Centrum Medyczne Profilaktyka służy pomocą pacjentom od roku 2000. Jego założycielem jest Profesor Władysław Pierzchała, wieloletni Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz twórca i kierownik Kat... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

ul. Józefa Piłsudskiego 129, Kochłowice

41-707, Ruda Śląska, śląskie

Pokaż dane kontaktowe +48 32 ...

O nas

Centrum Medyczne Profilaktyka służy pomocą pacjentom od roku 2000. Jego założycielem jest Profesor Władysław Pierzchała, wieloletni Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz twórca i kierownik Katedry i Kliniki Pneumonologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach.

Centrum Medyczne Profilaktyka stale współpracuje ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym uczestnicząc w edukacji medycznej oraz prowadząc badania kliniczne nad nowymi metodami terapeutycznymi.

Misją Centrum Medycznego Profilaktyka jest zapobieganie chorobom i minimalizowanie ich następstw poprzez profilaktykę pierwotną, czyli zapobieganie zachorowaniom oraz profilaktykę wtórną, czyli zapobieganie powikłaniom chorób, dzięki ich wczesnej diagnostyce i skutecznemu leczeniu.

Centrum Medyczne Profilaktyka oferuje najwyższy poziom opieki lekarskiej w specjalizacjach: kardiologii i neurologii, pulmonologii i torakochirurgii, urologii i chirurgii naczyniowej, ortopedii i reumatologii, dermatologii i medycyny estetycznej oraz stomatologii.

Nasza oferta

Centrum Medyczne Profilaktyka zapewnia kompleksowe leczenie oparte na nowoczesnej diagnostyce i najnowszej wiedzy medycznej.

W zakresie KARDIOLOGII oferujemy diagnostykę i leczenie nadciśnienia, choroby wieńcowej serca oraz stanów po leczeniu operacyjnym serca (po by-pasach, po stentach). Oferujemy kompetentną i rzetelną poradę w przypadkach nieprawidłowego wyniku badań UKG, Holter, EKG. Współpracujemy z oddziałem kardiologii w przypadkach wymagających hospitalizacji oraz z kardiochirurgiem w przypadku wskazań do leczenia operacyjnego.

W naszym Centrum oferujemy pełną diagnostykę UKŁADU NACZYNIOWEGO obejmującą badanie układu żylnego i tętniczego (USG Doppler) zarówno w obrębie kończyn dolnych (to tutaj może rozwijać się groźna dla zdrowia zakrzepica układu żylnego), jak i krążenia mózgowego (tętnic szyjnych i kręgowych), których dysfunkcja może powodować zawroty głowy, omdlenia, a w niektórych przypadkach doprowadzać do groźnych zaburzeń ukrwienia mózgu (udarów).

Centrum Medyczne Profilaktyka zapewnia kompleksowe diagnostykę i nowoczesne leczenie wszelkich chorób UKŁADU ODDECHOWEGO.
Specjalizujemy się w diagnostyce i leczeniu astmy i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), zapaleń płuc, sarkoidozy, a także w chorobach alergicznych. Przeprowadzamy diagnostykę i zapewnimy skuteczne leczenie przewlekłego obturacyjnego bezdechu we śnie.

Oferujemy fachową poradę w przypadkach nieprawidłowego obrazu RTG lub TK płuc. Zapewniamy diagnostykę i leczenie pacjentom z chorobami nowotworowymi układu oddechowego oraz nowoczesne chirurgiczne leczenie wszelkich guzów klatki piersiowej prowadzane w oddziale torakochirurgicznym przez wybitnego specjalistę w tej dziedzinie.

Naszym pacjentom zapewniamy konsultacje z zakresu schorzeń ośrodkowego oraz obwodowego UKŁADU NERWOWEGO prowadzone przez wybitnego specjalistę w tej dziedzinie. Oferujemy leczenie choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, padaczki, stwardnienia rozsianego (SM), stanów poudarowych, bólów głowy i zawrotów głowy, zaburzeń snu.

W dziedzinie ORTOPEDII zapewniamy leczenie oparte na najnowszej wiedzy medycznej z zakresu choroby zwyrodnieniowej stawów, w tym nowoczesnej terapii biologicznej tego schorzenia a także endoprotezoplastyki stawów z wykorzystaniem technik małoinwazyjnych. Oferujemy również nowoczesne leczenie urazów stawów.

Naszym pacjentom proponujemy kompleksową opiekę REUMATOLOGICZNĄ prowadzoną przez specjalistów posiadających doświadczenie w prowadzeniu nowatorskich terapii i badań klinicznych.

W naszym Centrum oferujemy konsultacje, badania diagnostyczne (również badania ultrasonograficzne) oraz leczenie CHORÓB UKŁADU MOCZOWO-PŁCIOWEGO prowadzone przez doświadczonego specjalistę urologa.

W pracowni ULTRASONOGRAFII DOPPLEROWSKIEJ Centrum Medycznego Profilaktyka nasi lekarze specjaliści przeprowadzają kompleksową diagnostykę USG. Oferujemy między innymi ultrasonograficzną i histopatologiczną diagnostykę chorób tarczycy i gruczołu piersiowego.

Badania

 • Echokardiografia (UKG)
 • USG - Doppler tętnic szyjnych
 • USG - Doppler tętnic szyjnych i kręgowych
 • USG - Doppler tętnic kończyn dolnych
 • USG - Doppler żył kończyn dolnych
 • USG - Doppler tętnic nerkowych
 • USG - Doppler tętnic kręgowych i podstawnej mózgu
 • USG - Doppler tętnic szyjnych, kręgowych i wewnątrzczaszkowych
 • Elektrokardiograficzna próba wysiłkowa
 • 24 godzinne monitorowanie EKG (HOLTER)
 • Diagnostyka laboratoryjna
 • RTG zębów panoramiczne
więcej

Profile społecznościowe

Typ placówki

 • Centrum medyczne

Zdjęcia

Opinie o lekarzach z tej placówki

 • Kamila Zawadzińska-Halat

  Dermatolog, Specjalista Medycyny Estetycznej, dr n. med.

  • P
   Lokalizacja: Derma CliniqueUsługa: konsultacja dermatologiczna (pierwsza wizyta)

   Bardzo jestem zadowolona bardzo dobry kontakt z dzieckiem miła atmosfera dobra diagnoza Polecam pplecam

  • M
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

   Dobre podejście do pacjenta. Szybka diagnoza. Dokładne wyjaśnienie i opis leczenia. Pierwsza wizyta pozytywna.

  Zobacz wszystkie opinie (29) o tym lekarzu


 • Krystyna Barbara Pierzchała

  Neurolog, prof. dr hab. n. med.

  • G
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja neurologiczna

   Wizyta przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze, pani doktor wysłuchała moich informacji związanych z chorobą, była zaangażowana w znalezienie dalszego leczenia

  • J
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: me zawroty głowy i brak utrzymywania równowagi

   Zaskoczony jestem bardzo pozytywnym podejściem do pacjenta. Również zdiagnozowanie mej dolegliwości, i dalszy etap leczenia.Dziekuje bardzo.

  Zobacz wszystkie opinie (9) o tym lekarzu


 • Piotr Kałuża

  Stomatolog, lek. dent.

  • K
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: Inny

   Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta i miła atmosfera podczas wizyty,dokladne i jasne omówienie leczenia

  • M
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja stomatologiczna

   Po kilkunastu latach zaniedbania z mojej strony, dziś sie przełamałem i udało mi sie odwiedzić w gabinecie pana Piotra ;) obawy były duże, jednak pan lekarz wytłumaczył, uspokoił i moja najbliższa przyszłość związana jest z panem Piotrem ;) polecam!!

  Zobacz wszystkie opinie (42) o tym lekarzu


 • Norbert Szydłowski-Pęśko

  Urolog, Androlog, dr

  • A
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: USG jąder

   Polecam, szybkie rzeczowe badanie, polecenie wykonanie niezbędnych badań w laboratorium. Przyjęcie przed czasem.

  • A
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja urologiczna

   Super lekarz
   Dokładnie objaśni wyniki badań i możliwości leczenia choroby. Pocieszy pacjenta. Z gabinetu wychodzi się zadowolony i usatysfakcjonowany. Więcej takich lekarzy

  Zobacz wszystkie opinie (33) o tym lekarzu


 • Marcin Syzdół

  Kardiolog, dr n. med.

  • J
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja kardiologiczna

   Lekarz miły, kontaktowy, wykonał potrzebne badania, wytłumaczył powód schorzenia. Lekarza wybrałam w oparciu o opinie innych pacjentów. Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne. Z czystym sumieniem mogę polecić Pana doktora kolejnym osobom.

  • K
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja kardiologiczna

   Bardzo polecam tego lekarza. Cechuje go duże zaangażowanie i dbałość o pacjenta. Badania : holter i echo serca.

  Zobacz wszystkie opinie (12) o tym lekarzu


 • Bogna Pierzchała

  Stomatolog, lek. dent.

  • N
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: leczenie kanałowe

   Dr Bogna jest stomatologiem zaangażowanym w swoją pracę, wykonując ją w sposób rzetelny. Trafiłam do niej mimo lęku przed pójściem do dentysty i jestem bardzo zadowolona z podejścia Pani Dr do pacjenta. Leczenie kanałowe, usunięcie zębów oraz plombowanie przeszło bez komplikacji. Serdecznie polecam tak opanowaną osobę.

  • B
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: badania stomatologiczne

   Jak na pierwszą wizytę było super. Jestem pod wrażeniem. Pani doktor była bardzo miła i rzeczowo objaśniła mi cały przebieg dalszego leczenia.

  Zobacz wszystkie opinie (56) o tym lekarzu


 • Małgorzata Maria Widuchowska

  Reumatolog, dr n. med.

  • J
   Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: Inny

   Lekarz dobry.Dokładnie tłumaczy przebieg leczenia, objaśnia działania leków i angażuje się w przebiegu leczenia pacjenta.Bardzo Polecam!

  • A
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

   Pani doktor bardzo empatyczna i miła, do tego bardzo kompetentna. Pierwszy raz lekarz tak szczegółowo mnie przebadał podczas wizyty. Wykazuje zainteresowanie pacjentem, wysyła na badania, które mogą potwierdzić diagnozę. Następnie leczy zgodnie z postawioną diagnozą. Dzięki niej choroba się nie rozwija, a ja czuję się lepiej (RZS). Szczerze polecam, ponieważ ja się nie zawiodłam.

  Zobacz wszystkie opinie (11) o tym lekarzu


 • Władysław Pierzchała

  Pulmonolog, Alergolog, Internista, prof. dr hab. n. med.

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: I wizyta

   Bardzo konkretny i miły lekarz. Wszystko dokładnie tłumaczy, nie bałam się o nic zapytać, co zdarza mi się nie raz u innych lekarzy.

  • Z
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja pulmonologiczna

   Bardzo dobre podejście do pacjenta. Punktualność i wyjaśnienie przyczyn choroby zrozumiałe dla każdego.

  Zobacz wszystkie opinie (36) o tym lekarzu


 • Adam Pierzchała

  Ortopeda, dr n. med.

  • A
   Lokalizacja: Klinika Nieborowice Sp. z o.o.Usługa: konsultacja ortopedyczna

   Konkretna rozmowa, najwyższa fachowość w swojej dziedzinie, profesjonalizm , kultura osobista, życzliwość i zrozumienie, Leczyłam u Pana doktora poważne złamanie kości piszczelowej w stawie kolanowym. Operacja się powioďła, chodzę, uprawiam sporty. Wg mnie najlepszy ortopeda. Zawsze w kontakcie z pacjentem. Oddzwania gdy chcesz się z nim skontaktować. Bardzo ludzki lekarz.

  • K
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja ortopedyczna

   Do Doktora trafiłem z polecenia. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim indywidualnym podejściem do pacjenta. Szczerze polecam, w szczególności ze względu na ogromną wiedzę i profesjonalizm.

  Zobacz wszystkie opinie (50) o tym lekarzu


 • Mariola Ograbek-Król

  Pulmonolog, dr n. med.

  • S
   Lokalizacja: W innym miejscu

   Piszę w sprawie mojego ojca, leczącego się u pani doktor przez pół roku. Przez ten czas ojciec nie został skierowany na żadne badania, żadnego RTG, TK, czy USG, nawet morfologii. Ojciec tak źle się czuł, że wrócił do POZ, gdzie zlecono badania, ale było już za późno. Pół roku z bólem w kl. pierś, kaszlem i postępującym osłabieniem. Osobiście nie polecam.

  • L

   Od kilkunastu lat przewlekle choruje na POHP. Przy każdym zaostrzeniu choroby tzn. przy nawrotach stanów zapalnych, mam wrażenie że umieram i pewnie moje wrażenie stałoby się faktem gdyby nie tacy lekarze jak pani doktor Mariola Ograbek-Król z oddziału pulmonologii szpitala klinicznego im. prof K. Gibińskiego. Mój podziw, uznanie i wdzięczność dla Pani doktor są przeogromne. Pani Doktor Ograbek-Król wielokrotnie szybko postawiła mnie na nogi, stawiając trafną diagnozę, dobierając odpowiedni sposób leczenia jak i odpowiednie leki. Jej poświecenie i zaangażowanie są godne naśladowania. Pani doktor dokłada wszelkich starań by upewnić się, że pacjenci opuszczający jej oddział są na to gotowi. Pani dr Ograbek-Król nie tylko z zaangażowaniem słucha pacjentów, potrafi wyczerpująco odpowiadać na ich pytania ale także cierpliwie tłumaczy niezrozumiałe dla nich kwestie. Dr Ograbek- Król z całą pewnością jest lekarzem godnym polecenia, mam do Niej pełne zaufanie, cieszę się i jestem niezmiernie wdzięczny, że miałem możliwość bycia Jej pacjentem. Pani Doktor każdego dnia, swoją postawą, daje świadectwo, że jest doskonałym specjalistą.

   Leszek Mikulski

  Zobacz wszystkie opinie (3) o tym lekarzu


Powiązane wyszukiwania