Centrum Medyczne Profilaktyka służy pomocą pacjentom od roku 2000. Jego założycielem jest Profesor Władysław Pierzchała, wieloletni Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz twórca i kierownik Kat... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

ul. Józefa Piłsudskiego 129, Kochłowice

41-707, Ruda Śląska, śląskie

Pokaż dane kontaktowe +48 32 ...

O nas

Centrum Medyczne Profilaktyka służy pomocą pacjentom od roku 2000. Jego założycielem jest Profesor Władysław Pierzchała, wieloletni Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz twórca i kierownik Katedry i Kliniki Pneumonologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach.

Centrum Medyczne Profilaktyka stale współpracuje ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym uczestnicząc w edukacji medycznej oraz prowadząc badania kliniczne nad nowymi metodami terapeutycznymi.

Misją Centrum Medycznego Profilaktyka jest zapobieganie chorobom i minimalizowanie ich następstw poprzez profilaktykę pierwotną, czyli zapobieganie zachorowaniom oraz profilaktykę wtórną, czyli zapobieganie powikłaniom chorób, dzięki ich wczesnej diagnostyce i skutecznemu leczeniu.

Centrum Medyczne Profilaktyka oferuje najwyższy poziom opieki lekarskiej w specjalizacjach: kardiologii i neurologii, pulmonologii i torakochirurgii, urologii i chirurgii naczyniowej, ortopedii i reumatologii, dermatologii i medycyny estetycznej oraz stomatologii.

Nasza oferta

Centrum Medyczne Profilaktyka zapewnia kompleksowe leczenie oparte na nowoczesnej diagnostyce i najnowszej wiedzy medycznej.

W zakresie KARDIOLOGII oferujemy diagnostykę i leczenie nadciśnienia, choroby wieńcowej serca oraz stanów po leczeniu operacyjnym serca (po by-pasach, po stentach). Oferujemy kompetentną i rzetelną poradę w przypadkach nieprawidłowego wyniku badań UKG, Holter, EKG. Współpracujemy z oddziałem kardiologii w przypadkach wymagających hospitalizacji oraz z kardiochirurgiem w przypadku wskazań do leczenia operacyjnego.

W naszym Centrum oferujemy pełną diagnostykę UKŁADU NACZYNIOWEGO obejmującą badanie układu żylnego i tętniczego (USG Doppler) zarówno w obrębie kończyn dolnych (to tutaj może rozwijać się groźna dla zdrowia zakrzepica układu żylnego), jak i krążenia mózgowego (tętnic szyjnych i kręgowych), których dysfunkcja może powodować zawroty głowy, omdlenia, a w niektórych przypadkach doprowadzać do groźnych zaburzeń ukrwienia mózgu (udarów).

Centrum Medyczne Profilaktyka zapewnia kompleksowe diagnostykę i nowoczesne leczenie wszelkich chorób UKŁADU ODDECHOWEGO.
Specjalizujemy się w diagnostyce i leczeniu astmy i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), zapaleń płuc, sarkoidozy, a także w chorobach alergicznych. Przeprowadzamy diagnostykę i zapewnimy skuteczne leczenie przewlekłego obturacyjnego bezdechu we śnie.

Oferujemy fachową poradę w przypadkach nieprawidłowego obrazu RTG lub TK płuc. Zapewniamy diagnostykę i leczenie pacjentom z chorobami nowotworowymi układu oddechowego oraz nowoczesne chirurgiczne leczenie wszelkich guzów klatki piersiowej prowadzane w oddziale torakochirurgicznym przez wybitnego specjalistę w tej dziedzinie.

Naszym pacjentom zapewniamy konsultacje z zakresu schorzeń ośrodkowego oraz obwodowego UKŁADU NERWOWEGO prowadzone przez wybitnego specjalistę w tej dziedzinie. Oferujemy leczenie choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, padaczki, stwardnienia rozsianego (SM), stanów poudarowych, bólów głowy i zawrotów głowy, zaburzeń snu.

W dziedzinie ORTOPEDII zapewniamy leczenie oparte na najnowszej wiedzy medycznej z zakresu choroby zwyrodnieniowej stawów, w tym nowoczesnej terapii biologicznej tego schorzenia a także endoprotezoplastyki stawów z wykorzystaniem technik małoinwazyjnych. Oferujemy również nowoczesne leczenie urazów stawów.

Naszym pacjentom proponujemy kompleksową opiekę REUMATOLOGICZNĄ prowadzoną przez specjalistów posiadających doświadczenie w prowadzeniu nowatorskich terapii i badań klinicznych.

W naszym Centrum oferujemy konsultacje, badania diagnostyczne (również badania ultrasonograficzne) oraz leczenie CHORÓB UKŁADU MOCZOWO-PŁCIOWEGO prowadzone przez doświadczonego specjalistę urologa.

W pracowni ULTRASONOGRAFII DOPPLEROWSKIEJ Centrum Medycznego Profilaktyka nasi lekarze specjaliści przeprowadzają kompleksową diagnostykę USG. Oferujemy między innymi ultrasonograficzną i histopatologiczną diagnostykę chorób tarczycy i gruczołu piersiowego.

Badania

 • Echokardiografia (UKG)
 • USG - Doppler tętnic szyjnych
 • USG - Doppler tętnic szyjnych i kręgowych
 • USG - Doppler tętnic kończyn dolnych
 • USG - Doppler żył kończyn dolnych
 • USG - Doppler tętnic nerkowych
 • USG - Doppler tętnic kręgowych i podstawnej mózgu
 • USG - Doppler tętnic szyjnych, kręgowych i wewnątrzczaszkowych
 • Elektrokardiograficzna próba wysiłkowa
 • 24 godzinne monitorowanie EKG (HOLTER)
 • Diagnostyka laboratoryjna
 • RTG zębów panoramiczne
więcej

Profile społecznościowe

Typ placówki

 • Centrum medyczne

Zdjęcia

Opinie o lekarzach z tej placówki

 • Szymon Skoczyński

  Pulmonolog, dr n. med.

  • K
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: sarkoidoza

   Bardzo dobry lekarz, konkretny, sympatyczny. Z dużą wiedzą, dobrym podejściem do pacjenta. Uzyskałem wyczeepujace informacje. Polecam

  • I
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja pulmonologiczna

   Pierwsza wizyta przebiegła bardzo dobrze. Dr zlecił kilka dodatkowych badań po zbadaniu i wywiadzie. Jestem ogólnie zadowolony. Polecam specjalistyczną przychodnię i sympatycznego Pana doktora.
   Tadeusz W.

  Zobacz wszystkie opinie (3) o tym lekarzu


 • Marcin Syzdół

  Kardiolog, dr n. med.

  • K
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: wizyta kontrolna

   Polecam. Super podejście do pacjenta. Pełny profesjonalizm. Pełna i rzetelna informacja o przeprowadzonych badaniach i sposobie leczenia.

  • Z
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: porada kardiologiczna

   Mila i fachowa obsluga przyjazdna atmosfera ,szybko sprawnie i bez bolu ,szybki termin wizyty ogolnie bardzo pozytywnie

  Zobacz wszystkie opinie (5) o tym lekarzu


 • Bogna Pierzchała

  Stomatolog, lek. dent.

  • S
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: leczenie zęba

   Jestem pacjentka Pani dr Pierzchaly już od kilku lat, jest świetnym specjalistą, ma też bardzo dużo cierpliwosci dla pacjentów.

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: usuwanie zębów

   Bardzo profesjonalne podejście Pani doktor. Moje dziecko zadowolone z kolejnej już wizyty. Bardzo delikatnie podane znieczulenie i ząb usunięty expresowo.

  Zobacz wszystkie opinie (39) o tym lekarzu


 • Władysław Pierzchała

  Pulmonolog, Alergolog, Internista, prof. dr hab. n. med.

  • R
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: I wizyta

   Wizyta przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze. Pan Profesor, to rzeczowy specjalista, ze spokojem i sympatią bardzo szczegółowo odpowiada na pytania, dodają przy tym otuchy i wiary. Profesjonalizm i ogromna wiedza. Cieszę się, że trafiłam w Pana ręce. Dziękuję Profesorze.

  • M
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja pulmonologiczna

   Pan Profesor jest niezwykle kompetentny. Zajął się mną bardzo profesjonalnie - dokładnie mnie zbadał, przeanalizował wyniki badań, przejrzał płytki z tk, wszystko omówił, wytłumaczył. Przyjrzał się też innym badaniom - które nie były związane z płucami. Ponadto Pan Profesor jest przemiły i bardzo kulturalny.

  Zobacz wszystkie opinie (22) o tym lekarzu


 • Kamila Zawadzińska-Halat

  Dermatolog, Lekarz Medycyny Estetycznej, Lekarz W Trakcie Specjalizacji, dr n. med.

  • M
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: wysypka u dziecka

   Wizyta była dla nas satysfakcjonująca. Po wizytach u innych dermatologow ta w końcu dała nam odpowiedź na nurtujące pytania. Nasz synek ma utrzymująca się wysypke, która już mocno nas niepokoi. Pani doktor rzeczowo wytłumaczyła, jaka może być jej przyczyna i zaleciła wreszcie skuteczne leczenie. Polecamy

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: badanie skóry

   Fachowa diagnoza i dobranie metody leczenia. Pani doktor podchodzi indywidualnie do każdego swojego pacjenta. Polecam

  Zobacz wszystkie opinie (18) o tym lekarzu


 • Piotr Kałuża

  Stomatolog, lek. dent.

  • K
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

   Dr Piotr Kałuża ma bardzo profesjonalne podejście do pacjenta, skrupulatnie wyjaśniał co robi, dzięki czemu zapewnił mi poczucie bezpieczeństwa i komfort, co rzadko się zdarza na fotelu dentystycznym. Dokładność i precyzja to dobre określenie warsztatu Pana Doktora. Zdecydowanie polecam!

  • B
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Kosmo Dental Clinic s.c.

   Podejście do pacjenta bardzo profesjonalne. Lekarz rzeczowy a przy tym bardzo sympatyczny. Na szczególną uwagę zasługuje super dokładne i bardzo delikatne wykonanie usługi stomatologicznej.

  Zobacz wszystkie opinie (18) o tym lekarzu


 • Małgorzata Maria Widuchowska

  Reumatolog, dr n. med.

  • W
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

   Byłem u Pani doktor kierując się pozytywnymi opiniami. Po szerokich badaniach uzupełniających (analityka, rezonans) Pani doktor wykluczyła podłoże reumatologiczne i dała mi wskazówki co mam dalej robić. Jeżeli szukasz lekarza, który wysłucha cię, wnikliwie podejdzie do twoich problemów to wybór pani doktór będzie właściwym wyborem. W.L.

  • D
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja reumatologiczna

   Od lekarza do lekarza, aż wreszcie trafiliśmy do Pani dr Widuchowskiej!!!! Kompleksowo zlecone badania i dała nam nadzieję.... Ale nadzieja była krótko.... Bo po wprowadzonym leczeniu innym nim pozostali po 2 tyg nadzieja zmieniła się w fakt!!!!! Koniec bólu, uśmiech na twarzy mojej babci. Pani Doktor idealnie trafiła z diagnozą i leczeniem! A podejście? Rewelacyjne! Bardzo sympatyczna i otwarta! Taki lekarz to skarb! Dziękuję!!!

  Zobacz wszystkie opinie (8) o tym lekarzu


 • Adam Pierzchała

  Ortopeda, dr n. med.

  • D
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

   Swietny lekarz, profesjonalne podejscie do pacjenta. Do kazdego przypadku podchodzi indywidualnie bez pospiechu i z rozwaga.

  • O
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja ortopedyczna

   Kwalifikacje połączone z wielką kulturą osobistą i otwartym, nakierowantm na małego pacjenta sposobem bycia to znaki charakterystyczne pana doktora, a wszystko to niewymuszone i naturalne. Wizyta była przyjemnością.

  Zobacz wszystkie opinie (24) o tym lekarzu


 • Norbert Szydłowski-Pęśko

  Urolog, Androlog, dr

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: pierwsz kontakt

   Kompetentny konkretny do bólu szczery profesjonalny. Byłem pierwszy raz u urolog a wiadomo i o dziwo byłem mile zaskoczony. Dziękuję Panie Doktorze . pacjent jest

  • P
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

   Miło i profesjonalnie, bardzo dobrze wytłumaczona diagnoza problemu i jego geneza, wszystko szybko, sprawnie i rzeczowo, Pan Doktor zadaje pytania i sam pozostaje otwarty na nie z naszej strony. Udana wizyta, polecam :)

  Zobacz wszystkie opinie (22) o tym lekarzu


 • Krystyna Barbara Pierzchała

  Neurolog, prof. dr hab. n. med.

  • N
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

   Byłam na jednej wizycie i odniosłam bardzo pozytywne wrazenie. Pani profesor to miła i rzeczowa osoba. Dokładnie i cierpliwie wysluchala mojego problemu, dopytywala o różne szczegóły. Profesjonalnie zbadala i przekazała zalecenia. Polecam.

  • N
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja neurologiczna

   Terminowa i profesjonalna obsluga pacjenta - lekarz posiadający bardzo wysokie kwalifikacje naukowe i zawodowe w sposób bardzo przyjazny rozpoznał problemy pacjenta i zaordynował leczenie.

  Zobacz wszystkie opinie (6) o tym lekarzu