Centrum Medyczne Profilaktyka służy pomocą pacjentom od roku 2000. Jego założycielem jest Profesor Władysław Pierzchała, wieloletni Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz twórca i kierownik Kat... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

ul. Józefa Piłsudskiego 129

41-707 , Ruda Śląska , śląskie

Pokaż dane kontaktowe +48 32 ...
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

O nas

Centrum Medyczne Profilaktyka służy pomocą pacjentom od roku 2000. Jego założycielem jest Profesor Władysław Pierzchała, wieloletni Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz twórca i kierownik Katedry i Kliniki Pneumonologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach.

Centrum Medyczne Profilaktyka stale współpracuje ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym uczestnicząc w edukacji medycznej oraz prowadząc badania kliniczne nad nowymi metodami terapeutycznymi.

Misją Centrum Medycznego Profilaktyka jest zapobieganie chorobom i minimalizowanie ich następstw poprzez profilaktykę pierwotną, czyli zapobieganie zachorowaniom oraz profilaktykę wtórną, czyli zapobieganie powikłaniom chorób, dzięki ich wczesnej diagnostyce i skutecznemu leczeniu.

Centrum Medyczne Profilaktyka oferuje najwyższy poziom opieki lekarskiej w specjalizacjach: kardiologii i neurologii, pulmonologii i torakochirurgii, urologii i chirurgii naczyniowej, ortopedii i reumatologii, dermatologii i medycyny estetycznej oraz stomatologii.

Nasza oferta

Centrum Medyczne Profilaktyka zapewnia kompleksowe leczenie oparte na nowoczesnej diagnostyce i najnowszej wiedzy medycznej.

W zakresie KARDIOLOGII oferujemy diagnostykę i leczenie nadciśnienia, choroby wieńcowej serca oraz stanów po leczeniu operacyjnym serca (po by-pasach, po stentach). Oferujemy kompetentną i rzetelną poradę w przypadkach nieprawidłowego wyniku badań UKG, Holter, EKG. Współpracujemy z oddziałem kardiologii w przypadkach wymagających hospitalizacji oraz z kardiochirurgiem w przypadku wskazań do leczenia operacyjnego.

W naszym Centrum oferujemy pełną diagnostykę UKŁADU NACZYNIOWEGO obejmującą badanie układu żylnego i tętniczego (USG Doppler) zarówno w obrębie kończyn dolnych (to tutaj może rozwijać się groźna dla zdrowia zakrzepica układu żylnego), jak i krążenia mózgowego (tętnic szyjnych i kręgowych), których dysfunkcja może powodować zawroty głowy, omdlenia, a w niektórych przypadkach doprowadzać do groźnych zaburzeń ukrwienia mózgu (udarów).

Centrum Medyczne Profilaktyka zapewnia kompleksowe diagnostykę i nowoczesne leczenie wszelkich chorób UKŁADU ODDECHOWEGO.
Specjalizujemy się w diagnostyce i leczeniu astmy i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), zapaleń płuc, sarkoidozy, a także w chorobach alergicznych. Przeprowadzamy diagnostykę i zapewnimy skuteczne leczenie przewlekłego obturacyjnego bezdechu we śnie.

Oferujemy fachową poradę w przypadkach nieprawidłowego obrazu RTG lub TK płuc. Zapewniamy diagnostykę i leczenie pacjentom z chorobami nowotworowymi układu oddechowego oraz nowoczesne chirurgiczne leczenie wszelkich guzów klatki piersiowej prowadzane w oddziale torakochirurgicznym przez wybitnego specjalistę w tej dziedzinie.

Naszym pacjentom zapewniamy konsultacje z zakresu schorzeń ośrodkowego oraz obwodowego UKŁADU NERWOWEGO prowadzone przez wybitnego specjalistę w tej dziedzinie. Oferujemy leczenie choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, padaczki, stwardnienia rozsianego (SM), stanów poudarowych, bólów głowy i zawrotów głowy, zaburzeń snu.

W dziedzinie ORTOPEDII zapewniamy leczenie oparte na najnowszej wiedzy medycznej z zakresu choroby zwyrodnieniowej stawów, w tym nowoczesnej terapii biologicznej tego schorzenia a także endoprotezoplastyki stawów z wykorzystaniem technik małoinwazyjnych. Oferujemy również nowoczesne leczenie urazów stawów.

Naszym pacjentom proponujemy kompleksową opiekę REUMATOLOGICZNĄ prowadzoną przez specjalistów posiadających doświadczenie w prowadzeniu nowatorskich terapii i badań klinicznych.

W naszym Centrum oferujemy konsultacje, badania diagnostyczne (również badania ultrasonograficzne) oraz leczenie CHORÓB UKŁADU MOCZOWO-PŁCIOWEGO prowadzone przez doświadczonego specjalistę urologa.

W pracowni ULTRASONOGRAFII DOPPLEROWSKIEJ Centrum Medycznego Profilaktyka nasi lekarze specjaliści przeprowadzają kompleksową diagnostykę USG. Oferujemy między innymi ultrasonograficzną i histopatologiczną diagnostykę chorób tarczycy i gruczołu piersiowego.

Badania

 • Echokardiografia (UKG)
 • USG - Doppler tętnic szyjnych
 • USG - Doppler tętnic szyjnych i kręgowych
 • USG - Doppler tętnic kończyn dolnych
 • USG - Doppler żył kończyn dolnych
 • USG - Doppler tętnic nerkowych
 • USG - Doppler tętnic kręgowych i podstawnej mózgu
 • USG - Doppler tętnic szyjnych, kręgowych i wewnątrzczaszkowych
 • Elektrokardiograficzna próba wysiłkowa
 • 24 godzinne monitorowanie EKG (HOLTER)
 • Diagnostyka laboratoryjna
 • RTG zębów panoramiczne
więcej

Profile społecznościowe

Typ placówki

 • Centrum medyczne

Zdjęcia

Opinie o lekarzach z tej placówki

Ogólna ocena

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
  P
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Adam Pierzchała konsultacja ortopedyczna

  Bardzo profesjonalny lekarz. Punktualnie, miło, sprawnie i fachowo. Najlepszy z najlepszych. Polecam


  J
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Marcin Syzdół konsultacja kardiologiczna

  Wspaniały lekarz profesjonalne podejście do pacjenta,a przede wszystkim skuteczny, leczę się u pana dr.od siedmiu lat po przebytym zawale serca szczerze polecam tego lekarza.


  U
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Marcin Syzdół konsultacja kardiologiczna

  Super lekarz,bardzo miły,pomocnywizyta była bardzo przyjemna..napewno na stałe zostanę u pana doktora


  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Adam Pierzchała endoproteza stawu

  Wybitny specjalista, wysokiej klasy fachowiec, bardzo mi pomógł. Bardzo szybko zorientował się z kąd się wziął tak silny ból. Polecam !


  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. dent. Agata Bednarska konsultacja stomatologiczna

  Fantastyczna Pani doktor, bardzo miła, precyzyjna i dokładna. Pacjent czuje się u Niej w gabinecie komfortowo :)


  I
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: dr n. med. Adam Pierzchała konsultacja ortopedyczna

  Lekarz przyjaźnie nastawiony do pacjenta. Na wszystkie pytania cierpliwie i rzeczowo odpowiada. Terapia zalecone przez p. Doktora skutkuje. Polecam.


  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Adam Pierzchała konsultacja ortopedyczna

  Pan Doktor ma czas dla pacjenta,szczegółowo wyjaśnia dolegliwość, stosuje tymczasowe środki zaradcze i wskazuje dalsze leczenie.Jest uprzejmy i miły.Polecam.


  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała konsultacja pulmonologiczna

  Bardzo rzeczowe i profesjonale wyjaśnienie istoty choroby na poziomie komórkowym... pierwszy raz, jestem pod wrażeniem wiedzy i łatwości przekazania jej pacjentowi.


  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Adam Pierzchała konsultacja ortopedyczna

  Świetny, konkretny lekarz. Wyjaśnił wszystko na wizycie i pokierował co robić dalej. Mocno polecam, warto.


  U
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: dr n. med. Małgorzata Maria Widuchowska konsultacja reumatologiczna

  Pani doktor bardzo miła, odpowiada na pytania nie wykazując zniecierpliwienia. Dokładnie tłumaczy przebieg leczenia. Polecam


  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Powiązane wyszukiwania