Przewidywany czas odpowiedzi:

Moje doświadczenie

Jestem absolwentką I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i specjalistą chorób wewnętrznych i chorób płuc. Aktualne pracuję jako starszy asystent w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, gdzie  odbyłam szkolenie specjalizacyjne w zakresie chorób płuc,  uzyskując tytuł specjalisty w 2025r. Z pneumonologią jednak jestem już związana nieco dłużnej, ponieważ swoje szkolenie specjalizacyjne z chorób wewnętrznych w całości zrealizowałam w Klinice Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii  CSK UCK WUM przy Banacha.  Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc (PTChP), European Respiratory Society (ERS) oraz Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego (PTU). Na co dzień zajmuję się głównie diagnostyką i leczeniem chorób płuc m.in. takich jak: przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), astma, zapalenia płuc i oskrzeli, choroby śródmiąższowe płuc, obturacyjny bezdech senny czy diagnostyka zmian ogniskowych/guzów płuc. W obszarze moich szczególnych zainteresowań leży ultrasonografia płuc, choroby obturacyjne i śródmiąższowe układu oddechowego, niewydolność oddychania, nieinwazyjna wentylacja mechaniczna. W "Gabinetach lekarskich "profesorkarcz.pl" " oceniam spirometrię i wykonuję przezklatkowe badanie USG płuc. Systematycznie poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach z zakresu pulmonologii oraz ultrasonografii. Posiadam liczne certyfikaty z zakresu ultrasonografii płuc.

więcej O mnie

Zakres porad

  • Choroby płuc

Pacjenci których przyjmuję

Dorośli

Rodzaje konsultacji

Zdjęcia i filmy

Logo
lek. Malwina Sołtysiak

al.Sikorskiego 9B, lok.U5 klatka "C" (domofon 9305 i klawisz dzwonka), 02-758 Warszawa

Dr Malwina Sołtysiak, asystent w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc, specjalizująca się w pulmonologii, specjalista chorób wewnętrznych. W Gabinetach lekarskich "profesorkarcz.pl" udziela konsultacji oraz wykonuje badania USG płuc na najwyższej klasy aparacie amerykańskiej firmy GE - Logiq E10S a także ocenia spirometrie wykonywane na aparacie firmy Cortex (używanym m.in. w wyprawach na Mt. Everest i na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej).

01/11/2023

Usługi i ceny

  • Konsultacja pulmonologiczna (kolejna wizyta)

    300 zł

  • Konsultacja internistyczna

    250 zł

  • Konsultacja pulmonologiczna (pierwsza wizyta)

    300 zł

  • Konsultacja pulmonologiczna + USG płuc

    450 zł

  • Spirometria

    150 zł

Adres

Powiększ mapę otwiera się w nowej karcie
Gabinety Lekarskie "profesorkarcz.pl"

al.Sikorskiego 9B, lok.U5 klatka "C" (domofon 9305 i klawisz dzwonka), Mokotów, 02-758 Warszawa

Dostępność

Telefon

22 400...
661 51...

Typy przyjmowanych pacjentów

  • Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Powiększ mapę otwiera się w nowej karcie

33 opinie

Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej o opiniach

  • A

    Pani doktor bardzo zaangażowana i empatyczna. Moja mama jako pacjentka poczuła, że komuś zależy na jej zdrowiu i samopoczuciu.

     • Gabinety Lekarskie "profesorkarcz.pl" konsultacja pulmonologiczna (kolejna wizyta)  • 

  • D

    Doktor Sołtysiak jest wspaniałym lekarzem którego bardzo polecam doktor Malwina naprawde potrafi wysłuchać i pomóc pacjentowi

     • Gabinety Lekarskie "profesorkarcz.pl" Inny  • 

  • P

    Zastosowane przez Panią doktor leczenie od razu dało pozytywne rezultaty. Poczułam się o wiele lepiej już następnego dnia po zastosowaniu leków. Pani doktor otoczyła mnie super opieką, empatią i odpowiedziała na wszystkie pytania, a mimo późnej godziny wizyty miała dużo pozytywnej energii. Polecam serdecznie

     • Gabinety Lekarskie "profesorkarcz.pl" konsultacja internistyczna  • 

    lek. Malwina Sołtysiak

    Dziękuję za miłą opinię i bardzo się cieszę, że leczenie pomogło! Dużo zdrowia życzę.


  • K

    Lek. Malwina Sołtysiak to niezwykła specjalistka która łączy profesjonalizm z ogromnym ciepłem i empatią,już od pierwszej wizyty widać że traktuje pacjenta z pełnym zaangażowaniem i indywidualnym podejściem.

     • Gabinety Lekarskie "profesorkarcz.pl" konsultacja pulmonologiczna (kolejna wizyta)  • 

    lek. Malwina Sołtysiak

    Panie Kamilu, pięknie dziękuję za tak miłe słowa ! Dużo zdrowia życzę i pełnego powrotu do treningów !


  • A

    WSPANIAŁA! Diagnoza w punkt, poza tym serdeczny czlowiek.

     • Gabinety Lekarskie "profesorkarcz.pl" Inny  • 

    lek. Malwina Sołtysiak

    Bardzo dziękuję za tak miłą opinię i trzymam kciuki za tatę !


  • M

    Ogromna wiedza, doświadczenie i bardzo dobre podejście do pacjenta. Pani Doktor wszystko szczegółowo wyjaśniła i pokierowała na dalsze leczenie. Jesteśmy ogromnie wdzięczne za pomoc

     • Gabinety Lekarskie "profesorkarcz.pl" Konsultacja pulmonologiczna + USG płuc  • 

    lek. Malwina Sołtysiak

    Bardzo dziękuję za tak miłą opinię.


  • M

    Pani doktor bardzo cierpliwa i dociekliwa w sprawie historii choroby. Bardzo zaangażowana w leczenie i pomoc choremu. Bardzo polecam.

     • Gabinety Lekarskie "profesorkarcz.pl" konsultacja pulmonologiczna (kolejna wizyta)  • 

  • I

    Pani Doktor bardzo mila, cierpliwa. Od początku wizyty zadawała szczegółowe pytania i udzielała również szczegółowych odpowiedzi na moje pytania. Wskazała, jak dalej poprowadzić diagnostykę, na czym się skupić. Polecam

     • Gabinety Lekarskie "profesorkarcz.pl" USG płuc i jam opłucnowych  • 

    lek. Malwina Sołtysiak

    Bardzo dziękuję za opinię !


  • M

    Zdecydowanie polecam. Trafiłem do Pani doktor z zapaleniem płuc i wysoką gorączką. Po uprzednim, mało skutecznym leczeniu przez innego lekarza, pani Doktor kompleksowo się mną zajęła i wdrożyła nowe leczenie, które momentalnie postawiło mnie na nogi, a uciążliwa gorączka minęła. Posiada rozległą wiedzę, a do tego jest niezwykle sympatycznym i empatycznym lekarzem. Doceniam również to, że miałem możliwość bycia pod opieką także po skończonej wizycie.

     • Gabinety Lekarskie "profesorkarcz.pl" Konsultacja pulmonologiczna + USG płuc  • 

    lek. Malwina Sołtysiak

    Bardzo dziękuję Panie Mateuszu za tak miłą opinię i życzę szybkiego powrotu do pełni sił.


  • K

    Pełen profesjonalizm. Pełne wyjaśnienie choroby. Czuć zaangażowanie podczas porady.

     • Gabinety Lekarskie "profesorkarcz.pl" konsultacja internistyczna  • 

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

17 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Witam miałam wykonane prześwietlenie płuc to opis.
Obwodowo w dolnym polu płuca lewego nadprzeponowo widoczne zacienienie o wym. ok. 67 x 31mm z odcinkowym zatarciem kopuły przepony - zmiany niedodmowe? niedodmowo-zapalne? nie można wykluczyć innego charakteru zmiany - do kontroli po leczeniu dalszej diagnostyki. Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych. Przepona i kąty wolne. Sylwetka serca nieposzerzona

Co to może oznaczać ?

Dzień dobry,
nie zna, szczegółów co do powodów wykonania RTG klatki piersiowej w Pani przypadku, tego jakie towarzyszą temu objawy ect. natomiast zmiana ta wymaga w mojej ocenie weryfikacji w tomografii komputerowej. W pierwszej kolejności jednak należy udać się na wizytę osobistą z wynikiem badania i płytą CD do lekarza zlecającego badanie czy też pulmonologa.

lek. Malwina Sołtysiak

Witam pytanie mam powiększone węzły chłonne na szyji i pod pachami z obu strony , osłabienie i obolałe stały zwłaszcza bark lewy co to może być.Lekarz rodziny mówi że bolerioza a zakaźny mówi że to nie to i nie wie co mi jest proszę o pomoc

Dzień dobry, w takiej sytuacji konieczne jest rozszerzenie diagnostyki pod okiem lekarza. Należałoby rozpocząć od podstawowych badań laboratoryjnych: CRP, morfologii z rozmazem oraz USG węzłów chłonnych i wizyta u lekarza z wynikami tychże badań.

lek. Malwina Sołtysiak
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania