dr n. med.

Mirosław Szlachcic

Endokrynolog, Ginekolog

155 opinii +dodaj

Problem niepłodności stanowi dla mnie wyzwanie naukowe i kliniczne od ponad 20 lat. Z myślą o pacjentach, których starania o dziecko przedłużają się, założyłem pierwszy w Małopolsce… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
155 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: Ośrodek Medyczny Osteomed

  Jakiś czas temu został mi polecony pan doktor , niestety wizyty u dermatologa nie przynosiły efektów a poziom hormonów nadal był za wysoki, musiałam udać się do ginekologa endokrynologa. Pan Doktor zdiagnozował u mnie Zespół Policystycznych Jajników, mimo tego że mówiłam że miesiączki mam regularne. Został mi przepisany Bromergon i inne hormony. Czułam się po nich fatalnie. Z jednej strony cieszyłam się, że w końcu wiem co mi dolega ale z drugiej strony miałam pewne wątpliwości do do diagnozy postawionej przez Doktora. Skontaktowałam się wiec z moją panią ginekolog która nie zgodziła sie stanowczo z ta diagnoza. Umówiłam się wiec jeszcze do innego ginekologa, który miał potwierdzić którąś diagnozę. Jak sie okazało nie mam zespołu policystycznych jajników! Pani doktor nie mogła uwierzyć ze ktos postawił mi taka diagnozę. Wszystko dokładnie mi wytłumaczyła. Na szczescie nie trułam sie tymi lekami za długo. Jednym słowem , nie polecam.

 • M
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Macierzyństwo

  Po wielu latach dostawania sprzecznych informacji od różnych specjalistów, trafiłam do doktora Szlachcia, który wreszcie poprawnie mnie zdiagnozował i zastosował sensowne leczenie. Mój problem to PCOS. Gorąco polecam!

 • S
  Lokalizacja: Ośrodek Medyczny Osteomed

  Bardzo polecam Pełen profesjonalizm,rzeczowy,kontretny,sympatyczny.Odpowiada na wszystkie nurtujące pytania,nie zbywa pacjentki.Ja trafiłam do doktora z polecenia i nie żałuje..Potrafi wszystko wytłumaczyć.Zawsze można do niego zadzwonić,jak nie odbiera to zawsze oddzwoni!!Uwazam,ze Pan doktor jest świetnym specjalista, a poza tym dobrym człowiekiem.

 • K
  Lokalizacja: Ośrodek Medyczny Osteomed

  Pan Doktor prowadził moją ciażę praktycznie od początku, od razu prawidlowo zdiagnozowal problemy i zastosowal skuteczne przeciwdzialanie- fachowiec w kazdym calu, a przy tym sympatyczny i pozytywnie nastawiony do pacjentki i swiata lekarz. Od razu poczulam ze trafilam dobrego lekarza. Wszystkim przyszlym mamom polecamy goraco, Karolina z mężem i córcią.

 • M

  Jestem pacjentką doktora Szlachcica od wielu lat. Każda wizyta przebiega w sposób bardzo profesjonalny. Pan doktor zawsze cierpliwie odpowiada na moje pytania i wątpliwości. Przekonałam się na własnym przykładzie że jest też znakomitym diagnostą. Dostrzegł problem, na który inni lekarze nie zwrócili uwagi. Byłam w różnych sytuacjach zdrowotnych i nigdy nie zawiodłam się ani na leczeniu ani na poradach, które usłyszałam w gabinecie. Bardzo, bardzo polecam.

 • J
  Lokalizacja: Centrum Medyczne MacierzyństwoUsługa: IVF

  Dr Szlachcic prowadził moją procedurę przygotowania i przeprowadzenia transferu IVF. Trafiłam do doktora już po punkcji i badaniu zarodków ponieważ mój lekarz prowadzący przebywał na urlopie. Byliśmy z mężem przekonani, że jako założyciel całego centrum pan doktor świetnie się nami zajmie. To był duży błąd. Na każdej wizycie, a było ich około 10, pan doktor zaczynał od pytania z czym przychodzimy i musieliśmy mu za każdym razem przypominać o kluczowych informacjach dotyczących naszego przypadku. Na każdej wizycie również pan doktor podkreślał, że "dostał nas w spadku", tak jakby to miało mieć jakiś wpływ na jakość opieki nad nami. Przecież każdy lekarz "dostaje" pacjenta na jakimś etapie leczenia i powinien być przygotowany do wizyty. jesteśmy absolutnie pewni, że dr Szlachcic nigdy nie przeczytał naszej dokumentacji nawet pobieżnie. Nie odpowiadał konkretnie na żadne nasze pytania dotyczące procedury. Nie zlecił mi badań przez co do punkcji podeszłam bez aktualnych wymazów. O pozostałych badaniach na szczęście sama wiedziałam i pamiętałam. Sama punkcja była traumatycznym doświadczeniem. Opóźniła się ponad godzinę z czego ponad pół godziny leżałam przypięta już do fotela w sali zabiegowej obserwując personel w panice próbujący jak najszybciej wezwać doktora zanim pęcherz mi pęknie (transfer odbywa się przy pełnym pęcherzu dlatego punktualność jest tak ważna). Nie wiedziałam i nadal nie wiem czy ten czas oczekiwania nie miał wpływu na stan zarodka. Było to strasznie stresujące. Transfer był wykonywany w widocznym pośpiechu z komentarzami doktora, że "muszę się wyluzować" i "dlaczego tak się spinam". Całość transferu trwała jakieś 3 minuty od "dzień dobry" do "do widzenia". Kiedy próbowałam się skontaktować z doktorem po punkcji aby skonsultować kwestię przyjmowania jednego z leków nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Po nieudanym transferze pan doktor jeszcze raz podkreślił, że "dostał nas w spadku ale teraz chętnie nam pomoże". Pan doktor jest bardzo sympatycznym człowiekiem ale nie poleciłabym go nikomu, komu zależy na poważnym traktowaniu, rzetelności i skrupulatności lekarza.

 • A
  Lokalizacja: Ośrodek Medyczny OsteomedUsługa: Inny

  Doktor leczył zaburzenia miesiaczkowania przez 10 lat przepisujac tabletki antykoncepcyjne. Nigdy nie powiedział mi skąd mogą wynikać moje długie odstępy między miesiaczkami. Wywoływał tylko krwawienie z odstawienia imitujące normalna menstruacje. Każdej wizycie towarzyszyło usg, żeby zbadać stan jajników, oczywiście ekstra platne. Rozumiem, że wymagały kontroli, ale co 3 miesiące to chyba lekka przesada. Kiedy poszłam po rozum do głowy i umówiłam się do innego lekarza, ten skierował mnie wreszcie na diagnostyke do szpitala , gdzie w 2 dni wykryli hiperprolaktynemie reaktywna. Nie polecam chyba że ktoś ma akurat dużo pieniędzy do wydania i czas, który chciałby poświęcić czekając godzinami na doktora w poczekalni.

 • P
  Lokalizacja: Ośrodek Medyczny Osteomed

  Jedyne co mogę dobrego o doktorze powiedzieć to to, że zawsze był uśmiechnięty i miły, ale w kontekście jego podejścia do choroby i braku jego zaangażowania nie ma to żadnego znaczenia. Po pierwsze, brak szacunku do czasu pacjentów - zawsze długie kolejki i później w gabinecie pośpiech. Po drugie drogie wizyty, za częste, plus kierowanie na różne badania do gabinetów obok. To by jeszcze pewnie nie było najgorsze gdyby nie okazało się, że przepisane mi leki (sterydy) były zupełnie bezzasadne, a zbyt często zmieniane dawki leków spowodowały inne problemy zdrowotne. Zdarzały się też pomyłki błędnego odczytania wyników ze swojego zeszytu i odczytanie wartości 58, zamiast rzeczywistej 588 i tłumaczenie z czego może wynikać późniejszy wzrost, a w rzeczywistości spadek - na wartość 300. Przykładów można mnożyć. Mnie to wystarczyło by zmienić lekarza.

 • B
  Lokalizacja: Ośrodek Medyczny OsteomedUsługa: USG ginekologiczne

  Tylko dzięki doktorowi Szlachcicowi mam teraz trzymiesięczną córeczkę. Przyszłam do niego na początku czwartej ciąży po trzech wczesnych poronieniach. Był jedynym lekarzem (a u wielu byłam), który był w stanie mi pomóc - zaproponował leczenie, które fakt, że było kosztowne, ale co najważniejsze, skuteczne.
  Teraz ufam mu w stu procentach i nie pójdę już do innego lekarza.

 • P

  U Pana Dr lecze się już kilka lat... Moim zdaniem jest jednym z najlepszych lekarz z jakimi się spotkałam, a zaliczyłam ich już naprawdę dużo! Miły, szczery czasem zakręcony ale świetny fachowiec! Polecam gorąco!!

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Problem niepłodności stanowi dla mnie wyzwanie naukowe i kliniczne od ponad 20 lat. Z myślą o pacjentach, których starania o dziecko przedłużają się, założyłem pierwszy w Małopolsce ośrodek diagnostyki i leczenia niepłodności Macierzyństwo, który jest obecnie jedyną polską kliniką należącą do renomowanej, międzynarodowej grupy The Fertility Partnership.
  Podczas tworzenia Centrum Medycznego Macierzyństwo zawsze towarzyszyła mi myśl, że musimy zrobić wszystko aby szanse na uzyskanie ciąży były jak największe. Mimo tak wielu lat doświadczeń, niezmiennie wzruszają mnie chwile, kiedy rodzina moich Pacjentów się powiększa, kiedy dzięki właściwej diagnozie i leczeniu na świat przychodzi kolejne upragnione dziecko.
  Aby pogłębiać swoją wiedzę, wymieniać doświadczenia, a także wdrażać na polskim gruncie najnowsze technologie i sposoby leczenia, współpracuję ze światowymi ekspertami oraz uczestniczę w międzynarodowych oraz krajowych kongresach dotyczących niepłodności.

  Organizacje i stowarzyszenia:
  - Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu
  - American Society for Reproductive Medicine
  - European Society of Human Reproductive

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia
 • Endokrynologia

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Krakowie
 • North Western University w USA - doktorat z zakresu endokrynologii rozrodu

Znajomość języków

 • angielski

Zdjęcia