dr n. med.

Paweł Szymanowski

Ginekolog

Ukończył studia na niemieckiej Akademii Medycznej w Hanowerze. Specjalizacja z zakresu ginekologii i położnictwa w szpitalu klinicznym Charité w Neuruppinie oraz w szpitalu klinicz... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Ukończył studia na niemieckiej Akademii Medycznej w Hanowerze. Specjalizacja z zakresu ginekologii i położnictwa w szpitalu klinicznym Charité w Neuruppinie oraz w szpitalu klinicznym Uniwersytetu Drezdeńskiego w Görlitz. Obrona pracy doktorskiej w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Były ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w Greiz. Obecnie ordynator Oddziału Ginekologii w szpitalu św. Rafała w Krakowie. Jest także konsultantem w szpitalu klinicznym Uniwersytetu Frankfurt nad Menem w Hanau w Niemczech oraz pracuje w Centrum Zdrowia Kobiety Gyneka w Krakowie. Posiada szczególne doświadczenie w zakresie ginekologii operacyjnej, onkologii ginekologicznej, uroginekologii, operacji laparoskopowych oraz diagnostyki i leczenia niepłodności. Jest członkiem i prezesem elektem Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego, członkiem Berufsverbandes der Frauenärzte e.V., Deutsche Kontinenzgesellschaft i Europejskiego Towarzystwa Uroginekologicznego. Jest wykładowcą na kongresach naukowych i współorganizatorem kongresów i szkoleń dla lekarzy z zakresu uroginekologii.

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Hanowerze

Publikacje

 • "Ekspresja monocytarnych antygenów powierzchniowych CD11B, CD14, CD16B, CD64 w zależności od zaawansowania choroby, zróżnicowania komórkowego oraz typu histopatologicznego guza w raku jajnika". Międzynarodowy Kongres Rak Jajnika, Kraków
 • "Budowa i czynność dna miednicy u kobiet- uaktualniony przegląd z podkreśleniem wpływu porodu drogami natury". Developmental Period Medicine, 2013
 • Structural arrangement of vesiouterine fistula revisited: an immunohistochemimical study. EUGA Warszawa listopad 2015
 • Laparoscopic sacrouterin ligament reconstruction - a novel uterus - sparing treatment of prolaps and associated overactive bladder symptoms. Plakat EUGA Ateny październik 2014
 • HYSA - a new method of uterine suspension with bilateral sacrouterine ligament reconstruction.
 • Kompleksowe leczenie schorzeń uroginekologicznych. Rehabilitacja w Praktyce, 2014
 • Stare i nowe powikłania matczyne po cięciu cesarskim. Ginekologia i Położnictwo - Medical Project 2011; 6: 89-95
 • Expression of selected monocyte surface antigens in genital cancer (Abstract). CD-ROM Proceedings: 1869.pdf. 15th International Meeting of the European Society of Gynaecological Oncology (ESGO), Berlin, Germany, October 28-November 01, 2007.
więcej

Znajomość języków

 • niemiecki
 • angielski
 • włoski

Zdjęcia

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • A

  To już moja druga wizyta u Doktora i wreszcie wiem, że znalazłam odpowiedniego specjalistę. Cierpliwie tłumaczy, a na pytania odpowiada rzeczowo i wyczerpująco. Nie spieszy się i wnikliwie bada historię pacjentki, co dla mnie jest bardzo istotne. Z czystym sumieniem polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gyneka Centrum Zdrowia Kobiety

  Już na pierwszej wizycie zorientowałam się, że mam do czynienia z wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie jak również z osobą o wysokiej kulturze osobistej, wychodzącym naprzeciw problemom zgłaszanym przez pacjentkę. Na każdym etapie badania tłumaczy i odpowiada wyczerpująco na zadawane pytania. Opinie które wcześniej czytałam o Panu Doktorze, zanim zdecydowałam się na wizytę potwierdziły się i mam nadzieję, że mi pomoże rozwiązać mój problem.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gyneka Centrum Zdrowia Kobiety

  Pan Doktor to genialny specjalista. Jest znakomitym ginekologiem i chirurgiem. Pan doktor uzasadnia swoje rozpoznanie, tłumaczy w czym problem tak, że laik może zrozumieć. Jest zaangażowany, zależy mu, żeby wszystko wyjaśnić, pozwala do siebie dzwonić w razie wątpliwości.

 • M
  Lokalizacja: Gyneka Centrum Zdrowia KobietyUsługa: Inny

  Dr jest wybitnym, profesjonalnym lekarzem. A co równie istotne niezwykle serdecznym człowiekiem obdarzonym sporadycznie prezentowanym wsród polskich lekarzy wysokim poziomem kultury osobistej i cierpliwoscią. Chluba krakowskiej ginekologii.

 • I
  Lokalizacja: Gyneka Centrum Zdrowia Kobiety

  Przesympatyczny lekarz z powołaniem! Wyjaśnił moje wszelkie wątpliwości dotyczące podejrzenia endometriozy. Szczerze polecam :)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gyneka Centrum Zdrowia Kobiety

  Lekarz, który uzasadnia swoje rozpoznanie, tłumaczy w czym problem tak, że laik może zrozumieć. Jest zaangażowany, zależy mu, żeby wszystko wyjaśnić, pozwala do siebie dzwonić w razie wątpliwości. W przeciwieństwie do wielu posługuje się USG w celu postawienia rozpoznania. Miły, ciepły.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Doktor Szymanowski to wspaniały specjalista z cudownym podejściem do pacjenta! Szczerze go polecam każdej kobiecie, również tym, które pierwszy raz u ginekologa mają jeszcze przed sobą- doktor stwarza miłą atmosferę, dzięki której można poczuć się bardziej komfortowo.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo dobry lekarz, fachowy i konkretny. Tłumaczy wszystko w bardzo zrozumiały sposób. Polecam z ręką na sercu.

 • M

  Pan Doktor to genialny specjalista. Jest znakomitym ginekologiem i chirurgiem. Osobiscie zawdzięczam panu Doktorowi wiele. Szkoda, że w Polsce jest tak mało specjalistów ginekologow, którzy są w stanie pomoc młodym matkom stanąć na nogi po porodzie. Osobiście borykalam się z bardzo poważnymi problemami uroginekologicznymi. Obecnie jestem po dwóch zabiegach, które wykonał dr Szymanowski. Wracam do zdrowia i wkoncu mogę cieszyć się z narodzin mojej córeczki. Dziękuję Panie Doktorze!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Profesjonalizm!!!Pan doktor Szymanowski to bardzo dobry specjalista. Na wszystkie pytania odpowiada spokojnie, bez pośpiechu. Bardzo dobry lekarz. Polecam każdej kobiecie.