lek.

Mariusz Nowakowski

Ortopeda

28 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza 13 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie. Specjalizuje się w ortopedii, reumatologii, chirurgi urazowej oraz medycynie sportowej. Lekarz… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
28 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: Nova ClinicUsługa: konsultacja ortopedyczna z badaniem usg

  Udałam się do Pana doktora z bólem kolana. Na wizycie miałam wykonane usg, na którym Pan doktor od razu zobaczył przyczynę bólu z którym przyszłam. Dla lepszej diagnostyki zostałam skierowana na rezonans magnetyczny i poinformowana o dalszych krokach w przypadku uszkodzenia łękotki. Wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor wszystko dokładnie i szczegółowo omówił a także odpowiedział na każde zadanie pytanie. Podejście fachowe, miłe i po prostu ludzkie. Polecam bardzo gorąco dr Nowakowskiego. Magdalena

 • K
  Lokalizacja: Centrum Medyczne VadimedUsługa: ból kolana

  Do Pana Mariusza udałem się z bólem kolana po urazie. Lekarz dokładnie sprawdził staw, stwierdził uszkodzenie łękotki, i zlecił badanie rezonansem magnetycznym. Wizyta przebiegła w miłej atmosferze, szczegółowo opisał dalsze możliwe leczenie. Jestem bardzo zadowolony z wizyty.

 • A
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: stan po skręceniu stawu kolanowego

  Byłam u Pana doktora z bólem po skręceniu kolana. Pan Mariusz dokładnie zbadał kolano i zlecił badanie rezonansem magnetycznym by sprawdzić stopień uszkodzenia łąkotek. Wizyta przebiegła w miłej atmosferze, bardzo szczegółowo powiedział jak może przebiegać dalsze leczenie. Jestem bardzo zadowolona z wizyty u Pana Mariusza

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne VadimedUsługa: Usg, konsultacja

  Trafiłam do Pana Nowakowskiego po opiniach na internecie i śmiało mogę powiedzieć, że był to bardzo dobry wybór. Moja chondromalacja rzepki stała się mniej straszna przez podejście Pana lekarza. Pełen profesjonalizm oraz bardzo jasno przedstawiona diagnoza. Jak najbardziej polecam!

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz bardzo kompetentny, przeprowadził dogłębny wywiad, kompleksowe badanie, zaproponował dwie możliwości leczenia urazu, z pewnością polecam wizytę wszystkim tym którzy szukają pomocy z problemami ortopedycznymi

 • Z
  Lokalizacja: Centrum Medyczne VadimedUsługa: Usg, konsultacja

  Bardzo jestem wdzięczna za kompetentne i życzliwe podejście do moich dolegliwości, wizyta przebiegła sprawnie i poczułam się ważnym dla Pana doktora pacjentem, któremu bardzo dokładnie wytłumaczył jak może przebiegać sposób leczenia, badanie było bardzo dokładne, szczegółowy opis wykonanego USG.
  Pierwszy raz poczułam, że to jest lekarz który może mi pomóc.

 • P
  Lokalizacja: Centrum Medyczne VadimedUsługa: USG kolana

  Miły i sympatyczny doktor, znający się na swojej pracy. Dr Nowakowski przeprowadził szybko i sprawnie badanie i bardzo dokładnie je opisał. Polecam tego lekarza.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne VadimedUsługa: ostre bóle kolana

  U Pana doktora do tej pory byłem na kilku wizytach. lekarz zrobił na mnie bardo dobre wrażenie swoją osobą i spokojnym usposobieniem - dokładnie wysłucha pacjenta o jego problemie zdrowotnym. Pan doktor bardzo profesjonalnie wykonuje badania, przeprowadza obszerny wywiad z pacjentem o stanie choroby. Dokładnie omawia przyczyny powstałego schorzenia i sposób jego leczenia.Szczegółowo opisuje badania USG. Właściwa diagnoza oraz dostosowanie leków. Jestem bardzo zadowolony z wizyt. Lekarz wykazuje wysoki profesjonalizm moim zdaniem bardzo dobry specjalista godny polecenia. W rankingu przyznaję ocenę bardzo dobry. Wdzięczny pacjent Andrzej.

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem bardzo zadowolona z przebiegu wizyty u dr Nowakowskiego. Doktor uważnie mnie wysłuchał, dokładnie przeanalizował mój przypadek i wskazał na konkretny tryb leczenia.
  Polecam go jako osobę kompetentną, rozważną, a przede wszystkim godnego zaufania profesjonalistę.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne VadimedUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Polecam. Dokładnie przeprowadzone badanie, opracowany plan leczenia, spójne wyjaśnienia dolegliwości.

Pytania pacjentów (14)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Dzień dobry,
  z chłopakiem postanowiliśmy zerwać z siedzącym trybem życia i zacząć się ruszać. Planuję wrócić do dawnej aktywności - jogi lub tai chi i namawiam mojego partnera, żeby zapisał się razem ze mną. Mamy tylko jeden problem: mój chłopak jest po rekonstrukcji kolana, dwukrotnym zerwaniu wiązadeł krzyżowych, oprócz tego po skomplikowanym złamaniu kostki w tej samej nodze czego pozostałością są śruby. Czy wobec tego te aktywności są dla niego bezpieczne?
  Jeśli nie, to jakie aktywności może uprawiać poza rowerem i pływaniem?
  Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Dzień dobry . Jak najbardziej aktywności sportowe które Pani wymieniła są bezpieczne dla partnera . Pozdrawiam MN

 • Odczuwam ból w obrębie stawu skokowego. Ból występuje po prawej stronie, poniżej kostki w trakcie pronacji stopy, a także ruchu stopą w prawo w pozycji leżącej. Jest to ból bardzo silny, pojawia się szczególnie w czasie chodzenia po nierównej powierzchni. Jaka może być jego przyczyna, jakie działania należy podjąć? Z góry bardzo dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Dzień dobry . Należy uzupełnić wywiad lekarski (np o historie urazowa), wykonać badanie ortopedyczne oraz badania obrazowe USG/MRI wówczas można postawić rozpoznanie. Pozdrawiam MN

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie. Specjalizuje się w ortopedii, reumatologii, chirurgi urazowej oraz medycynie sportowej.
  Lekarz w Oddziale Urazowo - Ortopedycznym Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. Gabriela Narutowicza w Krakowie. Zajmuje się diagnostyką układu mięśniowo - szkieletowego, leczeniem zachowawczym, leczeniem operacyjnym i rehabilitacją.
  Wykonuje USG narządu ruchu z elementami reumatologii.
  Jest członkiem wielu Towarzystw Medycznych m.in.:
  PTOiTr - Polskie Towarystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne
  PTA - Polskie Towarzystwo Artroskopowe
  ESSKA - European Society for Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthoscopy

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Ukończone szkoły

 • Collegium Medicum UJ

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Interaktywne warsztaty ultrasonograficzne - bark dla zaawansowanych Zapalenia Kości i stawów, Warszawa
 • Course in Knee Surgery, Carolina Medical Center Warszawa
 • Alloplastyka całkowita stawu kolanowego, Ustroń
 • Wady Stóp, Lublin
 • Dysplazja stawu biodrowego, Lublin
 • USG narządu ruchu z elementami reumatologii, Zamość
 • Artroskopia barku, Bielsko Biała
więcej