Adres

Sokolska 80 pok. 4 I piętro, Katowice
Maria Kruczek Gabinet Psychologiczno Psychoterapeutyczny

Lekarz nie ma włączonego kalendarza pod tym adresem


Gotówka

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

jestem psychologiem-psychoterapeutą z doświadczeniem w diagnozie klinicznej i psychoterapii psychodynamicznej osób dorosłych i młodzieży. Mój gabinet ...

Zobacz pełen opis


Usługi i ceny

Popularne usługi

Konsultacja psychologiczna


Sokolska 80 pok. 4 I piętro, Katowice

100 zł

Maria Kruczek Gabinet Psychologiczno Psychoterapeutyczny

Pozostałe usługi

Interwencja kryzysowa


Sokolska 80 pok. 4 I piętro, Katowice

100 zł

Maria Kruczek Gabinet Psychologiczno Psychoterapeutyczny


Poradnictwo psychologiczne


Sokolska 80 pok. 4 I piętro, Katowice

120 zł

Maria Kruczek Gabinet Psychologiczno Psychoterapeutyczny


Psychoterapia


Sokolska 80 pok. 4 I piętro, Katowice

90 zł

Maria Kruczek Gabinet Psychologiczno Psychoterapeutyczny


Psychoterapia depresji


Sokolska 80 pok. 4 I piętro, Katowice

90 zł

Maria Kruczek Gabinet Psychologiczno Psychoterapeutyczny


Psychoterapia dzieci


Sokolska 80 pok. 4 I piętro, Katowice

90 zł

Maria Kruczek Gabinet Psychologiczno Psychoterapeutyczny


Zwykła wizyta


Sokolska 80 pok. 4 I piętro, Katowice

Brak informacji o cenie

Maria Kruczek Gabinet Psychologiczno Psychoterapeutyczny

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
4 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu zaburzenia lękowo depresyjne

Bardzo polecam.
Trafiłam do Pani mgr. Marii Kruczek niespełna 4 lata temu - rozbita i zdołowana gdy sprzeczne myśli wirowały mi w głowie. Nie wiedziałam już co robię dobrze a co źle. Śmiałam się , a za godzinę gorzko płkałam. Miałam wrażenie, że powinnam przepraszać każdą osobę, którą spotkałam za to, że w ogóle żyję.
JA -"Ofiara losu" której miałam już dosyć.
Trafiłam na osobę o rzadko spotykanej cierpliwości. Potrafiącą wysłuchać i zrozumienieć. Jej pytania tkwiły w mojej głowie jeszcze godzinami czekając na swoją kolej, po pewnym czasie zaczęły one zmieniać sposób mojego myślenia i spojżenie na świat. Zaczęłam rozumieć siebie, a przez to ludzi wokół... Wiele by opowiadać.
Terapia trwała tyle ile potrzebowałam. Pani Maria była mi wsparciem w chwilach zwątpienia, wskazala mi również inne możliwości pracy nad sobą , z niektórych skorzystałam . Po miesiącu od zakończenia Terapii stwierdzam, że radzę sobie, rozwiązuje swoje problemy nie uciekam i chyba zaczynam wierzyć w siebie.
Dziękuję Pani Mario.


R
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

Z mojego niewielkiego doświadczenia, uważam, że spotkałem się z dużym doświadczeniem i profesjonalizmem

mgr Maria Kruczek

Dziękuję p. Robercie. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia. Maria Kruczek


A
Użytkownik zweryfikowany

Z czystą przyjemnością mogę potwierdzić opinię mojej poprzedniczki. Szczerze pragnę polecić Panią Marię Kruczek Długo czekałam na to, aby zdecydować się na wizytę u psychologa, bo zmagając się przez wiele lat z problemem choroby afektywnej dwubiegunowej i będąc osobą z syndromem DDA, spotykałam różnych fachowców, dzięki którym niestety raczej traciłam zaufanie do systemu opieki nad pacjentem zmagającym się z problemami zdrowia psychicznego. Zbyt często czułam, że jestem tylko kolejnym pacjentem z numerem kartoteki i z przypisanym sobie od wielu lat symbolem choroby. Nie wierzyłam w skuteczność terapii, tym bardziej, że kiedy zdecydowałam się skorzystać z zaproszenia na wizytę, byłam w trudnym okresie życia z nastawieniem bardzo depresyjnym i niską samooceną.
Moje wszystkie obawy zaczęły mijać z każdą kolejną wizytą, gdyż Pani Maria wprowadziła taką atmosferę, że bez skrępowania mogłam Jej opowiadać o najtrudniejszych sytuacjach w moim dotychczasowym życiu. Rozmowy te pozwoliły mi spojrzeć w inny sposób na moje problemy, nabrać dystansu i coraz lepiej radzić sobie z frustracjami związanymi z moją sytuacją rodzinną. Po paru miesiącach usłyszałam od Pani Marii, że na początku naszych spotkań miała wrażenie, że rozmawia z osobą po przysłowiowej „60 „ zmęczoną życiem, bez marzeń i pragnień, z samymi wadami. Teraz widzi, że poczułam się kobietą koło „ 40 ” ( bo tyle właśnie mam ), która zaczyna dostrzegać swoje zalety, stawiać wymagania wobec innych i nareszcie pozwalać sobie na „ luz ”. Pani Maria niejako zaraziła mnie swoją pozytywną energią i zmobilizowała do działania, dlatego z niecierpliwością czekam na kolejne, jutrzejsze spotkanie.

mgr Maria Kruczek

Serdecznie dziękuję P. Alicjo. Pozdrawia serdecznie Maria Kruczek


M
Użytkownik zweryfikowany

Chodzę do mgr. Kruczek od ponad roku i jestem bardzo zadowolona. Jest to osoba przed którą człowiek szybko się otwiera i potrafi rozmawiać na nawet najbardziej krępujące tematy. Od czasu gdy uczęszczam na terapię jestem bardziej zadowoloną i uśmiechniętą, a zarazem bardziej otwartą osobą. Jeśli szukasz psychologa z którym chcesz porozmawiać na różnego rodzaju problemy naprawdę polecam pójście do Pani mgr. Kruczek. Magda

mgr Maria Kruczek

Dziękuję Pani Magdo. Pozdrawiam serdecznie Maria Kruczek


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

25 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Witam
  Od ok 2 tygodniu występują u mnie bóle brzucha spowodowane prawdopodobnie stresem lecz pewnie nie tylko. Ciągle czuję wewnętrznie uczucie lęku i strachu a wielkiej przyczyny aby się tak czuć to nie mam jest to bardzo uciażliwe a do tego dochodzą częste bóle i zawroty głowy. Częste kołatanie serca, bóle brzucha jak wcześniej wspomniałam, nie mogę się na niczym skupić a niedługo mam egzaminy. Przez to uczucie leku i niepokoju nie mogę normalnie na co dzień funkcjonować. Wspomnę również, że już kilka razy byłam kierowana przez panią psycholog w szkole ( jak jeszcze uczyłam się w liceum) oraz przez lekarza pierwszego kontaktu do udania się do psychologa gdzie chodziłam ale bardzo mało regularnie aż w końcu po wielu próbach zaprzestałam. Mam obecnie 21. A propos wielu spraw wymyślam nie stworzone historie i bez sensu się tym zadręczam tylko nie potrafię niestety powoli już nad tym panować, czasami są momenty kiedy wpadam w,, furię nerwicową " wtedy jest już źle zdarza się to bardzo rzadko ale zdarza. Chciałabym zrobić z tym porządek bo z czasem będzie coraz gorzej. Moje pytanie brzmi czy opisany przypadek nadaje się do psychologa jeszcze czy już lepiej udać się do psychiatry jest mi ciężko z tym funkcjonować na co dzień a ciągły strach może być prekursorem wielu innych niechcianych chorób jestem tego świadoma dlatego chciałabym jak najszybciej rozpocząć leczenie tylko nie wiem u którego ze specjalistów i pewnie jeżeli chodzi o psychiatrę najlepiej prywatnie?
  Pozdrawiam z góry dziękuję za odpowiedź i poświęcony czas.

  Witam Panią. Z uwagą przeczytałam Pani list. Z opisu ewidentnie wyłania się obraz nerwicy lękowej z objawami paniki z cechami somatoform (kołatania serca, bóle brzucha, duszność). Myślę że ze względu na intensywność objawów dobrym byłoby, żeby na początku skontaktowała się Pani z lekarzem psychiatrą, a następnie podjęła pracę psychoterapeutyczną. Może warto byłoby poszukiwać psychoterapeuty pracującego w paradygmacie behawioralno-poznawczym, który nauczy Panią radzenia sobie z napadami lękowymi. Proponuje też poszukiwać grupy terapeutycznej funkcjonujących często przy Poradniach Leczenia Nerwic. Pozdrawiam serdecznie Maria Kruczek

  mgr Maria Kruczek

 • Witam. Mam 30 lat i mam problem. Pierwszym z nich jest to że od dłuższego czasu zauważyłem że męczę się sam ze sobą. Mam świadomość o swoim niskim poczuciu własnej wartości i temperamencie co mnie przytłacza. Każdą rzecz którą wykonuje poddaje analizie. Nie umiem utrzymać bliższego kontaktu ze znajomymi, gdyż sam nakręcam się że mogą się nudzić w moim towarzystwie i się wycofuje, nie pisze do nich nie dzwonie, bo pewnie nie będzie o czym rozmawiać jak się spotkamy i kontakt się bardzo osłabia. Później jest mi źle że jestem sam. A gdy już tak jest, nie umiem znaleźć sobie zajęcia, nie mam żadnej pasji którą mógłbym się zająć nudzę się i wpędzam w myśli że jestem beznadziejny, że nie mam żadnego zainteresowania mam mało znajomych i nudzę się sam ze sobą. Nie umiem odpoczywać, po prostu leżeć i nic nie robić. Mam poczucie że czas wtedy ucieka bez sensu a nie potrafię zrobić nic aby go wykorzystać i cieszyć się z czegokolwiek. Jak już mam wolne to wyszukuje sobie "zapełniacze" basen, silownia, sauna ale nie traktuje to jako przyjemność (pomimo że to lubię) ale jako rzeczy która ma wypełnić te puste luki w moim dniu. Wtedy mam wrażenie że nie potrafię się dobrze bawić sam ze sobą. Nie potrafię po prostu żyć tylko wszystko analizuje i oceniam sam siebie (oczywiście krytycznie).
  Jestem osobą homoseksualna, żyję z partnerem od 5 lat, tworzymy wspólny dom. I to jest drugi z wątków. On jest starszy bardzo poukładany, zorganizowany i potrafi się wszystkim zająć. Ma pasje jest inteligentny i mądry. Stara się mi pomóc w moich myślach, podejściu do samego siebie, mobilizuje mnie i aktywizuje. Ja często zaniedbuje obowiązki domowe ponieważ nie potrafię być konsekwentny i zorganizowany. Przejął większość aktywności ponieważ ja się wycofałem z przeświadczenia że zrobię coś nie tak i że On zrobi to na pewno lepiej. Nie ma już siły i pomysłów na to jak mi pomóc. Przytłacza go nadmiar obowiązków i Czasami mieliśmy o to sprzeczki. Z tego wszystkiego uciekłem w romans. Poczułem ekscytacje, motyle w brzuchu, brak obowiązków i nie umiałem tego przerwać. Trwało to 8 mcy. Bardzo emocjonalnie zaangażowałem się w ten romans ale nigdy nie przestałem kochać swojego partnera. W końcu się o tym dowiedział ale dał nam szansę na poprawę. To skłoniło mnie do szukania pomocy u specjalisty. Chcę zapomnieć o kochanku i zaangażować się ponownie w swój związek. Chciałbym się zmienić, zrobić coś w swoim życiu, cieszyć się każdym momentem. Nie być sfrustrowanym, nudnym i zdołowanym facetem tylko cieszyć się każdym dniem. Proszę o pomoc zarówno w poukładaniu sobie mojego życia z samym sobą jak i poprawie relacji z moim partnerem.

  Witam Pana. Z ogromną uwagą przeczytałam Pana list, z którego wyłania się obraz wrażliwego, pełnego wątpliwościami i zmęczonego młodego człowieka. Problem z męczącymi ruminacjami, potrafi w znaczący sposób utrudnić a nawet skutecznie zablokować rozwój i szczęśliwe życie. Przyczyny pojawiania się tych natrętnych ruminacji mogą być różne i najczęściej ich źródłem jest dzieciństwo i jego trudne doświadczenia. Myślę że warto pomyśleć o psychoterapii i poszukać odpowiedniego psychoterapeuty, który pozwoli Panu zrozumieć powody powstawania ciągłych, niszczących Pana życia wątpliwości, a uzyskany wgląd na autentyczne i satysfakcjonujące życie. Pozdrawiam serdecznie Maria Kruczek

  mgr Maria Kruczek

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

jestem psychologiem-psychoterapeutą z doświadczeniem w diagnozie klinicznej i psychoterapii psychodynamicznej osób dorosłych i młodzieży. Mój gabinet ...

Zobacz pełen opis