Przewidywany czas odpowiedzi:

Moje doświadczenie

Nazywam się Piotr Ratajczak. Jestem magistrem psychologii i psychotraumatologiem. W swojej pracy korzystam z dorobku nurtu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR).

Pracuje z osobami dorosłymi doświadczającymi różnych trudności życiowych. Moim celem jest pomoc w osiągnięciu dobrostanu życiowego. W swojej pracy nie daję gotowych rozwiązań. Wychodzę z założenia, że każdy człowiek posiada siłę i zasoby do przezwyciężenia trudności z jakimi się boryka. Często jednak, bez odpowiedniego wsparcia, człowiek może nie dostrzegać, że zna rozwiązania swoich problemów. W gabinecie skupiam się na tym, aby pomóc odnaleźć ten drzemiący potencjał.
więcej O mnie

Zakres porad

  • Poradnictwo psychologiczne
  • Psychologia kryzysu
  • Psychosomatyka
  • Psychotraumatologia

Rodzaje konsultacji

Konsultacje online

Usługi i ceny

  • Konsultacja psychologiczna

    200 zł

  • Terapia indywidualna - kolejna wizyta

    200 zł

  • Terapia indywidualna - pierwsza wizyta

    200 zł

Adresy (2)

Piotr Ratajczak
Gabinet psychologiczny

Homera 105, Jeżyce, 60-461 Poznań

Powiększ mapę otwiera się w nowej karcie

Dostępność

Metody płatności (wizyty prywatne)

  • Gotówka
  • Przelew na konto
  • Blik
Piotr Ratajczak

Konsultacja online

Dostępność

11 opinii

Najczęściej wymieniane przez pacjentów

  • Zaangażowanie lekarza
  • Szczegółowe wyjaśnienia
  • Skuteczność leczenia

Sprawdzamy wszystkie opinie. Moderujemy je zgodnie z naszymi zasadami, dowiedz się więcej o opiniach i sposobie obliczania gwiazdek na Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej o opiniach

  • N

    Bardzo dobry człowiek. Wizyta jest bardzo komfortowa. Pomoc nieoceniona. Czułam się wysłuchana. Rozmowa jest prowadzona w poszanowaniu sytuacji i uczuć. Nic nie jest bagatelizowane. Pan Piotr wszystko pamięta i by znakomicie łączy wątki. Polecam!

     • Gabinet psychologiczny terapia indywidualna - kolejna wizyta  • 

  • S

    Polecam terapię z P. Piotrem Ratajczakiem Decyzja o jej podjęciu okazała się trafna, a wybór osoby? Najlepszy z możliwych. Całość u minie to pół roku. Od samego początku była prowadzona w sposób profesjonalny i uważny. Już na starcie jasno ustaliliśmy priorytety oraz horyzont czasowy, na który miałam realny wpływ. Szczególnie cenię podejście skoncentrowane na rezultatach Niczego nie skracaliśmy i niczego nie wydłużaliśmy. W trakcie terapii doświadczyłam realnej i trwałej zmiany w funkcjonowaniu oraz w podejściu do trudności. Spotkania odbywały się w bezpiecznej atmosferze, a sposób - i tu widać mistrzostwo Piotra - to w zasadzie samodzielne odkrywanie własnych zasobów Tak, dzieki narzędziom wiedzy i przygotowaniu Piotra siegnęliśmy po to co noszę w sobie Uspokoiłam gonitwę myśli, nauczyłam się lepiej radzić sobie z lękiem Pozbyłam się "tunelowego" myślenia Dziś mam więcej siły i kompetencji nie panikuję. W tym Piotr jest nieoceniony. Z pełnym przekonaniem polecam właśnie tego terapeutę

     • Gabinet psychologiczny terapia indywidualna - kolejna wizyta  • 

  • H

    Po zaledwie jednym spotkaniu czuję vibe jakiego oczekiwałem i potrzebowałem oraz realną chęć pomocy.

     • Gabinet psychologiczny terapia indywidualna - pierwsza wizyta  • 

  • A

    Szczerze polecam Pana Piotra. Od początku wzbudził moje zaufanie, a atmosfera w gabinecie ani przez chwilę nie była krępująca. Pan Piotr jest bardzo empatyczny i zaangażowany - czułam się wysłuchana i rozumiana. Spotkanie pozwoliło mi spojrzeć na mój problem z innej perspektywy i dojść do bardzo ważnych wniosków.

     • Gabinet psychologiczny Konsultacja psychologiczna  • 

  • J

    Bardzo polecam Pana Piotra, pomógł mi uporać się z męczącym problemem. Podczas spotkan panowała przyjazna i miła aromsoefra, nie czułam się źle oceniona, a bardzo dobrze wysłuchana. Pan Piotr był zaanagażowany w rozmowę :)

     • Gabinet psychologiczny Konsultacja psychologiczna  • 

  • K

    Cieszę się, że trafiłam do pana Piotra, który jest empatyczny, spokojny i wytłumaczył mi cały plan leczenia.
    Stworzył bardzo przyjazną atmosferę w trakcie konsultacji, dzięki czemu nie czułam się nieswojo.
    Bardzo polecam!

     • Gabinet psychologiczny Konsultacja psychologiczna  • 

  • K

    Jestem niesamowicie miło zaskoczony. Pan Piotr potrafi wysłuchać ale i wyjaśnić wszystkie moje wątpliwości. Podczas wizyty czułem się mocno zaopiekowany. Byłem u kilku specjalistów ale do Pana Piotra na pewno będę wracał! Już po pierwszych wizytach czułem się o niebo lepiej! Dziękuję

     • Gabinet psychologiczny Konsultacja psychologiczna  • 

  • W

    Bardzo się ciesze ze trafiłam na pana Piotra jeśli chodzi o pomoc psychologa. Nie umiałam sobie poradzić sama po zerwaniu z wieloletnim partnerem i potrzebowałam pomocy kogos, kto naprowadzi mnie i pokaże jak dać sobie z tym radę i jednocześnie zacząć akceptować taką kolej rzeczy. Pan Piotr jest szczery, potrafi słuchać a jednocześnie naprowadzać swoich pacjentów aby to oni siebie zrozumieli co się z nimi dzieje i dlaczego. Nie ocenia, daje się wygadać oraz nie przerywa wypowiedzi. Naprawdę czułam się komfortowo podczas cotygodniowych wizyt.

     • Gabinet psychologiczny Konsultacja psychologiczna  • 

  • M

    Pan Piotr jest niesamowicie empatyczny. Czułam się wysłuchana i bardzo spokojna w jego towarzystwie. Pomógł mi spojrzeć na problem z innej strony. Bardzo się cieszę, że trafiłam na Pana Piotra. Polecam!

     • Gabinet psychologiczny Konsultacja psychologiczna  • 

  • K

    Pan Piotr jest zaangażowany w rozmowę, co było dla mnie bardzo ważne. Bardzo pomogło mi zrozumienie dla moich problemów. Jestem dopiero po kilku spotkaniach, ale widzę, że powoli zaczynam odzyskiwać wiarę w siebie i nadzieję na lepsze jutro. Polecam Pana Piotra z całego serca!

     • Gabinet psychologiczny Konsultacja psychologiczna  • 

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

2 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

mgr Piotr Ratajczak

Szanowna Pani, zranienie jakiego doświadczyła Pani w poprzednim związku jak najbardziej mogło wpłynąć na Pani sposób myślenia oraz towarzyszące temu emocje w obecnym związku. Wspomniała Pani, że… Więcej


ODPOWIEDŹ LEKARZA:

mgr Piotr Ratajczak

Szanowna Pani, w sytuacji kiedy czujemy się zranieni przez osobę, która jest nam bliska, poczucie żalu jak najbardziej może temu towarzyszyć.
Odnośnie sytuacji z awarią auta Pani przyjaciółki… Więcej


Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania