dr n. med.

Łukasz Gmerek

Chirurg, Proktolog

78 opinii +dodaj

Umów wizytę 125 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Ukończyłem Wydział Lekarski I w 2005 roku. W 2006 r zostałem asystentem, a od roku 2014 adiunktem w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej UM w Poznaniu pod kierownictwem prof. dr… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Pytania pacjentów (6)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Ukończyłem Wydział Lekarski I w 2005 roku. W 2006 r zostałem asystentem, a od roku 2014 adiunktem w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej UM w Poznaniu pod kierownictwem prof. dr hab. Piotra Krokowicza gdzie odbywałem szkolenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii ogólnej pod kierunkiem dr n.med. Jerzego Gizło.
  Moje zainteresowania obejmują problemy związane z chirurgią przewodu pokarmowego jak również z diagnostyką nieswoistych chorób zapalnych jelit. W 2012 roku obroniłem rozprawę doktorską pod kierunkiem prof. dr hab. Piotra Krokowicza pod tytułem: „Korelacja obrazu klinicznego u chorych z chorobą Leśniowskiego-Crohna z wynikami enterografii rezonansu magnetycznego(MREG)”. Następnie w roku 2013 uzyskałem tytuł specjalisty w zakresie Chirurgii Ogólnej.
  Od roku 2006 jestem Członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego a od roku 2014 r, również członkiem Polskiego Klubu Koloproktologii.
  Przez cały okres swojej zawodowej pracy biorę udział w licznych kursach i stażach doskonalających . W roku 2011 odbyłem kurs z zakresu chirurgi ogólnej i laparoskopowej w Davos, Szwajcaria, następnie rok późnej uzyskałem stypendium Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego i odbyłem kurs z w zakresie zaawansowanych technik laparoskopowych organizowanych przez Towarzystwo Chirurgów Polskich przy współudziale Deutsche Gesellschaft für Chirurgie oraz firmy Johnson & Johnson w Wendisch Rietz w Niemczech. Natomiast w roku 2014 otrzymałem stypendium Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i odbyłem 2 miesięczny staż z zakresu chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Ogólnej i Klatki Piersiowej Uniwersytetu im. Christiana Albrechta w Kilonii, Niemcy, pod kierownictwem prof. Thomasa Beckera. W roku 2015 odbyłem 3-stopniowy kurs USG transrektalnego w Kolonii
  Jestem prowadzącym liczne kursy doszkalające z zakresu chirurgii ogólnej i metod zespoleń jelitowych, a także autorem licznych publikacji i doniesień zjazdowych.
  Terminarz →

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (2005 r)

Publikacje

 • Najczęstsze problemy w chirurgii raka jelita grubego (Chirurgia po Dyplomie 2014)
 • Operacje – techniki wytworzenia stomii. Ileostomia pętlowa oraz Historia Opieki Stomijnej (Stomia – postępowanie chirurgiczne i pielęgnacja 2014 )
 • Wyniki odległe proktokolektomii odtwórczej (RPC – Restorative Proctocolectomy), Zbiorniki jelitowe. Od podstaw naukowych do praktyki (2014)
 • The therapeutic influence of probiotics on the pouch mucosa inflammation (Proktologia 2008 )
 • The review of the recognition, treatment and prognosis in patients with pouchitis - an analysis of 453 restorative proctocolectomy (Proktologia 2008)
 • Przydatność badania enterografii rezonansu magnetycznego (MREG) w diagnostyce choroby Leśniowskiego i Crohna (Polski Przegląd Chirurgiczny 2011)
 • Korelacja obrazu klinicznego chorych z chorobą Leśniowskiego-Crohna z wynikami enterografii rezonansu magnetycznego (MREG) (polski Przegląd Chirurgiczny (2009)
więcej

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
78 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Była to nasza pierwsza wizyta. Pan doktor jest bardzo miłą osobą, rzeczowo odpowiada na każde pytanie dotyczące choroby. Jest bardzo konkretny. Polecam wszystkim.

 • N
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital św. Wojciecha Wielkopolskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. SKAUsługa: konsultacja chirurgiczna

  polecam wizyte u doktora, narosl na dloni zostala usunieta na jednej wizycie, zabieg przebiegl szybko i
  bezproblemowo

 • W
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo wysoki poziom profesjonalizmu i kultury osobistej lekarza. Wizyta przebiegła sprawnie i w przyjaznej atmosferze, co pozwoliło znacznie ograniczyć stres związany z kłopotliwym badaniem.
  Na wszystkie pytania i wątpliwości dotyczące planowanego zabiegu lekarz odpowiedział rzeczowo i wyczerpująco.

 • M
  Lokalizacja: Szpital św. Wojciecha Wielkopolskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. SKAUsługa: konsultacja proktologiczna

  Lekarz bardzo dobrze zajął się moim przypadkiem. Wizyta w przyjaznej atmosferze. Dodatkowo informacja o możliwości kontaktu z lekarzem w przypadku ewentualnych dalszych dolegliwości w szpitalu praktycznie codziennie. Polecam.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: konsultacja proktologiczna

  Polecam, lekarz kompetentny, postawil trafną diagnozę, dzięki czemu leczenie daje efekty. Ponadto lekarz bardzo miły, udziela odpowiedzi na wszelkie pytania, wizyta trwa tyle ile potrzebuje pacjent.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital św. Wojciecha Wielkopolskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. SKAUsługa: konsultacja proktologiczna

  Była to moja pierwsza wizyta. Po zbadaniu, Pan doktor przedstawił zwięźle diagnozę, zalecenia i ... zrobiło się optymistycznie. Natomiast jaki skutek wywrze stosowanie zaleceń, o tym będę mógł się wypowiedzieć później.

 • G
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital św. Wojciecha Wielkopolskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. SKAUsługa: dolegliwości hemoroidalne

  Lekarz bardzo spokojny, życzliwy, zainteresowany pacjentem. Nie spieszył się, cierpliwie wysłuchał. Zapisał nie tylko leki, ale udzielił też zwykłych porad dotyczących stylu życia. Wizyta wiązała się z krępującym badaniem, jednak zachowanie lekarza i sposób przeprowadzenia badania sprawiły, że nie było źle:-)
  Polecam!

 • M
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Ułańska - Zespół Gabinetów LekarskichUsługa: konsultacja chirurgiczna

  Polecam. Pan doktor przeprowadził dokładny wywiad, leki i badania dobrane do sytuacji. Na Pana doktora można liczyć. W razie potrzeby nie ma problemu z konsultacja czy wystawieniem recepty. Miły i kulturalny serdecznie polecam.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Doktor szczegółowo odpowiadał na pytania. Badanie przeprowadził bezboleśnie. Miły i uprzejmy dla pacjenta.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital św. Wojciecha Wielkopolskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. SKAUsługa: konsultacja proktologiczna

  Jestem bardzo zodowolona z wizyty. Badanie krępujące ale wykonane bezboleśnie. Diagnoza postawiona przepisane leki. Lekarz cierpliwie odpowiedział na wszystkie moje pytania. Dla niezdecydowanych szukających proktologa polecam.