Adresy (2)

Edwarda Mroza 13f, Olsztyn
Klinika Dowgierd (mapa)

Lekarz nie ma włączonego kalendarza pod tym adresem

Poproś o kalendarz wizyt
Gotówka, Karta płatnicza

Lekarz nie ma włączonego kalendarza pod tym adresem

Poproś o kalendarz wizyt
Brak informacji o usługach i ich cenach

Moje doświadczenie

O mnie

Specjalista w dziedzinie chirurgii czaszkowo – szczękowo – twarzowej, specjalizujący się w rekonstrukcjach części twarzowej czaszki i jamy ustnej, op...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • chirurgia szczękowo-twarzowa i stomatologiczna
 • chirurgia ortognatyczna
 • implanty zębowe
Pokaż wszystkie leczone choroby

Usługi i ceny

Konsultacja chirurga szczękowego


Edwarda Mroza 13f, Olsztyn

Brak informacji o cenie

Klinika Dowgierd

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
32 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
V
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Klinika Dowgierd ból stawów skroniowo żuchwowych

Jakiś czas temu byłam u tego lekarza na wizycie w związku z bólem stawów skroniowo - żuchwowych. Gdy weszłam na wizytę i poinformowałam, że nie jestem pacjentem, który będzie miał skomplikowaną operację za kilkanaście tysięcy złotych, tylko to tylko bóle stawów, to zarówno Pan doktor, jak i jego asystentka zaczęli mnie traktować z góry i niegrzecznie.
Doktor mi cały czas przerywał i był po prostu niemiły (to delikatnie powiedziane). Próbowałam wytłumaczyć, gdzie mnie boli i opowiedzieć całą moją historię, ale doktor Dowgierd ucinał moją wypowiedź w połowie w bardzo oschły sposób. Uważam, że lekarz powinien kulturalnie odnosić się do pacjenta, więc oceniam zachowanie lekarza na wizycie negatywnie.
Na początku Doktor Dowgierd traktował mnie bardzo pobłażliwie, wręcz twierdząc, że ja sobie moje objawy wymyśliłam. Dopiero jak doktor obejrzał mój wynik rezonansu magnetycznego i zobaczył, że mam stan zapalny w prawym stawie, to powiedział, że należy zrobić płukanie stawu, w celu usunięcia stanu zapalnego. Lekarz bezpośrednio podczas wizyty wycenił mój zabieg. W klinice Dowgierd to pan doktor Dowgierd wycenia w niektórych przypadkach koszt danego zabiegu podczas spotkania z pacjentem. I ponieważ to doktor Dowgierd ustala ceny w klinice i zrobił to podczas naszego spotkania, to w związku z tym uwzględnienie kwestii finansowej w mojej opinii jest uzasadnione.
Dowiedziałam się, że zwykłe płukanie stawu żuchwowego kosztuje u doktora ponad 2000 zł + dodatkowo sedacja za kilkaset złotych, a czeka się u niego na taki zabieg miesiącami. Z racji, że to doktor ustala ceny w swojej klinice, więc ocena cen w Klinice Dowgierd dotyczy osoby tego lekarza i ponieważ działo się to podczas naszej rozmowy, to dotyczy to ściśle mojej wizyty u tego lekarza.
Pytałam się, czy w razie, gdyby inny pacjent odwołał wizytę mogłabym się zapisać - niestety z panem doktorem Dowgierdem i jego asystentką nie dało się dojść do porozumienia (to pani asystentka umawia w gabinecie doktora ludzi na wizyty i podczas wizyty jest obecna, więc jej zachowanie też ocenię), ponieważ każdą moją wypowiedź kwitowali niemiłymi słowami. Asystentka odburknęła pod nosem coś w stylu ''Pani nie jest jedyna i nie jest specjalnym pacjentem'', tak jakbym żądała specjalnego traktowania. Ja chciałam tylko dowiedzieć się, czy można w razie odwołanej wizyty przez innego pacjenta się zapisać do kliniki doktora Dowgierda.
Niestety Pan doktor Dowgierd na wizycie jest bardzo niemiły w obyciu. Mimo że jechałam do niego przez pół Polski, to doktor traktował mnie jakby mi robił przysługę, że w ogóle mnie obsługuje, mimo że płaciłam za wizytę. Jego asystentka, która była obecna na wizycie i pomagała doktorowi też cały czas na do mnie zwracała się obcesowo, mimo że przyjechałam z bólem i cierpiałam, a byłam przecież umówiona na wizytę, a czułam się w gabinecie niekomfortowo. Podobno to świetny specjalista i zna się na rzeczy. Możliwe, że doktor Dowgierd ma dużą wiedzę, bo zinterpretował mój rezonans stawów bez problemów, natomiast jego podejście do pacjentów jest nieprzyjemne i niedelikatne. Cena za zabieg, którą na wizycie mi wycenił pan doktor była niesamowicie wysoka.Wręcz byłam zszokowana, jak usłyszałam kwotę za zabieg, który jest bardzo prosty. Przed wizytą nie mogłam się zapoznać z ceną mojego zabiegu, ponieważ to doktor Dowgierd miał ocenić, ile mój zabieg kosztuje i miał to zrobić podczas naszej wizyty.
Podejście pana doktora do pacjenta oceniam negatywnie. Wizyta jest przeprowadzona w bardzo niemiłej i wrogiej atmosferze i pacjent jest traktowany protekcjonalnie, terminy oczekiwania na zabieg są długie niczym na NFZ, a sam zabieg który wycenia doktor Dowgierd jest strasznie drogi - około 2000 tysięcy złotych za jeden staw (oraz droga sedacja i inne koszty dodatowe), podczas gdy normalna cena za taki zabieg wynosi 300 zł.


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu

Chciałbym serdecznie podziękować Panu Doktorowi za profesjonalizm, ogromne zaangażowanie, życzliwość i empatię. To wyjątkowy lekarz i znakomity specjalista, oddany swojej pracy i pacjentom. Pan Doktor dał szansę na powrót do normalnego funkcjonowania i przywrócił wiarę w lekarzy. Urodziłem się z rozszczepem wargi i podniebienia. W wieku 26 lat Pan Doktor przeprowadził u mnie operację, która zakończyła się sukcesem. Poprzednie dwa zabiegi w innych szpitalach były nieudane. Straciłem wtedy jakąkolwiek nadzieję. Świadomość, że dobry lekarz i dobry człowiek czuwa nad naszym zdrowiem dodaje sił i pomaga w leczeniu. Gorąco Polecam !
Adam S.


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu zabieg chirurgiczny twarzoczaszki

jeżeli można powiedzieć o kimś, ze jest wielki, to właśnie Pan doktor na to miano zasługuje bezapelacyjnie. To Pan Panie doktorze zasługuje na Oskara w kategorii człowiek najlepszy z najlepszych.Gdy po wykonanym zabiegu, gdzie zostawił nas ortodonta ,który powinien prowadzić dalsze leczenie syna Pan Doktorze nas nie zostawił. Od bezradnych i przerażonych nie odwrócił się Pan plecami a przekazał w dobre ręce kolejnego specjalisty, by dziecko moje nie zostało kaleką. Daje nam Pan wiarę i nadzieję, że jutro nie musi być takie jak jest dziś. I co najważniejsze, pacjenci Pana uwielbiają .Dziękuję w imieniu swoim i syna.


B
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Klinika Dowgierd konsultacja chirurga szczękowego

Klasa sama w sobie. Pan Doktor to profesjonalista w każdym calu. Nastawiony na spełnienie oczekiwań pacjenta, a także wykazujący się dużą empatią. Absolutnie nie mam nic do zarzucenia wiedzy, sposobowi działania i metodom Pana Doktora.


S
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Klinika Dowgierd

Witam, z wielką radością piszę te słowa podziękowania dla doktora Dowgierda. Pan doktor operowal mnie w listopadzie 2015r. Była to operacja dwuszczękowa, dzięki której spełnilo się moje marzenie, gdyż pozbyłam się asymetrii twarzy. Wyglądam ładnie i prosto. Pragnę dodać, że byłam operowana w wiek 48 lat i tym bardziej dziękuję, że Pan Doktor mnie nie skreślił. Dr.Dowgierd to ''magic doktor'', wspaniały fachowiec, bardzo życzliwy człowiek, jedocześnie konkretny i rzeczowy. Dziękuję Panie Doktorze za uśmiech i moją nową twarz. Elżbieta T.


Użytkownik zweryfikowany

Dzięki Panu Doktorowi który mi pomógł mówić normalnie ponieważ urodziłam się z rozszczepem podniebienia miękkiego . I przeprowadził operacje wieku 23 ponieważ poprzednie 3 korekty nie wiele pomagały a były przeprowadzone na Prokocimu w Krakowie . Był konkretny,odpowiadał na wszystkie pytania zadane prze zemnie i mamę i cierpliwy . Inni lekarze powinni się uczyć jak być dobrym lekarzem i mieć empatie dla pacjenta .


Użytkownik zweryfikowany

Witam!
Jestem mama córeczki która urodzila się ze sporym rozszczepem wargi i podniebienia.Gdy córka miała pół roczku została zoperowana przez Doktora Dowgierda.Obecnie prawie nie widać ze miała taka wade.Doktor wspierał mnie i był konkretny,bardzo dba o swoich pacjentów.To wspaniały chirurg jestem mu ogromnie wdzięczna .Dziękuje panie Doktorze!
Mama Liliany.


P
Użytkownik zweryfikowany

Najlepszy lekarz ever :) Zoperował moją wadę zgryzu, gdzie nikt w Polsce nie chciał się jej podjąć. Jestem MEGA zadowolona z efektów. Przy tym p. Dowgierd jest bardzo ciepłym i empatycznym człowiekiem


G
Użytkownik zweryfikowany

Tego lekarz można polecić !Jest wspaniały my jesteśmy rzadki przypadek ale o naszej chorobie wiedział więcej niż nasz pediatra :)


A
Użytkownik zweryfikowany

Gorąco polecam wszystkim dr Krzysztofa Dowgierda! Zgłosiłam się do niego z progenią (przerostem żuchwy i niedorozwojem szczęki) oraz oligodoncją (brakiem zawiązek zębów stałych). Obecnie jestem już ponad rok po skomplikowanym zabiegu dwuszczękowym (szczękę wysunięto do przodu, kości żuchwy skrócono oraz wstawiono brakujące 7 implantów). Operację przeszłam w Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie w ramach refundacji NFZ. Pan Doktor codziennie mnie odwiedzał i wspierał w najtrudniejszych pierwszych dniach po operacji. Opieka pielęgniarek z Oddziału Chirurgii Twarzowo-Szczękowej była dla mnie również niezastąpiona, bo stale nade mną czuwały, zmieniały opatrunki co 2-3 godziny (nawet w nocy) i wszystko wyjaśniały. Zmieniły się rysy mojej twarzy, wyglądam teraz subtelnie i kobieco, nareszcie mogę się uśmiechać i śmiać bez poczucia skrępowania i wstydu. Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na operację u p. dr Dowgierda, bo dzięki temu zyskałam nowe życie – teraz mogę swobodnie jeść wszystko, co chcę, a przez lata jedynie produkty łatwe do pogryzienia (jabłka, orzechy były wykluczone), pozbyłam się ogromnego kompleksu jakim były moje zęby i nieprawidłowy zgryz, zyskałam pewność siebie i wiarę, że marzenia się spełniają.
Dr Dowgierd to wspaniały człowiek i wybitny specjalista w dziedzinie chirurgii twarzowo-szczękowej. Do swej pracy podchodzi z wielkim zaangażowaniem i pasją, a co bardzo ważne, ma świetne podejście do pacjentów. Jestem mu dozgonnie wdzięczna i życzę, aby jak najdłużej mógł leczyć i pomagać kolejnym pacjentom. Serdecznie polecam! Ola R.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Moje doświadczenie

O mnie

Specjalista w dziedzinie chirurgii czaszkowo – szczękowo – twarzowej, specjalizujący się w rekonstrukcjach części twarzowej czaszki i jamy ustnej, op...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • chirurgia szczękowo-twarzowa i stomatologiczna
 • chirurgia ortognatyczna
 • implanty zębowe
Pokaż wszystkie leczone choroby

Specjalizacje

 • Chirurgia szczękowo-twarzowa
 • Chirurgia stomatologiczna