lek.

Piotr Barcikowski

Ginekolog

94 opinie +dodaj

Umów wizytę 25 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Dr Piotr Barcikowski w Centrum Zdrowia Kobiety CORFAMED oferuje najwyższą jakość diagnostyki oraz skuteczność leczenia dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu, stale uaktualnianej wiedzy,… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

4

Ogólna ocena
94 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan doktor bardzo miły. Dokładnie wszystko opowiadał i pokazywał podczas badania. Profesjonalista! Serdecznie polecam :)

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta. Dr Barcikowski dokładnie i prosto wszystko tłumaczy. Dzięki wyjaśnieniu każdego kroku badania wiedziałam co będzie robione i nie byłam skrępowana. Z całą pewnością mogę polecić wizyty u dr Barcikowskiego.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Zdrowia Kobiety CORFAMEDUsługa: wizyta ginekologiczna (badanie ginekologiczne, usg)

  Serdecznie polecam.Trafiłam do lekarza po raz pierwszy opierając się na opinii innych pacjentek w internecie. Bardzo spokojny i sympatyczny lekarz. Wizyta w pełni mnie zadowoliła.Badanie zostało zrobione bardzo delikatnie.Uzyskałam wyczerpujące informacje w zakresie zgłoszonych dolegliwości.Pełen profesjonalizm. Mimo zestresowania z mojej strony wizytę zaliczam do bardzo udanych.

 • F
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Zdrowia Kobiety CORFAMEDUsługa: wizyta ginekologiczna (badanie ginekologiczne + usg)

  Lekarz b.kompetentny. Cierpliwie wszystko wytlumaczyl. Badanie wykonane b. delikatnie. Polecan.Sylwia

 • E
  Lokalizacja: Centrum Zdrowia Kobiety CORFAMEDUsługa: prowadzenie ciąży

  Polecam doktora Barcikowskiego jest dokładny , nie panikuje i prowadzi ciąże rosądnie . Prowadziłam 2 ciąże u tego lekarza i poleciłam koleżanka które były bardzo zadowolone i napewno przy trzeciej ciąży nie zmienie lekarza.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo sympatyczny lekarz. Idealny na pierwszą wizytę, wszystko spokojnie tłumaczy i objaśnia, a badanie nie jest niezręczne.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Byłam u dr Barcikowskiego pierwszy raz.
  Zajął się moim problemem bardzo fachowo: szczegółowy wywiad, bezbolesne badanie, znalezienie problemu, rozmowa, jak można go uniknąć w przyszłości oraz dobranie odpowiedniego leczenia. Jestem bardzo zadowolona z wizyty.

 • S
  Lokalizacja: Centrum Zdrowia Kobiety CORFAMEDUsługa: badanie ginekologiczne

  Bardzo sympatyczny, profesjonalny lekarz, wytłumaczył wszystko na spokojnie nie odczuwałam u niego presji czasu , polecam wszystkim Panią

 • N
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Zdrowia Kobiety CORFAMEDUsługa: wizyta ginekologiczna (badanie ginekologiczne + usg)

  Do Pana Barcikowskiego przyszłam na moją pierwsza wizytę ginekologiczną w życiu i przebiegła ona zupełnie bezstresowo. Doktor tłumaczył wszystko na bieżąco i wyczerpująco odpowiadał na zadawane mu pytania. Pomógł mi również dobrać odpowiednią metodę antykoncepcji. Wywarł na mnie wrażenie człowieka o życzliwym usposobieniu.

 • H
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Zdrowia Kobiety CORFAMED

  Bardzo dobry lekarz - konkretną diagnoza może czasami bolesna ale wtedy jest czas na strawienie tematu i stanąć wpore twarzą do problemu - bardzo podoba mi sie takie podejscie lekarza - jestem bardzo zadowolona i zycze Panu doktorowi wytrwania w takim podejściu do pacjentek.Dziękuję

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Dr Piotr Barcikowski w Centrum Zdrowia Kobiety CORFAMED oferuje najwyższą jakość diagnostyki oraz skuteczność leczenia dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu, stale uaktualnianej wiedzy, umiejętności wykonywania USG piersi, ginekologicznego, położniczego (2D, 3D, 4D) z oceną wszystkich markerów wad genetycznych w ciąży, badań dopplerowskich, kolposkopii oraz sono-HSG.

  Cechuje go szacunek do każdej pacjentki i dbałość o komfortowy przebieg wizyt.

  Rozumiejąc problemy zdrowotne kobiet w każdym wieku zapewnia:
  - opiekę ginekologiczną z pełnym zakresem specjalistycznej diagnostyki ambulatoryjnej,
  - dostęp do wszystkich metod antykoncepcji,
  - prowadzenie ciąży fizjologicznej oraz powikłanej, zgodnie z najnowszymi wytycznymi towarzystw naukowych przy wykorzystaniu najskuteczniejszych metod postępowania oraz badań dodatkowych.

  Opieka ginekologiczna
  Dr Barcikowski zapewnia najwyższą staranność merytoryczną oraz idącą za nią skuteczność terapeutyczną w diagnostyce i nieinwazyjnym leczeniu:
  - infekcji grzybiczych, bakteryjnych i wirusowych sromu, pochwy i szyjki macicy oraz pozostałych infekcji narządu płciowego kobiety (w tym zapalenia przydatków)
  - nieprawidłowych krwawień macicznych (zbyt obfitych, przedłużających się itp.)
  - ich nieprawidłowej cykliczności (miesiączki nieregularne, nieprawidłowo długie, pierwotny i wtórny brak miesiączki)
  - bolesnych miesiączek
  - PMS
  - dolegliwości okresu klimakterium i menopauzy
  - niepłodności małżeńskiej, w tym sono-HSG (poza inseminacją i IVF)
  - zaburzeń statyki narządu płciowego (obniżenie/wypadanie macicy) – pessaroterapia
  - torbieli czynnościowych jajników
  - mięśniaków macicy
  - endometriozy
  - oraz pozostałych schorzeń ginekologicznych i położniczych kwalifikujących się do leczenia ambulatoryjnego,

  Antykoncepcja
  Dr Barcikowski oferuje ponadto dobór antykoncepcji odpowiedni pod względem tolerancji, przeciwwskazań, możliwości zastosowania oraz preferencji pacjentek. Poradnictwa antykoncepcyjnego nie ogranicza do wypisywania recept na tabletki antykoncepcyjne. Zakłada wszystkie rodzaje wkładek antykoncepcyjnych z wprawą nabytą w trakcie wykonywania od kilkunastu lat endoskopowych zabiegów wewnątrzmacicznych (histeroskopii).

  Opieka w ciąży
  Od 2009 roku dr Barcikowski posiada pełne uprawnienia do prenatalnej diagnostyki w ciąży wydane przez Fetal Medicine Foundation (FMF) z siedzibą w Londynie; (ID FMF Operatora 78941).
  Należy do elitarnego grona ginekologów-położników (około 70 w Polsce) posiadających wszystkie certyfikaty kompetencji ultrasonograficznego badania 1 trymestru ciąży, badań dopplerowskich płodu i matki oraz oceny szyjki macicy ciężarnej, a także przechodzących pozytywnie coroczny audyt FMF wiarygodności badań. Potwierdza to najwyższą wartość diagnostyczną wykonywanych przez niego prenatalnych badań USG w ciąży.

  Małoinwazyjne leczenie operacyjne
  Dr Barcikowski specjalizuje się także w wykonywaniu histeroskopii w warunkach ambulatoryjnych, w bezpiecznym i komfortowym znieczuleniu ogólnym, w ramach ubezpieczenia zdrowotnego w trakcie jednodniowych pobytów na oddziale ginekologicznym prywatnego szpitala EMC Instytut Medyczny we Wrocławiu, z którym równolegle współpracuje od kilkunastu lat. Indywidualną opiekę w tym zakresie zapewnia wszystkim pacjentkom Corfamedu.

  Dodatkowo w Centrum Zdrowia Kobiety CORFAMED dr Barcikowski specjalizuje się:

  w profilaktyce nowotworów złośliwych narządu płciowego kobiety, stosując najskuteczniejsze metody i algorytmy diagnostyczno-terapeutyczne:
  w zapobieganiu i wczesnym wykrywaniu raka szyjki macicy
  - cotesting, cytologia płynna (LBC), cotesting PLUS, HPV, test p16/Ki67,
  - kolposkopia z biopsją wg najskuteczniejszego zmodyfikowanego protokołu POI,
  - protokół kwalifikacji do krioablacji - nieinwazyjne leczenie pacjentek ze zmianami przednowotworowymi, które planują w przyszłości ciążę;
  w zapobieganiu i wczesnym wykrywaniu raka endometrium
  - specjalistyczna diagnostyka ultrasonograficzna z zastosowaniem Dopplera i protokołu IETA,
  - sampling endometrialny/Pipella;
  w zapobieganiu i wczesnym wykrywaniu raka jajnika
  - specjalistyczna diagnostyka ultrasonograficzna z zastosowaniem Dopplera i obrazowania 3D/4D,
  - ocena markerów nowotworowych,
  - protokół i algorytm IOTA do oceny ryzyka raka jajnika;
  w zapobieganiu i wczesnym wykrywaniu raka piersi
  - diagnostyka predyspozycji genetycznych,
  - USG piersi z zastosowaniem nomenklatury BIRADS zgodnej z mammografią;

  w nieinwazyjnej diagnostyce prenatalnej z wykorzystaniem jej podstawowej roli - wczesnego wykrywania podwyższonego ryzyka ciężkich powikłań ciąży i zapobieganiu im:
  - test przesiewowy zintegrowany rozszerzony (Combined Test Plus) 1 trymestru,
  - pakiet PlGF/sFlt1 – test ryzyka preeklampsji w 2 i 3 trymestrze,
  - test NIFTY;

  w identyfikacji korelacji klinicznych przebiegu ciąży, badania placentologicznego (łożyska) i ryzyka dla przyszłych ciąż oraz zdrowia matki w przyszłości:
  - minimalizacja ryzyka niepowodzeń położniczych w przyszłych ciążach,
  - wczesna profilaktyka ryzyka chorób sercowo-naczyniowych (CVD) u matki;

  w opiece ginekologicznej oraz opiece nad ciążą z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod diagnostycznych, w tym w szczególności: molekularnych, genetycznych, immunochemicznych i obrazowych.

  Od ponad 20 lat, od ukończenia studiów na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu w 1995 roku, dr Barcikowski nieustannie szkoli się i zdobywa doświadczenie w pracy na oddziałach szpitalnych i praktyce ambulatoryjnej. Swój potencjał oferuje wszystkim pacjentkom.

  Dr Barcikowski koncentrując się na bezpośredniej pracy na rzecz pacjentek nie jest obecny w mediach społecznościowych i nie kreuje swojego wirtualnego wizerunku. Zapewnia jednak kontakt telefoniczny lub SMS-owy.

  Pełna informacja dostępna jest na stronie www.corfamed.pl w zakładce „Innowacyjność i nauka” oraz „O nas” - „PERSONEL”.
  mniej

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Ukończone szkoły

 • Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu w 1995r.