prof. dr hab. n. med.

Mirosław Wielgoś

Ginekolog, Radiolog

Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Urodził się 12 kwietnia 1965 roku w Zamościu. Posiada specjalizację z zakresu położnictwa i ginekologii. Stopień doktora nauk medycznych z wyróżnieniem otrzymał w 1997 roku, stopie... więcej

Adresy i cenniki

Podobni lekarze, do których możesz umówić wizytę

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Urodził się 12 kwietnia 1965 roku w Zamościu. Posiada specjalizację z zakresu położnictwa i ginekologii. Stopień doktora nauk medycznych z wyróżnieniem otrzymał w 1997 roku, stopień doktora habilitowanego nauk medycznych uzyskał w 2004 roku, natomiast stopień naukowy profesora nauk medycznych w 2009 roku. Jego główne zainteresowania medyczne skupiają się wokół zagadnień związanych z patologią ciąży, perinatologią, diagnostyką, terapią płodu oraz ultrasonografią.

  Jest Konsultantem Krajowym w dziedzinie Perinatologii oraz uznanym w kraju ekspertem w dziedzinie konfliktu serologicznego – aktualnie prowadzi Stołeczny Ośrodek Konfliktu Serologicznego, świadczący usługi dla pacjentek z całego kraju.

  Jest autorem kilkudziesięciu prac naukowych, opublikowanych w renomowanej światowej literaturze (Neuroendocrinology Letters, Transplantation Proceedings, European Journal of Obstetrics and Gynecology, Transplantology, Ginekologia Polska), a także laureatem licznych nagród Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne.
  Obecnie prof. Wielgoś pełni drugą kadencję na stanowisku Dziekana I Wydziału Lekarskiego WUM, jest też prezesem-elektem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

  Posiada prestiżowy, jedyny certyfikat uprawniający do wykonywania badań prenatalnych Fetal Medicine Foundation

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • K

  Wysokiej klasy specjalista z wysokim poziomem kultury osobistej. Podczas wykonywanego USG wszystko dokładnie tłumaczy, odpowiada na każde pytania. Oby więcej takich specjalistów. Jednym słowem REWELACJA.

 • A

  Pan docent robił mi usg dwukrotnie w 2013 w pierwszej ciąży. Z perspektywy czasu,będąc w drugiej ciąży, nie spotkałam sie z lepszym profesjonalistą od niego. Świetny kontakt z pacjentką, dokładne omówienie obrazu z usg. Rewelacja. Lekarz z powołaniem.

 • Zanim udałam się do Profesora przeczytałam wszystkie tutaj zamieszczone opinie (zawsze czytam) i byłam przygotowana na kilka minut rzetelnego badania, chłód oraz braki konwersacji. Robiłam badanie prenatalne w 12 tygodniu ciąży (wiek). Gdy przekroczyłam próg gabinetu zatrzymałam się zaskoczona bo w moim mniemaniu powinien to być stary zgred. Okazało się że to nawet przystojny pan koło czterdziestki, oczywiście nie omieszkałam tego wyrazić głośno i tym sposobem sprowadziłam uśmiech na oblicze Profesora. Dodatkowo okazało się że Jego dziecko obchodzi urodziny w tym samym dniu co ja. I po tym miłym wprowadzeniu nastąpiło badanie. Po analizie wyników krwi i usg Profesor wstał i podał mi rękę gratulując ciąży i dobrych wyników, byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, nie mam żadnych zastrzeżeń. A po innych komentarzach widać że to prawdziwy fachowiec.

 • Profesora Wielgosia znam od maja 2009 kiedy prowadził moją pierwszą ciążę. Został nam polecony jako specjalista od ciąż wysokiego ryzyka, do których moja się zaliczała. Zakończyła się ona niestety poronieniem w 19 t.c. Przez cały cza trwania ciąży profesor Wielgoś wspierał nas swoją fachową pomocą i kierował do odpowiednich specjalistów. Po 3 latach ponownie zaszłam w ciążę i tym razem również bez zastanowienia wybrałam prof Wielgosia jako lekarza prowadzącego ciążę. Tym razem ciąża na szczęście przebiegła bez większych komplikacji, choć były trudne momenty. Prof. Wielgoś to wysokiej klasy specjalista, bardzo rzeczowy, kontaktowy, życzliwy. Zawsze odpowiadał na moje pytania i rozwiewał wątpliwości. Zwraca uwagę na rzeczy ważne. Ważny dla mnie był również kontakt telefoniczny/sms'y na które profesor odpowiadał. Moja ciąża zakończyła się cesarskim cięciem, które przeprowadzał profesor. Polecam profesora Wielgosia jako wybitnego specjalistę w swojej dziedzinie. Cenię również fakt, iż mimo swoich dużych osiągnięć i tytułów naukowych w kontakcie z pacjentem jest życzliwy, przyjacielski i nie "wywyższa się". Dziękuję panie profesorze za fachową opiekę. Zadowolona pacjenkta.

 • Bardzo mily,z klasa,poczuciem humoru,a przede wszystkim wspanialy lekarz,profesjonalista.Najlepszy ginekolog,u jakiego bylam.

 • Rzetelny lekarz, solidny. Pan Profesor przeprowadził zabieg, po którym nie było żadnych powikłań. Dokładnie wytłumaczył mi , co mnie czeka, jak będę funkcjonować. Pełen profesjonalizm.DZIĘKUJĘ

 • Byłam na badaniach u dr Wielgosia (11-13 tydzień + test Pappa) w Multimedzie. Jestem po 2 poronieniach i trochę się obawiałam tego badania, bo wiadomo, może być różnie .. Profesor Wielgoś był bardzo kontaktowy, w trakcie badania też co chwilę komentował to co widzi. Badanie i Profesor nastawiły mnie bardzo pozytywnie. Na wszystkie pytania uzyskałam odpowiedzi i czułam że lekarz po prostu CHCE rozwiać i wyjaśnić moje wątpliwości. Na koniec oderwał jedno z wydrukowanych zdjęć usg, uśmiechnął się i powiedział że to jedno zdjęcie jest do mojego portfela :) Bardzo to było miłe. Nie wiem czy to jego 'stałe" zachowanie z tym zdjęciem ale naprawdę to było miłe. Polecam w 100%, świetny lekarz, dobry człowiek.

 • Byłam u prof Wielgosia dwukrotnie na USG (11-13 tydzień + testy Pappa i 20 tydzień).
  Skierowanie do Multimedu, gdzie prof przyjmuje pacjentki, dostałam od swojego ginekologa prowadzącego, wybór prof Wielgosia ze względu na mój wiek (35+, pierwsza ciąża)
  Prof nie jest specjalnie wylewny ani rozmowny, ale zależało mi najlepszym specjaliście w zakresie usg.
  od wszelkich pytań mam swojego lekarza prowadzącego, więc nie zadawałam ich wiele podczas usg.
  Ważne było dla mnie, aby prof był skupiony na badaniu. Nie mam żadnych zastrzeżeń i bardzo polecam.

 • Bardzo dobry specjalista. Zdecydowanie polecam.

 • Witam, prof Wilegoś prowadzi moją 3-cią ciąże i uważam, że jest po prostu świetnym fachowcem i zna się na tym co robi. Fakt, że wizyty u niego są krótkie, ale są rzeczowe i konkretne. Bardzo dobrze radzi sobie w trudnych sytuacjach (byłam na patologii ciąży za pierwszym razem). Zwraca uwagę tylko na istotne rzeczy. Rzeczywiście trudno jest z nim pogadać o filozofii ciąży, ale od tego są przyjaciółki i lekarze za 50 pln :-)
  Serdecznie polecam,
  Asia,
  mama dwójki super dzieciaków, w drodze do trzeciego

Lekarz, do którego umówisz się na wizytę online