dr n. med.

Paweł Kamiński

Ortopeda

Umów wizytę 585 odwiedzin w ciągu 30 dni

Specjalista ortopeda i traumatolog narządu ruchu. Doktor nauk medycznych. Wieloletnie doświadczenie w implantacji endoprotez stawów biodrowych i kolanowych (w tym rewizyjnych) oraz… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista ortopeda i traumatolog narządu ruchu. Doktor nauk medycznych. Wieloletnie doświadczenie w implantacji endoprotez stawów biodrowych i kolanowych (w tym rewizyjnych) oraz korekcji stóp. Jestem starszym asystentem w Oddziale oraz kierownikiem Zespołu Poradni Specjalistycznych w Krakowskim Centrum Rehabilitacji i Ortopedii. Odbyłem liczne staże zagraniczne, Stale poszerzam doświadczenie uczestnicząc w konferencjach i zajdach krajowych i zagranicznych - w tym jako wykładowca. Moje szczególne zainteresowania to endoprotezoplastyka stawów biodrowych i kolanowych oraz operacje korekcyjne paluchów koślawych. Wykonuję również artroskopie oraz przeprowadzam diagnostykę USG.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
 • Medycyna sportowa

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum

Publikacje

 • Migracja endoprotezy krótkotrzpieniowej stawu biodrowego w okresie pooperacyjnym. Ortop Traumatol Rehabil. 2015
 • Aktywność fizyczna po endoprotezoplastyce stawów. Medicina Sportiva Practica. 2016
 • Zastosowanie implantów z porowatego tytanu w aloplastykach pierwotnych stawu biodrowego. Ortop Traumatol Rehabil. 2016
 • Porównanie wyników zastosowania endoprotez resekcyjnych stawu biodrowego w zabiegach rewizyjnych i onkologicznych. Ortop Traumatol Rehabil. 2017
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Choroby

 • zwyrodnienie stawów
 • cieśń nadgrastka - też w znieczuleniu miejscowym
 • paluchy koślawe
 • złamania i skręcenia
 • artroskopie

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
4.5

Ogólna ocena
34 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: Krakowskie Centrum Rehabilitacji

  W maju 2017 roku Pan Doktor operował mój bardzo dokuczliwy staw biodrowy. Jestem pełna uznania dla profesjonalizmu, z jakim wykonał operację, łącznie z "artystycznym" cerowaniem. Pragnę podkreślić bardzo sympatyczny stosunek do pacjenta, co w takich chwilach jest ogromnie ważne. Dzięki wielkiej fachowości Pana Doktora szybko wróciłam do pełnej sprawności i zaczęłam "nowe życie" bez bólu. Serdecznie dziękuję za wszystko i gorąco polecam tego wspaniałego lekarza ortopedę, który sprawia, że pacjent w jego rękach czuje się bezpiecznie.

 • Przyznaję Dr. Pawłowi Kamińskiemu złoty medal za przeprowadzenie niezwykle trudnej operacji stawu biodrowego w styczniu 2017r.
  W wyniku ciężkiej choroby w dzieciństwie, straciłem staw biodrowy, przez co skrótła mi noga o 6 centymetrów. I tak w ciężkim ortopedycznym bucie poruszałem się przez 38 lat, przy czym opadawszy na lewą nogę. Żaden lekarz w ciągu mojego życia nie podjął się operacji, gdyż wiązało się to z dużym ryzykiem. W 2016 roku od kolegi dowiedziałem się o doktorze Pawle Kamińskim. To, jaką diagnozę usłyszałem, dodało mi skrzydeł. To wspaniałe, że jeden człowiek w ciągu kilkunastu minut może wlać tyle nadziei, że odmieni Ci życie. Z jego oczu bił niezwykły spokój i to, w jaki sposób mi wszystko wytłumaczył, zaważyło, że mogę mu bezgranicznie zaufać. Po 38 latach (mam 48lat) upadania na nogę, Dr. Paweł Kamiński podjął się operacji biodra, dzięki której wydłużył mi nogę o te 6cm. Była to trudna operacja i ciężka rehabilitacja. W dalszym ciągu muszę się rehabilitować, ale wiem, że Dr. Paweł Kamiński to świetny lekarz z dużym doświadczeniem, obdarzony niesamowitym wyczuciem. Panie Doktorze, dziękuję za wczoraj, dziś i jutro bo dzięki Panu zacząłem nowe życie.
  Jacek

 • Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED – Kraków, ul. Lublańska 38

  Jak do tej pory wizyta u Pana dr n. med. Pawła Kamińskiego, była najbardziej profesjonalną jaką odbyłem. Na początku krótka, treściwa i konkretna rozmowa i skierowanie na RTG i USG barku... ale od razu!... pytam "ale jako to", "No niech pan idzie teraz zrobić RTG, proszę tylko na recepcji o dopisanie jeszcze USG do kompletu" i proszę od razu do mine wrócić (dzisiaj). Tak też zrobiłem, analiza zdjęć, diagnoza, program leczenia... wszystko załatwione w ciągu godziny, z konkretami. Byłem w szoku, że są lekarze którzy po prostu chcą człowiekowi pomóc, a nie wysyłać do innego okienka. Polecam i dziękuję jeszcze raz, za bardzo profesjonalne (i ludzkie) podejście

 • Lokalizacja: Krakowskie Centrum Rehabilitacji

  Serdeczne podziękowania dla dr nauk medycznych Pawła Kamińskiego za wspaniałą i profesjonalną opiekę jaką została objęta moja mama Eugenia Franczyk w czasie pobytu w Krakowskim Centrum Rehabilitacji i Ortopedii w lipcu i sierpniu 2017 r. Pan doktor profesjonalnie zdiagnozował beznadziejny przypadek mojej mamy, podjął się jego poprawy i mimo dodatkowych przeszkód jakie w międzyczasie się pojawiły (przetoka na drugiej nodze), nie poddał się, lecz znalazł rozwiązanie tej sytuacji i doprowadził je do pozytywnego końca. Bardzo rzadko w dzisiejszym świecie można spotkać lekarzy takich jak pan dr P. Kamiński - z tak życzliwym i empatycznym podejściem do pacjenta. Pan Doktor dał mojej mamie nie tylko szanse na powrót do normalnego funkcjonowania ale także przywrócił nam wiarę w lekarzy i misyjność tego zawodu. Szanowny Panie doktorze nie ma słów, którymi mogłabym wyrazić swoją wdzięczność, wszystko co powiem będzie nijakie do tego co Pan dla nas zrobił. Po prostu bardzo dziękuję.

 • Lokalizacja: Centrum Medyczne Grupa LUX MED – Kraków, ul. Lublańska 38

  Ja również nie mogę powiedzieć dobrego słowa o doktorze Kamińskim. Zgłosiłam się do niego z poważnym urazem stawu skokowego, który został wykryty dzięki czujności fizjoterapeuty - skierowanie na MRI gdzie potwierdziły się niestety najgorsze obawy. Doktor Kamiński pomimo obrazu MRI i jego dokładnego opisu, gdzie widać doznane przeze mnie urazy, uznał, że jest to zwykłe przemęczenie i profilaktycznie przypisał garstkę zabiegów rehabilitacji. Swoją sytuację skonsultowałam jeszcze z trzema niezależnymi ortopedami, którzy wszyscy bezsprzecznie stwierdzili, że jest to bardzo poważny uraz wymagający trzech operacji (artroskopia, rekonstrukcja więzadeł oraz odbudowa chrząstki). Nie jestem specjalistą, ale w moich odczuciach lekarz z takim doświadczeniem i wykształceniem powinien zauważyć jakichkolwiek objawy, które są widoczne gołym okiem (niestabilność kostki, obrzęk, dodatkowo obraz MRI). Gdyby nie moje dalsze zaangażowanie i nieustępujący ból kostki nie wiadomo jak czy nie wróciłabym do uprawniania sportu i nie skończyło by się to o wiele poważniejszymi komplikacjami.
  Obecnie jestem po operacji i rozpoczęłam żmudny proces rehabilitacji.

  dr n. med. Paweł Kamiński2017-08-17

  Szanowna Pani,

  Trudno jest mi odnieść się jednoznacznie do wydanej opinii bez wglądu w dokumentację medyczną. Moje wieloletnie doświadczenie i pozytywne opinie na portalu Znanylekarz.pl wskazują na to, że leczę moich Pacjentów w sposób fachowy i kompleksowy oraz, że od początku staram się postawić trafną diagnozę i wybrać najbardziej optymalny sposób leczenia. Biorę w tym również pod uwagę aktywność i oczekiwania chorego. Ponadto jeśli sam nie wykonuję danej procedury, zawsze wskazuję moim pacjentom kompetentnych specjalistów, którzy mogą im pomóc.

  Tak jak już wspomniałem na początku, bez wglądu w dokumentację medyczną pozostaje mi tylko snuć domysły, ale po przedstawionej opinii wnioskuję, że chora nie pojawiła się u mnie na wizytę kontrolną po zaleconej rehabilitacji. W razie braku poprawy z pewnością zostałaby poszerzona diagnostyka i wszczęte dalsze postępowanie. W sytuacji braku wizyty kontrolnej nie miałem szans na zweryfikowanie słuszności mojej diagnozy i przepisanego leczenia.

 • Lokalizacja: Krakowskie Centrum RehabilitacjiUsługa: operacja stawu biodrowego

  Podziękowanie dla Pana Doktora Pawła Kamińskiego( specjalista ortopeda, traumatolog) za wykonanie po mistrzowsku skomplikowanej operacji stawu biodrowego w 24.05.2017r w Krakowie oraz troskliwą opiekę w Centrum Rehabilitacji i Ortopedii, Oddział Chirurgii Urazowej, Ul. Modrzewiowa 22.
  Tą drogą składam najserdeczniejsze podziękowania!
  Wdzięczny pacjent Mieczysław Żurek.

 • Lokalizacja: Krakowskie Centrum RehabilitacjiUsługa: endoprotezy stawu biodrowego

  Ja również dołożę jeszcze jedną pozytywną cegiełkę do kolekcji Pana doktora Kamińskiego. Jestem miesiąc po operacji biodra (endoproteza) i czuję się jak nowo narodzona - zero bólu, perspektywa całkowitego powrotu do normalnego życia! Wcześniej byłam u wielu specjalistów, nie wszyscy chcieli podjąć się dość skomplikowanej "naprawy" mojej nogi, dopiero doktor Kamiński potraktował mnie rzeczowo i profesjonalnie, poświęcił swój czas żeby wyjaśnić mi wszystkie niejasności, rozwiać obawy i dał realną nadzieję na poprawę stanu zdrowia. Wszystko w ramach NFZ oczywiście, co tylko potwierdza wysoki standard pracy pana doktora. Do tego jest bardzo sympatycznym, skromnym i uczciwym człowiekiem - ktoś taki jak on (wraz z zastępem wspaniałych, oddanych pielęgniarek z KCR na Modrzewiowej) przywracają wiarę w polską służbę zdrowia:)
  Bardzo dziękuję Panie Doktorze :)
  Justyna C.

 • Lokalizacja: Krakowskie Centrum RehabilitacjiUsługa: alloplastyka stawu kolanowego

  W marcu miałam operację kolana ( endoproteza stawu kolanowego). Pan Doktor wykonał ją perfekcyjnie. Po 3 dniach już stanęłam na nogi i zaczęłam chodzić. Po 5 tygodniach od operacji chodzę bez kul, zaś samo kolano jest coraz sprawniejsze. Jestem zadowolona i serdecznie dziękuje za opiekę.
  Pozdrawiam,
  G.Ł.
  PS Jestem przekonana, że istnieją lekarze z powołania i życzę wszystkim, aby spotykali takie właśnie osoby.

 • Mój 70-letni dziadek, który był w bardzo dobrej kondycji - nie tylko jak na swój wiek - złamał kość biodrową spadając z roweru. Dziadek szybko wracał do zdrowia, bo bardzo zależało mu na powrocie do sprawności sprzed wypadku i bardzo się starał. Niestety, po 8 miesiącach noga zaczęła boleć i dziadek musiał wrócić do dwóch kul. Byliśmy i kilku lekarzy i żaden nie chciał się podjąć ponownej operacji. Dopiero dr Kamiński się na to zdecydował i doprowadził do tego, że dziadek dziś znowu chodzi bez pomocy kul. Bardzo dziękuję Panu Doktorowi za profesjonalizm i życzliwe podejście do pacjenta. Dziadek do dziś wspomina pobyt w szpitalu i wizyty kontrolne u Pana z radością. Niewielu jest takich lekarzy!

 • Pan Doktor Paweł Kamiński jest znakomitym Lekarzem oraz wspaniałym Człowiekiem o wielkim sercu! :) W zeszłym tygodniu miałam artroskopię kolana, którą Pan Doktor wykonał niezwykle perfekcyjnie! Widać, że praca, którą Pan Doktor wykonuje, jest Jego prawdziwą pasją i że robi to z wielkim oddaniem, zaangażowaniem oraz z przyjemnością! Jestem typem "nadwrażliwca" i bardzo się bałam przed operacją, a Pan Doktor tak wspaniale i pozytywnie mnie nastawił, wszystko mi fachowo wytłumaczył (w dodatku bardzo serdecznie i miło), że bardzo dobrze zniosłam tę pierwszą w moim życiu operację. Naprawdę nie często się zdarza, aby Lekarz był nie tylko prawdziwym profesjonalistą, ale także miał tak znakomite psychologiczne oraz ciepłe podejście do pacjenta. Jeszcze raz bardzo Panu dziękuję za wszystko! :) Pozdrawiam serdecznie :) Joanna Magdalena