Skupienie na pacjencie
Przewidywany czas odpowiedzi:

Moje doświadczenie

   Czasami przez wiele lat można mieć poczucie, że „coś jest ze mną nie tak”, mimo że z zewnątrz wszystko wygląda dobrze. Trudności z koncentracją, organizacją, przeciążeniem czy relacjami bywają tłumaczone brakiem motywacji, stresem lub cechami charakteru. Zdarza się również, że wcześniejsze diagnozy nie wyjaśniają w pełni tego, z czym dana osoba mierzy się na co dzień.

Pomagam osobom dorosłym zrozumieć przyczyny ich trudności poprzez pogłębioną diagnostykę psychologiczną oraz konsultacje psychologiczne. Specjalizuję się w diagnostyce ADHD i spektrum autyzmu u dorosłych oraz diagnostyce różnicowej. W swojej pracy nie szukam wyłącznie odpowiedzi na pytanie „czy to ADHD?”. Szukam przede wszystkim odpowiedzi na pytanie „z czego wynikają zgłaszane trudności?” i jakie będzie najlepsze dalsze postępowanie.

Każdy proces diagnostyczny opieram na szczegółowym wywiadzie klinicznym, standaryzowanych narzędziach diagnostycznych oraz analizie historii rozwoju i codziennego funkcjonowania. Dzięki temu możliwe jest spojrzenie na trudności w szerszym kontekście i przygotowanie rzetelnych wniosków, które mogą stanowić wsparcie dla dalszej diagnostyki lub leczenia.

więcej O mnie

Podejście terapeutyczne

Psychoterapia

Zakres porad

  • Psychologia kliniczna
  • Poradnictwo psychologiczne

Pacjenci których przyjmuję

Dorośli (Tylko pod niektórymi adresami)
Dzieci (Tylko pod niektórymi adresami)

Rodzaje konsultacji

Konsultacje online

Zdjęcia i filmy

W pigułce

Aktualności

mgr Marta Pyśk

, 04-133 Warszawa

#Diagnostyka różnicowa – dlaczego jest tak ważna?

Osoby zgłaszające się na diagnozę często oczekują odpowiedzi na pytanie: „Czy mam ADHD?”.

W praktyce klinicznej równie ważne jest jednak inne pytanie:

**„Co najlepiej wyjaśnia moje trudności?”**

Objawy takie jak problemy z koncentracją, zapominanie, przeciążenie, impulsywność czy trudności w relacjach nie są charakterystyczne wyłącznie dla ADHD. Mogą pojawiać się również w przebiegu zaburzeń lękowych, przewlekłego stresu, doświadczeń traumatycznych czy współwystępować z cechami spektrum autyzmu.

Dlatego diagnostyka różnicowa jest jednym z najważniejszych elementów całego procesu diagnostycznego. Jej celem nie jest potwierdzenie wcześniej założonej hipotezy, ale znalezienie najbardziej trafnego wyjaśnienia zgłaszanych trudności.

Dobrze przeprowadzona diagnoza pomaga nie tylko nazwać problem, ale przede wszystkim zaplanować dalsze leczenie lub terapię w sposób najlepiej dopasowany do potrzeb konkretnej osoby.

17/06/2026

Usługi i ceny

  • Konsultacja psychologiczna

    170 zł

  • Konsultacja online

    170 zł

  • Psychoterapia depresji

    220 zł

  • Terapia online

    200 zł

  • Konsultacja + diagnoza + terapia

    200 zł

Adresy (3)

Marta Pyśk

Konsultacja online

Płatność po konsultacji Zobacz więcej

Dostępność

Płatność online akceptowana

Oszczędź swój czas przed wizytą.

Metody płatności (wizyty prywatne)

  • Płatność online akceptowana
  • Revolut
  • Przelew na konto
  • Blik

Telefon

731 90...
Marta Pyśk
Prywatna Praktyka Psychologiczna w Centrum Zdrowia Psychicznego ,, Pogodna"

Hoża 72 m27, Praga-Południe, 00-789 Warszawa

Powiększ mapę otwiera się w nowej karcie

Dostępność

Metody płatności (wizyty prywatne)

  • Przelew na konto
  • Revolut

Telefon

731 90...
Marta Pyśk
Gabinet

Praga-Południe, 04-133 Warszawa

Powiększ mapę otwiera się w nowej karcie

Dostępność

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Metody płatności (wizyty prywatne)

  • Blik
  • Przelew na konto

Telefon

731 90...

65 opinii

Najczęściej wymieniane przez pacjentów

  • Zaangażowanie lekarza
  • Szczegółowe wyjaśnienia
  • Punktualność

Sprawdzamy wszystkie opinie. Moderujemy je zgodnie z naszymi zasadami, dowiedz się więcej o opiniach i sposobie obliczania gwiazdek na Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej o opiniach

Wyróżnione

  • D

    Bardzo polecam terapię u Pani Marty. To osoba niezwykle empatyczna, cierpliwa i pełna zrozumienia. Dzięki jej wsparciu udało mi się wyjść z głębokiej depresji i odzyskać spokój oraz chęć do życia. Nigdy nie narzuca swojego zdania, ale pomaga samodzielnie odnaleźć odpowiedzi i lepiej zrozumieć siebie. Podczas terapii czułam się wysłuchana, bezpieczna i nigdy oceniana. Jest profesjonalna, zaangażowana, ciepła i potrafi stworzyć atmosferę pełną zaufania. Pani Marto Dziekuje!

     • Konsultacja online: Psycholog Marta Pyśk psychoterapia depresji  • 

    mgr Marta Pyśk

    Bardzo dziękuję za te słowa i za zaufanie
    Cieszę się, że nasza wspólna praca pomogła Pani odzyskać spokój i poczuć więcej siły do życia. To ogromnie ważne i poruszające móc to przeczytać. Dziękuję również za otwartość oraz odwagę w procesie terapii — to one są fundamentem zmian.
    Życzę Pani dużo dobra, spokoju i dalszego dbania o siebie


  • M

    Miałam wykonywane u Pani testy DIVA i jestem bardzo zadowolona z całego procesu. Był to mój pierwszy kontakt z taką formą diagnozy, więc nie wiedziałam, czego się spodziewać. Pani nie tylko przeprowadzała test w formie pytań, ale również wszystko spokojnie tłumaczyła i na bieżąco omawiała pojawiające się wątpliwości.
    Po zakończeniu diagnozy zdecydowałam się wrócić na kolejne spotkania głównie ze względu na podejście Pani psycholog oraz poczucie, że znalazłyśmy wspólny język, co przy rozmowie o trudnych sprawach jest bardzo ważne. Już od pierwszego spotkania poczułam, że mogę się otworzyć i swobodnie mówić o swoich problemach.
    Polecam

     • Konsultacja online: Psycholog Marta Pyśk  • 

    mgr Marta Pyśk

    Dziękuję za tak miłe słowa i podzielenie się swoją opinią. Cieszę się, że mogłam towarzyszyć Pani w pierwszym doświadczeniu z diagnozą oraz że cały proces był dla Pani zrozumiały i komfortowy. Bardzo ważne jest dla mnie, aby podczas spotkań panowała atmosfera bezpieczeństwa, zaufania i spokojnej rozmowy — dlatego szczególnie cieszy mnie, że mogła się Pani otworzyć i poczuć swobodnie.
    Dziękuję również za zaufanie i decyzję o kontynuowaniu spotkań. To dla mnie duża wartość móc wspierać Panią w dalszej pracy. Życzę wszystkiego dobrego i do zobaczenia na kolejnych spotkaniach.


  • M

    Bardzo polecam Panią Martę. Udałem się na wizytę konsultacyjną pod kątem diagnozy ADHD. Już na pierwszej wizycie poczułem bardzo dużo empatii i chęci do zrozumienia wszystkiego. Pani Marta wytłumaczyła mi wszystko i powiedziała jak wygląda cały proces oraz potwierdziła moje przypuszczenia już po kilku pytaniach sugerując, że warto zrobić diagnozę. Cała diagnoza przebiegła sprawnie. Dostałem szczegółowe informację jakie kroki podjąć dalej oraz wstępną psychoedukację odnośnie ADHD i bardzo dużo takich początkowych rad jak sobie radzić. Czułem się bardzo zaopiekowały i zrozumiany. Te kilka wizyt bardzo mi pomogło zrozumieć wiele rzeczy wokoło ADHD.

    Z całego serca polecam. Jeżeli zastanawiasz się czy masz ADHD to Pani Marta jest osobą, która na pewno pomoże rozwiać te wątpliwości i wesprzeć w całym procesie. Bardzo dziękuję!

     • Konsultacja online: Psycholog Marta Pyśk  • 

    mgr Marta Pyśk

    Bardzo dziękuję za tak ciepłe i szczegółowe słowa.
    Cieszę się, że już na pierwszym spotkaniu poczuł się Pan bezpiecznie i zrozumiany — to dla mnie bardzo ważne, bo sama diagnoza ADHD bywa dużym momentem w życiu i często wiąże się z wieloma emocjami oraz pytaniami.

    Doceniam Pana zaufanie w trakcie całego procesu diagnostycznego. Tym bardziej mi miło, że przekazane informacje i pierwsza psychoedukacja okazały się pomocne i pozwoliły spojrzeć na wiele wcześniejszych doświadczeń z innej, bardziej życzliwej dla siebie perspektywy.

    Trzymam kciuki za dalsze kroki i wdrażanie zaleceń — to zwykle początek ważnej zmiany, ale też proces, który potrzebuje czasu i cierpliwości wobec siebie. W razie potrzeby pozostaję do dyspozycji. Serdecznie pozdrawiam :)


  • M

    Spotkania są zawsze punktualnie. Pani Marta jest specjalistą "w każdym calu". Spokojna, cierpliwa i bardzo pomocna. Polecam gorąco.

     • Konsultacja online: Psycholog Marta Pyśk konsultacja online  • 

    mgr Marta Pyśk

    Serdecznie dziękuję za tak życzliwe słowa. Cieszę się, że współpraca spełnia oczekiwania. Dziękuję za zaufanie i polecenie.


  • D

    Serdecznie polecam Panią Martę.Jest osobą bardzo empatyczną, profesjonalną i zaangażowaną w swoją pracę. Podczas spotkań czułam się wysłuchana i zrozumiana, a atmosfera była pełna życzliwości i poczucia bezpieczeństwa. Dzięki jej wsparciu udało mi się lepiej zrozumieć swoje emocje oraz znaleźć skuteczne sposoby radzenia sobie z trudnościami. Każda wizyta była wartościowa i pomocna. Z całego serca polecam współpracę z Panią Psycholog każdemu, kto szuka profesjonalnego wsparcia.
    Pozdrawiam ciepło

     • Konsultacja online: Psycholog Marta Pyśk konsultacja online  • 

    mgr Marta Pyśk

    Bardzo dziękuję za tak ciepłe słowa i podzielenie się swoją opinią. Cieszę się, że nasze spotkania pomagają Pani lepiej rozumieć swoje emocje i odnajdywać sposoby radzenia sobie z trudnościami. Dziękuję za zaufanie, którym obdarza mnie Pani w naszej wspólnej pracy. Takie słowa są dla mnie niezwykle cenne i stanowią ważną motywację do dalszego wspierania moich pacjentów. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za rekomendację.


  • B

    Pierwsza konsultacja przebiegła w dobrej atmosferze. Pani Marta dobrze prowadziła rozmowę, konkretnie odnosząc się do tego, co mówiłem. Podobało mi się, że podczas spotkania został wyjaśniony proces terapii, dzięki czemu mniej więcej wiem, czego spodziewać się w przyszłości.

     • Konsultacja online: Psycholog Marta Pyśk konsultacja online  • 

    mgr Marta Pyśk

    Dziękuję za podzielenie się swoją opinią. Cieszę się, że podczas pierwszego spotkania czuł się Pan komfortowo oraz że rozmowa i wyjaśnienie przebiegu terapii okazały się pomocne. Zależy mi na tym, aby proces terapeutyczny był jak najbardziej przejrzysty i oparty na współpracy. Dziękuję za zaufanie i życzę powodzenia w dalszej pracy nad zgłaszanymi trudnościami.


  • A

    Wstępna konsultacja przebiegła pomyślnie. Pani Doktor wysłuchała problemu, przekazała zalecenia do wykonania i doradziła kolejne kroki w terapii.

     • Konsultacja online: Psycholog Marta Pyśk konsultacja online  • 

    mgr Marta Pyśk

    Bardzo dziękuję za opinię. Cieszę się, że konsultacja była dla Pani pomocna i że udało się wypracować plan dalszego działania. Trzymam kciuki za kolejne etapy terapii i życzę wszystkiego dobrego.


  • E

    Jestem zadowolona z terapii/konsultacji u Pani Marty . Profesjonalistka z ogromną wiedzą i świetnym podejściem do pacjenta. Spotkania odbywają się w atmosferze pełnego szacunku i braku oceniania. Każda sesja wnosi coś wartościowego do mojego życia i daje mi narzędzia do radzenia sobie z trudnościami. Dziękuję za pomoc!”

     • Konsultacja online: Psycholog Marta Pyśk terapia online  • 

    mgr Marta Pyśk

    Bardzo dziękuję za tak ciepłe słowa i zaufanie Pani Ewelino. Cieszę się, że nasze spotkania są dla Pani pomocne i wnoszą coś wartościowego do codziennego życia. To dla mnie ogromnie ważne, że czuje się Pani bezpiecznie i swobodnie podczas terapii. Dziękuję za tę opinię i za wspólną pracę — doceniam to z całego serca.


  • R

    Polecam bardzo , przyjazna atmosfera, profesjonalizm

     • Konsultacja online: Psycholog Marta Pyśk konsultacja online  • 

    mgr Marta Pyśk

    Również dziękuję :)


  • R

    Pani Marta zawsze jest tą samą wersją siebie i nigdy nie udaje kogoś, kim nie jest. Pani Marta bardzo dobrze rozumie sytuacje przyczynowo skutkowe i trafnie wyciąga wnioski w sytuacjach, w których my nie dostrzegamy tej drugiej strony. Jest osobą bardzo życzliwą, miłą i zawsze jest tak samo zaangażowana. Panią Martę już raz poleciłem i będę to robił dalej z czystym sumieniem .

     • Konsultacja online: Psycholog Marta Pyśk Konsultacja psychologiczna/psychoterapeutyczna (kolejna wizyta)  • 

    mgr Marta Pyśk

    Panie Radosławie, bardzo dziękuję za te słowa i zaufanie. Cieszę się, że nasza współpraca jest dla Pana pomocna i że znajduje Pan w niej przestrzeń do lepszego rozumienia różnych sytuacji.
    Doceniam również polecenie – to dla mnie ważny sygnał, że to, co robię, ma sens.
    Życzę Panu wszystkiego dobrego i powodzenia w dalszej drodze.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

12 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

mgr Marta Pyśk

Dziękuję Ci za szczerość. Opisujesz sytuację, która niesie ze sobą ogromny ciężar emocjonalny: samotność, odrzucenie, porównywanie się z innymi, poczucie beznadziei i wstydu. To bardzo trudne doświadczenia… Więcej


ODPOWIEDŹ LEKARZA:

mgr Marta Pyśk

To, co opisujesz, bardzo przypomina atak paniki połączony z reakcją stresową organizmu:
nagłe uczucie swędzenia / dziwnego bodźca,
błyskawiczna interpretacja „coś jest nie tak – to… Więcej


Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania