Dr n. med.

Paweł Basta

Ginekolog, Onkolog

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • M
  Lokalizacja: SCM Centrum Medyczne Diagnostyczno - Chirurgiczne

  Szczerze polecam docenta! Jest dobrym specjalistą, nie boi się trudnych tematów. Przeszłam u niego skomplikowaną diagnostykę. Był dla mnie bardzo wyrozumiały i cierpliwy, zawsze miał dla mnie czas i czułam się bezpiecznie. W sytuacjach wątpliwych robił wszystko by przede wszystkim mi nie zaszkodzić. Samo leczenie operacyjne zakończyło się dla mnie pomyślnie za co ja i moja rodzina jesteśmy docentowi bardzo wdzięczni.

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Doktor Paweł Basta jest doświadczonym ginekologiem-położnikiem. Uprawnienia do wykonywania zawodu lekarza uzyskał w 1999 roku. W 2007 roku ukończył specjalizację w zakresie położnictwa i ginekologii (egzamin specjalizacyjny zdał z wyróżnieniem), w tym samym roku zdobył tytuł doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W 2013 roku ukończył specjalizację w zakresie ginekologii onkologicznej również z wyróżnieniem, której znacząca część (12 miesięcy) odbył w renomowanym ośrodku University College London Hospital w Wielkiej Brytanii. Ukończył również cykl szkoleń w zakresie chirurgii onkoplastycznej piersi w Niemczech wg programu AWOGYN, i jest jednym z nielicznych lekarzy w Polsce posiadających certyfikat tej prestiżowej organizacji. Stąd, jego głównym obszarem działalności jest leczenie operacyjne schorzeń gruczołu piersiowego oraz nowotworów narządu rodnego kobiecego. Szczególnie odnosi się to do operacji onkoplastycznych i rekonstrukcyjnych piersi oraz chirurgii małoinwazyjnej nowotworów narządu rodnego kobiecego. Jest on również uznanym diagnostykiem w zakresie wczesnego wykrywania raka piersi i nowotworów narządu rodnego kobiecego z wykorzystaniem przede wszystkim ultrasonografii, czego dowodem są regularne kursy i szkolenia, które przeprowadza na terenie całej Polski.

   Doktor Paweł Basta jest również nauczycielem akademickim I Katedry Chirurgii Wydziału Lekarskiego UJCM, stąd też prowadzi aktywną działalność naukowo – badawczą na Uniwersytecie. Jest autorem i współautorem wielu publikacji naukowych, kilku rozdziałów w książkach krajowych i zagranicznych. Jest członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie a także członkiem European Society of Gynaecological Oncology (ESGO), European Society of Gynaecological Endoscopy (ESGE) oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (PTGO).

   Osiągnięcia lekarza

   Dr Paweł Basta szczególny nacisk kładzie na bezustanne podnoszenie swoich kwalifikacji i zdobywanie nowej wiedzy, dlatego regularnie uczestniczy w licznych szkoleniach, sympozjach naukowych i kongresach z zakresu ginekologii i położnictwa, ginekologii onkologicznej oraz leczenia raka piersi. Swoje szkolenie w zakresie chirurgii piersi odbył pod kierunkiem dr Marka Budnera z Kliniki Bad Saarow, a w zakresie ginekologii onkologicznej szkolił się pod nadzorem Dr Tima Moulda w University College London Hospitals, który wg rankingów szanghajskich z 2012 i 2013 roku znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepszych uniwersytetów na świecie. W wielu konferencjach i sympozjach naukowych przyjmuje także aktywny udział, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi, m.in. wystąpił z prezentacją na konferencji European Society of Gynaecological Endoscopy w Berlinie oraz na konferencji European Society of Gynaecological Oncology w Liverpoolu, uczestniczył również w 7. Europejskiej Konferencji Chirurgii Rekonstrukcyjnej Piersi w Mediolanie.

   Dr Paweł Basta cieszy się dużym szacunkiem i zaufaniem pacjentek, które podkreślają jego zaangażowanie w wykonywaną pracę oraz chęć pomocy, a także indywidualne podejście do każdej pacjentki i jej problemu. Dają temu wyraz poprzez liczne pozytywne komentarze, publikowane na forach internetowych oraz portalach takich jak Znany Lekarz. W komentarzach zwracają także uwagę na fachowość i kompetencję doktora, jego szeroką wiedzę oraz cierpliwość w tłumaczeniu metod leczenia i odpowiadaniu na pytania.

   Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. P. Basta

   Dr Paweł Basta specjalizuje się przede wszystkim w zabiegach onkoplastycznych zmian złośliwych i łagodnych piersi oraz rekonstrukcyjnych piersi po zabiegach ich amputacji z powodu raka piersi (w tym zabieg rekonstrukcji jedno-czasowej). Drugą podstawową dziedziną są operacje wykonywane zarówna metoda klasyczna, jak i przede wszystkim endoskopową (laparoskopową) w przypadkach łagodnych i złośliwych chorób kobiecego narządu rodnego, w tym raka szyjki macicy, raka endometrium, jajnika, jak i również zaawansowanych przypadków endometriozy.

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  4.5

  Ogólna ocena
  28 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • M
   Lokalizacja: SCM Centrum Medyczne Diagnostyczno - Chirurgiczne

   Szczerze polecam docenta! Jest dobrym specjalistą, nie boi się trudnych tematów. Przeszłam u niego skomplikowaną diagnostykę. Był dla mnie bardzo wyrozumiały i cierpliwy, zawsze miał dla mnie czas i czułam się bezpiecznie. W sytuacjach wątpliwych robił wszystko by przede wszystkim mi nie zaszkodzić. Samo leczenie operacyjne zakończyło się dla mnie pomyślnie za co ja i moja rodzina jesteśmy docentowi bardzo wdzięczni.

  • N
   Lokalizacja: SCM Centrum Medyczne Diagnostyczno - Chirurgiczne

   Świetnie wyposażony gabinet i przemiły Pan ginekolog. Oczywiście uprzejmość to nie wszystko, ale to też ważne, bo wizyta przebiega wówczas w komfortowych warunkach. I co najważniejsze docent jest kompetentny, fachowy i konkretny. Nie potrafię wyjaśnić do końca czemu, ale wzbudził moje duże zaufanie podczas pierwszej wizyty.

  • A
   Lokalizacja: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej COR VITA

   Doskonały lekarz, Nawet gdy przychodzę do niego z błachostką traktuje mnie poważnie i stara się pomóc twierdząc, że niczego co mnie niepokoi nie wolno bagatelizować. Ma również wspaniałe podejście do pacjentów, nie czuje się zestresowana podczas wizyty. Szczerze polecam Pana doktora.

  • P
   Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: Powikłania po operacji

   Jestem po zabiegu usunięcia guzka z rany po cc. Zabieg wykonany w klinice na Kopernika. Niespełna tydzień po zabiegu rana zaczęła puchnąć i pulsować. Miejsce stało się tkliwe a moje samopoczucie coraz gorsze (zawroty głowy, osłabienie). Udałam się w godzinach popołudniowych na sor na Kopernika. Pomijając fakt oczekiwania w kolejce. Rozumiem, dużo pacjentów. Pojawił się wreszcie pan dr z ponad godzinnym opóźnieniem. Wcześniej badała mnie młoda Pani dr, która podejrzewała krwiaka i potrzebę podanie antybiotyku, ale dopiero po konsultacji z bardziej doświadczonym lekarzem. Dr Basta na pierwszy rzut oka uprzejmy, przeprosił za spóźnienie, ale sposób badania pozostawia wiele do życzenia. Kiedy wreszcie przyszła moja kolej, dr nie zapytał o nic, nie spojrzał nawet na kartę z wypisu, zero wywiadu lekarskiego. Ucieszony był tylko faktem, że jestem ostatnią pacjentką. Nie odnotował mojej wizyty w kartotece. Badanie wyglądało tak: kilka dotknięć po ewidentnie zaognionej ranie, kilka uśmiechów, że przecież nic nie ma. Konsultacja z pielęgniarkami mniej więcej brzmiąca: "prawda nic tu nie ma". Lekarz nawet nie zaproponował usg. Totalnie zignorował moje słowa o bólu i złym samopoczuciu. Na koniec oznajmił, że nie ma się czym martwić i że wszystko jest dobrze. Można ewentualnie wziąć przeciwbólowy. Ż mojej perspektywy to brak troski, widać, że doktorowi bardzo się śpieszyło. Za 2 dni znowu wylądowałam na sorze. Doszło okropne uczucie pieczenia w środku, ból przypalania. Niemożność chodzenia. Tylko leżenie dawało ulgę. Dostałam dreszczy, czułam się bardzo źle. Na szczęście trafiłam na przemiłą, empatyczną lekarkę z doświadczeniem. Okazało się, że to stan zapalny. Rana została oczyszczona, podano mi antybiotyk do rany. Oczywiście dostałam też antybiotyk doustny. Mam też zgłosić się do kontroli. Tak więc nie wiem, czy trafiłam na gorszy dzień, zmęczenie pana doktora, ale pan doktor całkowicie zlekceważył objawy, nie wykonał podstawowego badania usg. Dzięki niemu kolejne dni spędziłam w bólu z ropiejącą raną. Nie wspominając o oczekiwaniu w kolejce. Może gdy chodziła prywatnie...

  • J

   Wspanialy lekarz, bardzo doswiadczony specjalista o wielkiej kulturze osobistej ,genialny chirurg polecam goraco.

  • G

   Dziewczyny unikajcie tego lekarza. Źle wykonana laparoskopia, stwierdzi , że jajowody są obustronnie nie drożne. Podczas zabiegu miał usunąć polipy ( miałam 2 ) usunął tylko jeden, twierdząc ze drugiego nie ma. Co się okazało Zrobiłam jeszcze laparoskopie u innego lekarz i lekarz stwierdzi że lewy jajowód jest naturalnie drożny i usunął drugiego polipa. Lekarz patrzy tylko na swoje pacjentki. Ostrzegam przed nim!

  • A

   Doskonały lekarz. Bardzo serdeczny, pełen empatii, absolutnie profesjonalny, delikatny. Poświęca swoim pacjentkom dużo uwagi i okazuje wiele cierpliwości. Sprawia wrażenie bardzo kompetentnego, przez co wbudza zaufanie. Ponieważ spędziłam troszkę czasu na oddziale onkologii wiem, że wszystkie jego pacjentki mają dokładnie te same odczucia - to lekarz z powołania. Wiem również, że w środowisku medycznym cieszy się również bardzo dobrą opinią i szacunkiem.
   Z całą pewnością wszystko to sprawia, że można poczuć się w jego rekach bezpiecznie. Szczególnie młode kobiety może troszkę onieśmielać fakt, że Pan doktor jest b.przystojny :) ale z całą pewnością osobowość dr.Basty pomaga w pokonaniu swojej nieśmiałości.

  • P

   Wspaniały lekarz. Lekarz ostatniej szansy. Podejmuje się przypadków beznadziejnych. Gdy usłyszałam diagnozę rak piersi byłam załamana. Krakowscy lekarze po których wędrowałam proponowali amputację piersi. Cudem trafilam do dr Basty. I wróciła mi chęć do życia. Teraz po 6 latach o mojej chorobie przypominam sobie podczas wizyt kontrolnych i w poczekalni u doktora Basty. I okazuje się że takich uratowanych kobiet przez doktora Bastę jest więcej. Teraz dostać się na wizytę do gabinetu na Kościuszki jest dużo trudniej bo doktor operuje w najlepszej klinice w Wielkiej Brytanii i przyjmuje tylko przez kilka dni w miesiącu. No ale coś za coś. Mogę w moim i swojej siostry ( która przeszła rekontrukcję piersi u dr Basty 3 miesiące temu) oświadczyć , że obecnie dzięki nowonabytym umiejętnościom doktor Basta jest z pewnością najlepszym w Krakowie, a może i w Polsce jeśli chodzi o raka piersi i operacje rekonstrukcji piersi.
   A dodatkowo to lekarz który lubi swoje pacjentki. A to naprawdę nie zdarza się często. I jedną prośbę, której nigdy nie mam odwagi przekazać Doktorowi. Więc przekazuję teraz - może przeczyta. Doktorze odpocznij -choć tydzień.

  • A

   Obiecał mnie operować, ale w ostatniej chwili się "rozmyślił"! Na szczęście uratował mnie Dr. Dominik Przeszlakowski.
   Po zabiegu kiedy miałam wątpliwości co do mojego stanu zdrowia wyśmiał mnie i stwierdził że mam urojenia.
   Po czym u innego lekarza okazało się, że potrzebny jest kolejny zabieg.Z racji tego, że ordynatorem oddziału jest Jego ojciec sprawia wrażenie baaardzo pewnego siebie.

  • A

   Uważam, że doktor nauk medycznych - pan Paweł Basta jest doskonałym chirurgiem. Zabiegi wykonuje w sposób precyzyjny, fachowy z równoczesnym zachowaniem dbałości o dobry efekt kosmetyczny. Pan doktor posiada imponującą wiedzę medyczną, jest rzetelny oraz niezwykle serdeczny i życzliwy wobec pacjentów. Jest wzorem lekarza!