dr n. med.

Łukasz Gmerek

verifiedCreated with Sketch.

Chirurg, Proktolog

104 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
95 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Ukończyłem Wydział Lekarski I w 2005 roku. W 2006 r zostałem asystentem, a od roku 2014 adiunktem w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej UM w Poznaniu pod kierownictwem prof. dr… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
104 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital św. Wojciecha Wielkopolskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. SKA

  Bardzo miły lekarz ważne, że wizyta odbyła się w przyjemnej atmosferze zebrany był dokładny wywiad a samo badanie komfortowo i niekrępująco.

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: konsultacja proktologiczna

  Pierwsza wizyta ok stres szybko minął, lekarz miły i wydaje się kompetentny, chętnie udzielił odpowiedzi na moje pytania.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Profesjonalne podejście lekarza do pacjenta, empatyczne i bez "sztywnego" dystansu. Diagnoza, zalecenia oraz dalszy przebieg leczenia wszystko wytłumaczone spokojnie i rzeczowo. Polecam serdecznie.

 • H
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital św. Wojciecha Wielkopolskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. SKAUsługa: konsultacja proktologiczna

  Bardzo konkretny lekarz godny polecenia. Diagnoza oraz zalecone przez dr leki pomogły w 100% również sama wizyta była bardzo mila a nie jak u innych stresujaca jeszcze raz polecam

 • M
  Lokalizacja: Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: Choroba.

  Komunikatywny, bardzo konkretny lekarz. Po zbadaniu dokładnie wytłumaczył na czym polega moja choroba i jasno przedstawił możliwości jej leczenia.

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Ułańska - Zespół Gabinetów LekarskichUsługa: konsultacja proktologiczna

  Jestem bardzo wdzięczna za pomoc, której udzielił mi dr Ł. Gmerek. Zanim trafiłam do dr Gmerka byłam pod opieką innych specjalistów z tej specjalizacji. Mimo mojej dbałości o sprawę, przez 11 lat doskwierała mi uciążliwa dolegliwość. Umęczona tą dolegliwością i nieco przestraszona, postanowiłam poszukać pomocy u innego specjalisty. Przeczytałam opinie i umówiłam się na wizytę do dr Gmerka. Cieszę się, że to zrobiłam, bo okazało się, że po 11 latach wystarczyły 2 wizyty, aby uporać się z moim problemem. W trakcie wizyt, dr Gmerek uspokoił mnie i zastosował leczenie, którego efekty nadal utrzymują się. Podsumowując: dr Ł. Gmerek jest specjalistą godnym polecenia.

 • Z
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: konsultacja proktologiczna

  Super lekarz,miła atmosfera, luźna rozmowa bez spięcia. Pan doktor ma czas wysłuchać pacieta a później badanie. Mimo strachu przebiegło sprawnie bezboleśnie,diagnoza postawiona. Zaczynamy leczenie. Obym nie musiał wracać a jeśli tak to tylko do doktora Geremka. Polecam Wszystkim.

 • N
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Zdecydowanie godny polecenia lekarz. Wizyta odbyła się punktualnie, była krótka i rzeczowa. Lekarz bardzo uprzejmy i konkretny.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital św. Wojciecha Wielkopolskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. SKAUsługa: konsultacja proktologiczna

  Pan doktor jest bardzo sympatyczny z zaciekawieniem wysłucha pacjenta i z wielką chęcią odpowie na każde zadane pytanie. Mimo tak krępującego badania wizyta wcale nie była taka zła jak sobie to wyobrażałam. Bardzo polecam zaufanego lekarza :)

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Ułańska - Zespół Gabinetów LekarskichUsługa: Konsultacja proktologiczna

  Mistrz w swoim fachu.Konkretny,bezpośredni i uczciwy w podejściu do tematu.Dziękuje Panie Doktorze.

Pytania pacjentów (6)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Ukończyłem Wydział Lekarski I w 2005 roku. W 2006 r zostałem asystentem, a od roku 2014 adiunktem w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej UM w Poznaniu pod kierownictwem prof. dr hab. Piotra Krokowicza gdzie odbywałem szkolenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii ogólnej pod kierunkiem dr n.med. Jerzego Gizło.
  Moje zainteresowania obejmują problemy związane z chirurgią przewodu pokarmowego jak również z diagnostyką nieswoistych chorób zapalnych jelit. W 2012 roku obroniłem rozprawę doktorską pod kierunkiem prof. dr hab. Piotra Krokowicza pod tytułem: „Korelacja obrazu klinicznego u chorych z chorobą Leśniowskiego-Crohna z wynikami enterografii rezonansu magnetycznego(MREG)”. Następnie w roku 2013 uzyskałem tytuł specjalisty w zakresie Chirurgii Ogólnej.
  Od roku 2006 jestem Członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego a od roku 2014 r, również członkiem Polskiego Klubu Koloproktologii.
  Przez cały okres swojej zawodowej pracy biorę udział w licznych kursach i stażach doskonalających . W roku 2011 odbyłem kurs z zakresu chirurgi ogólnej i laparoskopowej w Davos, Szwajcaria, następnie rok późnej uzyskałem stypendium Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego i odbyłem kurs z w zakresie zaawansowanych technik laparoskopowych organizowanych przez Towarzystwo Chirurgów Polskich przy współudziale Deutsche Gesellschaft für Chirurgie oraz firmy Johnson & Johnson w Wendisch Rietz w Niemczech. Natomiast w roku 2014 otrzymałem stypendium Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i odbyłem 2 miesięczny staż z zakresu chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Ogólnej i Klatki Piersiowej Uniwersytetu im. Christiana Albrechta w Kilonii, Niemcy, pod kierownictwem prof. Thomasa Beckera. W roku 2015 odbyłem 3-stopniowy kurs USG transrektalnego w Kolonii
  Jestem prowadzącym liczne kursy doszkalające z zakresu chirurgii ogólnej i metod zespoleń jelitowych, a także autorem licznych publikacji i doniesień zjazdowych.
  Terminarz →

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Edukacja

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (2005 r)

Publikacje

 • Najczęstsze problemy w chirurgii raka jelita grubego (Chirurgia po Dyplomie 2014)
 • Operacje – techniki wytworzenia stomii. Ileostomia pętlowa oraz Historia Opieki Stomijnej (Stomia – postępowanie chirurgiczne i pielęgnacja 2014 )
 • Wyniki odległe proktokolektomii odtwórczej (RPC – Restorative Proctocolectomy), Zbiorniki jelitowe. Od podstaw naukowych do praktyki (2014)
 • The therapeutic influence of probiotics on the pouch mucosa inflammation (Proktologia 2008 )
 • The review of the recognition, treatment and prognosis in patients with pouchitis - an analysis of 453 restorative proctocolectomy (Proktologia 2008)
 • Przydatność badania enterografii rezonansu magnetycznego (MREG) w diagnostyce choroby Leśniowskiego i Crohna (Polski Przegląd Chirurgiczny 2011)
 • Korelacja obrazu klinicznego chorych z chorobą Leśniowskiego-Crohna z wynikami enterografii rezonansu magnetycznego (MREG) (polski Przegląd Chirurgiczny (2009)
więcej