Adres

PCK 19, Katowice
Psychologiczna Pomoc Okołoporodowa (mapa)

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
Przyjmuję: dorosłych
Gotówka, Karta płatnicza
32 732.....

Moje doświadczenie

O mnie

Psycholog - specjalizacja okołoporodowa, interwencja kryzysowa. Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka Śląski Instytut Matki i Noworodka Psychologicz...

Zobacz pełen opis


Edukacja

 • Uniwersytet Śląski, Psychologia, studia magisterskie ukończone z wyróżnieniem, 2007
 • Uniwersytet Jagielloński, studia podyplomowe, 2013
 • Studium Interwencji Kryzysowej, 2019.
Zobacz więcej


Usługi i ceny

Popularne usługi

Konsultacja psychologiczna


PCK 19, Katowice

150 zł

Psychologiczna Pomoc Okołoporodowa

Pierwsza wizyta - konsultacja

Pozostałe usługi

Interwencja kryzysowa


PCK 19, Katowice

150 zł

Psychologiczna Pomoc Okołoporodowa


Poradnictwo psychologiczne


PCK 19, Katowice

Dowiedz się więcej

Psychologiczna Pomoc Okołoporodowa


Poradnictwo psychoonkologiczne


PCK 19, Katowice

150 zł

Psychologiczna Pomoc Okołoporodowa


Psychoterapia indywidualna


PCK 19, Katowice

120 zł

Psychologiczna Pomoc Okołoporodowa


Psychoterapia partnerska


PCK 19, Katowice

od 160 zł

Psychologiczna Pomoc Okołoporodowa

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
27 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Wspaniały lekarz, wspaniała kobieta pełna empatii i zrozumienia. Ciężko w kilku zdaniach opisać jak bardzo mi pomogła po śmierci mojego syna. Okielznala i nazwała emocje, które mi towarzyszyły w najciezszym okresie mojego życia. Dzięki niej przechodzenie żałoby jest świadome. To ona nauczyła mnie na nowo "żyć" nie obwiniając się o wszystko. Dziękuję jej za siłę I nadzieję która mi dała.


B
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii STREFA ROZWOJU terapia indywidualna

Do tej pory byłam na kilku wizytach u Pani doktor. Po pierwszej byłam psychicznie zmasakrowana. Teraz jest ciut lepiej . Pani doktor pomału otwiera mi oczy. Przecena bardzo długa droga o ile pójdę właściwą ścieżką. Narazie jest we mnie ogrom cierpienia, smutku i braku chęci do życia. Rozmowy A raczej mój monolog na chwilę pomagają. Mam nadzieję, że Pani dr wstrząśnie mną i przywróci do świata żywych.

Joanna Piątek-Perlak

Pani Beato, przed nami trudna droga, wierzę w jej sens. Dziękuję za te słowa i za zaufanie.


W
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii STREFA ROZWOJU śmierć dziecka

Panią Asie poznałam w szpitalu na Ligocie. Nie chciałam rozmawiać. Nie wiedziałam jak. Mój syn umierał, a oni zamknęli mnie z jakaś obcą kobietą by rozmawiać.. Po czasie jestem wdzięczna, że nikt mnie wtedy nie słuchał, że nie chce.. nie potrzebuje. Gdy syn zmarł, świat się zawalił. Wszystko działo się poza mną.. w czarnych barwach. Znalazlam wizytówkę...psycholog... zadzwoniłam tak naprawdę nie wiedziałam po co, czego oczekuje.. i tu wkroczył profesjonalizm p.Joanny. Nawet nie wiem jak to się zaczęło. Regularne wizyty w gabinecie. Nie wiem jakbym poradziła sobie bez nich. Ogromną zaletą spotkań była szczerość i aura zaufania, którą szybko potrafiła zbudować. Nikt tam nie mówił że będzie łatwo. To proces. Był czas na płacz, histerię, refleksje, ciszę, rozważanie, na wszystko. Sposób prowadzenia rozmów, atmosfera, szczerość, wiara w pacjenta, indywidualne podejście, brak pospieszania to tylko nieliczne zalety spotkań z p. psycholog. Dzięki niej wróciłam do życia i nauczyłam się żyć z tragedią, która mnie spotkała. Jest niesamowitą osobą, budzącą zaufanie i pełną profesjonalizmu. Jestem jej wdzięczna i dziękuję za wszystko. Polecam!

Joanna Piątek-Perlak

Takie opinie przyjmuję z największą pokorą i wzruszeniem. Jestem też wdzięczna, że mogłam towarzyszyć w tej trudnej drodze jaką jest żałoba po śmierci synka. Jeśli pomogłam to cieszę się. Dziękuję! Trzymam kciuki za wszystko co przez Panią.


E
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii STREFA ROZWOJU

Fantastyczny specjalista, który potrafi dotrzeć do sedna problemu i pomoc go rozwiązywać. Po każdej wizycie czujemy się zdecydowanie lepiej i lżej na duchu :)

Joanna Piątek-Perlak

Pani Edyto bardzo dziękuję za opinię.


A
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii STREFA ROZWOJU

Razem z mężem trafiliśmy do Pani Joanny po stracie naszego synka w 30 tc. Cóż mogę powiedzieć, jest to specjalista przez duże S. Przebyliśmy z nią długą, krętą i wyboistą drogę, pełną wzlotów i upadków. Z ogromnymi pokładami zrozumienia i życzliwości pomogła nam przejść przez wszystkie etapy żałoby, zrozumieć siebie oraz poradzić sobie z otoczeniem. Potrafiła odkryć niezwykle błahe rzeczy, które wiązały nas z przeszłością. Śmiało mogę stwierdzić, że bez Pani Joanny nie dalibyśmy rady. Choć miesięcy temu to wydawało się zupełnie nierealne, dziś czujemy się na nowo poukładani i na naszym niebie zaczyna świecić słońce. Teraz gdy usłyszę, że wizyty u psychologa są zbędne, bo po co opowiadać swoje intymne sprawy przed obcą osobą, nie zawaham się podać swojego przykładu, że jednak warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Oczywiście, można męczyć się w samotności, ale zdecydowanie lepiej pomyśleć o sobie i przyszłości swojej rodziny.
Dziękujemy z całego serca!

Joanna Piątek-Perlak

Pani Aniu bardzo dziękuję za te słowa i wierzę w wasze szczęśliwe "tęczowe" zakończenie drogi.


K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii STREFA ROZWOJU

Do pani Joasi trafiłam przypadkowo. Szukałam psychoonkologa.Nie umiałam rozmawiać z ciężko chorym mężem. Pani Doktor rozwiała moje wątpliwości w tej kwestii. Podbudowała mnie i wiele wytłumaczyła. Po tej wizycie zdobyłam się na szczerą rozmowę z mężem. Niczego nie żałuję. Mąż zmarł 3 tygodnie temu. Ale ja jestem szczęśliwa że te ostatnie dni przeżyliśmy tylko dla siebie. Jeszcze raz bardzo dziękuję i szczerze polecam. Beata

Joanna Piątek-Perlak

Pani Beato bardzo mi przykro z powodu śmierci Pani męża jednocześnie z dużym wzruszeniem przyjmuję Pani opinię, bardzo dziękuję za te piękne słowa. Cieszę się, że mogłam Państwu pomóc w tak trudnym czasie.


K
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii STREFA ROZWOJU psychoterapia indywidualna

Wizyta na najwyższym poziomie. Pani doktor pomogła mi poukładać w głowie wiele rzeczy. Rozwiala wątpliwości, wiele wytlumaczyla. Ogromna wiedza i doświadczenie.


Z
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii STREFA ROZWOJU poradnictwo psychologiczne

Do pani Joanny trafiłam po drugim poronieniu, byłam w fatalnym stanie, wściekła na siebie i los. Z jej pomocą przeżyłam żałobę, dzisiaj wychodzę na prostą. Pani Joanna to świetny specjalista, szczerze polecam.

Joanna Piątek-Perlak

Bardzo dziękuję za dobre słowa. Trzymam mocno kciuki. Pozdrawiam


M
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii STREFA ROZWOJU psychoterapia indywidualna

Za takie rozmowy mówi się dziękuje. Pani Asia potrafi podbudować, nakierować na problem. Podejście profesjonalne

Joanna Piątek-Perlak

Za takie słowa również mówi się dziękuję. Jestem wdzięczna za każdą opinię i za rzetelną ocenę. Dziękuję raz jeszcze.


S
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii STREFA ROZWOJU interwencja kryzysowa

Jestem po stracie ciąży ale dopiero Pani Joanna zrozumiała co czuje, nikt wcześniej nie potrafił mnie zrozumieć.

Joanna Piątek-Perlak

Pani Sabino cieszę się, że mogłam pomóc. Wierzę, że uda się Pani uporać ze wszystkim. Mocno trzymam kciuki.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

1 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Jestem w bardzo długo oczekiwanej ciąży. Przez wiele lat walczyliśmy z mężem o dziecko, przeszliśmy dużą ilość różnych procedur i kilka podejść do in vitro. Nareszcie się udało. Od samego początku byłam pełna szczęścia i optymizmu, aż w 7 tygodniu ciąży dowiedziałam się że jestem w trakcie poronienia... Wtedy przeżyłam pierwszy szok i rozpacz, ale później wszystko się unormowało. Ciążę udało się uratować. Byłam cały czas pod opieką swojego lekarza i czułam się pewnie. W 13 tygodniu miałam robione konsultacyjne badanie USG u przypadkowego lekarza na NFZ, i lekarz po długim badaniu powiedział że nie widzi akcji serca dziecka... Łzy, rozpacz i od razu myśli samobójcze... Byłam pewna że tego nie przeżyję. W końcu, z pozwolenia powiedzieć "lekarz" jednak znalazł serce malucha, który po prostu niewygodnie się ułożył... Od tamtego czasu nie mogę dojść do siebie. Cały czas płaczę i boję się że z dzieckiem coś jest nie tak. Nie mogę się zmusić iść na wizyty kontrolne, nawet do swojego zaufanego lekarza - boję się że usłyszę najstraszniejsze wieści. Każdej nocy śnią mi się koszmary, budzę się i krzyczę głośnie. Zabroniłam mężowi rozmawiać o dziecku i planować przyszłość, sama też przestałam "mówić do brzucha". W głowie co chwilę słyszę głos lekarza i jego "nie ma akcji serca płodu"... Rozważam pójście do psychologa, ale kiedyś chodziłam już do polecanego psychologa w sprawie niepłodności i niestety żadnej pomocy nie dostałam. Nie mogę dłużej tak funkcjonować. Szkoda mi, że męczę dziecko - chyba ono też coś już odczuwa? Czy można mi w ogóle jakoś pomóc?..

  Szanowna Pani, jako psycholog pracujący z pacjentami borykającym się z niepłodnością, którzy toczą ogromną walkę o swoje dziecko proszę mi wierzyć, że objawy, o którym Pani pisze pojawiają się w podobnych sytuacjach, u innych kobiet, które zachodziły w ciążę po długich staraniach. One mogą być wynikiem wielu różnych czynników, także stresu, bo możecie być Państwo wykończeni wszystkim co przed wami i tym bardziej skoro się udało może pojawicie się duży lęk o to co będzie dalej, o to co z ciążą, dzieckiem. Z uwagi na swoje doświadczenie i pracę z pacjentami podobnymi do Pani zaleciłabym wizytę u psychologa / psychoterapeuty. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki.

  Joanna Piątek-Perlak

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Psycholog - specjalizacja okołoporodowa, interwencja kryzysowa. Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka Śląski Instytut Matki i Noworodka Psychologicz...

Zobacz pełen opis


Edukacja

 • Uniwersytet Śląski, Psychologia, studia magisterskie ukończone z wyróżnieniem, 2007
 • Uniwersytet Jagielloński, studia podyplomowe, 2013
 • Studium Interwencji Kryzysowej, 2019.
Zobacz więcej

Certyfikaty znanylekarz.pl


Specjalizacje

 • Psychologia kliniczna
 • Psychoterapia
 • Psychotraumatologia
Zobacz więcej

Staże

 • 2017, Poznań, Konferencja: Psychologia kliniczna w ginekologii i położnictwie – interdyscyplinarny model opieki nad kobietą w ciąży powikłanej i w sytuacji niepowodzeń położniczych
 • 2017, Katowice, Szkolenie: Teraz położne! – wyzwania i możliwości dla zawodu
 • 2016, Warszawa, Praktyka postępowania w paliatywnej opiece perinatalnej
Zobacz więcej


Profile społecznościowe


Publikacje i artykuły

Publikacje (5)