Specjalista neurochirurg, członek Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów (PTNCH) oraz Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgów (EANS), związany z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu od 2013 roku.
Ukończyłem szkolenie specjalizacyjne w zakresie neurochirurgii w renomowanej Klinice Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Jako lekarz pełniący funkcję neurochirurga w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, oraz oddziale Neurochirurgii Szpitala im. Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, skupiam swoją praktykę na kompleksowej opiece nad pacjentami. Specjalizuję się w małoinwazyjnej chirurgii kręgosłupa oraz interwencyjnych zabiegach przeciwbólowych. Moje zainteresowania zawodowe obejmują również wewnątrznaczyniowe leczenie patologii układu nerwowego, takie jak udary czy tętniaki wewnątrzczaszkowe, oraz neurochirurgię funkcjonalną.
Jestem autorem publikacji naukowych, głównie w dziedzinie neurotraumatologii, ale także z obszaru interwencyjnego leczenia bólu. Moje zainteresowania badawcze i kliniczne obejmują nowoczesne metody leczenia, a w szczególności rozwijanie i stosowanie minimalnie inwazyjnych technik chirurgicznych oraz innowacyjnych implantów. W ciągłym dążeniu do doskonalenia swoich umiejętności, uczestniczę w licznych krajowych i zagranicznych stażach oraz szkoleniach.
Ponadto, jestem jednym ze specjalistów zajmujących się neurochirurgią endowaskularną, przeprowadzając zabiegi zarówno w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, jak i w Oddziale Neurochirurgii Szpitala w Wałbrzychu.
Działam zgodnie z zasadą, że optymalne leczenie chirurgiczne powinno minimalizować uszkodzenia funkcji i struktur organizmu, co osiąga poprzez wykorzystanie nowoczesnych dostępów chirurgicznych oraz implantów. W sytuacjach, gdzie to możliwe, preferuję nieoperacyjne techniki interwencyjne (blokady przeciwbólowe oraz neuromodulację).
Do najczęściej leczonych przeze mnie patologii należą:
- dyskopatia lędźwiowa - stosuję dostępy klasyczne, ale także endoskopowe
- dyskopatia szyjna, bóle kręgosłupa szyjnego - leczenie chirurgiczne i interwencyjne blokady przeciwbólowe
- rwa kulszowa, udowa, barkowa - przede wszystkim poprzez wykonywanie blokad sterydowych
- bóle osiowe kręgosłupa - z zastosowaniem blokad stawów i nerwów pod kontrolą USG lub RTG
- deformacje kręgosłupa i niestabilność kręgosłupa - z zastosowaniem nowoczesnych implantów i metod przezskórnej stabilizacji
- złamania osteoporotyczne kręgosłupa - wertebroplastyka, kyfoplastyka
- zespoły bólowe w zakresie stawów krzyżowo-biodrowych
- przewlekłe bóle o charakterze neuropatycznym - z zastosowaniem epidurolizy oraz poprzez implantacje SCS - stymulatora rdzenia kręgowego
- bóle neuralgiczne w zakresie twarzoczaszki (ablacja zwoju Gassera) oraz leczenie bólów migrenowych i innych przewlekłych zespołów bólowych w zakresie głowy i twarzy
- zespół cieśni nadgarstka
- naczyniowe patologie układu nerwowego: udary (trombektomia mechaniczne), tętniaki wewnątrzczaszkowe, naczyniaki mózgu (przede wszystkim leczenie z zastosowaniem technik endowaskularnych - embolizacji)