lek.

Łukasz Antolak

verifiedCreated with Sketch.

Ortopeda, Chirurg

23 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
481 odwiedzin w ciągu 30 dni

Specjalizuje się w leczeniu zachowawczym i chirurgicznym schorzeń i urazów kręgosłupa (dyskopatie, przepukliny dyskowe, zmiany zwyrodnieniowe, osteoporotyczne i urazowe złamania kręgów,… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
23 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne GammaUsługa: konsultacja chirurga kręgosłupa

  Doktor Łukasz Antolak przeprowadził w dniu 05.06.2018r u naszej 11 letniej córki operację kręgozmyku III stopnia. Nikomu innemu nie powierzyli byśmy przeprowadzenia tak poważnej operacji. Dziękujemy, jest Pan WIELKI !!!

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Lekarz bardzo wnikliwy, uprzejmy. Dokładnie przedstawił mi moje schorzenie i przedstawił plan działania.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ENEL-SPORT Centrum Ortopedii i Rehabilitacji - ŁazienkowskaUsługa: konsultacja chirurga kręgosłupa

  Wizyta z dzieckiem.Lekarz bardzo wnikliwie analizuje badania obrazowe i starannie omawia problem.Wyczerpująco odpowiada na pytania zarówno rodziców,jak i dziecka,z którym nawiązuje bardzo dobry kontakt.Otrzymujemy szczegółowe instrukcje co do dalszego planu leczenia co przy dużym stresie i niepokoju o zdrowie dziecka jest szalenie ważne i ułatwia przebrnięcie przez medyczne i niemedyczne procedury.

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CRS ClinicUsługa: konsultacja chirurga kręgosłupa

  Pan doktor to bardzo kompetentna osoba , od razu ma się odczucie, że rozmawia się z profesjonalistą. Wszystko dokładnie tłumaczy na język pacjenta przez co z gabinetu wyszłam bez żadnych pytań. Mimo możliwości od razu skierowania na operację , proponuje najpierw profilaktykę i współpracę z rehabilitantem, aby jej zapobiec. Wizyta odbyła się w miłej atmosferze, bez pośpiechu w odróżnieniu od ostatniego lekarza, który był chłodny i miałam uczucie, ze chciał się mnie pozbyć . Bardzo polecam Doktora Antolaka

 • G
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ENEL-SPORT Centrum Ortopedii i Rehabilitacji - ŁazienkowskaUsługa: konsultacja chirurga kręgosłupa

  Pan dr zrobił bardzo dobre wrażenie na mojej córce, ale ja byłam zdziwiona, że mnie nie zbadał ( na słowo uwierzył, że nie mam objawów neurologicznych), oglądał tylko rezonans, diagnozę postawił trafną, ale żadnych informacji nie zapisał, więc przy następnej wizycie musiałabym opowiadać wszystko od początku. Dał skierowanie do siebie na blokadę. Zapłaciłam 250 zł za tę wizytę, ponieważ ma opinię bardzo zdolnego operatora i pewnie tak jest, ale jeszcze mnie nie operował, chociaż wyraził taką gotowość. W sumie miły i rzeczowy.

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CRS ClinicUsługa: konsultacja chirurga kręgosłupa

  Jestem pacjęntką Pana Doktora od kliku lat. Pan Doktor zawsze trafnie diagnozuje przyczynę dolegliwości a póżniej wdraża skuteczne leczenie, które pozwala mi w miarę normalnie funkcjonować. Jest bardzo profesjonalny i przyjazny pacjentowi. Gorąco polecam .

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CRS ClinicUsługa: konsultacja chirurga kręgosłupa

  Zgłosiłem się z przewklekłym bólem pleców i podejrzeniem przejścia choroby Scheuermanna. Pan doktor zlecił odpowiednie badania , zdiagnozował chorobę wykluczając przy tym ryzyko inych (poważniejszych) chorób, objaśnił wyniki badania i wskazał dalsze postępowanie. Odpowiedzi na moje pytania były jasne i wyczerpujące - na ile jestem w stanie ocenić to jako laik.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CRS ClinicUsługa: konsultacja chirurga kręgosłupa

  Na wizycie u Pana doktora byłam po raz kolejny. Za każdym razem otrzymuję pomoc chirurgiczną, dokładne wyjaśnienie problemu. Pan doktor skrupulatnie zajmuje się zgłaszanymi dolegliwościami. Ze względu na zaufanie i wyniki dotychczasowego leczenia na pewno będę dalej korzystać z doswiadczenia i wiedzy Pana doktora. Mam zaplanowane dalsze leczenie, które będę kontynuować.

 • V
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CRS Clinic

  Lekarz bardzo rzeczowy, jak najbardziej polecam. Byliśmy pierwszy raz na wizycie i naprawdę wywarł na nas bardzo pozytywne wrażenie.

 • K
  Lokalizacja: CRS ClinicUsługa: konsultacja chirurga kręgosłupa

  Byłam u Pana doktora, lekarz gdy dowiedział się że boli mnie kręgosłup z trudem zerknął na inne odcinki niż lędźwiowy. Zero badania fizycznego, obejrzenia stanu moich kości, odruchów nic! Ortopeda powinien takie rzeczy zweryfikować!Nie polecam, brak wyjaśnienia co może boleć itp, dla mnie 250 zł do kosza. Zdolności chirurgicznych nie oceniam bo nie sprawdziłam,i nie sprawdzę. Dostałam skierowanie na RM, po co mi to skierowanie? nie wiem, bo przeciez w Pl mozna Rm zrobić bez skierowania.
  Lekarz mało wczuwający się w stan pacjenta, właściwie nawet nie zainteresował się gdzie mnie boli, od razu włączył badanie RM na komputerze...bo to na pewno kregosłup...a może mi biodro wypadło ze stawu? i warto byłoby położyć pacjenta na kozetce i zobaczyć jak wygląda jego stan, myśle ,że byłoby to mile widziane zwłaszcza za tak wysoką cene wizyty. Nie polecam.
  Kamila

  Łukasz Antolak2017-10-03

  Szanowna Pani,
  chciałbym się odnieść do zamieszczonej przez Panią opinii dotyczącej wizyty w moim gabinecie w dniu 14.09.2017.

  Proces diagnostyki i leczenia każdego schorzenia jest wieloetapowy. Korzystając z posiadanej wiedzy i doświadczenia określamy plan postępowania, w pierwszej fazie diagnostycznego, a następnie, po ustaleniu rozpoznania, również terapeutycznego. A zatem, wiarygodna ocena zaproponowanego przez lekarza sposobu postępowania, a tym bardziej przebiegu procesu terapeutycznego, nie jest możliwa na wstępnym etapie współpracy, podczas pierwszego spotkania.
  Po zebraniu wywiadu, ze względu na brak korelacji zgłaszanych przez Panią objawów z dostarczonym, nieaktualnym badaniem MRI, podjąłem decyzję o potrzebie wykonania aktualnego MRI. Na Pani prośbę dokonałem również analizy innych badań MRI, pomimo braku ich związku z obecnymi dolegliwościami, nie znajdując istotnej patologii. Badanie kliniczne jest ważnym elementem oceny stanu zdrowia pacjenta i oczywiście zostałoby przeprowadzone w celu korelacji objawów z zebranym wywiadem i aktualnymi badaniami obrazowymi po ich dostarczeniu. Chciałbym również zaznaczyć, że współpraca lekarza z pacjentem jest, w moim przekonaniu, niezwykle istotna dla możliwości osiągnięcia końcowego sukcesu. Z tego powodu staram się włączać pacjenta w proces decyzyjny po uprzednim udzieleniu adekwatnej informacji. Podczas konsultacji wyjaśniłem potrzebę wykonania świeżego badania MRI. Nie zgłaszała Pani żadnych wątpliwości, co do zasadności wykonania badania, co pozostawiło mnie w przekonaniu, że ten sposób postępowania jest dla Pani zrozumiały i przez Panią akceptowany.
  Odnosząc się do kwestii skierowania na badanie MRI, konstruujemy je w ten sposób, aby uniknąć wykonywania badań zbędnych, a jednocześnie zwrócić uwagę specjalistów wykonujących i opisujących badanie na elementy, które mogą mieć znaczenie dla dalszego postępowania. Dlatego warto polegać na skierowaniach od specjalistów.
  Przykro mi, że wizyta nie spełniła Pani oczekiwań. W powyższej odpowiedzi starałem się wyczerpująco wyjaśnić zasady postępowania, jakimi kierujemy się w codziennej praktyce lekarskiej. Mam nadzieję, że tym samym rozwiałem Pani wątpliwości.
  Z wyrazami szacunku
  Łukasz Antolak

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalizuje się w leczeniu zachowawczym i chirurgicznym schorzeń i urazów kręgosłupa (dyskopatie, przepukliny dyskowe, zmiany zwyrodnieniowe, osteoporotyczne i urazowe złamania kręgów, kręgoszczeliny, kręgozmyki, deformacje u dzieci i dorosłych – skoliozy, choroba Scheuermanna). W swojej praktyce w szerokim zakresie wykorzystuje nowoczesne i małoinwazyjne metody chirurgicznego leczenia kręgosłupa.
  Ortopeda traumatolog, absolwent II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Wieloletni pracownik Kliniki Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu i Ortopedii CMKP SPSK im. A.Grucy w Otwocku, Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie, Kliniki Neuroortopedii Instytutu Reumatologii w Warszawie. W latach 2014-2017 pełnił funkcję Koordynatora ds.Chirurgii Kręgosłupa Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej STOCER w Warszawie.
  Współpracuje z licznymi ośrodkami medycznymi zajmującymi się diagnostyką i leczeniem schorzeń kręgosłupa: CM Gamma, CRS Clinic, CRS Rehabilitacja, Enelsport, Orthos, Ortho-Fit.
  Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych ośrodkach w Polsce i za granicą m.in Basel University Hospital (Szwajcaria), University of Chicago Hospital (USA), Mayo Clinic (Rochester, USA), Nanjing University Hospital (Chiny) i Clinique du Sport (Bordeaux, Francja). Uczestnik licznych zagranicznych i krajowych kursów dotyczących nowoczesnych metod chirurgii kręgosłupa. Jest członkiem krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych m.in. PTOiTr, PTChK, AOSpine oraz członkiem i narodowym reprezentantem Polski w ISMISS (International Society for Minimal Intervention in Spinal Surgery), wieloletni członek Rady Krajowej AOSpine Poland.
  Wieloletni wykładowca akademicki, organizator i wykładowca na polskich i międzynarodowych kursach chirurgii kręgosłupa.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Edukacja

 • Akademia Medyczna w Warszawie
 • WSPiZ im. Leona Koźmińskiego w Warszawie

Nagrody i wyróżnienia

 • Gwiazda jakości obsługi - 2017

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • University of Chicago Hospital, USA (2000)
 • Mayo Clinic, Rochester, MN, USA (2005)
 • Basel University Hospital, Szwajcaria (2009)
 • Clinique du Sport, Bordeaux, Francja (2011)
 • Nanjing University Hospital, Chiny (2016)
więcej

Certyfikaty

 • Łukasz Antolak, ortopeda w mieście Warszawa - Certyfikaty
 • Łukasz Antolak, ortopeda - Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia