dr n. med.

Łukasz Gmerek

Chirurg, Proktolog

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 81 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Ukończyłem Wydział Lekarski I w 2005 roku. W 2006 r zostałem asystentem, a od roku 2014 adiunktem w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej UM w Poznaniu pod kierownictwem prof. dr… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Po kilku wizytach na pogotowiu u córki (27 lat) stwierdzono szczelinę odbytniczą. Przepisano leki, które nie pomagają. Nie wiemy co robić dalej. Mieszkamy w małej miejscowości, gdzie brakuje specjalistów.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Łukasz Gmerek

  Pilna wizyta u specjalisty proktologa i wdrożenie odpowiedniego leczenia umożliwi córce szybki powrót do zdrowia i uniknięcie konieczności przeprowadzenia zabiegu operacyjnego. Zapraszam na wizytę

 • szczelina odbytu

  Witam mam 27 lat. 2lata temu miałam usuwane polipy odbytu a teraz z jakieś 1,5 roku mam szczelinę odbytu bez poprawy jednak nie krwawi.czy mogę obyc się bez operacji ?Jak to leczyc zazywam colon c i otreby.jakie sa powikłania operacji chirurgicznej?choruje na stwardnenie rozsiane

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Łukasz Gmerek

  Do głównych powikłań operacji szczeliny odbytu należy nietrzymanie gazów i stolca, których przyczyną jest zbyt rozległe nacięcie zwieracza odbytu. Jeżeli jest to przewlekła szczelina to mało prawdopodobne… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Ukończyłem Wydział Lekarski I w 2005 roku. W 2006 r zostałem asystentem, a od roku 2014 adiunktem w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej UM w Poznaniu pod kierownictwem prof. dr hab. Piotra Krokowicza gdzie odbywałem szkolenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii ogólnej pod kierunkiem dr n.med. Jerzego Gizło.
  Moje zainteresowania obejmują problemy związane z chirurgią przewodu pokarmowego jak również z diagnostyką nieswoistych chorób zapalnych jelit. W 2012 roku obroniłem rozprawę doktorską pod kierunkiem prof. dr hab. Piotra Krokowicza pod tytułem: „Korelacja obrazu klinicznego u chorych z chorobą Leśniowskiego-Crohna z wynikami enterografii rezonansu magnetycznego(MREG)”. Następnie w roku 2013 uzyskałem tytuł specjalisty w zakresie Chirurgii Ogólnej.
  Od roku 2006 jestem Członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego a od roku 2014 r, również członkiem Polskiego Klubu Koloproktologii.
  Przez cały okres swojej zawodowej pracy biorę udział w licznych kursach i stażach doskonalających . W roku 2011 odbyłem kurs z zakresu chirurgi ogólnej i laparoskopowej w Davos, Szwajcaria, następnie rok późnej uzyskałem stypendium Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego i odbyłem kurs z w zakresie zaawansowanych technik laparoskopowych organizowanych przez Towarzystwo Chirurgów Polskich przy współudziale Deutsche Gesellschaft für Chirurgie oraz firmy Johnson & Johnson w Wendisch Rietz w Niemczech. Natomiast w roku 2014 otrzymałem stypendium Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i odbyłem 2 miesięczny staż z zakresu chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Ogólnej i Klatki Piersiowej Uniwersytetu im. Christiana Albrechta w Kilonii, Niemcy, pod kierownictwem prof. Thomasa Beckera. W roku 2015 odbyłem 3-stopniowy kurs USG transrektalnego w Kolonii
  Jestem prowadzącym liczne kursy doszkalające z zakresu chirurgii ogólnej i metod zespoleń jelitowych, a także autorem licznych publikacji i doniesień zjazdowych.
  Terminarz →

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (2005 r)

Publikacje

 • Najczęstsze problemy w chirurgii raka jelita grubego (Chirurgia po Dyplomie 2014)
 • Operacje – techniki wytworzenia stomii. Ileostomia pętlowa oraz Historia Opieki Stomijnej (Stomia – postępowanie chirurgiczne i pielęgnacja 2014 )
 • Wyniki odległe proktokolektomii odtwórczej (RPC – Restorative Proctocolectomy), Zbiorniki jelitowe. Od podstaw naukowych do praktyki (2014)
 • The therapeutic influence of probiotics on the pouch mucosa inflammation (Proktologia 2008 )
 • The review of the recognition, treatment and prognosis in patients with pouchitis - an analysis of 453 restorative proctocolectomy (Proktologia 2008)
 • Przydatność badania enterografii rezonansu magnetycznego (MREG) w diagnostyce choroby Leśniowskiego i Crohna (Polski Przegląd Chirurgiczny 2011)
 • Korelacja obrazu klinicznego chorych z chorobą Leśniowskiego-Crohna z wynikami enterografii rezonansu magnetycznego (MREG) (polski Przegląd Chirurgiczny (2009)
więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
61 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: konsultacja chirurgiczna

  Lekarz wysłuchał mnie cierpliwie,przejrzał przyniesioną przeze mnie dokumentację medyczną i wytłumaczył mi wszystko,o co zapytałem.Poświęcił mi tyle czasu ile potrzebowałem.Polecam wizytę tego lekarza.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital św. Wojciecha Wielkopolskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. SKAUsługa: konsultacja proktologiczna

  Lekarz niezwykle miły, ze świetnym podejściem do pacjenta. Dokładnie wyjaśnił mi wszystkie sprawy związane z leczeniem moich dolegliwości. Polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MotiMed Gabinety Lekarskie Nobel TowerUsługa: konsultacje proktologiczne

  Lekarz kompetentny, rzeczowy, posiadający ogromną wiedzę. Na pierwszej wizycie poznałam przyczynę moich dolegliwości. Zastosowane leczenie przyniosło oczekiwany efekt. Przede mną jeszcze badania. Z całą pewnością lekarz godny polecenia. Dziękuję bardzo doktorze.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MotiMed Gabinety Lekarskie Nobel TowerUsługa: konsultacje proktologiczne

  Lekarz bardzo konkretny i miły. Wizyta odbyła sie o wyznaczonej godzinie. Delikatny podczas badania. Po zapoznaniu sie z wynikami badań oraz badaniu udzielił wyczerpujacej odpowiedzi co do dalszego leczenia. W razie potrzeby na pewno skorzystam jeszcze z usług tego lekarza. Polecam niezdecydowanym.

 • P
  Lokalizacja: Szpital św. Wojciecha Wielkopolskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. SKAUsługa: konsultacja proktologiczna

  Jestem kolejną zadowoloną pacjentką. Lekarz świetny, uprzejmy z dużą wiedzą. Do gabinetu weszłam z problemem, z gabinetu wyszłam po krótkim zabiegu z wielką ulgą. Polecam niezdecydowanym czy poszukującym dobrego specjalisty a przede wszystkim człowieka.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital św. Wojciecha Wielkopolskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. SKAUsługa: konsultacja proktologiczna

  Polecam Pana Doktora, mimo iż zabieg nie należał do najprzyjemniejszych, przeprowadzony szybko i sprawnie.

 • D

  Uprzejmy, cierpliwy, wyrozumiały z miłym podejściem do pacjenta. Wszystkie sprawy związane z chorobą zostały załatwione od razu. Lekarz godny zaufania i polecenia!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz bardzo uprzejmy. Bardzo dokładnie przeprowadził badanie, w ramach jednej wizyty skonsultował również wyniki zleconego USG. Polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz przesympatyczny ,bardzo dokladnie opisał problem i leczenie. Cała wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Poprzez ciepły kontakt z pacjentem potrafi spowodować ,że zmniejsza się lęk i stres przed badaniem. Z całego serca polecam tego lekarza.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz sympatyczny, miły. Zero stresu oraz strachu podczas wizyty. Doktor odpowiedział na wszystkie moje pytania, wszystko wytłumaczył. Bardzo polecam