dr n. med.

Maria Jarlińska

Alergolog, Pediatra

14 opinii +dodaj

Umów wizytę 10 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Moje doświadczenie medyczne poparte jest wieloletnią pracą w Dolnośląskim Centrum Pediatrycznym we Wrocławiu na Oddziale Alergologiczno-Pulmonologicznym oraz na Oddziale Zaburzeń O... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Informacje o lekarzu

O mnie

 • Moje doświadczenie medyczne poparte jest wieloletnią pracą w Dolnośląskim Centrum Pediatrycznym we Wrocławiu na Oddziale Alergologiczno-Pulmonologicznym oraz na Oddziale Zaburzeń Odporności Wieku Dziecięcego.
  Od 2006 r. pracuję jako konsultant w zakresie alergologii w ramach Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej.
  Biorę także udział w międzynarodowych badaniach klinicznych dotyczących wdrażania innowacyjnych metod leczenia chorób alergicznych dzieci i dorosłych.
  Droga zawodowa:
  1982 r. - ukończenie studiów na Wydziale Lekarskim Wrocławskiej Akademii Medycznej
  1986 r. - pierwszy stopień specjalizacji z zakresu chorób dziecięcych
  1991 r. - tytuł specjalisty w dziedzinie pediatrii
  1998 r. - tytuł specjalisty w dziedzinie alergologii
  2009 r. - tytuł doktora nauk medycznych

Specjalizacje

 • Alergologia
 • Pediatria

Opinie pacjentów

 • bardzo dobry

  Pełen profesjonalizm, cierpliwość, co nie zawsze jest powszechne przy aktywnym, ruchliwym i ciekawym świata dziecku. Spokojna, rzeczowa rozmowa, dużo pytań, dużo odpowiedzi. Nie czuć presji czasu, zniecierpliwienia ze strony lekarza. Wyszłam z gabinetu, kiedy znałam odpowiedzi na wszystkie moje pytania. Polecam Panią Doktor.

 • bardzo dobry

  Profesjonalne podejście do dzieci, nie musiałam zadawać pytań. Lekarka wszystko nam wytłumaczyła i od razu na pierwszej wizycie zostały zrobione testy dziecku.

 • bardzo dobry

  Pani doktor przeprowadziła bardzo szczegółowy wywiad wraz z badaniem. Zaleciła testy i zobaczymy dalej. Uważam, że jest bardzo kompetentna w tym co robi. Niestety ceny testów nie są zbyt małe i trzeba liczyć się z dużym wydatkiem.

 • bardzo dobry

  Pani Doktor przeprowadziła z nami porządny wywiad zanim przystąpiła do badania. Wizyta nie trwała jak w przychodni 5 minut tylko 45 min. Nie zbywała naszych pytań. Polecam.

 • bardzo dobry

  Mila, fachowa, z doskonala wiedza umiejaca kompleksowo i sprawnie zajac sie pacjentem. Przy tym sympatyczna cierpliwa i spokojna osoba..

 • bardzo dobry

  Polecam dr Marię Jarlińską. Lekarz z powołania. Dużym plusem jest też to, że w jej prywatnym gabinecie na ul. Komuny Paryskiej można od razu zrobić testy skórne. Poczekalnie przygotowane dla dzieciaków, znajdą się jakieś zabawki, także nie ma problemu, aby małe dziecko spokojnie poczekało na wynik testów (20min.).

 • bardzo dobry

  U Pani Doktor leczymy się już dłuższy czas - nie znam lepszego alergologa, który miałby tak wspaniałe podejście do małego pacjenta.. wspomnieć również należy o pielęgniarce, która wykonuje spirometrię - syn ją uwielbia ;)

 • bardzo dobry

  Świetny specjlalista, którego mogę polecić z naprawdę czystym sumieniem. Pani Doktor nie tylko bardzo dokładnie przeprowadziła wywiad, ale też przepisała mi leki, które po 4 dniach spowodowały, że mogę normalnie żyć w okresie wakacyjnym. Zupełnie ustały mi zarówno duszności jak i katar. Czuje się zupełnie jakbym nie miał alergii nawet po spędzeniu całego dnia obcując z przyrodą. Dodam, że przed wizytą męczyłem się strasznie przez około 2 tygodnie. Miałem duszności i dosyć uporczywy katar, oraz zatkany nos. Pani Doktor naprawdę uratowała mi życie za co nie potrafię słowami nawet wyrazić mojej wdzięczności. Cena za wizytę również raczej z tych niższych tudzież standardowych jeżeli chodzi o prywatne leczenie niż wyższych. Dla mnie warta była każdych pieniędzy. Także dziękuję i polecam wszystkim, którzy poszukują bardzo dobrego alergologa.

 • bardzo dobry

  Świetny specjalista. Leczę córkę u pani doktor z powodu astmy od 7 lat i jestem bardzo zadowolona z podejścia do pacjenta, dostępności lekarza... i oczywiście efektów terapii. Córka lubi panią doktor, nie czuje i nigdy nie czuła żadnego stresu związanego z wizytą u lekarza. To ważne, szczególnie że w wieku przedszkolnym byłyśmy częstymi pacjentkami (infekcje dróg oddechowych). Od ponad 2 lat nie było zaostrzenia i córka rozwija się i funkcjonuje jak wszystkie zdrowe dzieci. Jestem wdzięczna pani doktor i polecam ją wszystkim.


  Ocena zmieniona przez moderatora na "bardzo dobry".

 • słaby

  Dziecko leczyła na astmę, przypisywała leki zwiększając ich dawki, ale nie wyjaśniając jaki jest obecnie stan dziecka, np. czy się czasem nie pogorszył? Czyli po badaniu dziecka nic nie mówi, a podawanie leków zleca zwiększone. Sprawia wrażenie, że jest miła, ale irytuje się gdy rodzic pyta - tak jakby nie rozumiała, że w leczeniu schorzeń o podłożu alergicznym bardzo ważny jest wywiad lekarski i czy chory dobrze wie jak ma postępować, by swojego stanu zdrowia nie pogorszyć. Zwłaszcza na początku, tej przecież przewlekłej choroby ważne jest wyjaśnienie, jak postępować z chorym dzieckiem. Panią dr to irytuje. Ma się wrażenie, że pacjent jest tylko od brania leków.Odradzam.

Najbliższe terminy:

kolejne dni