego wytłumaczenia mi problemu mojej choroby oraz z przyjaznej i miłej atmosfery podczas wizyty u lekarza....polecam.

 • Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Powiązane wyszukiwania