dr n. med.

Łukasz Gmerek

Chirurg, Proktolog

22 opinie +dodaj

Umów wizytę 52 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Ukończyłem Wydział Lekarski I w 2005 roku. W 2006 r zostałem asystentem, a od roku 2014 adiunktem w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej UM w Poznaniu pod kierownictwem prof. ... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Pytania pacjentów (6)

 • Po kilku wizytach na pogotowiu u córki (27 lat) stwierdzono szczelinę odbytniczą. Przepisano leki, które nie pomagają. Nie wiemy co robić dalej. Mieszkamy w małej miejscowości, gdzie brakuje specjalistów.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Łukasz Gmerek

  Pilna wizyta u specjalisty proktologa i wdrożenie odpowiedniego leczenia umożliwi córce szybki powrót do zdrowia i uniknięcie konieczności przeprowadzenia zabiegu operacyjnego. Zapraszam na wizytę

 • szczelina odbytu

  Witam mam 27 lat. 2lata temu miałam usuwane polipy odbytu a teraz z jakieś 1,5 roku mam szczelinę odbytu bez poprawy jednak nie krwawi.czy mogę obyc się bez operacji ?Jak to leczyc zazywam colon c i otreby.jakie sa powikłania operacji chirurgicznej?choruje na stwardnenie rozsiane

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Łukasz Gmerek

  Do głównych powikłań operacji szczeliny odbytu należy nietrzymanie gazów i stolca, których przyczyną jest zbyt rozległe nacięcie zwieracza odbytu. Jeżeli jest to przewlekła szczelina to mało prawdopodobne… Więcej

Zobacz wszystkie (6) odpowiedzi

Informacje o lekarzu

O mnie

 • Ukończyłem Wydział Lekarski I w 2005 roku. W 2006 r zostałem asystentem, a od roku 2014 adiunktem w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej UM w Poznaniu pod kierownictwem prof. dr hab. Piotra Krokowicza gdzie odbywałem szkolenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii ogólnej pod kierunkiem dr n.med. Jerzego Gizło.
  Moje zainteresowania obejmują problemy związane z chirurgią przewodu pokarmowego jak również z diagnostyką nieswoistych chorób zapalnych jelit. W 2012 roku obroniłem rozprawę doktorską pod kierunkiem prof. dr hab. Piotra Krokowicza pod tytułem: „Korelacja obrazu klinicznego u chorych z chorobą Leśniowskiego-Crohna z wynikami enterografii rezonansu magnetycznego(MREG)”. Następnie w roku 2013 uzyskałem tytuł specjalisty w zakresie Chirurgii Ogólnej.
  Od roku 2006 jestem Członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego a od roku 2014 r, również członkiem Polskiego Klubu Koloproktologii.
  Przez cały okres swojej zawodowej pracy biorę udział w licznych kursach i stażach doskonalających . W roku 2011 odbyłem kurs z zakresu chirurgi ogólnej i laparoskopowej w Davos, Szwajcaria, następnie rok późnej uzyskałem stypendium Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego i odbyłem kurs z w zakresie zaawansowanych technik laparoskopowych organizowanych przez Towarzystwo Chirurgów Polskich przy współudziale Deutsche Gesellschaft für Chirurgie oraz firmy Johnson & Johnson w Wendisch Rietz w Niemczech. Natomiast w roku 2014 otrzymałem stypendium Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i odbyłem 2 miesięczny staż z zakresu chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Ogólnej i Klatki Piersiowej Uniwersytetu im. Christiana Albrechta w Kilonii, Niemcy, pod kierownictwem prof. Thomasa Beckera. W roku 2015 odbyłem 3-stopniowy kurs USG transrektalnego w Kolonii
  Jestem prowadzącym liczne kursy doszkalające z zakresu chirurgii ogólnej i metod zespoleń jelitowych, a także autorem licznych publikacji i doniesień zjazdowych.
  Terminarz →

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (2005 r)

Publikacje

 • Najczęstsze problemy w chirurgii raka jelita grubego (Chirurgia po Dyplomie 2014)
 • Operacje – techniki wytworzenia stomii. Ileostomia pętlowa oraz Historia Opieki Stomijnej (Stomia – postępowanie chirurgiczne i pielęgnacja 2014 )
 • Wyniki odległe proktokolektomii odtwórczej (RPC – Restorative Proctocolectomy), Zbiorniki jelitowe. Od podstaw naukowych do praktyki (2014)
 • The therapeutic influence of probiotics on the pouch mucosa inflammation (Proktologia 2008 )
 • The review of the recognition, treatment and prognosis in patients with pouchitis - an analysis of 453 restorative proctocolectomy (Proktologia 2008)
 • Przydatność badania enterografii rezonansu magnetycznego (MREG) w diagnostyce choroby Leśniowskiego i Crohna (Polski Przegląd Chirurgiczny 2011)
 • Korelacja obrazu klinicznego chorych z chorobą Leśniowskiego-Crohna z wynikami enterografii rezonansu magnetycznego (MREG) (polski Przegląd Chirurgiczny (2009)
więcej

Opinie pacjentów

 • bardzo dobry

  Bardzo rzeczowy, słucha pacjenta. Jasno wyjaśnia dolegliwości i proponuje dalsze postępowanie. Polecam.

 • bardzo dobry

  Z czystym sumieniem polecam Pana Doktora!!!. Przemiły człowiek. Po chwili rozmowy stres związany z badaniem puścił. Leki przepisane przez doktora zaczęły działać (wcześniej leczyłam się na własną rękę, straciłam przy tym mnóstwo pieniędzy i nerwów) Niepokój związany z diagnozą minął. Warto przemóc się, pokonać wstyd i cieszyć się zdrowiem :)

 • bardzo dobry

  Tomasz(14 września 2016) Jestem bardzo zadowolony z wizyt u Pana Doktora, wizyty zawsze odbywają się punktualnie. Lekarz jest osobą bardzo życzliwa i uprzejmą. Polecam wszystkim bo jest to lekarz z powołania.

 • bardzo dobry

  Bardzo profesjonalny lekarz. Potrafi rozładować napięcie związane samą wizytą, konkretny, rzeczowy a zarazem sympatyczny! Serdecznie polecam i mam nadzieję, że właśnie tacy bedą Nasi lekarze :)

 • dobry

  Lekarz bardzo miły, wysłuchał mnie cierpliwie. Wytłumaczył wszystko dokładnie.Odpowiedział mi na wszystkie pytania związane z chorobą.

 • bardzo dobry

  Jestem dziś po wizycie w szpitalu św. Wojciecha u Pana Doktora. Miałem wielkie obawy co do badania wizyty itp. Wizyta była na czas Pan doktor to super uśmiechnięty człowiek oraz bardzo profesjonalny. Polecam wszystkim cykorom :-)

 • bardzo dobry

  Pan Doktor jest przemiłym człowiekiem, co jest szczególnie cenne w tej dziedzinie medycyny. Wszystko tłumaczy i rozwiewa obawy. Bardzo dziękuję za wizytę

 • bardzo dobry

  Pan Doktor był bardzo miły, dokładnie wypytał o przyczynę wizyty i wszystkie dolegliwości, poświęcił tyle czasu ile było konieczne, bez pośpiechu, a po badaniu wytłumaczył dokładnie co mi dolega i jakie zastosuje leczenie. bardzo polecam Pana Doktora.

 • bardzo dobry

  Lekarz zdiagnozował u mnie szczelinę odbytu, wcześniej lekarze nie wiedzieli co mi jest i leczyli mnie na jakieś dziwne sposoby. Lekarz podszedł do mnie bardzo rzetelnie i indywidualnie, zdiagnozował a następnie przeprowadził operacje bez boleśnie, dziś mija 15 dzień po operacji, bólu nie ma. Także bardzo mi pomógł. Polecam i bez obaw.

 • bardzo dobry

  Pan doktor jest bardzo sympatyczny, rzeczowy, odpowiada na każde zadane pytanie. Badanie przebiegło szybko i bezboleśnie. Polecam