dr n. med.

Łukasz Gmerek

Chirurg, Proktolog

87 opinii +dodaj

Umów wizytę 107 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Ukończyłem Wydział Lekarski I w 2005 roku. W 2006 r zostałem asystentem, a od roku 2014 adiunktem w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej UM w Poznaniu pod kierownictwem prof. dr… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
87 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • J

  Świetny lekarz. Miałem robiony zabieg, który został przeprowadzony szybko i bezboleśnie. Lekarz z super podejściem do pacjenta, uśmiechnięty, z poczucie humoru.

 • L
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital św. Wojciecha Wielkopolskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. SKAUsługa: konsultacja proktologiczna

  Jak na pierwszą wizytę lekarz zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Wszystko rzeczowo wytłumaczył, uspokoił przedstawiając zupełnie inną diagnozę niż poprzedni lekarz z czego się bardzo cieszę.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wizyta całkiem spoko rozmowa bez napinki.Odnosłem wrażenie,że to jedyny lekarz który chce pomóc w znalezieniu przyczyny moich dolegliwości a nie naciągnąć mnie na kolejną wizytę i odprawić z receptą.Polecam.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczne Gabinety Lekarskie

  Każdemu będę polecać Pana doktora z czystym sumieniem. Jakby nie było trudna i dość nieprzyjemna wizyta, a taka z pewnością należy wizyta u proktologa, dzięki Panu doktorowi była bezbolesna i przeprowadzona w bardzo przyjaznej atmosferze. Zostałam bardzo miłe zaskoczona i jeśli tylko kiedykolwiek moje problemy powrócą z pewnością pojawię się ponownie u Pana doktora Łukasza.

 • U
  Lokalizacja: Szpital św. Wojciecha Wielkopolskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. SKAUsługa: konsultacja proktologiczna

  Jestem zadowolona. Pan doktor przeprowadza szczegółowy wywiad i skrupulatne badanie. Pomógł mi dwa razy. Wzbudza zaufanie, jest zainteresowany sytuacją pacjenta. Polecam, warto.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: konsultacja proktologiczna

  Strach przed pierwszą wizytą okazał się niepotrzebny. Pan doktor okazał się profesjonalistą, który swą osobą sprawił, że nieprzyjemna /wstydliwa wizyta przebiegła w miłej atmosferze. Polecam ;-)

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Ułańska - Zespół Gabinetów LekarskichUsługa: dolegliwości hemoroidalne

  Bardzo obawiałam się pierwszej wizyty u lekarza proktologa. Tymczasem zostałam mile zaskoczona. Pan dr Ł.Gmerek okazał się człowiekiem niezwykle uprzejmym, budzącym zaufanie. Odpowiedział na wszystkie moje pytania. Krępujące badanie wykonał sprawnie i bezboleśnie. Gorąco polecam wizytę u tego właśnie lekarza.

 • L
  Lokalizacja: Szpital św. Wojciecha Wielkopolskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. SKAUsługa: konsultacja proktologiczna

  Pan doktor jest bardzo uczciwy i porządny, zrobił na mnie dobre wrażenie swoją osobą i spokojnym usposobieniem ,wszystko tłumaczy , normalnie podejście do pacjenta - byłam pierwszy raz.

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital św. Wojciecha Wielkopolskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. SKAUsługa: konsultacja proktologiczna

  Moja pierwsza wizyta myślałam, że to będzie krępująca, zawstydzająca sytuacja, a tu miłe zaskoczenie.Pan doktor napięcie rozładował, swoim profesjonalizmem i super podejściem do pacjenta zaorał wszystko. Polecam specjalista, a do tego bardzo miły człowiek.

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Była to nasza pierwsza wizyta. Pan doktor jest bardzo miłą osobą, rzeczowo odpowiada na każde pytanie dotyczące choroby. Jest bardzo konkretny. Polecam wszystkim.

Pytania pacjentów (6)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Ukończyłem Wydział Lekarski I w 2005 roku. W 2006 r zostałem asystentem, a od roku 2014 adiunktem w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej UM w Poznaniu pod kierownictwem prof. dr hab. Piotra Krokowicza gdzie odbywałem szkolenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii ogólnej pod kierunkiem dr n.med. Jerzego Gizło.
  Moje zainteresowania obejmują problemy związane z chirurgią przewodu pokarmowego jak również z diagnostyką nieswoistych chorób zapalnych jelit. W 2012 roku obroniłem rozprawę doktorską pod kierunkiem prof. dr hab. Piotra Krokowicza pod tytułem: „Korelacja obrazu klinicznego u chorych z chorobą Leśniowskiego-Crohna z wynikami enterografii rezonansu magnetycznego(MREG)”. Następnie w roku 2013 uzyskałem tytuł specjalisty w zakresie Chirurgii Ogólnej.
  Od roku 2006 jestem Członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego a od roku 2014 r, również członkiem Polskiego Klubu Koloproktologii.
  Przez cały okres swojej zawodowej pracy biorę udział w licznych kursach i stażach doskonalających . W roku 2011 odbyłem kurs z zakresu chirurgi ogólnej i laparoskopowej w Davos, Szwajcaria, następnie rok późnej uzyskałem stypendium Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego i odbyłem kurs z w zakresie zaawansowanych technik laparoskopowych organizowanych przez Towarzystwo Chirurgów Polskich przy współudziale Deutsche Gesellschaft für Chirurgie oraz firmy Johnson & Johnson w Wendisch Rietz w Niemczech. Natomiast w roku 2014 otrzymałem stypendium Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i odbyłem 2 miesięczny staż z zakresu chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Ogólnej i Klatki Piersiowej Uniwersytetu im. Christiana Albrechta w Kilonii, Niemcy, pod kierownictwem prof. Thomasa Beckera. W roku 2015 odbyłem 3-stopniowy kurs USG transrektalnego w Kolonii
  Jestem prowadzącym liczne kursy doszkalające z zakresu chirurgii ogólnej i metod zespoleń jelitowych, a także autorem licznych publikacji i doniesień zjazdowych.
  Terminarz →

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (2005 r)

Publikacje

 • Najczęstsze problemy w chirurgii raka jelita grubego (Chirurgia po Dyplomie 2014)
 • Operacje – techniki wytworzenia stomii. Ileostomia pętlowa oraz Historia Opieki Stomijnej (Stomia – postępowanie chirurgiczne i pielęgnacja 2014 )
 • Wyniki odległe proktokolektomii odtwórczej (RPC – Restorative Proctocolectomy), Zbiorniki jelitowe. Od podstaw naukowych do praktyki (2014)
 • The therapeutic influence of probiotics on the pouch mucosa inflammation (Proktologia 2008 )
 • The review of the recognition, treatment and prognosis in patients with pouchitis - an analysis of 453 restorative proctocolectomy (Proktologia 2008)
 • Przydatność badania enterografii rezonansu magnetycznego (MREG) w diagnostyce choroby Leśniowskiego i Crohna (Polski Przegląd Chirurgiczny 2011)
 • Korelacja obrazu klinicznego chorych z chorobą Leśniowskiego-Crohna z wynikami enterografii rezonansu magnetycznego (MREG) (polski Przegląd Chirurgiczny (2009)
więcej