Tutaj jesteś: 
Strona Główna
Created with Sketch.
Proktolog
Created with Sketch.
Created with Sketch.
Leszek Spytkowski
dr n. med.

Leszek Spytkowski

Proktolog, Chirurg

Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Dzień Dobry. Nazywam się Leszek Spytkowski, jestem wrocławskim chirurgiem specjalizującym się w proktologii. Mam nadzieję, że moja wiedza i umiejętności pomogą Państwu w pokonaniu... więcej

Adresy i cenniki

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Dzień Dobry.
  Nazywam się Leszek Spytkowski, jestem wrocławskim chirurgiem specjalizującym się w proktologii. Mam nadzieję, że moja wiedza i umiejętności pomogą Państwu w pokonaniu dolegliwości związanych
  ze schorzeniami dolnego odcinka przewodu pokarmowego.
  Udzielam kompleksowych konsultacji z zakresu chirurgii ambulatoryjnej i schorzeń proktologicznych po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu. Cena konsultacji ustalana jest indywidualnie, w zależności od rodzaju schorzenia oraz wykonanych badań.

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Ukończone szkoły

 • w 1986 roku uzyskałem I stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej
 • w 1990 roku uzyskałem II stopień specjalizacji chirurgii ogólnej

Publikacje

 • Diagnostic procedure and managment of malignant pleural effusion (MPE). 8-th International Congress von Anti-Cancer Treatment, February 3-6, 1998 Paryż.
 • Program kontroli zakażeń szpitalnych na oddziale chirurgicznym. III Zjazd Unii Polskich Towarzystw Chirurgicznych "Zakażenia" - Wrocław 25-27 listopada 1999.
 • Program zapobiegania i zwalczania zakażeń szpitalnych. Alfa-medica press Polska -1999r. str. 11-44.
 • Monovial - nowy system podawania leków. Zakażenia. Nr 3-4/2002. str. 48-51.
 • Analiza wyników uzyskanych w trakcie monitorowania zakażeń szpitalnych w oddziale chirurgicznym Dolnośląskiego Centrum Gruźlicy i Chorób Płuc.
 • Chirurgia Ambulatoryjna - 2-letnie doświadczenie szpitala publicznego. 59 Zjazd Towarzystwa Chirurgów Polskich - Bydgoszcz 22-25 wrzesień 1999.
 • The carrent status and the future of ambulatory surgery i Poland.Ambulatory Surgery - vol.7,suppl.1 April 1999.
 • Chest injures - diagnosis and treatment. Chirurgia Polska - suplement 1, Tom 2 - 2000.
 • Aspekty ekonomiczne chirurgii ambulatoryjnej, koszty zabiegów w trybie dziennego pobytu a koszty hospitalizacji. I Zjazd Polskiego Towarzystwa Medycyny i Chirurgii Ambulatoryjnej - Wrocław, 8-9 listopada 2002.
 • IndexCopernicus Journal Abstract
 • Proktologia ambulatoryjna - współpraca z lekarzem rodzinnym Część I: Rozpoznania wybranych schorzeń proktologicznych. Leszek Spytkowski, Jerzy Kołodziej, Andrzej Staniszewski.
 • Family Med. Prim. Care Rev. 2005; 7(2):567-568 ICID:442237
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • odbyłem staże naukowe w Niemczech i Austrii z zakresu chirurgii ambulatoryjnej i proktologii w 2000 roku uzyskałem stopień Doktora Nauk Medycznych

Ocena pacjentów:

 • Polecam tego lekarza, jest bardzo profesjonalny, życzliwy, potrafi rozładować napięcie, które towarzyszy wizycie dotyczącej "spraw" proktologicznych. Wywiad i badanie przeprowadzone bardzo profesjonalnie. Potrafi wytłumaczyć i pomóc oraz wskazać ścieżkę leczenia. Polecam - Janek

 • Pan dr to fachowiec w każdym calu. Przed badaniem wszystko wytłumaczy. Człowiek nie czuje się aż tak bardzo skrępowany, choć badanie do przyjemnych nie należy. Gorąco polecam tym, którzy mają obawy przed wizytą u proktologa.

 • Nie polecam. Byłam niedawno u niego na pierwszej wizycie z leczoną już chorobą. Porównując z wcześniejszymi lekarzami to nie przeprowadził praktycznie wcale wywiadu, spytał się tylko jak się czuję i że dawka leku jest dobra i badania również. Praktycznie miałam wrażenie że się chce mnie pozbyć.

 • Byłam już na kilku wizytach u dr. Spytkowskiego i muszę przyznać, że jest konkretnym lekarzem , nie owija w bawełnę wszystko dokładnie opisuje, odpowiada szczegółowo na wszystkie zadane pytania. Samo badanie może nie jest przyjemne, ale lekarz robi to w sposób delikatny. Jeśli miała bym polecić proktologa , to właśnie jego.

 • Bałem się badania. Fakt - nie było przyjemne. Ale warto było. Podejście p. Spytkowskiego jest profesjonalne. Pacjent czuje, że jest pacjentem, a nie towarem. Nie bójcie się pójść wcześnie, lepiej mieć pewność teraz niż za parę lat raka.

 • Bardzo dobry specjalista. Traktuje pacjenta poważnie, wnikliwie bada, wysłucha, spokojnie odpowie na pytania i jest odpowiedzialnym lekarzem ( uważam, że to bardzo ważne dla każdego chorego ). W przypadku chorób odbytu stosuje leczenie takie samo, jak inni lekarze i wcale nie spieszy się z operowaniem, jeśli leczenie tego nie wymaga. Jeśli operuje, to robi to naprawdę dobrze.

 • Miałem to szczęście, że trzynaście lat temu operował mnie dr Spytkowski. Zabieg metodą Longo wykonywało się wtedy ok. 30 minut. Mój trwał ponad półtorej godziny ze względu na tak zwane "ujmowanie błony śluzowej". Moja wina, bo to genetyczna wada budowy. Stapler wszyto mi w okolicy unerwienia zwieracza. Ból po ustąpieniu znieczulenia przeogromny. Podczas pierwszego oddawania stolca zemdlałem z bólu. Myślę, że skoro po takich przeżyciach bardzo wysoko oceniam dra Spytkowskiego, to moja opinia jest obiektywna i miarodajna.

 • Bardzo mily i rzeczowy specjalista.Bardzo dokladnie i obrazowo przedstawił moje schorzenie.Szczerze polecam.

 • Bardzo dobry specjalista! Miły o wielkiej kulturze osobistej. Wyczerpująco wszystko tłumaczy i odpowiada na każde pytanie. W badaniu bardzo delikatny. Miałam przez Pana Doktora wykonaną rektoskopię, która WOGÓLE NIE BOLAŁA ! Bardzo polecam!!!

 • Witam.
  Nie wyrażam opinii na temat tego lekarza ale opiszę moją sytuację aby każdy mógł wyciągnąć wnioski.
  Cztery lata po tym jak pojawiły się u mnie pierwsze dolegliwości zacząłem poszukiwać dobrego lekarza. W internecie znalazłem bardzo dobre opinie o dr Spytkowskim – więc bez wahania zapisałem się na wizytę – doktor sprawdził zbadał (diagnoza: hemoroidy stopień trzeci) przepisał maści i tabletki (koszt: wizyta 120 zł + maści i tabletki 300 zł razem 420 zł) i umówił mnie na wizytę za 8 tygodni. Faktycznie tabletki + maści pozwoliły „normalnie” żyć i uśnieżyły ból i pieczenie. Po 8 tygodniach pojawiłem się na badaniu (rektoskopia - koszt: 200 zł + kolejne maści i tabletki 300 zł razem 500 zł) i kolejna wizyta kontrolna za 8 tygodni (koszt: 120 zł + kolejne maści koszt: ok 100 zł razem 220 zł) – przez rok co 8 tygodni nic się nie zmieniło ciągle maści badanie i płacenie.
  Po roku doszedłem do wniosku że nie ma sensu tego „ciągnąć” bo farmakologicznie raczej nic nie zdziałam i poszukałem innego lekarza. Lekarz u którego obecnie się leczę powiedział krótko „to wszystko uśnieżalo ból a choroba nadal szalała”
  Po zbadaniu (koszt: 90 zł) zaproponował zabieg – zdecydowałem się na zabieg metodą hemoron (koszt: 2100 zł + tabletki 200 zł razem: 2300 zł – drogi ale pozwala od razu funkcjonować) w tej cenie mam min. 5 wizyt za które już więcej nie płacę oraz zadnych dodatkowych kosztów związanych z maściami itp.
  Obecnie jestem w trakcie leczenia ale po pierwszej wizycie już widzę różnicę.
  Jeszcze raz powtarzam nie chcę tu nikogo oceniać ale … nim zaczniesz się leczyć poszukaj opinii kilku lekarzy