Lucyna Janik (Kowalska)

Stomatolog, Ortodonta

Umów wizytę 165 odwiedzin w ciągu 30 dni

Ukończyłam studia na Uniwesytecie Medycznym w 1993 roku z wyróżnieniem .W 1994 roku rozpoczęłam specjalizację I stopnia ze stomatologii ogólnej ,którą ukończyłam w 1997 roku i uzyskałam… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Ukończyłam studia na Uniwesytecie Medycznym w 1993 roku z wyróżnieniem .W 1994 roku rozpoczęłam specjalizację I stopnia ze stomatologii ogólnej ,którą ukończyłam w 1997 roku i uzyskałam na egzaminie państwowym ocenę bardzo dobrą .W 1998 roku rozpoczęłam specjalizację II stopnia z ortodoncji ,którą ukończyłam w roku 2001 . W kwietniu 2002 roku zdałam egzamin państwowy na ocenę bardzo dobrą i uzyskałam tytuł lekarza specjalisty z zakresu ortodoncji.
  Od roku 1997 prowadzę praktykę stomatologiczną .Po uzyskaniu specjalizacji ze stomatologii ogólnej otworzyłam Specjalistyczną Praktykę Stomatologiczną we Wrocławiu ,którą prowadziłam do 2004 roku.
  Następnie założyłam Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Ortodontyczno -Stomatologiczne ,,ORT-STOM ",a od roku 2009 prowadzę Centrum Stomatoligii Rodzinnej ,, BajkaDent " .
  Przyjmuję pacjentów od 12 roku życia.
  Wiedzę swoją pogłębiam na bieżąco - uczestniczę w licznych kursach specjalizacyjnych, oraz zjazdach orodontycznych ,zarówno w kraju ,jak i za granicą , czego dowodem są uzyskane certyfikaty .
  Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.
  Ortodoncja jest moją pasją ,jest to według mnie najpiękniejsza dziedzina w medycynie . Podziękowaniem dla mnie za leczenie jest piękny uśmiech na twarzy pacjenta ..Leczenie ortodontyczne jest też leczeniem psychologicznym, leczeniem kompleksów spowodowanych złym zgryzem , czy wadami zębowymi . Po leczeniu pacjenci stają się bardziej otwarci i pewni siebie .
  Zapraszam do Centrum Stomatologii Rodzinnej BajkaDent.

Specjalizacje

 • Stomatologia ogólna
 • Ortodoncja

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny

Nagrody i wyróżnienia

 • Laur Pacjenta w Ogólnopolskim Plebiscycie Medycznym w specjalizacji Orrodoncja w 2014 r

Certyfikaty

Choroby

 • wady zgryzu
 • wady zębów

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
8 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Lucyna podczas pierwszej wizyty zdążyła mi zahaczyć policzek dłutem dentystycznym oraz zrobić ranę w dziąśle przy wykonywaniu odlewu zębów. Nie żeby mnie to szczególnie bolało, ale jeśli mielibyśmy się wiązać na kilka lat w miesięcznych wizytach to nie zdecydowałbym się. Poza tym, Pani wykonała model zębów i przedstawiła plany leczenia. Wyjaśniła mi wszystko w sposób zrozumiały.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pośpiech , wyjąsnienia odnośnie leczenia tylko na moje pytania, dziecko traktowane przedmiotowo. Co do strony merytorycznej nie mogę się wypowiedzeć, jednak tam nie wrócimy.

 • Szczerze polecam centrum stomatologii bajkadent. Miejsce, w którym ludzie się do siebie uśmiechają :) piekny.usmiech3 @gmail.com

 • Trafiłam do pani dr Kowalskiej z polecenia i jestem bardzo zadowolona z efektów leczenia .Na całe szczęście nie musiałam usuwać zębów.Leczenie dla mnie jest jasne i widoczne .Pani doktor na każde pytanie udziela mi fachowej odpowiedzi .Za miesiąc ściągam aparat i wszystkim rekomenduję panią doktor .Jeszcze raz bardzo dziękuję .

 • Chciałbym bardzo podziękować za całe 2 letnie leczenie Pani dr Kowalskiej .Jestem bardzo zadowolony z efektów a miałem bardzo krzywe zęby .Pani doktor zawsze na czas przyjmowała mnie w swoim pięknym gabinecie- gratuluję tego fantastycznego klimatu chyba nazwa też nie jest przypadkowa bo Bajkadent. Pani doktor zawsze miła ,kompetentna no cóż piękna kobieta .Polecam wszystkim.

 • Chodzę z dzieckiem do pani doktor do Bajkadentu od niedawna ,ponieważ pani doktor ma podpisaną umowę z NFZ i na wizytę na aparat czekałam 8 miesięcy,wydawało mi się to dość długo tym bardziej ,że moja córka ma lat 10 i bardzo krzywe zęby .Zapytałam panią doktor czy byłaby możliwość wykonania aparatu odpłatnie bo wiem ,że tak jest praktykowane w innych gabinetach.Pani doktor poinformowała mnie,że aparaty ruchome przysługują dzieciom do 12 roku życia i ona takie aparaty wykonuje wyłącznie w ramach NFZ .Kiedy miałam wyznaczoną wizytę na której był wykonywany aparat zapytałam również czy jest możliwość dopłat do aparatu i znów moje zaskoczenie ,ponieważ pani doktor poinformowała mnie ,że dopłat nie ma.Aparat otrzymałam całkowicie bezpłatnie.Moje zdziwienie wynika stąd ponieważ starsze dziecko leczyłam w innym gabinecie i za aparat dziecka musiałam zapłacić.Córka bardzo polubiła panią doktor ,chętnie nosi aparat i już widać efekty.Polecam wszystkim panią doktor.Bardzo uczciwa ,rzetelna i kompetentna.

 • Jestem pacjentką Pani dr Lucyny Kowalskiej i z całą odpowiedzialnością pragnę zarekomendować jej doświadczenie oraz rzetelność wszystkim, którzy zastanawiają się nad podjęciem leczenia ortodontycznego. Nie mogę wyjść z podziwu nad efektami końcowymi mojego leczenia, których by nie było gdyby nie przemyślana i mądra diagnoza oraz właściwy tok leczenia opracowany przez Panią Doktor. Nie mam obaw, żeby oddać w ręce ortodonty Pani Lucyny Kowalskiej moich znajomych,bo wiem, że tak jak ja będą zadowoleni.

 • Zaskoczył mnie brak oceny Pani Doktor.Ja leczyłam się u Pani dr Kowalskiej w 2002 r i w tedy szukałam ortodonty, który wyprostuje mi zły zgryz bez usuwania zębow.Przed Panią doktor byłam u 3 ortodontów i każdy mi kazał usuwać.Aż koleżanka poleciła mi dr Kowalską .Pani doktor wyleczyła mnie oczywiście bez usuwania a że minęło już 8 lat i żeby stoją jak stały i nic się nie pokrzywiło to decyzja o nieusuwaniu zębów była jak najbardziej słuszna jestem ciekawa co na to powiedzieliby Ci ortodonci ,którzy mówili ,że nie ma innego wyjścia. Teraz do Pani doktor chodzę z moim synem do BajkaDentu i mam do niej pełne zaufanie.