Jolanta Skwierawska verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • A
  Lokalizacja: Gabinet PsychoterapiiUsługa: terapia małżeńska

  Polecam Panią Jolantę. Pomogła mi i mężowi w przezwyciężeniu kryzysu małżeńskiego. Trafnie wskazała nam przyczynę naszych problemów. Terapia nie trwała długo, zaledwie kilka spotkań, ale bardzo pomogła mi w podjęciu trudnej decyzji. Jestem jej za to bardzo wdzięczna.

 • Szukasz psychologa? Pacjenci polecają:

  Agnieszka Stępień
  Agnieszka Stępień
  Psycholog
  Rynek Dębnicki 4/14, Kraków
  Polecam współpracę z Panią psycholog Agnieszką Stępień. Szybko nawiazała bliski kontakt z córką i córka bardzo… więcej

  Kamil Perończyk
  Kamil Perończyk
  Psycholog, Psychoterapeuta, Seksuolog
  Madalińskiego 3/1, Kraków
  Konkretna rozmowa, konkretne uwagi i spostrzeżenia oraz konkretna informacja jakie mamy opcje. Wizyta w miłej i… więcej

  Zuzanna Sochacka
  Zuzanna Sochacka
  Seksuolog, Psycholog, Psychoterapeuta
  ul. Bernardyńska 9 lok. 4, Kraków
  Polecam Pania Zuzanne, zaangazowana i uwazna. Dopiero zaczynam terapię, wiec ciężko cos wiecej powiedzieć ale pierwsze… więcej

  Jakub Gałązka
  Jakub Gałązka
  Psycholog, Psychoterapeuta
  Bernardyńska 9/4, Kraków
  No cóż.. Chyba potrzebowałem takich rozmów żebym mógł w końcu zobaczyć , że sam nie dam rady. Byłem dopiero na… więcej

  Mariola Kijak - Tempska
  Mariola Kijak - Tempska
  Psycholog, Seksuolog, Terapeuta
  Aleja Pułkownika Władysława Beliny-Prażmowskiego 25/6, Kraków
  Polecam panią Mariolę na terapeutkę ponieważ posiada bardzo dużą wiedzę, umiejętności i zdolność empatii aby zrozumieć… więcej

  Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od 20 - tu lat zajmuję się udzielaniem pomocy psychologicznej, a od 12 - u prowadzę prywatną praktykę psychoterapeutyczną. Pomagam osobom borykającym się z różnymi trudnościami. Klienci, z którymi pracuję mają zaburzenia lękowe, depresyjne, psychosomatyczne, doświadczyli traumy, przeżywają kryzysy życiowe, mają trudności w relacjach, szukają rozwiązania problemów rodzinnych, małżeńskich czy zawodowych.
   Odbyłam wiele specjalistycznych szkoleń z zakresu psychoterapii, staż kliniczny na oddziale ogólnopsychiatrycznym w Szpitalu im. dr. J. Babińskiego w Krakowie oraz w Zakładzie Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego-Collegium Medicum w Krakowie. Przez 10 lat pracowałam terapeutycznie z dziećmi i rodzinami w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Ukończyłam całościowy kurs psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim, dwuipółletnie oraz półroczne szkolenie z ustawień systemowych, a także całościowe czteroletnie szkolenie z terapii systemowej w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie . Przygotowuję się do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty w Polskim Towarzystwie Psychologicznym. Pracuję pod opieką dwóch superwizorów.
   Stale się dokształcam, aby skutecznie pomagać pacjentom.

   Dyplom magistra psychologii uzyskałam w 1994 r., jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego.

   Jestem mężatką, mam dwoje dzieci.

   Interesuję się plastyką . Od kliku lat lepię z gliny talerze, misy, patery....

  Specjalizacje

  • Psychoterapia
  • Psychologia kliniczna

  Usługi

  Gabinet Psychoterapii

  ul. Pułaskiego 10/33, Dębniki, 30-305 Kraków, małopolskie

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  11 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • A
   Lokalizacja: Gabinet PsychoterapiiUsługa: terapia małżeńska

   Polecam Panią Jolantę. Pomogła mi i mężowi w przezwyciężeniu kryzysu małżeńskiego. Trafnie wskazała nam przyczynę naszych problemów. Terapia nie trwała długo, zaledwie kilka spotkań, ale bardzo pomogła mi w podjęciu trudnej decyzji. Jestem jej za to bardzo wdzięczna.

  • A
   Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii

   Gorąco polecam konsultacje u p. Jolanty Skwierawskiej każdemu, kto pomimo różnych zakrętów w życiu chce zawalczyć o siebie i lepsze relacje z otaczającym światem. Terapia- przynajmniej w moim przypadku- nie podawała gotowych „recept”, ale pomagała w poszukiwaniu samodzielnie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. I uważam, że to w dużej mierze przesądziło o jej skuteczności. Konsultacje pomogły mi na nowo przypomnieć sobie co tak naprawdę jest dla mnie ważne, co robić, by nie zatracić tego w zabieganym, codziennym świecie i jak skutecznie utrwalać zmienione nawyki.

  • D
   Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii

   Po paru nieudanych próbach psychoterapii trafiłam do pani Skwierawskiej, gdzie znalazłam zrozumienie, poczucie bezpieczeństwa i nieocenioną pomoc. Patrząc z perspektywy ponad dwóch lat po zakończeniu terapii dostrzegam jak tamte doświadczenia wciąż działają w moim życiu z uzdrawiającym skutkiem. Gorąco polecam panią Jolę każdemu. Korzysta z wiedzy wielu dróg terapeutycznych z doświadczeniem, intuicją i rozwagą. Jest przy tym osobą wielkiej madrości i równie wielkiego serca.

  • Gorąco polecam Panią Jolę, do której pierwszy raz trafiłem w 2012 r. Wtedy pomogła mi zrozumiec i nauczyć jak rozmawiac z kilkuletnim dzieckiem, aby wytłumaczyć mu rozłąkę rodziców po rozwodzie. Byłem ojcem zagubionym po braku kontaktów z dzieckiem.
   Pani Jola pomogła mi odbudować własne ja i odnaleźć siebie po doświadczeniach życiowych. Korzystałem również ze wsparcia w terapii rodzinnej wraz z dzieckiem.
   Dzieki spotkaniom z p. Jolą, terapii własnej i rodzinnej odnalazłem sposób i metody na uwolnienie się od toksycznych życiowych sytuacji. Znalazłem własny spokój i szacunek do osób, które miały negatywny wpływ na moje zycie. Mogłem głębiej poznać siebie i nauczyć kontrolowania złych emocji.
   Ostatnio Pani Jola pomogła mi na nowo dostrzec sens zmian zachodzących w życiu.
   Dzieki terapii , empatii i zrozumieniu p. Joli na nowo uwierzyłem w relacje i radość, jaką daje miłość do kobiety. Odbudowałem swoje zaufanie do bycia w związku z miłości i bez oczekiwań.
   Zmieniło się moje postrzeganie na problemy i doświadczenia życiowe. Jestem teraz szczęśliwy i spełniony!

   PS.
   Ponieważ jestem mężczyzną, który doświadczył wiele przykrych lat w związku małżeńskim, gorąco polecam p. Jolę, panom, którzy nie widzą sensu do bycia ojcem, mężem, partnerem, obawiają się wizyt u psychologa.
   Pani Jola to bardzo ciepla i empatyczna osoba, która w łatwy sposób potrafi nawiązać z pacjentem kontakt. Dodatkowo ważne jest to, że można liczyć na Jej pomoc w kazdej sytuacji. Chetnie odbiera telefon w kryzysowych sytuacjach, kiedy nie ma mozliwości na spotkanie.
   Maciej

  • A

   Długo zastanawiałam się co napisać, żeby wyrazić moją wdzięczność dla Pani Jolanty Skwierawskiej. W skrócie mogę napisać, że byłam DDA, a teraz jestem Normalną Osobą.
   Pani Jola towarzyszyła mi w drodze "uzdrowienia" z wielkim wyczuciem, taktem i wiedzą. Tak, czasami było ciężko, tak, czasami po sesji czułam się źle, ale te wszystkie emocje - smutek, złość, radość, cieszenie się dniem - były potrzebne. To wszystko trzeba było rozdrapać, żeby nareszcie zamknąć i zostawić za sobą. Pani Jola jest bardzo otwartą osobą i terapeutą - chętnie doradza inne formy pomocy (np terapię grupową), jeśli widzi, że to ma sens, że może pomóc.
   Bardzo Jej dziękuję za tą trudną drogę, która była mi tak bardzo potrzebna. I szczerze polecam.

  • J

   Zdecydowanie polecam! Do Pani Jolanty zgłosiłam się rok po zakończeniu toksycznego związku z mężczyzną, który mną manipulował, degradował moją psychikę i zadręczał, długo po nagłym zakończeniu relacji partnerskich. Ja z kolei byłam podręcznikowym przykładem "kobiety, która kocha za bardzo". Przez rok próbowałam sama poradzić sobie z rozstaniem, jednak wpływ, jaki wywarł na mnie mój były partner był zbyt wielki. Huśtawki nastrojów, głęboki smutek, żal, chęć powrotu, stany obsesyjne - to wszystko sprawiło, że postanowiłam podjąć psychoterapię. Bardzo cieszę się, że trafiłam na Panią Jolantę, ponieważ jej ciepło i otwarcie na problem wpływa na pacjenta już na pierwszym spotkaniu. Terapia trwała pół roku i była wielopłaszczyznowa. Dotykała nie tylko problemów samego związku, ale również dzieciństwa, kompleksów, aktualnego stanu życia, jak i aktualnych problemów. Pozwoliła mi uświadomić sobie skąd biorą się moje lęki, sposób patrzenia na świat, jak również dała szansę lepszego poznania samej siebie. Zaczęłam patrzeć na poprzedni związek z perspektywy, wyleczyłam się z toksycznego "sentymentu", przestałam się bać i poczułam się bardziej pewna siebie, niż kiedykolwiek w życiu. Na pewno pierwszy raz w życiu poczułam, że nie jestem od nikogo uzależniona. Wiem, że w części jest to spowodowane upływającym czasem, ale gdyby nie Pani Jolanta jestem pewna, że czas ten spędziłabym na pogrążaniu się w żalu i depresji. Bardzo dziękuję za cały czas terapii oraz nowe tchnienie optymizmu i chęci życia.

  • M

   Polecam bardzo! Do pani Joli trafiłam gdy było ze mną bardzo źle. Głęboka depresja i nieustanne myśli samobójcze nie pozwalały żyć. Oj było ciężko, ale powoli, delikatnie Pani Jola pomagała wrócić mi do życia. Swoim ciepłem, profesjonalizmem i wyczuciem uczyła mnie jak siebie zrozumieć, pokochać, jak radzić sobie z niechcianymi emocjami. Nauczyła mnie jak wielkim sprzymierzeńcem jest moja wyobraźnia, w końcu ogromnie polubiłam te momenty kiedy słyszałam " proszę usiąść wygodnie zamknąć oczy i ... ". To niewiarygodne jak drugi człowiek potrafi pomóc słuchaniem, delikatnym nakierowywaniem, towarzyszeniem w bólu, okiełznaniem agresji ... 2 lata trwało moje wychodzenie z tej czarnej smolistej papki zabijających radość życia myśli. Ale udało się :) za co jestem Pani Joli ogromnie wdzięczna. Chociaż spotkania z panią Jolą skończyły się to jednak moja przygoda z poznawaniem siebie, byciem swoim przyjacielem trawa nadal...

  • M

   Wg mnie bardzo dobry specjalista, znający się na swoim fachu. Przede wszystkim poza byciem fachowcem w swojej dziedzinie jest bardzo ciepłą osobę, co dla mnie osobiście jest bardzo ważne. Korzystam z pomocy Pani Jolanty od ponad roku,z dobrymi efektami, dlatego polecam.

  • M

   Z czystym sumieniem polecam! To było moje pierwsze zetknięcie z gabinetem psychoterapeutycznym. Podczas spotkań pani Jolanta była zarówno bardzo ludzka, jak i profesjonalna. W rozmowie wykazywała się empatią i zrozumieniem, a jednocześnie mocno trzymała się głównych wątków terapii, nie wahając się zadawać niewygodnych pytań i prowadząc moje myśli na nowe tory. Wzbudziła moje zaufanie, a to przecież tak ważne w spotkaniu z drugim człowiekiem, a zwłaszcza z terapeutą. Może stało się tak dlatego, że pani Jolanta ma sporo doświadczenia zawodowego i życiowego, a jednak potrafi zrozumieć także młodą osobę i zna kontekst jej problemów. Dodam tylko, że byłam u niej na terapii małżeńskiej, która niestety zakończyła się rozwodem, ale mimo to spotkania z panią Jolantą dużo mi dały i zachęciły do dalszej pracy nad sobą i swoim rozwojem. Nie ma się czego bać ;)

  • A

   Moja opinia jest zdecydowanie odmienna. Pani Jolanta jest bardzo ciepłą i wspierającą osobą. W rozmowie spokojnie wysłuchiwała i pomagała mi odnaleźć drogę do spokoju. Nawet gdy trzeba mną było potrząsnąć robiła to z wielkim wyczuciem. Z perspektywy czasu stwierdzam, że interwencje kryzysowe u Pani Jolanty były dla mnie bardzo pomocne. Rzeczywiście czasami bywa, że terapeuta nie odpowiada pacjentowi i wtedy należy zmienić terapeutę. Mnie na szczęście to nie spotkało i nie musiałam rezygnować ze spotkań u Pani Skwierawskiej.

  Zgodnie z RODO informujemy, że administratorem danych osobowych ujawnionych na profilu Profesjonalisty jest ZnanyLekarz sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Kolejowa 5/7 kod pocztowy 01-217.

  ZnanyLekarz przetwarza dane osobowe Profesjonalisty w celu informowania użytkowników internetu o prowadzonej przez Profesjonalistę działalności leczniczej lub innej podobnej, w tym specjalizacjach, miejscach przyjmowania pacjentów i opiniach na temat jego działalności (art. 6 ust. 1 lit. f RODO)

  Dane osobowe pochodzą z powszechnie dostępnych źródeł, w tym CEIDG. Więcej o danych osobowych na stronie: https://www.znanylekarz.pl/gdpr/landing#tab=professional