mgr

Katarzyna Borycka

verifiedCreated with Sketch.

Fizjoterapeuta

34 opinie +dodaj

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Wcześniej, jako technik fizjoterapii nabywałam doświadczenia pracując z pacjentami ortopedycznymi i geriatrycznymi. Kilka lat temu… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
34 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • W
  Lokalizacja: Smart MedicalUsługa: dokuczliwy ból

  Do pani Kasi trafiłam z dokuczliwym powracającym bólem biodra. Praktycznie już po paru dniach od zastosowania się do zaleceń ból stopniowo mijał. W międzyczasie przytrafiło się jeszcze kilka kontuzji, ale za każdym razem pani Kasia stawiała mnie na nogi :) Pełen profesjonalizm, życzliwe podejście i gotowość do pomocy w każdej chwili. Całym sercem polecam panią Kasię!

 • G
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Smart MedicalUsługa: terapia bólu kręgosłupa

  Już rok wcześniej chodzilam na terapię kręgosłupa szyjnego i bardzo mi pomogła. Trzy miesiące bolala mnie ręka/ rwala i nie mogłam nią żadnego ruchu zrobić ,bo ból był nie do wytrzymania /.Nie pomagały żadne leki przeciwzapalne,zastrzyki,sterydy dopiero ból minął po terapii u. Pani Kasi.Teraz postanowiłam skorzystać z terapii ponownie bo zaczęła mnie druga reka bolec.Po 3 zabiegach jest znaczna poprawa.Polecam skorzystanie przy bólach kręgosłupa z terapii u Pani Kasi.Jest przemila,zawsze uśmiechnięta , przy każdej następnej wizycie pyta o efekty terapii ,czy nadal boli i jak boli ,co powoduje że wybiera odpowiednią metodę terapii, która powoduje że ból ustępuje

 • A
  Lokalizacja: Smart MedicalUsługa: bół kości ogonowej

  Do Smart Medical zgłosiłam się z bólem okolic kości ogonowej. Byłam już nieco zrezygnowana, gdyż wcześniej z moim problemem byłam u ortopedy, przeszłam cykl zabiegów fizjoterapeutycznych, a także byłam u innego fizjoterapeuty. Wszystko to było nieskuteczne, bo ból nadal doskwierał i był coraz bardziej dokuczliwy. Dopiero Pani Katarzyna Borycka mi pomogła i po ok. 10 sesjach terapeutycznych, a także wskazówkach jak postępować codziennie ból minął, za co jestem jej wdzięczna i dzięki czemu uwierzyłam, że fizjoterapia rzeczywiście działa. Dodatkowo Pani Katarzyna Borycka zbadała mnie także pod kątem skutków porodu, który miał miejsce rok temu i także w tym obszarze prowadziła terapię. Z przekonaniem mogę polecić Panią Katarzynę Borycką.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Super nastawienie do pacjenta, ogromna wiedza przełożona na praktyke, pierwsza wizyta głównie rozpoznanie problemu oraz pomoc, na drugiej wizycie analiza zaleconych ćwiczeń, zmiana niektórych na bardziej dopasowane do problemu. Jestem bardzo zadowolona i szczerze polecam :)

 • A
  Lokalizacja: Smart MedicalUsługa: terapia kobiet w ciąży

  Gorąco polecam wszystkim ciężarnym kobietom. Godna zaufania. Sympatyczna, miła osoba z ogromną cierpliwością do pacjentki dokładnie tłumaczy i pokazuje każde ćwiczenie, stawia na profilaktykę, przekazuje cenne uwagi przygotowujące do porodu oraz dotyczące aktywności fizycznej w ciąży

 • I
  Lokalizacja: Smart MedicalUsługa: rehabilitacja pooperacyjna

  Serdecznie polecam rehabilitację u Pani Kasi - profesjonalizm, ogromna cierpliwość, a do tego bardzo serdeczna atmosfera podczas sesji. Już po pierwszych wizytach ból się zmniejszył, poprawiła się motoryka. Polecam!

 • W
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Konkretna osoba z dużym doświadczeniem i podejściem do pacjenta. Miła, sympatyczna i pomocna w doradzeniu w sprawie dalszego leczenia. Polecam z czystym sumieniem.

 • 0
  Lokalizacja: Smart MedicalUsługa: konsultacje fizjoterapeutyczne

  Bardzo polecam! Pani Kasia to chyba jedyny lekarz do którego chodziłam z uśmiechem na twarzy. Bardzo profesjonalne podejście, pełne przygotowanie, a przy tym świetny kontakt z pacjentem.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Smart MedicalUsługa: wstępna konsultacja fizjoterapeutyczna

  Bardzo kompetentna osoba, mila, rzetelnie tłumaczy i wyjasnia. Profesjonalnie podeszla do wizyty. Posiada sporą wiedze. Polecam w 100%

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Serdecznie polecam Panią Doktor. Bardzo miła, cały czas uśmiechnięta a do tego bardzo kompetentna. Wszystko dokładnie wytłumaczyła, opisała i zbadała dziecko. Syn w ogóle się nie bał. Serdecznie Polecam. My na pewno wrócimy do Pani doktor z synem.

Pytania pacjentów (7)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Wcześniej, jako technik fizjoterapii nabywałam doświadczenia pracując z pacjentami ortopedycznymi i geriatrycznymi. Kilka lat temu stworzyłam program profilaktyczny „Zdrowy kręgosłup” dla najmłodszych. Moja pasja kręgosłupami trwa do dziś. Jestem certyfikowanym terapeutą Medycyny Ortopedycznej wg Cyriax'a. Specjalizuję się w leczeniu zespołów bólowych i przeciążeniowych narządu ruchu. W pracy z pacjentem po kontuzjach sportowych wykorzystuję podstawy metody Pilates. Pracuję z kobietami w ciąży, młodymi mamami po porodzie siłami natury jak i cięciu cesarskim oraz pacjentkami w okresie menopauzalnym lecząc zaburzenia statyki mięśni dna miednicy. Prowadzę autorskie warsztaty pt „Co mnie zaskoczyło po porodzie”, podczas których wspólnie z koleżanką położną rozwiewamy wątpliwości kobiet pragnących rozpocząć bezpiecznie aktywność fizyczną po porodzie, przygotować się do kolejnej ciąży i uporać się z codziennymi problemami w zakresie karmienia i pielęgnacji dziecka. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w sympozjach naukowych i specjalistycznych kursach.

  Ukończyłam m.in. następujące szkolenia:
  Medycyna Ortopedyczna wg Cyriax'a
  Diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn metodą McKenziego – części A,B,C,D
  Terapia manualna wg Mulligan'a – kursy A i B
  Kinesiology Taping
  Techniki energizacji mięśni
  Aktywność fizyczna kobiet w ciąży
  EMG i fizjoterapia w dysfunkcji mięśni dna miednicy
  Instruktor Rekreacji Ruchowej
  Instruktor PILATES - Praca na matach - I i II st.
  Instruktor PILATES Senior
  Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu kolanowego

  Konferencje naukowe - osiągnięcia:
  04.2010 III miejsce w XV Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych „Profilaktyka wad postawy ciała dzieci w wieku przedszkolnym – realizacja programu Szkoły Pleców w placówce przedszkolnej”
  04.2010 wyróżnienie w Międzynarodowej Konferencji Studentów Uczelni Medycznych „Wiedza rodziców na temat profilaktyki wad postawy ciała dzieci w wieku przedszkolnym”

Specjalizacje

 • Medycyna sportowa
 • Położnictwo i ginekologia
 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Edukacja

 • Śląski Uniwersytet Medyczny

Nagrody i wyróżnienia

 • 04.2010 wyróżnienie w Międzynarodowej Konferencji Studentów Uczelni Medycznych „Wiedza rodziców na temat profilaktyki wad postawy ciała dzieci w wieku przedszkolnym”
 • 04.2010 III miejsce w XV Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych „Profilaktyka wad postawy ciała dzieci w wieku przedszkolnym – realizacja programu Szkoły Pleców w placówce przedszkolnej”

Znajomość języków

 • angielski

Certyfikaty

Choroby

więcej