dr n. med.

Michał Nowakowski

Chirurg, Proktolog

Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Szanowni Państwo,
Swojego lekarza trzeba poznać więc postanowiłem się w paru słowach przedstawić.
Swoje szkolenie chirurgiczne odbyłem początkowo w I a potem w III Katedrze…
więcej

Adresy i cenniki usług

Podobni lekarze, do których możesz umówić wizytę

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Szanowni Państwo,
  Swojego lekarza trzeba poznać więc postanowiłem się w paru słowach przedstawić.
  Swoje szkolenie chirurgiczne odbyłem początkowo w I a potem w III Katedrze Chirurgii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum pod okiem Pana Profesora Romana Hermana. Jego pierwszy etap zaowocował specjalizacja z chirurgii ogólnej. Naukę po egzaminie kontynuowałem dalej i w 2012 roku jako jeden z pierwszych polskich chirurgów uzyskałem certyfikat z zakresu chirurgii koloproktologicznej Europejskiej Rady Kwalifikacji Chirurgicznych (European Board of Surgical Qualifications).
  Na co dzień zajmuję się leczeniem (zarówno chirurgicznym jak i farmakologicznym) chorób przewodu pokarmowego oraz typowych chorób chirurgicznych jak przepukliny czy kamica pęcherzyka żółciowego. Spory odsetek moich pacjentów to chorzy z nowotworami przewodu pokarmowego zainteresowani nowoczesnymi metodami leczenia.
  Wykaz wykonywanych procedur diagnostycznych oraz zabiegów znajdą Państwo w moim profilu więc może napiszę parę słów o tym czego tam nie ma.
  Staram się zawsze z pacjentami rozmawiać, leczyć człowieka a nie jakąś część jego ciała i dla tego z pacjentami spędzam sporo czasu. To czasem powoduje małe przestoje w gabinetach za co od razu przepraszam ale powód jest prosty, czasem ktoś z Państwa potrzebuje więcej mojego czasu i go dostaje. Mogą być Państwo pewni, że jak Państwu go będzie potrzeba to też go znajdę więc proszę po prostu o odrobinę cierpliwości w kolejce :)
  Serdecznie zapraszam do kontaktu osobistego lub e-mailem jeśli mają Państwo jakieś pytania lub wątpliwości. Zawsze lepiej zapytać niepotrzebnie niż potem żałować i leczyć bardziej zaawansowaną postać choroby.

  UWAGA!
  Szpital Bonifratrów w Krakowie uprzejmie prosi, by podczas zapisów podawać dane osobowe pacjentów, którzy faktycznie mają odbyć wizytę (dotyczy np. dzieci czy osób starszych).

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
14 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wizyta bardzo rzeczowa. Przyjemny kontakt i fachowa obsługa. Polecam w 100 procentach osobom zainteresowanym.

 • Jestem po niedawno wykonanej operacji na jelicie grubym.
  Dr Michał Nowakowski znakomite podejście do pacjenta, a przede wszystkim niewątpliwie wykonuje z pasją swoją pracę. Stąd znakomite efekty.
  Nie chcę" chwalić dnia przed zachodem słońca" - ale cokolwiek miałoby się zdarzyć jestem na wszystko psychicznie przygotowana, bo mam do Pana doktora pełne zaufanie. Bardzo mi Pan pomógł, panie Doktorze. W decyzji, cierpliwości. Do operacji byłam świetnie psychicznie nastawiona: dziękuję.
  Dziękuję przy okazji Całemu Zgranemu Zespołowi.
  Magdalena Szybińska Hanuszkiewicz

  dr n. med. Michał Nowakowski2015-03-04

  Droga Pani Magdaleno. Proszę pamiętać, jak ciężką pracę Pani wykonała przed operacją. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem Pani mobilizacji i determinacji. No po prostu nie wypadało inaczej niż dać z siebie wszystko skoro Pani tak bardzo się starała :) Z chwaleniem to rzeczywiście poczekajmy, minęło dopiero parę dni ale to co już widać napawa optymizmem więc głowa do góry. Oby jak najwięcej tej determinacji Pani miała na resztę rehabilitacji. Jeśli tak się stanie to będę spokojny o rezultat. Pozdrawiam. Michał Nowakowski

 • Dzień dobry,chciałem możliwie krótko przedstawić "mój przypadek"-po 50-tce zaczęły się problemy z ropniami i przetokami odbytu(kto ma podobnie,ten wie o czym piszę). Parę lat "leczyli" mnie uznani w "środowisku specjaliści". Efekt:kasy jakby trochę mniej,problemy jakby trochę większe. W końcu szczęśliwy los zetknął mnie z dr. Nowakowskim. I co? Krótkie(stosunkowo) przygotowanie,po mistrzowsku (wraz z dr. Michałem Pędziwiatrem) wykonana w Klinice Chirurgii operacja i jak na razie spokój-rany prawie zagojone,żadnych komplikacji a ja nareszcie mam spokój. Panie Doktorze-jeszcze raz dziękuję!
  wdzięczny pacjent
  Marek Koprynia
  Kraków

  dr n. med. Michał Nowakowski2014-09-18

  Szanowny Pani Marku,
  Bardzo sie cieszę, że udało się Panu pomóc. Leczenie ropni o tak długim i skomplikowanym przebiegu zawsze jest wyzwaniem ale mam nadzieję, że tym razem spokój będzie miał Pan na dobre. Pozdrawiam i do zobaczenia.
  Z poważaniem
  Michał Nowakowski

 • Świetny chirurg. Operował moją przepuklinę pachwinową metodą Lichtensteina bez-napięciową z użyciem siatki. Zrobił to doskonale. Wszystko dokładnie wytłumaczył, na zabieg zorganizował świetnego anestezjologa oraz rewelacyjny personel pomocniczy. Leżałem w szpitalu w Skawinie pielęgniarki również bardzo miłe i zaangażowane w dbanie o pacjentów (lepsza opieka niż w domu) :) Po zabiegu leki przeciwbólowe nie były potrzebne to zasługa profesjonalnie wykonanej operacji. przez dr. Michała Nowakowskiego. Wszystko świetnie się zagoiło. Szycie wykonał chyba w jakiś magiczny sposób :) blizny praktycznie nie widać. Na drugi dzień po operacji mogłem się samodzielnie poruszać . Po tygodniu wykonywać praktycznie wszystko, oczywiście ostrożnie, bez dźwigania.
  Naprawa przepukliny w wykonaniu Dr Michał Nowakowskiego jest przyjemniejsza niż wizyta u dentysty :) , nie ma się czego bać. Operacja nie boli, później też nie ma na co narzekać, a w domu jest okazja żeby z czystym sumieniem poleżeć przed TV. Prawie jak wakacje :) Bardzo polecam :)

  dr n. med. Michał Nowakowski2014-04-18

  Pani Marku, bardzo się cieszę, że tak dobrze nam się udało. Pamiętam jak bardzo Panu zależało na szybkim powrocie do sprawności. Proszę też pamiętać, że sporo zależało od tego jak bardzo zdyscyplinowany i zmotywowany był Pan jako pacjent. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia i dobrego sezonu w maju :)

 • Doskonały lekarz, posiada ogromną wiedzę i umiejętności. Profesjonalista w każdym calu, niezwykle zaangażowany w swoją pracę, Doktor z powołania, oddany pacjentowi. Cechuje Go ogromny szacunek dla każdego człowieka, z wyczuciem podchodzący do niełatwych rozmów, bardzo ludzki. CHIRURG NAJWYŻSZEJ KLASY.

  dr n. med. Michał Nowakowski2014-02-02

  Bardzo dziękuję za pozytywną opinię. Cieszę się, że udało mi się jak widzę pomóc nie tylko "nożem" ale i rozmową. Pozdrawiam i choć na pewno miło by mi było zobaczyć ponownie to życzę zdrowia i unikania kontaktów z nami :)

 • Bardzo dobry specjalista, lekarz z powołaniem, wraz z zespołem lekarzy uratował życie mojej mamie, która zachorowała na ropowice. Cierpliwie odpowiadał na każde pytanie, wyjaśnił wszelkie wątpliwości, konkretny, rzeczowy i profesjonalny.
  Lekarz mający w sobie dużo empatii, bardzo miły, budzi zaufanie. Najważniejsze dla Niego jest dobro pacjenta. Uprzejmy i życzliwy. Niezwykle serdeczny człowiek.
  Dziękuję Panu doktorowi za wszystko co zrobił dla mojej mamy, za poświęcenie, życzliwość i za nadzieję.

  dr n. med. Michał Nowakowski2014-01-30

  Bardzo dziękuję za poświęcenie czasu i napisanie takiej miłej opinii, brzmi jak laurka na którą chyba sobie nie zasłużyliśmy. Mam nadzieję, że Mama ma się dobrze. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za miłe słowa.
  Z poważaniem
  Michał Nowakowski

 • Dziękuję Panie Doktorze. Za WYSŁUCHANIE, czas, profesjonalne, wspaniałe podejście, odpowiednie lekarstwa, cenne rady. Doceniam, dziękuję, szanuję i podziwiam. Wszystkiego dobrego. Basia G.

  dr n. med. Michał Nowakowski2013-11-14

  Szanowna Pani Basiu, bardzo się cieszę, że mogłem pomóc. Mam nadzieje, że rady i lekarstwa przyniosą oczekiwane rezultaty. Pozdrawiam i życzę zdrowia...
  Michał Nowakowski

 • Korzystając z możliwości wyrażenia swojej opinii, jaką daje internet, chciałabym tą drogą wyrazić swoje podziękowanie Panu doktorowi Michałowi Nowakowskiemu za wspaniale przeprowadzoną operację, dzięki której przywrócił sprawność moim jelitom. Już od pierwszego kontaktu w poradni przyszpitalnej miałam pewność, że trafiłam pod właściwy adres. Pan dr Nowakowski poświęcił mi dużo czasu, zainteresował się moimi dotychczasowymi wynikami badań i zlecił dodatkowe, by odpowiednio zdiagnozować mój
  przypadek, konsultując go ze swoimi kolegami. Jak żaden z lekarzy, u których byłam do tej pory, podszedł do sprawy mojej choroby w sposób naprawdę profesjonalny. Później, po operacji, która trwała kilka godzin, interesował się moim stanem zdrowia i samopoczuciem, cierpliwie udzielał wszelkich wyjaśnień i okazywał wiele serdeczności, ciesząc się wraz ze mną, że moje jelita, które musiałam do czasu operacji wspomagać bardzo dużą ilością ziół przeczyszczających, podjęły samodzielnie pracę.
  Jest to lekarz, dla którego wykonywany zawód jest jednocześnie powołaniem i pasją. Podobne zdanie mam odnośnie pozostałych lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników tego szpitala, z którymi miałam okazję się zetknąć. A Panu doktorowi Nowakowskiemu oraz całemu zespołowi chciałabym wystawić najwyższą z możliwych ocen ,z ogromnym plusem.
  Wdzięczna pacjentka -
  Małgorzata Wilczkiewicz.

  dr n. med. Michał Nowakowski2013-09-18

  Pani Małgorzato, bardzo dziękuję za takie miłe słowa. Zdaniem całego zespołu zajmowanie się przywróceniem Pani zdrowia to była czysta przyjemność. Proszę też pamiętać, że znaczna część sukcesu to Pani zasługa poprzez cierpliwe stosowanie się do zaleceń i przetrwanie trudnych chwil po operacji... Każdy lekarz chciałby mieć samych takich pacjentów, uśmiechniętych, pełnych chęci do wyzdrowienia i zmotywowanych. Moja praca z Panią to była czysta przyjemność i tym bardziej się cieszę, że jest wszystko w porządku i wróciła Pani do pełni zdrowia. Pozdrawiam serdecznie i w imieniu wszystkich dziękuję jeszcze raz za miłe słowa. Pozdrawiam Michał Nowakowski

 • Do Pana Doktora trafiłem w czerwcu 2012 z potężnym bólem, gorączką itd. Dzisiaj wiem, że najlepsze co mogłem wtedy zrobić to wybrać właśnie dr Nowakowskiego. Szybka i właściwa diagnoza, perfekcyjna organizacja - pod kontrolą Pana Doktora sprawy działy się już dalej jak w amerykańskim filmie :) Ze względu na rodzaj schorzenia dalsze leczenie zajęło jeszcze kilka miesięcy i wymagało dodatkowego zabiegu. Na każdym etapie doświadczałem tego samego - wiedza, kompetencje, komunikatywność, kultura osobista i orientacja na jak najlepsze rozwiązanie problemu. Panie Doktorze - jeszcze raz serdecznie dziękuję za doprowadzenie mnie do pełnej formy :) Jest Pan pierwszym lekarzem, któremu zaufałem. I pierwszym który robi to co trzeba, tak jak trzeba, pomimo, że to przecież Polska ;)

  dr n. med. Michał Nowakowski2013-04-22

  Witam serdecznie. Bardzo się cieszę, że udało się wspólnymi siłami doprowadzić do wyleczenia. Może z tym amerykańskim filmem to lekka przesada :) dr House zrobił by to w trakcie jednego odcinka :) ale cieszę się, że pomimo wielomiesięcznego leczenia dotarliśmy tam gdzie trzeba było i to na dodatek bez podróżowania do Ameryki :) Bardzo dziękuję za wpis i życzę dużo zdrowia.

 • Gorąco polecam doktora Nowakowskiego, Pomimo mało przyjemnej i krępującej dolegliwości, zarówno wizyty jak i sam zabieg wspominać będę bardzo miło. Pan doktor ma czas, wiedzę i co najważniejsze serce i zrozumienie dla pacjenta. Wszystko mi dokładnie wyjaśnił, zapisał, odpowiadał na każde pytanie. Sam pobyt w szpitalu (bardzo czysto, schludnie a panie pielęgniarki przecudowne) przebiegł w przyjaznej i miłej atmosferze.
  Panie doktorze życzę samych sukcesów i jak najwięcej zadowolonych pacjentów. Pozdrawiam serdecznie. Aleksandra K.

  dr n. med. Michał Nowakowski2012-12-23

  Bardzo się cieszę, że pomimo iż szpital zwykle kojarzy się mało przyjemnie to nie ma Pani złych wspomnień związanych z leczeniem. Bardzo się staramy nie utrudniać Pacjentom tego i tak już trudnego okresu. A i nam się wtedy pracuje dużo milej :) Bardzo Pani dziękuję, że znalazła Pani czas, żeby dokonać tutaj wpisu. To bardzo miłe z Pani strony. Dziękuję.

Lekarz, do którego umówisz się na wizytę online