dr n. med.

Michał Tomaszewski

verifiedCreated with Sketch.

Kardiolog, Internista

26 opinii +dodaj

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie Na co dzień pracuję w Klinice Kardiologii SPSK 4 przy ul. Jaczewskiego 8 w Lublinie Zajmuję się inwazyjną… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
26 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: IMEDICA Centrum Medyczne

  Jestem osobą, która bardzo rzadko wystawia jakiekolwiek opinie na internecie... jednak tym razem muszę się podzielić moim doświadczeniem.
 Jestem kobietą po 60-tce, kilka miesięcy temu została u mnie zdiagnozowana niewydolność zastawek oraz nadciśnienie płucne, ze względu na moją pierwotną chorobę obawiałam się leczenia operacyjnego. Przed wizytą u Dr. Michała Tomaszewskiego byłam chronicznie zmęczona, miałam trudności z wykonywaniem podstawowych czynności, po wizytach u kilku specjalistów nie miałam nadziei na poprawę. Obecnie jestem pacjentką Dr. Michała Tomaszewskiego, dwa miesiące leczenia farmakologicznego wdrożonego przez Dr. Michała Tomaszewskiego odmieniło jakość mojego życia, znowu mogę być aktywną i niezależną osobą. Dr Michał Tomaszewski jest doskonałym specjalistą, ma holistyczne podejście do pacjenta, poświęca czas na dokładne przestudiowanie wszystkich schorzeń, bardzo przystępnie tłumaczy opcje leczenia i wszystkie za i przeciw. Wizytę u Dr. Michała Tomaszewskiego polecam z całego serca.

 • J
  Lokalizacja: IMEDICA Centrum MedyczneUsługa: podwyższone ciśnienie tętnicze

  Kompetentny i bardzo mily lekarz. Rozmawia z pacjentem i tlumaczy, co w obecnych czasach jest raczej rzadkosca. Z pewnoscia bede leczyla sie nadal u dr Tomaszewskiego. Polecam osobom szukajacym dobrego kardiologa.

 • Lokalizacja: IMEDICA Centrum Medyczne

  Byłam u doktora Michała Tomaszewskiego na wizycie z powodu nadciśnienia tętniczego. Zaimponował mi podejściem do pacjenta.Pan Doktor jest kompetentny i ,,konkretny,,. pełen profesjonalizm, wiedza medyczna oraz diagnostyczna.Jestem pod wrażeniem precyzji w zbieraniu wywiadu lekarskiego, celnej ocenie istoty problemu zdrowotnego i ustalenie dalszego postępowania a przy tym bardzo sympatyczny.Wyszłam z gabinetu z pełną i rzeczową informacją. . Szczerze polecam wizytę u tego lekarza .

 • G
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: IMEDICA Centrum MedyczneUsługa: konsultacja kardiologiczne wraz z badaniem EKG

  polecam, doktor profesjonalny, z dużą wiedzą, szukający przyczyny, dopytuje pacjenta, proponuje alternatywne rozwiązania, taktowny

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: IMEDICA Centrum MedyczneUsługa: konsultacja kardiologiczne wraz z badaniem EKG

  Byłem pierwszy raz, ale szczerze mogę powiedzieć, że Pan Michał chce pomóc, wypytuje, daje wskazówki i jasno powie co trzeba robić. Męczę się już długo z dusznością i kaszlem a po wizycie dostałem cenną wskazówkę być może znowu szybko wrócę do normalności. Konkretny człowiek.

 • P
  Lokalizacja: IMEDICA Centrum MedyczneUsługa: konsultacja kardiologiczne wraz z badaniem EKG

  Bardzo dobry i sympatyczny lekarz. Wytłumaczył wszystko dokładnie, zbadał, skierował do innego specjalisty...choć wcale nie musiał. Polecam gorąco

 • T
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: IMEDICA Centrum MedyczneUsługa: konsultacja kardiologiczne wraz z badaniem EKG

  Byłam ostatnio w czwartek 29.marca na wizycie u Pana Doktora. Bardzo sympatycznie przebiegła wizyta. Bardzo dokładnie doktor słucha pacjenta i mimo pozytywnych wyników serca doktor zauważył inne możliwości wystąpienia innych schorzeń i zlecił dodatkowe badania, gdzie wczesniej inny lekarz mi o tym nie wspomniał. Jestem bardzo zadowolona, bardzo kulturalny lekarz z dobrym podejściem do pacjenta, który porafi słuchac i zrozumiec pacjenta. Pacjentka z Chełma,Hanna.

 • Lokalizacja: IMEDICA Centrum Medyczne

  Lekarz z niesamowitym podejściem do pacjenta. Niezwykła wiedza i doświadczenie, sprawia, że stawia trafne diagnozy. Trafiłam do Pana Doktora i już po pierwszej wizycie wiedziałam, że na pewno wrócę i zostanę jego stałą pacjentką. Poświęca swój czas, zainteresowanie i nigdy nie zostawia pacjenta bez pomocy. Niewielu jest lekarzy, którym można tak zaufać i wiedzieć, że zmierza się ku dobremu. Dr Michał Tomaszewski zdecydowanie jest wart polecenia!

 • J
  Lokalizacja: IMEDICA Centrum MedyczneUsługa: konsultacja kardiologiczne wraz z badaniem EKG

  Pan Doktor Michał Tomaszewski jest bardzo kompetentny, objaśnia zawiłe zagadnienia medyczne w sposób jasny i przejrzysty. Bardzo sympatyczny, otwarty na problemy pacjenta. Polecam wizyty u Pana doktora

 • T
  Lokalizacja: IMEDICA Centrum MedyczneUsługa: złe samopoczucie

  Była to pierwsza wizyta. Pan Doktor zlecił mi niezbędne badania i udzielił cennych rad. Jestem zadowolony.

Pytania pacjentów (37)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Od dłuższego czasu cierpię na bóle w klatce piersiowej w większości po lewej stronie. Czasem mam wrażenie, że boli mnie lewa pierś Ból ma charakter uciskający, czasem kłujący. Ostatnimi czasy objawy nasiliły się. Zaczyna się od bólu za mostkiem, który rozlewa się na lewą stronę i pod żebra oraz lewe ramię lub całą rękę, czasem na łopatkę. Czuję wtedy jakby krew mi nie dochodziła do tej ręki. Towarzyszą temu ataki duszności, jest mi słabo, mam wrażenie, że zemdleję. Czasem taki ból utrzymuje się nawet tydzieńJak mnie nie boli to mam też co jakiś czas (czasem jest to kilka razy w tygodniu, a czasem kilka razy dziennie) uczucie, jakby mi krew odpływała z głowy, robi mi się ciemno przed oczami (jakby zaćmienie umysłu). Trwa to kilka sekund, czasem minut i przechodzi. Dodatkowo nawet jak czytam coś na głos, dostaję delikatnej zadyszki. Często czuję się otumaniona i mam zaburzenia wzroku które też mijają. Pół roku temu robiłam badania EKG, Holtera i Echo serca. Te dwa pierwsze wyszy dobrze, a echo serca wykazało wzmożone beleczkowanie wsierdzia lewej komory w koniuszku i segmentach koniuszkowych ze strunami rzekomymi. Nie dostałam żadnych instrukcji ani diagnozy od lekarzy prowadzacych. Co mogą oznaczać takie objawy i jakie jeszcze ewentualne badania powinnam wykonać?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Szanowna Pani!
  Opisywane przez Panią objawy są niepokojące i mogą wskazywać na chorobę wieńcową. Konieczna jest dalsza, szczegółowa diagnostyka. Wskazane jest wykonanie elektrokardiograficznej próby wysiłkowej. Nie wskazała Pani swojego wieku, co jest również istotną rokowniczo informacją. Wzmożone beleczkowanie lewej komory może wskazywać na rzadką postać kardiomiopatii z niescalenia mięśnia sercowego. W takim wypadku wskazane jest wykonanie tomografii komputerowej serca.

 • ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Najlepiej wykonać codzienne pomiary ciśnienia tętniczego i zapisać je w zeszycie. Przydatne będą także podstawowe badania laboratoryjne (morfologia, elektrolity, mocznik, kreatynina, lipidogram, glikemia… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

  Na co dzień pracuję w Klinice Kardiologii SPSK 4 przy ul. Jaczewskiego 8 w Lublinie

  Zajmuję się inwazyjną diagnostyką oraz leczeniem chorób serca (wykonuje zabiegi: koronarografia, angioplastyka wieńcowa, cewnikowanie serca) jak również nieinwazyjną diagnostyką i leczeniem chorób układu krążenia (ECHO serca, Holter EKG, elektrokardiograficzna próba wysiłkowa)

  Posiadam certyfikat samodzielnego diagnosty w zakresie koronarografii i certyfikat samodzielnego operatora w zakresie angioplastyki wieńcowej

  Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje i umiejętności poprzez udział w szkoleniach oraz kongresach krajowych i zagranicznych

  Jestem autorem i współautorem ponad 100 publikacji i streszczeń naukowych

Specjalizacje

 • Kardiologia
 • Choroby wewnętrzne

Edukacja

 • Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Lublinie 2002r.

Publikacje

 • Left main coronary artery atresia. (Atrezja pnia lewej tętnicy wieńcowej.)[AUT.] MICHAŁ TOMASZEWSKI, JAROSŁAW WÓJCIK, ANDRZEJ TOMASZEWSKI, ELŻBIETA CZEKAJSKA-CHEHAB, ANDRZEJ MADEJCZYK, BARBARA ZIMOŃ. Kardiol. Pol. 2012 t. 70 nr 3 s. 275-276, bibliogr.
 • Diaphragm fibrillation diagnosed by transoesophageal echocardiography. [AUT.] MICHAŁ TOMASZEWSKI, KAROLINA M. STĘPIEŃ, ANDRZEJ TOMASZEWSKI, GRZEGORZ WILCZYŃSKI, ANDRZEJ WYSOKIŃSKI. W: 10th Gulf Heart Association Conference. Riyadh, 13-16 February, 2913. Abstr. s. 11.
 • Skuteczność i bezpieczeństwo zamykania ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu drugiego oraz przetrwałego otworu owalnego za pomocą zapinki Figulla (Occlutech). (The efficacy and safety of atrial septal defect type two and patent foramen ovale percutaneous closure with Figulla occluder (Occlutech).)[AUT.] JAROSŁAW WÓJCIK, ANDRZEJ TOMASZEWSKI, MICHAŁ TOMASZEWSKI, ANDRZEJ MADEJCZYK, MAREK JANKIEWICZ. Kardiol. Pol. 2013 t. 71 supl. 6 s. 140-141, XVII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.Wrocław, 26-28 września 2013. Streszcz. [CD-ROM].
 • Lokalizacja pozostałości łącznotkankowych po przezżylnym usuwaniu elektrod. [AUT.] MICHAŁ TOMASZEWSKI, ANDRZEJ TOMASZEWSKI, ANDRZEJ KUTARSKI, MAGDALENA POTERAŁA, WOJCIECH BRZOZOWSKI. W: XV Ogólnopolska Konferencja Sekcji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Łódź, 17-18 maja 2013. [b. pag.] 13.
 • Diaphragm fibrillation - an incidental finding detected by transoesophageal echocardiography. [AUT.] MICHAŁ TOMASZEWSKI, KAROLINA M. STĘPIEŃ, ANDRZEJ TOMASZEWSKI. Acta Cardiol. 2014 vol. 69 nr 3 s. 338-340, bibliogr.
 • The correlation between the type of implanted device and the incidence of residual fibrotic debris after transvenous lead extraction. [AUT.] M[ICHAŁ] TOMASZEWSKI, W[OJCIECH] BRZOZOWSKI, A[NDRZEJ] TOMASZEWSKI, M. POTERAŁA. W: EuroEcho-Imaging 2015. Seville, 2-5 December 2015. Abstr. [b. pag.] P1346.
 • Wartość diagnostyczna MSCT w chorobie niedokrwiennej serca u pacjentów z dodatnią próbą wysiłkową. (Diagnostic value of MSCT in ischemic heart disease in patients with positive exercise test.)[AUT.] MICHAŁ TOMASZEWSKI, MACIEJ KOZIOŁ, JADWIGA KOZIOŁ, AGNIESZKA ZADRĄG-OLKO, ANDRZEJ TOMASZEWSKI, ROBERT ŁUCZYK. J. Educ. Health Sport 2016 vol. 6 nr 5 s. 341-348, bibliogr. sum.
 • Rola calcium score w ocenie zaawansowania choroby niedokrwiennej serca. (The role of calcium score in evaluation of the advancing of ischemic heart disease.)[AUT.] MICHAŁ TOMASZEWSKI, MACIEJ KOZIOŁ, JADWIGA KOZIOŁ, AGNIESZKA ZADRĄG-OLKO, PIOTR PIECH, ANDRZEJ TOMASZEWSKI, ROBERT ŁUCZYK. J. Educ. Health Sport 2017 vol. 7 nr 4 s. 514-523, bibliogr. poz. 26, sum.
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Dwukrotnie nagroda Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie za osiągnięcia naukowe

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki

Staże

 • Glenfield Hospital, NHS Trust, University Hospitals of Leicester, Wielka Brytania
 • Hospital Universitario Viren Macarena, Sevilla, Hiszpania
 • Monthey Hospital, Dictrict de Monthey, Valais, Szwajcaria
 • Royal Brompton & Harefield NHS Trust Hospital. Londyn, Wielka Brytania
 • Institute of Cardiology, Bologna University Hospital, Bolonia, Włochy
więcej

Certyfikaty

 • Michał Tomaszewski, kardiolog w mieście Lublin - Certyfikaty