dr n. med.

Paweł Szymanowski

Ginekolog

50 opinii +dodaj

Umów wizytę 1163 odwiedziny w ciągu 30 dni

Ukończył studia na niemieckiej Akademii Medycznej w Hanowerze. Specjalizacja z zakresu ginekologii i położnictwa w szpitalu klinicznym Charité w Neuruppinie oraz w szpitalu klinicz... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Informacje o lekarzu

O mnie

 • Ukończył studia na niemieckiej Akademii Medycznej w Hanowerze. Specjalizacja z zakresu ginekologii i położnictwa w szpitalu klinicznym Charité w Neuruppinie oraz w szpitalu klinicznym Uniwersytetu Drezdeńskiego w Görlitz. Obrona pracy doktorskiej w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Były ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w Greiz. Obecnie ordynator Oddziału Ginekologii w szpitalu św. Rafała w Krakowie. Jest także konsultantem w szpitalu klinicznym Uniwersytetu Frankfurt nad Menem w Hanau w Niemczech oraz pracuje w Centrum Zdrowia Kobiety Gyneka w Krakowie. Posiada szczególne doświadczenie w zakresie ginekologii operacyjnej, onkologii ginekologicznej, uroginekologii, operacji laparoskopowych oraz diagnostyki i leczenia niepłodności. Jest członkiem i prezesem elektem Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego, członkiem Berufsverbandes der Frauenärzte e.V., Deutsche Kontinenzgesellschaft i Europejskiego Towarzystwa Uroginekologicznego. Jest wykładowcą na kongresach naukowych i współorganizatorem kongresów i szkoleń dla lekarzy z zakresu uroginekologii.

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Hanowerze

Publikacje

 • "Ekspresja monocytarnych antygenów powierzchniowych CD11B, CD14, CD16B, CD64 w zależności od zaawansowania choroby, zróżnicowania komórkowego oraz typu histopatologicznego guza w raku jajnika". Międzynarodowy Kongres Rak Jajnika, Kraków
 • "Budowa i czynność dna miednicy u kobiet- uaktualniony przegląd z podkreśleniem wpływu porodu drogami natury". Developmental Period Medicine, 2013
 • Structural arrangement of vesiouterine fistula revisited: an immunohistochemimical study. EUGA Warszawa listopad 2015
 • Laparoscopic sacrouterin ligament reconstruction - a novel uterus - sparing treatment of prolaps and associated overactive bladder symptoms. Plakat EUGA Ateny październik 2014
 • HYSA - a new method of uterine suspension with bilateral sacrouterine ligament reconstruction.
 • Kompleksowe leczenie schorzeń uroginekologicznych. Rehabilitacja w Praktyce, 2014
 • Stare i nowe powikłania matczyne po cięciu cesarskim. Ginekologia i Położnictwo - Medical Project 2011; 6: 89-95
 • Expression of selected monocyte surface antigens in genital cancer (Abstract). CD-ROM Proceedings: 1869.pdf. 15th International Meeting of the European Society of Gynaecological Oncology (ESGO), Berlin, Germany, October 28-November 01, 2007.
więcej

Znajomość języków

 • niemiecki
 • angielski
 • włoski

Zdjęcia

Opinie pacjentów

 • bardzo dobry

  Dr.n. med. Paweł Szymanowski to wspaniały lekarz. Po raz pierwszy spotkałam tak wybitnego fachowca, który dba o pacjenta. Już na pierwszej wizycie postawił trafną diagnozę. Precyzyjnie i dokładnie przeprowadza każde zabiegi. Jestem już po zabiegu i czuję się świetnie. Cieszę się że trafiłam do doktora Szymanowskiego. Z czystym sumieniem polecam wszystkim paniom!

 • bardzo dobry

  Bardzo dobry specjalista, polecam. Pełny profesjonalizm i kultura. Badanie, zabieg i wyjaśnienia bez zarzutów.

 • bardzo dobry

  Polecam dr Szymanowskiego, wcześniej przerobiłam kilku ginekologow, ale dopiero tutaj trafiłam na lekarza z prawdziwego zdarzenia, ogromna wiedzą,świetne podejście, na wszystkie pytania dostałam odpowiedź, polecam z Czystym sumieniem

 • bardzo dobry

  Pan Doktor jest osoba bardzo profesjonalna a przy tym sympatyczna. Jest konkretny, rzeczowy. Podczas juz piewszej wizyty atmosfera byla " luzna";) Polecam !;)

 • bardzo dobry

  Świetny lekarz ale i przy tym empatyczny człowiek. Dokładnie opowiada i objaśnia wszystko na spokojnie. Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Dziękuję Panie Doktorze. Oczywiscie zostaję pod opieką tak dobrego lekarza. Polecam wszystkim Paniom.

 • bardzo dobry

  Całe życie zarzekałam sie ze nigdy nie pójdę do ginekologa płci męskiej. Ale gdy musiałam znaleźć bardziej specjalistyczna pomoc stwierdziłam ze juz na to nie patrzę i sprawdzałam opinie rożnych lekarzy. Tylko co z tych opinii skoro dzwoniąc na recepcje żeby dopytać sie o usługi dość kosztownych zabiegów w dwóch miejscach spotkałam sie z bardzo niemiłymi Paniami na recepcji ktore skutecznie zniechęciły mnie do umówienia sie na wizytę. Dzwoniąc do gabinetu Gyneka dostałam wszelkie wyczerpujące informacje i od razu umówiłam sie na wizytę. Podczas wizyty zostały wykryte patologie ktore nie byly widoczne w dwóch rożnych gabinetach na USG kilka tygodni wcześniej. Obecnie jestem juz po dwóch zabiegach wykonanych przez dr Szymanowskiego i wszystko jest w najlepszym porządku. Każda wizyta to spotkanie z osoba niezwykle empatyczne, czułą, przyjazną i oczywiście bardzo wykwalifikowaną. Teraz już wiem że trafiłam w najlepsze ręce i będę wszystkim polecać dr Szymanowskiego.

 • bardzo dobry

  Bardzo dobry lekarz specjalista. Precyzyjnie przekazuje informację. Badanie które mi przeprowadził wykonał dokładnie i delikatnie. Dąży do tego aby rozwiązać każdy problem. Jestem zadowolona z każdej wizyty. Polecam bardzo serdecznie. :)

 • bardzo dobry

  Dr n.med Paweł Szymanowski !!! Wspaniały lekarz !!! To człowiek o wielkim sercu i wielkiej wiedzy. Niezwykle komunikatywny, udziela informacji w sposób zwięzły jasny i precyzyjny. Wnikliwie i rzeczowo wyjaśnia wszelkie wątpliwości !! Bardzo się cieszę ,że to właśnie On pomógł mi i wykonał zabieg w szpitalu św Rafała. To godny zaufania i polecenia lekarz . Dziękuję Doktorze !!! Elżbieta Perkowska-Stec .

 • bardzo dobry

  wysoki profesjonalizm,jasne i zrozumiałe tłumaczenie interesującego pacjentkę problemu wzbudzające zaufanie i świadomość , ze jest się u właściwego lekarza.

 • bardzo dobry

  W mojej ocenie bardzo dobry lekarz. Posiada wiedzę specjalistyczną, oraz odpowiednie predyspozycje osobowościowe i umiejętności zawodowe, które warunkują, że dr Paweł Szymanowski świadczy usługi medyczne na wysokim poziomie. Umiejętnie buduje dobry kontakt z pacjentem poprzez okazywanie szacunku, oraz aktywnego zrozumienia problemu pacjenta. Niezwykle komunikatywny, udziela informacji pacjentowi w sposób zwięzły jasny i precyzyjny. Wnikliwie i rzeczowo wyjaśnia wszelkie wątpliwości z jakimi się zwracałam przed i po operacji. Rozległa wiedza sztuki lekarskiej, szybka diagnoza i niezwłoczne działanie Pana Doktora, oraz właściwe mu umiejętności ( specjalizacja), jak i błyskawiczna ocena faktów pozwoliły mu podjąć trafną decyzję w stosunku do mojej sytuacji zdrowotnej, której nie byłam świadoma ( narażenie mnie we wrześniu 2015 r. na utratę zdrowia i życia podczas zabiegu chirurgicznego przez innego lekarza). Lekarz godny polecenia. S.W.

Najbliższe terminy:

kolejne dni