dr n. med.

Paweł Szymanowski

Ginekolog

Kierownik Kliniki Ginekologii i Uroginekologii Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Wydziału Lekarskiego, szpital Św. Rafała w Krakowie. Prezes Polskiego Towarzystwa… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Kierownik Kliniki Ginekologii i Uroginekologii Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Wydziału Lekarskiego, szpital Św. Rafała w Krakowie. Prezes Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego.
  Jest członkiem Berufsverbandes der Frauenärzte e.V., Deutsche Kontinenzgesellschaft i Europejskiego Towarzystwa Uroginekologicznego.
  Posiada szczególne doświadczenie w zakresie ginekologii operacyjnej, onkologii ginekologicznej, uroginekologii, operacji laparoskopowych oraz diagnostyki i leczenia niepłodności.
  Ukończył studia na niemieckiej Akademii Medycznej w Hanowerze.
  Specjalizację z zakresu ginekologii i położnictwa uzyskał w szpitalu klinicznym Charité w Neuruppinie oraz w szpitalu klinicznym Uniwersytetu Drezdeńskiego w Görlitz.
  Obronił pracę doktorską w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.
  Były ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w Greiz. oraz były konsultant w szpitalu klinicznym Uniwersytetu Frankfurt nad Menem w Hanau w Niemczech .

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Hanowerze

Publikacje

 • "Ekspresja monocytarnych antygenów powierzchniowych CD11B, CD14, CD16B, CD64 w zależności od zaawansowania choroby, zróżnicowania komórkowego oraz typu histopatologicznego guza w raku jajnika". Międzynarodowy Kongres Rak Jajnika, Kraków
 • "Budowa i czynność dna miednicy u kobiet- uaktualniony przegląd z podkreśleniem wpływu porodu drogami natury". Developmental Period Medicine, 2013
 • Structural arrangement of vesiouterine fistula revisited: an immunohistochemimical study. EUGA Warszawa listopad 2015
 • Laparoscopic sacrouterin ligament reconstruction - a novel uterus - sparing treatment of prolaps and associated overactive bladder symptoms. Plakat EUGA Ateny październik 2014
 • HYSA - a new method of uterine suspension with bilateral sacrouterine ligament reconstruction.
 • Kompleksowe leczenie schorzeń uroginekologicznych. Rehabilitacja w Praktyce, 2014
 • Stare i nowe powikłania matczyne po cięciu cesarskim. Ginekologia i Położnictwo - Medical Project 2011; 6: 89-95
 • Expression of selected monocyte surface antigens in genital cancer (Abstract). CD-ROM Proceedings: 1869.pdf. 15th International Meeting of the European Society of Gynaecological Oncology (ESGO), Berlin, Germany, October 28-November 01, 2007.
więcej

Znajomość języków

 • niemiecki
 • angielski
 • włoski

Zdjęcia

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
77 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: GYNEKA Centrum Zdrowia KobietyUsługa: badania przedoperacyjne

  Ogromnie miła atmosfera podczas rozmowy, pełna informacja dotycząca problemów zdrowotnych, bardzo duże zaangażowanie sie Pana Doktora w rozwiązanie stanu chorobowego, brak jakichkolwiek barier w układzie pacjentka-lekarz, wspaniałe i rzadko spotykane zrozumienie pacjentki.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: GYNEKA Centrum Zdrowia KobietyUsługa: kontrolna wizyta po operacji

  Pan doktor - profesjonalista!; o wysokiej kulturze osobistej; podczas badania życzliwa atmosfera i szacunek dla pacjentki.

 • Lokalizacja: GYNEKA Centrum Zdrowia Kobiety

  3 lata temu trafiłam do p.dra Szymanowskiego z dużym problemem związanym z wypadaniem pochwy.Byłam po 2 operacjach ,mających ten problem zlikwidować.Cóż- obydwa zabiegi to wielkie porażki i temat na obszerną publikację.W momencie wizyty u p.dra Szymanowskiego miałam umówiony na następny miesiąc kolejny termin operacji-w Warszawie tym razem.Wizyta w Gynece przerwała moją złą passę.Dr Szymanowski okazał się być lekarzem,o którym można tylko marzyć.Wybitny specjalista, przemiły człowiek o wysokiej kulturze osobistej.Podjęłam natychmiast decyzję o odwołaniu warszawskiej opoeracji i dwa miesiące później zostałam zoperowana w sposób niezwykle profesjonalny.Moje kłopoty ,trwające latami skończyły się za co nigdy nie przestanę być wdzięczna.Polecam każdej kobiecie takiego wspaniałego ginekologa.

 • M
  Lokalizacja: GYNEKA Centrum Zdrowia KobietyUsługa: Kontrola

  Pełen profesjonalizm ze strony Pana doktora! Bardzo miły o wyjatkowym podejściu do klientki! Na wszystkie zadane pytanie i nie tylko odpowiadał z checią i zaangażowaniem! Badanie cytologii bezpolesne!!! :) Bardzo sie ciesze ze znalazłam swojego doktora ginekologa. Polecam !:) Magdalena

 • Lokalizacja: GYNEKA Centrum Zdrowia KobietyUsługa: przewlekły ból krocza po porodzie

  Pomimo panującego upału (30*C) doktor rzeczowo skupił się na moim problemie, nie przeszkadzała podczas wizyty obecność 1,4 rocznego dziecka oraz męża. Dokładnie sprawdził dokumentację medyczną, zbadał stan zdrowia i poza wnikliwym badaniem ginekologicznym (duży plus za zasłonkę, która powodowała, że nie czułam się skrępowana obecnością dziecka i męża podczas badania na fotelu gin.) oceną przyjmowanych leków i dokonaną rehabilitacją zasugerował nie tylko operację, ale także konsultację z psychosomatykiem (czego od 10 wcześniejszych ginekologów nie usłyszałam, a warto to włączyć w mój proces leczenia). Wizyta płatna, ale skrupulatna. Pomimo, że nie zdecydowałam się na operację w tej placówce (tylko ze względu na spora odległość od Trójmiasta), to szczerze polecam tego taktownego i kompetentnego lekarza;)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: GYNEKA Centrum Zdrowia KobietyUsługa: Zwykła wizyta

  Wizyta przebiegła bardzo pomyślnie. Pan Doktor odpowiadał na wszystkie moje pytania, sam tlumaczyl, skąd wynika konieczność zrobienia konkretnych badań. Ponadto doradzil mi także w pobocznych sprawach, zajął się moim zdrowiem kompleksowo.

 • A

  To już moja druga wizyta u Doktora i wreszcie wiem, że znalazłam odpowiedniego specjalistę. Cierpliwie tłumaczy, a na pytania odpowiada rzeczowo i wyczerpująco. Nie spieszy się i wnikliwie bada historię pacjentki, co dla mnie jest bardzo istotne. Z czystym sumieniem polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: GYNEKA Centrum Zdrowia Kobiety

  Już na pierwszej wizycie zorientowałam się, że mam do czynienia z wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie jak również z osobą o wysokiej kulturze osobistej, wychodzącym naprzeciw problemom zgłaszanym przez pacjentkę. Na każdym etapie badania tłumaczy i odpowiada wyczerpująco na zadawane pytania. Opinie które wcześniej czytałam o Panu Doktorze, zanim zdecydowałam się na wizytę potwierdziły się i mam nadzieję, że mi pomoże rozwiązać mój problem.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: GYNEKA Centrum Zdrowia Kobiety

  Pan Doktor to genialny specjalista. Jest znakomitym ginekologiem i chirurgiem. Pan doktor uzasadnia swoje rozpoznanie, tłumaczy w czym problem tak, że laik może zrozumieć. Jest zaangażowany, zależy mu, żeby wszystko wyjaśnić, pozwala do siebie dzwonić w razie wątpliwości.

 • M
  Lokalizacja: GYNEKA Centrum Zdrowia KobietyUsługa: Inny

  Dr jest wybitnym, profesjonalnym lekarzem. A co równie istotne niezwykle serdecznym człowiekiem obdarzonym sporadycznie prezentowanym wsród polskich lekarzy wysokim poziomem kultury osobistej i cierpliwoscią. Chluba krakowskiej ginekologii.