Adres

Traugutta 61, Szczecin
Dental-Med dr n. med. Joanna B.V. Ziółkowska (mapa)

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
Przyjmuję: dorosłych
Gotówka
91 835.....

Badanie stomatologiczne (od 150 zł)

Stomatologia zachowawcza (od 150 zł)

Medycyna estetyczna (od 200 zł) + 2 więcej

Konsultacja stomatologiczna (od 150 zł)

Zwykła wizyta (od 150 zł)

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem lekarzem stomatologiem, posiadam dwie specjalizacje i tytuł doktora nauk medycznych oraz również jestem lekarzem specjalizującym się w medycyn...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • próchnica
 • brak zębów
 • braki zębowe
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Pomorska Akademia Medyczna

Znajomość języków

Angielski, Polski, Niemiecki

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
220 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
M
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Dental-Med dr n. med. Joanna B.V. Ziółkowska

Pani doktor już po pierwszej wizycie dała bardzo wiele cennych wskazówek. Rzeczowo i jasno powiedziała czym trzeba się zająć. Gabinet bardzo czyściutki. Ogromny profesjonalizm! Świetne podejście.
Polecam wszystkim


J
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Dental-Med dr n. med. Joanna B.V. Ziółkowska badanie stomatologiczne

Od zawsze chciałam mieć piękny, biały uśmiech, lecz przed pójściem do dentysty powstrzymywał mnie strach oraz złe doświadczenia z innymi lekarzami. Umówiłam się do Doktor kierując się bardzo dobrymi opiniami na portalu znanylekarz.pl. Wydawało mi się, że to najbardziej odpowiednia osoba dla mnie, czyli kogoś, kto od dzieciaka boi się dentystów, na samą myśl o nich miał łzy w oczach. Byłam pozytywnie zaskoczona od samego początku - świetnym położeniem gabinetu, podejściem do klienta, jak i przebiegiem całej wizyty. Został przeprowadzony ze mną wywiad, przedstawiono mi dokładnie, jaki jest u mnie problem oraz jak możemy zadziałać. Sam gabinet jest bardzo przyjazny dla zlęknionych pacjentów, Pani Doktor jest bardzo sympatyczna, profesjonalna i myśląca o pacjencie.
Gabinet Pani Doktor jest wyposażony w nowoczesne urządzeni, a to wraz z dbałością Pani Doktor skutkuje brakiem jakiegokolwiek dyskomfortu.
W momencie samego poznania Pani Doktor lęk przestaje być istotny, nawet przez chwilę nie myślałam o tym, aby przerwać zabieg, w ogóle się nie bałam.
Przeprowadziłam długą rozmowę z Panią Doktor, dzięki której dowiedziałam się wielu istotnych rzeczy na temat chociażby poprawnej higieny jamy ustnej, czy prawdziwych powodów bólu zębów.
Z gabinetu z pewnością wyszłam ze zdrowszym uśmiechem, chociaż przede mną jeszcze długa droga, oraz bogatsza o istotną wiedzę!
Na pewno będę kontynuować leczenie u Pani Doktor Joanny bez żadnych lęków i szczerze polecam wszystkim odwiedzenie tego gabinetu :)


T
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Dental-Med dr n. med. Joanna B.V. Ziółkowska badanie stomatologiczne

Jestem bardzo zadowolony z wizyty, Pani Doktor bardzo pomocna. Bardzo dobrze wyposażony i zadbany gabinet. Świetne wrażenia jak na pierwszą wizytę po bardzo długiej przerwie. Liczę na dalszą pomoc w zadbaniu o moje uzębienie. Pozdrawiam i polecam ! :)


J
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Dental-Med dr n. med. Joanna B.V. Ziółkowska badanie stomatologiczne

Rzeczowa i profesjonalnie przeprowadzona wizyta. Pani Doktor bardzo miła. Świetnie wyposażony gabinet. Polecam z całego serca.


P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Dental-Med dr n. med. Joanna B.V. Ziółkowska zwykła wizyta

Jestem bardzo zadowolona. Miła obsługa, profesjonalna, na pewno będzie to Pani stomatolog mojej rodziny


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Dental-Med dr n. med. Joanna B.V. Ziółkowska

Jestem bardzo zadowolona z wizyty, Pani Doktor szczegółowo wytłumaczyła i odpowiedziała na wszystkie pytania które miałam. Zabieg odbył sie bezboleśnie
I bardzo sprawnie. Gabinet czysty i dobrze wyposażony. Polecam innym pacjentom ;-)


J
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Dental-Med dr n. med. Joanna B.V. Ziółkowska

Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Pani doktor jak zwykle pomogła mi w problemie z zębami. Jednocześnie informując dokładnie co będzie robić. Polecam

dr n. med. Joanna Ziółkowska

Witam Pani Joasiu!
Bardzo dziękuję za słowa uznania. Bardzo się cieszę, że moje starania zostały zauważone i zaowocowały wspólnym sukcesem.
Każdy Pacjent, który prosi o poradę, zgłasza potrzebę leczenia jest dokładnie informowany jakie są sposoby leczenia i w jaki sposób będą przeprowadzone. Wspólnie z Pacjentem omawiam problem z jakim się zgłosił i wspólnie decydujemy o drodze dalszego postępowania. Dzięki temu rozwiewamy wątpliwości, obawy i dążymy do konstruktywnego leczenia.
Pozdrawiam Panią serdecznie.
z poważaniem
Joanna Ziółkowska


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Dental-Med dr n. med. Joanna B.V. Ziółkowska Wizyta kontrolna

Nie polecam. Byłam u Pani doktor skuszona dobrymi opiniami na stronie, niestety w moim przypadku były to stracone pieniądze i czas. Poszłam na wizytę kontrolną oraz z pytaniem odnośnie zrobienia kompozytu pomiędzy jedynkami. Od Pani Joanny usłyszałam, że nie da się nic zrobić oprócz spiłowania zęba i wstawienia koron. Po przeglądzie usłyszałam natomiast, że mam większość zębów (10) do "robienia", a za każdego policzyłaby Pani 200zl. Nie mogłam uwierzyć, że przez pół roku, od ostatniej wizyty u stomatologa, tak bardzo popsuły mi się żeby. Oprócz miliona wad w moim uzębienia Pani stomatolog powiedziała również, że trzeba odbudować mi 8 zębów, a na jednej wizycie trzeba zrobić minimum 4 ( za każdego zęba oczywiscie od 200zl). Stwierdziłam, że nie będę od razu umawiać się na kolejną wizytę tylko pójdę sprawdzić swój stan zębów do dwóch innych stomatologów. Po wizytach okazało się, że do zaplombowania miałam jedynie jednego zęba, a reszta to przebarwienia!!!! Była to opinia dwóch niezależnych od siebie stomatologów. Podobnie w przypadku wstawienia kompozytu pomiędzy jedynki Pani Joanna się pomyliła. Kompozyt jest możliwy do wstawienia, bez zbędnego piłowania zdrowych zębów. Każdemu, kto ceni swój czas i pieniądze, szczerze odradzam wizytę w tym gabinecie.

dr n. med. Joanna Ziółkowska

Witam Pani Marcelino!
Pani opinia jest bardzo krzywdząca oraz jest zupełnie innym opisem przebiegu Pani wizyty konsultacyjnej.
Zgłosiła się Pani do mnie w celu korekty diastemy - "szpary" pomiędzy górnymi jedynkami. Przed wizytą skontaktowała się Pani ze mną, iż Pani problem to w/w diastema wynosząca ok.5 mm - przerwa pomiędzy tymi zębami.
Podczas badania okazało się, że diastema ta to zaledwie ok. 0,3 mm i jest bardzo dyskretną wadą kosmetyczną - niezauważalną podczas kontaktu wzrokowego w życiu codziennym.
Stanowczo Pani odmówiłam inwazyjne zabiegi likwidacji przestrzeni 0,3 mm przez szlifowanie tych zębów i osadzenie koron porcelanowych.
Próbowałam kilkakrotnie Pani uświadomić, iż jest to jedynie Pani projekcja - psychosomatyczne uprzedzenie, iż wszystkie osoby mające z Panią kontakt widzą tylko tą przestrzeń, która osiągnęła rangę problemu życiowego.
Odmówiłam Pani, pomimo nacisków, wykonanie traumatycznego zabiegu zgodnie z zasadą lekarską " primum non nocere " - przede wszystkim nie szkodzić.
Podczas badania stanu zdrowia Pani jamy ustnej, uzębienia oraz przyzębia stwierdziłam ubytki próchnicowe na tle próchnicy wtórnej i pierwotnej, co zostało Pani zobrazowane na monitorze, przy pomocy kamery wewnątrzustnej. Wspólnie, dokładne obejrzałyśmy każdy ząb, procesy próchnicowe oraz starcie zębów na tle tzw. parafunkcji narządu żucia - zaciskanie oraz zgrzytanie.
Jest to proces destrukcyjny wymagający leczenia objawowego i przyczynowego. Stwierdziłam również zaniżoną wysokość zwarcia spowodowaną starciem powierzchni żujących zębów oraz brzegów siecznych.
Omówiłam Pani ten problem odpowiadając Pani na każde pytanie, zadawane często kilkakrotnie z powodu braku zrozumienia tematu, gdyż jak Pani wspomniała, nigdy nie zwrócono Pani uwagi, iż parafunkcja ta prowadzi do skutecznej destrukcji narządu żucia.
Jeżeli w wyniku zaciskania i zgrzytania, czyli olbrzymich przeciążeń, następuje starcie szkliwa, które obok diamentu jest najtwardszą strukturą -należy reagować.
Była Pani podczas wizyty pozytywnie zaskoczona skrupulatnością badania i rzeczowością omówienia tego problemu, gdyż jak Pani stwierdziła, podczas wizyt u innych stomatologów, nikt nie zauważył tego problemu.
Destrukcję zębów na tym tle, również Pani oglądała przy pomocy kamery wewnątrzustnej.
Wykonałam również Pani badanie mięśni żucia, mięśni dna jamy ustnej, mięśni odpowiedzialnych za przywodzenie żuchwy. Badanie to potwierdziło diagnozę.
Poświęciłam Pani ponad półtorej godziny czasu, cierpliwie tłumacząc i obrazując stan zdrowia Pani jamy ustnej oraz cierpliwie w sposób jak najbardziej przystępny odpowiadając na Pani wnikliwe pytania.
Jest to naturalne, że pacjent pragnie zapoznać się z problemem, który go dotyczy. Potwierdziła Pani również towarzyszące temu codzienne objawy.
Została Pani poinformowana o sposobach i kosztach leczenia, potrzeb wizyt kontrolnych, samokontroli i konieczności współpracy podczas przebiegu leczenia, które w Pani przypadku jest procesem długotrwałym, wymagającym jak wspomniałam koniecznej współpracy pacjent - lekarz.
Reasumując:
- odmówiłam Pani wykonania traumatycznego zabiegu skutkującego koronowaniem dwóch jedynek, negując jego celowość wobec wady kosmetycznej 0,3 mm
- zbadałam stan zdrowia Pani jamy ustnej obrazując jego obraz przy pomocy kamery wewnątrzustnej, aby i Pani mogła zobaczyć oraz zrozumieć jego stan
- wyjaśniłam Pani występujący u Pani problem parafunkcji narządu żucia, jego przyczyny oraz sposoby leczenia
- naocznie miała Pani nieograniczoną czasowo możliwość obejrzenia stanu każdego Pani zęba, również na dużym monitorze przy pomocy kamery wewnątrzustnej
- wyjaśniłam Pani pojęcia próchnicy wtórnej i pierwotnej, również obrazując kamerą
- wyjaśniłam Pani obszernie problem starcia zębów, co i w tym przypadku oglądała Pani przy pomocy kamery
- omówiłyśmy zasady prawidłowego utrzymania zdrowia jamy ustnej
Taki był rzeczywisty przebieg Pani wizyty konsultacyjnej.
Uprzejmie proszę moich obecnych i przyszłych pacjentów o zapoznanie się z w/w opinią oraz jednocześnie z opisem, jak przeprowadzam wizytę konsultacyjną, kiedy pacjent ma możliwość zapoznania się ze stanem zdrowia swojej jamy ustnej, ma możliwość obejrzenia struktur jamy ustnej dzięki kamerze wewnątrzustnej, ma możliwość zadawania pytań dotyczących wszelkich nurtujących go zagadnień i otrzymania wyczerpujących odpowiedzi.
Jestem lekarzem z powołania, moim obowiązkiem jest pomagać a nie szkodzić - tym samym nie zgodzić się na irracjonalne naciski ze strony pacjenta, który nie zna konsekwencji realizacji swoich " życzeń ".
Uprzejmie proszę o ocenę, czy taki przebieg konsultacji zadowoliłby Państwa podczas wizyty u lekarza.
Pozdrawiam
z poważaniem
Joanna Ziółkowska
P.S. Teraz można zadać sobie pytanie: czy to Pacjentka straciła czas i pieniądze ( jak to określiła ), czy lekarz...


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Dental-Med dr n. med. Joanna B.V. Ziółkowska

Bardzo profesjonalnie. Dobrej jakosci sprzet, czysty gabinet, pani doktor bardzo mila. Jakosc uslugi na wysokim poziome. Serdecznie polecam


Usługi i ceny

Badanie stomatologiczne

od 150 zł

Traugutta 61, Szczecin

Dental-Med dr n. med. Joanna B.V. Ziółkowska

od 150 zł

Stomatologia zachowawcza

od 150 zł

Traugutta 61, Szczecin

Dental-Med dr n. med. Joanna B.V. Ziółkowska

od 150 zł

Medycyna estetyczna

od 200 zł

Traugutta 61, Szczecin

Dental-Med dr n. med. Joanna B.V. Ziółkowska

od 200 zł

Zwykła wizyta

od 150 zł

Traugutta 61, Szczecin

Dental-Med dr n. med. Joanna B.V. Ziółkowska

od 150 zł

Konsultacja stomatologiczna

od 150 zł

Traugutta 61, Szczecin

Dental-Med dr n. med. Joanna B.V. Ziółkowska

od 150 zł

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
220 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
M
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Dental-Med dr n. med. Joanna B.V. Ziółkowska

Pani doktor już po pierwszej wizycie dała bardzo wiele cennych wskazówek. Rzeczowo i jasno powiedziała czym trzeba się zająć. Gabinet bardzo czyściutki. Ogromny profesjonalizm! Świetne podejście.
Polecam wszystkim


J
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Dental-Med dr n. med. Joanna B.V. Ziółkowska badanie stomatologiczne

Od zawsze chciałam mieć piękny, biały uśmiech, lecz przed pójściem do dentysty powstrzymywał mnie strach oraz złe doświadczenia z innymi lekarzami. Umówiłam się do Doktor kierując się bardzo dobrymi opiniami na portalu znanylekarz.pl. Wydawało mi się, że to najbardziej odpowiednia osoba dla mnie, czyli kogoś, kto od dzieciaka boi się dentystów, na samą myśl o nich miał łzy w oczach. Byłam pozytywnie zaskoczona od samego początku - świetnym położeniem gabinetu, podejściem do klienta, jak i przebiegiem całej wizyty. Został przeprowadzony ze mną wywiad, przedstawiono mi dokładnie, jaki jest u mnie problem oraz jak możemy zadziałać. Sam gabinet jest bardzo przyjazny dla zlęknionych pacjentów, Pani Doktor jest bardzo sympatyczna, profesjonalna i myśląca o pacjencie.
Gabinet Pani Doktor jest wyposażony w nowoczesne urządzeni, a to wraz z dbałością Pani Doktor skutkuje brakiem jakiegokolwiek dyskomfortu.
W momencie samego poznania Pani Doktor lęk przestaje być istotny, nawet przez chwilę nie myślałam o tym, aby przerwać zabieg, w ogóle się nie bałam.
Przeprowadziłam długą rozmowę z Panią Doktor, dzięki której dowiedziałam się wielu istotnych rzeczy na temat chociażby poprawnej higieny jamy ustnej, czy prawdziwych powodów bólu zębów.
Z gabinetu z pewnością wyszłam ze zdrowszym uśmiechem, chociaż przede mną jeszcze długa droga, oraz bogatsza o istotną wiedzę!
Na pewno będę kontynuować leczenie u Pani Doktor Joanny bez żadnych lęków i szczerze polecam wszystkim odwiedzenie tego gabinetu :)


T
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Dental-Med dr n. med. Joanna B.V. Ziółkowska badanie stomatologiczne

Jestem bardzo zadowolony z wizyty, Pani Doktor bardzo pomocna. Bardzo dobrze wyposażony i zadbany gabinet. Świetne wrażenia jak na pierwszą wizytę po bardzo długiej przerwie. Liczę na dalszą pomoc w zadbaniu o moje uzębienie. Pozdrawiam i polecam ! :)


J
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Dental-Med dr n. med. Joanna B.V. Ziółkowska badanie stomatologiczne

Rzeczowa i profesjonalnie przeprowadzona wizyta. Pani Doktor bardzo miła. Świetnie wyposażony gabinet. Polecam z całego serca.


P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Dental-Med dr n. med. Joanna B.V. Ziółkowska zwykła wizyta

Jestem bardzo zadowolona. Miła obsługa, profesjonalna, na pewno będzie to Pani stomatolog mojej rodziny


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Dental-Med dr n. med. Joanna B.V. Ziółkowska

Jestem bardzo zadowolona z wizyty, Pani Doktor szczegółowo wytłumaczyła i odpowiedziała na wszystkie pytania które miałam. Zabieg odbył sie bezboleśnie
I bardzo sprawnie. Gabinet czysty i dobrze wyposażony. Polecam innym pacjentom ;-)


J
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Dental-Med dr n. med. Joanna B.V. Ziółkowska

Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Pani doktor jak zwykle pomogła mi w problemie z zębami. Jednocześnie informując dokładnie co będzie robić. Polecam

dr n. med. Joanna Ziółkowska

Witam Pani Joasiu!
Bardzo dziękuję za słowa uznania. Bardzo się cieszę, że moje starania zostały zauważone i zaowocowały wspólnym sukcesem.
Każdy Pacjent, który prosi o poradę, zgłasza potrzebę leczenia jest dokładnie informowany jakie są sposoby leczenia i w jaki sposób będą przeprowadzone. Wspólnie z Pacjentem omawiam problem z jakim się zgłosił i wspólnie decydujemy o drodze dalszego postępowania. Dzięki temu rozwiewamy wątpliwości, obawy i dążymy do konstruktywnego leczenia.
Pozdrawiam Panią serdecznie.
z poważaniem
Joanna Ziółkowska


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Dental-Med dr n. med. Joanna B.V. Ziółkowska Wizyta kontrolna

Nie polecam. Byłam u Pani doktor skuszona dobrymi opiniami na stronie, niestety w moim przypadku były to stracone pieniądze i czas. Poszłam na wizytę kontrolną oraz z pytaniem odnośnie zrobienia kompozytu pomiędzy jedynkami. Od Pani Joanny usłyszałam, że nie da się nic zrobić oprócz spiłowania zęba i wstawienia koron. Po przeglądzie usłyszałam natomiast, że mam większość zębów (10) do "robienia", a za każdego policzyłaby Pani 200zl. Nie mogłam uwierzyć, że przez pół roku, od ostatniej wizyty u stomatologa, tak bardzo popsuły mi się żeby. Oprócz miliona wad w moim uzębienia Pani stomatolog powiedziała również, że trzeba odbudować mi 8 zębów, a na jednej wizycie trzeba zrobić minimum 4 ( za każdego zęba oczywiscie od 200zl). Stwierdziłam, że nie będę od razu umawiać się na kolejną wizytę tylko pójdę sprawdzić swój stan zębów do dwóch innych stomatologów. Po wizytach okazało się, że do zaplombowania miałam jedynie jednego zęba, a reszta to przebarwienia!!!! Była to opinia dwóch niezależnych od siebie stomatologów. Podobnie w przypadku wstawienia kompozytu pomiędzy jedynki Pani Joanna się pomyliła. Kompozyt jest możliwy do wstawienia, bez zbędnego piłowania zdrowych zębów. Każdemu, kto ceni swój czas i pieniądze, szczerze odradzam wizytę w tym gabinecie.

dr n. med. Joanna Ziółkowska

Witam Pani Marcelino!
Pani opinia jest bardzo krzywdząca oraz jest zupełnie innym opisem przebiegu Pani wizyty konsultacyjnej.
Zgłosiła się Pani do mnie w celu korekty diastemy - "szpary" pomiędzy górnymi jedynkami. Przed wizytą skontaktowała się Pani ze mną, iż Pani problem to w/w diastema wynosząca ok.5 mm - przerwa pomiędzy tymi zębami.
Podczas badania okazało się, że diastema ta to zaledwie ok. 0,3 mm i jest bardzo dyskretną wadą kosmetyczną - niezauważalną podczas kontaktu wzrokowego w życiu codziennym.
Stanowczo Pani odmówiłam inwazyjne zabiegi likwidacji przestrzeni 0,3 mm przez szlifowanie tych zębów i osadzenie koron porcelanowych.
Próbowałam kilkakrotnie Pani uświadomić, iż jest to jedynie Pani projekcja - psychosomatyczne uprzedzenie, iż wszystkie osoby mające z Panią kontakt widzą tylko tą przestrzeń, która osiągnęła rangę problemu życiowego.
Odmówiłam Pani, pomimo nacisków, wykonanie traumatycznego zabiegu zgodnie z zasadą lekarską " primum non nocere " - przede wszystkim nie szkodzić.
Podczas badania stanu zdrowia Pani jamy ustnej, uzębienia oraz przyzębia stwierdziłam ubytki próchnicowe na tle próchnicy wtórnej i pierwotnej, co zostało Pani zobrazowane na monitorze, przy pomocy kamery wewnątrzustnej. Wspólnie, dokładne obejrzałyśmy każdy ząb, procesy próchnicowe oraz starcie zębów na tle tzw. parafunkcji narządu żucia - zaciskanie oraz zgrzytanie.
Jest to proces destrukcyjny wymagający leczenia objawowego i przyczynowego. Stwierdziłam również zaniżoną wysokość zwarcia spowodowaną starciem powierzchni żujących zębów oraz brzegów siecznych.
Omówiłam Pani ten problem odpowiadając Pani na każde pytanie, zadawane często kilkakrotnie z powodu braku zrozumienia tematu, gdyż jak Pani wspomniała, nigdy nie zwrócono Pani uwagi, iż parafunkcja ta prowadzi do skutecznej destrukcji narządu żucia.
Jeżeli w wyniku zaciskania i zgrzytania, czyli olbrzymich przeciążeń, następuje starcie szkliwa, które obok diamentu jest najtwardszą strukturą -należy reagować.
Była Pani podczas wizyty pozytywnie zaskoczona skrupulatnością badania i rzeczowością omówienia tego problemu, gdyż jak Pani stwierdziła, podczas wizyt u innych stomatologów, nikt nie zauważył tego problemu.
Destrukcję zębów na tym tle, również Pani oglądała przy pomocy kamery wewnątrzustnej.
Wykonałam również Pani badanie mięśni żucia, mięśni dna jamy ustnej, mięśni odpowiedzialnych za przywodzenie żuchwy. Badanie to potwierdziło diagnozę.
Poświęciłam Pani ponad półtorej godziny czasu, cierpliwie tłumacząc i obrazując stan zdrowia Pani jamy ustnej oraz cierpliwie w sposób jak najbardziej przystępny odpowiadając na Pani wnikliwe pytania.
Jest to naturalne, że pacjent pragnie zapoznać się z problemem, który go dotyczy. Potwierdziła Pani również towarzyszące temu codzienne objawy.
Została Pani poinformowana o sposobach i kosztach leczenia, potrzeb wizyt kontrolnych, samokontroli i konieczności współpracy podczas przebiegu leczenia, które w Pani przypadku jest procesem długotrwałym, wymagającym jak wspomniałam koniecznej współpracy pacjent - lekarz.
Reasumując:
- odmówiłam Pani wykonania traumatycznego zabiegu skutkującego koronowaniem dwóch jedynek, negując jego celowość wobec wady kosmetycznej 0,3 mm
- zbadałam stan zdrowia Pani jamy ustnej obrazując jego obraz przy pomocy kamery wewnątrzustnej, aby i Pani mogła zobaczyć oraz zrozumieć jego stan
- wyjaśniłam Pani występujący u Pani problem parafunkcji narządu żucia, jego przyczyny oraz sposoby leczenia
- naocznie miała Pani nieograniczoną czasowo możliwość obejrzenia stanu każdego Pani zęba, również na dużym monitorze przy pomocy kamery wewnątrzustnej
- wyjaśniłam Pani pojęcia próchnicy wtórnej i pierwotnej, również obrazując kamerą
- wyjaśniłam Pani obszernie problem starcia zębów, co i w tym przypadku oglądała Pani przy pomocy kamery
- omówiłyśmy zasady prawidłowego utrzymania zdrowia jamy ustnej
Taki był rzeczywisty przebieg Pani wizyty konsultacyjnej.
Uprzejmie proszę moich obecnych i przyszłych pacjentów o zapoznanie się z w/w opinią oraz jednocześnie z opisem, jak przeprowadzam wizytę konsultacyjną, kiedy pacjent ma możliwość zapoznania się ze stanem zdrowia swojej jamy ustnej, ma możliwość obejrzenia struktur jamy ustnej dzięki kamerze wewnątrzustnej, ma możliwość zadawania pytań dotyczących wszelkich nurtujących go zagadnień i otrzymania wyczerpujących odpowiedzi.
Jestem lekarzem z powołania, moim obowiązkiem jest pomagać a nie szkodzić - tym samym nie zgodzić się na irracjonalne naciski ze strony pacjenta, który nie zna konsekwencji realizacji swoich " życzeń ".
Uprzejmie proszę o ocenę, czy taki przebieg konsultacji zadowoliłby Państwa podczas wizyty u lekarza.
Pozdrawiam
z poważaniem
Joanna Ziółkowska
P.S. Teraz można zadać sobie pytanie: czy to Pacjentka straciła czas i pieniądze ( jak to określiła ), czy lekarz...


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Dental-Med dr n. med. Joanna B.V. Ziółkowska

Bardzo profesjonalnie. Dobrej jakosci sprzet, czysty gabinet, pani doktor bardzo mila. Jakosc uslugi na wysokim poziome. Serdecznie polecam


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

367 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Jaka cena za leczenie kanałowe zęba?
  Jest to ząb, który był już leczony, lecz niedokończony z powodu nieprofesjonalnego dentysty. Ząb się ułamał, jest możliwość aby go jeszcze wyleczyć? Interesuje mnie też cena za usunięcie ósemki.
  Pozdrawiam

  Witam!
  Ponowne leczenie kanałowe jest wyceniane na podstawie ilości godzin pracy . Najczęściej jest to kwota ok. 200 zł za jeden kanał korzeniowy. Należy mieć na uwadze, że w zębach trzonowych górnych istnieje duża możliwość wystąpienia nawet pięciu kanałów.
  Złamanie korony zęba jest możliwe po pozytywnym badaniu podmiotowym i przedmiotowym.
  Cena usunięcia zęba ósmego zależy również od potrzeby i oceny rozległości zabiegu ocenianego badaniem na fotelu stomatologicznym oraz na podstawie zdjęć rtg.
  Pozdrawiam.
  dr Joanna Ziółkowska

  dr n. med. Joanna Ziółkowska

 • Witam Pana. Chciałbym dowiedzieć się czy w ramach NFZ wykonuje Pan wypełnianie ubytków lub plombowanie?
  Czy widoczne przez stronę terminy obejmują wizyty refundowane przez NFZ?

  Witam!
  Niestety nie przyjmuję Pacjentów w ramach koszyka świadczeń gwarantowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
  Pozdrawiam.
  dr Joanna Ziółkowska

  dr n. med. Joanna Ziółkowska

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem lekarzem stomatologiem, posiadam dwie specjalizacje i tytuł doktora nauk medycznych oraz również jestem lekarzem specjalizującym się w medycyn...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • próchnica
 • brak zębów
 • braki zębowe
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Pomorska Akademia Medyczna

Certyfikaty ZnanyLekarz.pl


Specjalizacje

 • Stomatologia ogólna
 • Protetyka stomatologiczna

Staże

 • Freie Universität Berlin
 • Christian-Albrechts-Universität zu Kiel
 • VITA Zahnfabrik H. Rauter GmbH & Co. KG
Zobacz więcej

Znajomość języków

Angielski, Polski, Niemiecki

Nagrody i wyróżnienia

 • Laureatka konkursu ISIC; zajęcie pierwszego miejsca w ogólnoświatowym konkursie z zakresu chirurgii ręki
 • obrona doktoratu vox populi
 • THOMSON REUTERS MASTER JOURNAL LIST
Zobacz więcej