dr n. med.

Łukasz Antolak

Ortopeda, Chirurg

Umów wizytę 566 odwiedzin w ciągu 30 dni

Ortopeda traumatolog, absolwent II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, starszy asystent Kliniki Neurortopedii i Neurologii Instytutu Reumatologii w Warszawie. Specjalizuje… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Ortopeda traumatolog, absolwent II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, starszy asystent Kliniki Neurortopedii i Neurologii Instytutu Reumatologii w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu zachowawczym oraz chirurgicznym schorzeń i urazów kręgosłupa (dyskopatie, zmiany zwyrodnieniowe, osteoporotyczne i urazowe złamania kręgów, deformacje u dzieci i dorosłych – skoliozy, choroba Scheuermanna).

  Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych ośrodkach w Polsce i za granicą m.in. w Klinice Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu i Ortopedii CMKP w Otwocku, Basel University Hospital w Szwajcarii, University of Chicago Hospital w USA i i Clinique du Sport we Francji. Jest członkiem krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych m.in. PTOiTr, PTChK, AOSpine oraz członkiem i narodowym reprezentantem Polski w ISMISS (International Society for Minimal Intervention in Spinal Surgery), członek Rady Krajowej AOSpine Poland.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Warszawie

Znajomość języków

 • angielski

Choroby

 • kręgozmyk
 • naczyniaki
 • osteoporoza
 • urazy
 • choroby kręgosłupa
 • ZZSK – zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
 • RZS – reumatoidalne zapalenie stawów
 • zwyrodnienie stawów
 • zwyrodnienie stawów kręgosłupa
 • stenoza kanału kręgowego
 • deformacje
 • skolioza
 • choroba Scheuermanna
 • dyskopatia
 • nowotwory kości
więcej

Zdjęcia

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
16 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CRS ClinicUsługa: konsultacja chirurga kręgosłupa

  Na wizycie u Pana doktora byłam po raz kolejny. Za każdym razem otrzymuję pomoc chirurgiczną, dokładne wyjaśnienie problemu. Pan doktor skrupulatnie zajmuje się zgłaszanymi dolegliwościami. Ze względu na zaufanie i wyniki dotychczasowego leczenia na pewno będę dalej korzystać z doswiadczenia i wiedzy Pana doktora. Mam zaplanowane dalsze leczenie, które będę kontynuować.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CRS Clinic

  Lekarz bardzo rzeczowy, jak najbardziej polecam. Byliśmy pierwszy raz na wizycie i naprawdę wywarł na nas bardzo pozytywne wrażenie.

 • Lokalizacja: CRS ClinicUsługa: konsultacja chirurga kręgosłupa

  Byłam u Pana doktora, lekarz gdy dowiedział się że boli mnie kręgosłup z trudem zerknął na inne odcinki niż lędźwiowy. Zero badania fizycznego, obejrzenia stanu moich kości, odruchów nic! Ortopeda powinien takie rzeczy zweryfikować!Nie polecam, brak wyjaśnienia co może boleć itp, dla mnie 250 zł do kosza. Zdolności chirurgicznych nie oceniam bo nie sprawdziłam,i nie sprawdzę. Dostałam skierowanie na RM, po co mi to skierowanie? nie wiem, bo przeciez w Pl mozna Rm zrobić bez skierowania.
  Lekarz mało wczuwający się w stan pacjenta, właściwie nawet nie zainteresował się gdzie mnie boli, od razu włączył badanie RM na komputerze...bo to na pewno kregosłup...a może mi biodro wypadło ze stawu? i warto byłoby położyć pacjenta na kozetce i zobaczyć jak wygląda jego stan, myśle ,że byłoby to mile widziane zwłaszcza za tak wysoką cene wizyty. Nie polecam.
  Kamila

  dr n. med. Łukasz Antolak2017-10-03

  Szanowna Pani,
  chciałbym się odnieść do zamieszczonej przez Panią opinii dotyczącej wizyty w moim gabinecie w dniu 14.09.2017.

  Proces diagnostyki i leczenia każdego schorzenia jest wieloetapowy. Korzystając z posiadanej wiedzy i doświadczenia określamy plan postępowania, w pierwszej fazie diagnostycznego, a następnie, po ustaleniu rozpoznania, również terapeutycznego. A zatem, wiarygodna ocena zaproponowanego przez lekarza sposobu postępowania, a tym bardziej przebiegu procesu terapeutycznego, nie jest możliwa na wstępnym etapie współpracy, podczas pierwszego spotkania.
  Po zebraniu wywiadu, ze względu na brak korelacji zgłaszanych przez Panią objawów z dostarczonym, nieaktualnym badaniem MRI, podjąłem decyzję o potrzebie wykonania aktualnego MRI. Na Pani prośbę dokonałem również analizy innych badań MRI, pomimo braku ich związku z obecnymi dolegliwościami, nie znajdując istotnej patologii. Badanie kliniczne jest ważnym elementem oceny stanu zdrowia pacjenta i oczywiście zostałoby przeprowadzone w celu korelacji objawów z zebranym wywiadem i aktualnymi badaniami obrazowymi po ich dostarczeniu. Chciałbym również zaznaczyć, że współpraca lekarza z pacjentem jest, w moim przekonaniu, niezwykle istotna dla możliwości osiągnięcia końcowego sukcesu. Z tego powodu staram się włączać pacjenta w proces decyzyjny po uprzednim udzieleniu adekwatnej informacji. Podczas konsultacji wyjaśniłem potrzebę wykonania świeżego badania MRI. Nie zgłaszała Pani żadnych wątpliwości, co do zasadności wykonania badania, co pozostawiło mnie w przekonaniu, że ten sposób postępowania jest dla Pani zrozumiały i przez Panią akceptowany.
  Odnosząc się do kwestii skierowania na badanie MRI, konstruujemy je w ten sposób, aby uniknąć wykonywania badań zbędnych, a jednocześnie zwrócić uwagę specjalistów wykonujących i opisujących badanie na elementy, które mogą mieć znaczenie dla dalszego postępowania. Dlatego warto polegać na skierowaniach od specjalistów.
  Przykro mi, że wizyta nie spełniła Pani oczekiwań. W powyższej odpowiedzi starałem się wyczerpująco wyjaśnić zasady postępowania, jakimi kierujemy się w codziennej praktyce lekarskiej. Mam nadzieję, że tym samym rozwiałem Pani wątpliwości.
  Z wyrazami szacunku
  Łukasz Antolak

 • Lokalizacja: CRS Clinic

  Po kilku wizytach u różnych specjalistów z tej dziedziny w końcu mam poczucie, że moje dolegliwości zostały poprawnie zdiagnozowane, a zalezony program "naprawczy" dobrany odpowiednio do potrzeb. Dr Antolak jest niezwykle kulturalny, szczegółowy, nie zlekceważył żadnej informacji. Przeprowadził dokładne badanie i wywiad, przystępnie i wyczerpująco wyjaśnił przyczyny moich dolegliwości. Poświęcił dużo uwagi zarówno na analizę obrazów, jak i na samo badanie.
  Zdecydowanie polecam dr. Antolaka osobom, które czują niedosyt po wizytach u lekarzy, których diagnozy i zalecenia nie przynoszą efektów.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CRS ClinicUsługa: konsultacja chirurga kręgosłupa

  Jestem bardzo zadowolona z przebiegu konsultacji. Uzyskałam wyczerpujące informacje i wskazówki dotyczące zbliżającej się operacji. Pan doktor to przemiły człowiek i bardzo rzeczowy. Atmosferę i zaangażowanie Pana Doktora oceniam na 6+ :-) Elżbieta Kitewska

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Doskonaly specjalista,całościowo ocenia stan zdrowia pacjenta,rzetelnie i logicznie wyjaśnia problem,tłumaczy o wachlarzu możliwych rozwiązań, poświęca maksimum czasu na wizycie. Serdecznie polecam tego lekarza.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan dr Antolak to rzeczowy lekarz, który jest autentycznie zainteresowany pacjentem. Zadowolona byłam z faktu, że mimo nieznacznego problemu zdrowotnego z mojej strony, ale uciążliwego - był konkretny, a przy tym nie silił się na dodatkowe badania, skrupulatność i prostota rozwiązań czasem może najbardziej pomóc. Mam nadzieję, że prędko z dr Antolakiem się nie spotkam, nie mniej jednak polecam szczerze!

 • Powiedzieć o Panu Łukaszu że jest doktorem, to za mało, ten człowiek jest cudotwórcą. Przez 3 lata byłem u ponad dziesięciu lekarzy różnych specjalizacji, żaden z nich nie potrafił powiedzieć, co mi dolega. Idąc do Pana Doktora, powiedziałem sobie, że będzie to już ostatnia wizyta lekarska i się poddaję. Pan doktor już na pierwszej wizycie powiedział, że postara mi się pomóc i jeżeli zajdzie taka potrzeba zbierze konsylium. Po ponownym zrobieniu wszystkich badań, gdzie Pan doktor osobiście był przy każdym, znaleziono przyczynę moich dolegliwości. Później dwie operacje, które również przeprowadził Pan doktor, rehabilitacja i jak na razie jest wszystko dobrze. Pan Doktor nie jest tylko wspaniałym lekarzem, ale również cudownym człowiekiem. Oby jak najdłużej miał siły pomagać innym. Pozdrawiam i wszystkiego naj-najlepszego Panie Doktorze.

 • Jestem pacjentką Doktora Antolaka od około pół roku. Przemiły człowiek i bardzo dobry specjalista. Doktor zawsze stawia na pierwszym miejscu dobro pacjenta, szczegółowo diagnozuje przyczynę bólu i leczenie zaczyna od możliwie najmniej inwazyjnych zabiegów. Poświęca pacjentowi zawsze tyle czasu, ile ten potrzebuje, zawsze służy pomocą i radą. Dziękuję bardzo Pani Doktorze i polecam wszystkim z bólami kręgosłupa. Elżbieta Kitewska

 • Doktor Łukasz jest jednym z niewielu specjalistów, którzy starają się odnaleźć przyczynę problemu i mają empatyczne podejście do Pacjenta. Polecam kontakt w razie jakichkolwiek problemów z kręgosłupem!