dr n. med.

Łukasz Gmerek

Chirurg, Proktolog

31 opinii +dodaj

Umów wizytę 74 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Ukończyłem Wydział Lekarski I w 2005 roku. W 2006 r zostałem asystentem, a od roku 2014 adiunktem w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej UM w Poznaniu pod kierownictwem prof. ... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Pytania pacjentów (2)

 • Sposoby leczenia szczeliny odbytu?

  Po kilku wizytach na pogotowiu u córki (27 lat) stwierdzono szczelinę odbytniczą. Przepisano leki, które nie pomagają. Nie wiemy co robić dalej. Mieszkamy w małej miejscowości, gdzie brakuje specjalistów.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Łukasz Gmerek

  Pilna wizyta u specjalisty proktologa i wdrożenie odpowiedniego leczenia umożliwi córce szybki powrót do zdrowia i uniknięcie konieczności przeprowadzenia zabiegu operacyjnego. Zapraszam na wizytę

 • szczelina odbytu

  Witam mam 27 lat. 2lata temu miałam usuwane polipy odbytu a teraz z jakieś 1,5 roku mam szczelinę odbytu bez poprawy jednak nie krwawi.czy mogę obyc się bez operacji ?Jak to leczyc zazywam colon c i otreby.jakie sa powikłania operacji chirurgicznej?choruje na stwardnenie rozsiane

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Łukasz Gmerek

  Do głównych powikłań operacji szczeliny odbytu należy nietrzymanie gazów i stolca, których przyczyną jest zbyt rozległe nacięcie zwieracza odbytu. Jeżeli jest to przewlekła szczelina to mało prawdopodobne… Więcej

Informacje o lekarzu

O mnie

 • Ukończyłem Wydział Lekarski I w 2005 roku. W 2006 r zostałem asystentem, a od roku 2014 adiunktem w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej UM w Poznaniu pod kierownictwem prof. dr hab. Piotra Krokowicza gdzie odbywałem szkolenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii ogólnej pod kierunkiem dr n.med. Jerzego Gizło.
  Moje zainteresowania obejmują problemy związane z chirurgią przewodu pokarmowego jak również z diagnostyką nieswoistych chorób zapalnych jelit. W 2012 roku obroniłem rozprawę doktorską pod kierunkiem prof. dr hab. Piotra Krokowicza pod tytułem: „Korelacja obrazu klinicznego u chorych z chorobą Leśniowskiego-Crohna z wynikami enterografii rezonansu magnetycznego(MREG)”. Następnie w roku 2013 uzyskałem tytuł specjalisty w zakresie Chirurgii Ogólnej.
  Od roku 2006 jestem Członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego a od roku 2014 r, również członkiem Polskiego Klubu Koloproktologii.
  Przez cały okres swojej zawodowej pracy biorę udział w licznych kursach i stażach doskonalających . W roku 2011 odbyłem kurs z zakresu chirurgi ogólnej i laparoskopowej w Davos, Szwajcaria, następnie rok późnej uzyskałem stypendium Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego i odbyłem kurs z w zakresie zaawansowanych technik laparoskopowych organizowanych przez Towarzystwo Chirurgów Polskich przy współudziale Deutsche Gesellschaft für Chirurgie oraz firmy Johnson & Johnson w Wendisch Rietz w Niemczech. Natomiast w roku 2014 otrzymałem stypendium Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i odbyłem 2 miesięczny staż z zakresu chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Ogólnej i Klatki Piersiowej Uniwersytetu im. Christiana Albrechta w Kilonii, Niemcy, pod kierownictwem prof. Thomasa Beckera. W roku 2015 odbyłem 3-stopniowy kurs USG transrektalnego w Kolonii
  Jestem prowadzącym liczne kursy doszkalające z zakresu chirurgii ogólnej i metod zespoleń jelitowych, a także autorem licznych publikacji i doniesień zjazdowych.
  Terminarz →

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (2005 r)

Publikacje

 • Najczęstsze problemy w chirurgii raka jelita grubego (Chirurgia po Dyplomie 2014)
 • Operacje – techniki wytworzenia stomii. Ileostomia pętlowa oraz Historia Opieki Stomijnej (Stomia – postępowanie chirurgiczne i pielęgnacja 2014 )
 • Wyniki odległe proktokolektomii odtwórczej (RPC – Restorative Proctocolectomy), Zbiorniki jelitowe. Od podstaw naukowych do praktyki (2014)
 • The therapeutic influence of probiotics on the pouch mucosa inflammation (Proktologia 2008 )
 • The review of the recognition, treatment and prognosis in patients with pouchitis - an analysis of 453 restorative proctocolectomy (Proktologia 2008)
 • Przydatność badania enterografii rezonansu magnetycznego (MREG) w diagnostyce choroby Leśniowskiego i Crohna (Polski Przegląd Chirurgiczny 2011)
 • Korelacja obrazu klinicznego chorych z chorobą Leśniowskiego-Crohna z wynikami enterografii rezonansu magnetycznego (MREG) (polski Przegląd Chirurgiczny (2009)
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Klinik für Allgemeine Chirurgie, Viszeral-, Thorax-, Transplantations- und Kinderchirurgie, Kiel, Deutschland (2014 r)

Certyfikaty

 • Łukasz Gmerek, chirurg w mieście Konin - Certyfikaty
 • Łukasz Gmerek, chirurg - Certyfikaty
 • Łukasz Gmerek, Konin - Certyfikaty
 • Łukasz Gmerek, chirurg w mieście Konin - Kwalifikacje zawodowe

Opinie pacjentów

 • bardzo dobry

  Pan doktor bardzo trafnie i szybko zdiagnozował problem i zapisał odpowiednie leki. Po tygodniu wszystko wróciło do normy :)

 • bardzo dobry

  Bardzo dobry lekarz.Bardzo fajnie podchodzi do pacjenta.Stres zwiazany z badaniem gdzies zniknal w ciagu pierwszych kilku minut rozmowy.Po badaniu jasno przedstawil dalsze postepowanie w leczeniu.Polecam.

 • bardzo dobry

  Pierwsza wizyta... hmmm no co wielce mozna piwiedziec po pierwszej wizycie? Na pewno Pan Doktor wszystko dokladnie wytlumaczyl i przedstawil caly plan leczenia. Jaki bedzie efekt? We will see... Pan Doktor uprzejmy mily kulturalny. Jak na dojrzalego mezczyzne przystalo ;-)

 • bardzo dobry

  Stres, który towrzyszył mi przed wizytą Pan doktor rozwiał po kilku chwilach rozmowy, bardzo rzeczowy, miły i konkretny. Żałuję, że nie odważyłam się na wizytę od razu po wystąpieniu dolegliwości...niepotrzebnie wydane pieniądze na maści i czopki, które i tak nie pomogły. Pan doktor zaproponował zabieg ambulatoryjny, który wykonał od razu (nawet nie zdązyłam się zdenerwować). Badanie i zabieg nie taki straszny jak sobie wyobrażałam. Wizyta u ginekologa jak dla mnie bardziej niekomfortowa. Polecam wszystkim Pana doktora, jeśli w przyszłości będzie potrzeba to napewno wrócę właśnie do niego.

 • bardzo dobry

  Pełen profesjonalizm, stres związany ze wstydem znika po pierwszych sekundach rozmowy, rzeczowo, fachowo i efektywnie. Wspaniały lekarz.

 • bardzo dobry

  Profesjonalny lekarz, szybko rozpoznał przyczynę problemu, wyjaśnił co mi dolega oraz odpowiedział na każde moje pytanie, Polecam.

 • bardzo dobry

  Bardzo rzeczowy,konkretny lekarz. Jasno przedstawil sposob leczenia. Badanie przeprowadzono w milej niestresujacej atmosferze.Polecam

 • bardzo dobry

  Bardzo profesjonalny lekarz. Potrafi rozładować napięcie związane samą wizytą, konkretny, rzeczowy a zarazem sympatyczny! Serdecznie polecam i mam nadzieję, że właśnie tacy bedą Nasi lekarze :)

 • dobry

  Bardzo dobry kontakt, Pan doktor bardzo miły. Samo badanie mało przyjemne, ale wszystko do przeżycia. Polecam.Wizyta w Koninie

 • bardzo dobry

  Bardzo rzeczowy, słucha pacjenta. Jasno wyjaśnia dolegliwości i proponuje dalsze postępowanie. Polecam.