dr n. med.

Łukasz Gmerek

Chirurg, Proktolog

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 90 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Ukończyłem Wydział Lekarski I w 2005 roku. W 2006 r zostałem asystentem, a od roku 2014 adiunktem w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej UM w Poznaniu pod kierownictwem prof. ... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Sposoby leczenia szczeliny odbytu?

  Po kilku wizytach na pogotowiu u córki (27 lat) stwierdzono szczelinę odbytniczą. Przepisano leki, które nie pomagają. Nie wiemy co robić dalej. Mieszkamy w małej miejscowości, gdzie brakuje specjalistów.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Łukasz Gmerek

  Pilna wizyta u specjalisty proktologa i wdrożenie odpowiedniego leczenia umożliwi córce szybki powrót do zdrowia i uniknięcie konieczności przeprowadzenia zabiegu operacyjnego. Zapraszam na wizytę

 • szczelina odbytu

  Witam mam 27 lat. 2lata temu miałam usuwane polipy odbytu a teraz z jakieś 1,5 roku mam szczelinę odbytu bez poprawy jednak nie krwawi.czy mogę obyc się bez operacji ?Jak to leczyc zazywam colon c i otreby.jakie sa powikłania operacji chirurgicznej?choruje na stwardnenie rozsiane

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Łukasz Gmerek

  Do głównych powikłań operacji szczeliny odbytu należy nietrzymanie gazów i stolca, których przyczyną jest zbyt rozległe nacięcie zwieracza odbytu. Jeżeli jest to przewlekła szczelina to mało prawdopodobne… Więcej

Zobacz wszystkie (6) odpowiedzi

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Ukończyłem Wydział Lekarski I w 2005 roku. W 2006 r zostałem asystentem, a od roku 2014 adiunktem w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej UM w Poznaniu pod kierownictwem prof. dr hab. Piotra Krokowicza gdzie odbywałem szkolenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii ogólnej pod kierunkiem dr n.med. Jerzego Gizło.
  Moje zainteresowania obejmują problemy związane z chirurgią przewodu pokarmowego jak również z diagnostyką nieswoistych chorób zapalnych jelit. W 2012 roku obroniłem rozprawę doktorską pod kierunkiem prof. dr hab. Piotra Krokowicza pod tytułem: „Korelacja obrazu klinicznego u chorych z chorobą Leśniowskiego-Crohna z wynikami enterografii rezonansu magnetycznego(MREG)”. Następnie w roku 2013 uzyskałem tytuł specjalisty w zakresie Chirurgii Ogólnej.
  Od roku 2006 jestem Członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego a od roku 2014 r, również członkiem Polskiego Klubu Koloproktologii.
  Przez cały okres swojej zawodowej pracy biorę udział w licznych kursach i stażach doskonalających . W roku 2011 odbyłem kurs z zakresu chirurgi ogólnej i laparoskopowej w Davos, Szwajcaria, następnie rok późnej uzyskałem stypendium Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego i odbyłem kurs z w zakresie zaawansowanych technik laparoskopowych organizowanych przez Towarzystwo Chirurgów Polskich przy współudziale Deutsche Gesellschaft für Chirurgie oraz firmy Johnson & Johnson w Wendisch Rietz w Niemczech. Natomiast w roku 2014 otrzymałem stypendium Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i odbyłem 2 miesięczny staż z zakresu chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Ogólnej i Klatki Piersiowej Uniwersytetu im. Christiana Albrechta w Kilonii, Niemcy, pod kierownictwem prof. Thomasa Beckera. W roku 2015 odbyłem 3-stopniowy kurs USG transrektalnego w Kolonii
  Jestem prowadzącym liczne kursy doszkalające z zakresu chirurgii ogólnej i metod zespoleń jelitowych, a także autorem licznych publikacji i doniesień zjazdowych.
  Terminarz →

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (2005 r)

Publikacje

 • Najczęstsze problemy w chirurgii raka jelita grubego (Chirurgia po Dyplomie 2014)
 • Operacje – techniki wytworzenia stomii. Ileostomia pętlowa oraz Historia Opieki Stomijnej (Stomia – postępowanie chirurgiczne i pielęgnacja 2014 )
 • Wyniki odległe proktokolektomii odtwórczej (RPC – Restorative Proctocolectomy), Zbiorniki jelitowe. Od podstaw naukowych do praktyki (2014)
 • The therapeutic influence of probiotics on the pouch mucosa inflammation (Proktologia 2008 )
 • The review of the recognition, treatment and prognosis in patients with pouchitis - an analysis of 453 restorative proctocolectomy (Proktologia 2008)
 • Przydatność badania enterografii rezonansu magnetycznego (MREG) w diagnostyce choroby Leśniowskiego i Crohna (Polski Przegląd Chirurgiczny 2011)
 • Korelacja obrazu klinicznego chorych z chorobą Leśniowskiego-Crohna z wynikami enterografii rezonansu magnetycznego (MREG) (polski Przegląd Chirurgiczny (2009)
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Klinik für Allgemeine Chirurgie, Viszeral-, Thorax-, Transplantations- und Kinderchirurgie, Kiel, Deutschland (2014 r)

Certyfikaty

 • Łukasz Gmerek, chirurg w mieście Konin - Certyfikaty
 • Łukasz Gmerek, chirurg - Certyfikaty
 • Łukasz Gmerek, Konin - Certyfikaty
 • Łukasz Gmerek, chirurg w mieście Konin - Kwalifikacje zawodowe

Ocena pacjentów:

48 opinii

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo miły lekarz.
  Po badaniu widać , że doskonały fachowiec , z dużym doświadczeniem zawodowym .Polecam naprawdę , z czystym sumieniem.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Mimo początkowego wstydu i faktu że jestem osobą młoda mogę spokojnie polecić Pana Łukasza. Konkretnie i na temat, tak aby wszystko było w porządku. Odpowiedział wyczerpująco na wszystkie pytania i powiedział o wszystkich możliwych przyczynach .. lekarz z tych którzy naprawdę znają się na rzeczy i tym co robią. Następnym razem też wybiorę tego lekarza !

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Dobre podejście do pacjenta, konkretny i rzeczowy. Swoim podejściem przełamuje bariery wstydliwego tematu.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz sympatyczny, odpowiedzial wyczerpujaco na wszystkie pytania.Polecam tego lekarza i jezeli bede potrzebowala zglosic sie w przyszlisci to wybralabym tego lekarza

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz bardzo sympatyczny, wstyd związany z wizytą mija. Co najważniejsze nie jest nastawiony na dochód przychodni tylko na dobro pacjenta

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem zadowolona. Bardzo uprzejmy stosunek, wyczerpujące odpowiedzi na pytania i pomoc. Polecam wizytę u pana doktora

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem w siódmym miesiącu ciąży i do doktora zgłosiłam się z problemem hemoroidów odbytu.Pan Doktor przyjął mnie z dużą serdecznością. Podjął szybką i fachową decyzje o przeprowadzeniu zabiegu, który przyniósł mi dużą ulgę. Bardzo polecam Pana Doktora wszystkim kobietką w ciąży bo jak wiemy mamy bardzo ograniczone pole działania farmakologicznego i każdy długotrwały,silny ból powoduj u nas duży stres a Pan Doktor zareagował błyskawicznie w przeciwieństwie do wielu lekarzy w naszej publicznej służbie zdrowia, którzy jak tylko dowiedzieli się, że jestem w ciąży odsyłali mnie do innych szpitali.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Profesjonalne podejście. Miły i sympatyczny lekarz, który nie patrzy na zegarek tylko poświęca całą uwagę pacjentowi. Polecam.

 • Bardzo miły i sympatyczny lekarz. Kompetentny i bardzo pomocny. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona uprzejmością doktora. Bardzo polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Świetny lekarz,świetny specjalista,bardzo mila osoba która my pomogła z moim problemem :-)
  Polecam wszystkim!