prof. dr hab. n. med.

Jarosław Czubak

verifiedCreated with Sketch.

Ortopeda, Ortopeda dziecięcy

118 opinii +dodaj

Absolwent Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Profesor nadzwyczajny w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, doktor habilitowany nauk medycznych. W… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
118 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P
  Lokalizacja: ENEL-SPORT Centrum Ortopedii i Rehabilitacji - Myśliwiecka 4a

  Niestety - nie polecam. wizyta 5 min, wywiadu brak. po jednym zdjęciu - stwierdził, że nie nadaje się do operacji. I dobrze - bo nie chce operacji. ale miałam nadzieje, że doktor leczy również inaczej niż tylko operacją. na pytanie co zrobić z bólem - odpoczywać. I jeździć na rowerze. Jakbym nie została sprytnie wypchnięta z gabinetu - to może zdążyłabym powiedzieć, że i jeżdżę na rowerze i odpoczywam a boli cały czas. Nie pomógł w ogóle, nie postawił konkretnej diagnozy za to za 5 min wziął 300 zł. Nie wątpię, ze jest świetnym specjalistą. Szkoda, że pomaga tylko w trudnych przypadkach. Przykre - miałam nadzieje na pomoc, a wróciłam do domu i znów przez ból bioder przespałam tylko pół nocy.

 • M

  Nie ukrywam, że miałem obawy co do 10 minutowej konsultacji, ale jak sie okazało zupełnie bezpodstawnie. Wszystko przebiegło sprawnie i z troską o pacjenta. Ustalono dalszy plan postępowania. Polecam

 • N
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Bardzo miły i konkretny warto było jechać 400km po długim czasie w końcu odzyskalem nadzieję na to że bedzie dobrze a po operacji i rehabilitacji rzucę kule w kąt... czekam na to co będzie w końcu jestem dobrej myśli

 • J
  Lokalizacja: Szpital kliniczny im. A. Grucy

  Chyba nie ma słów, którymi mogłabym opisać to, co profesor dla mnie zrobił. Kiedy byłam mała, doszło u mnie do ropnego zapalenia stawów, w tym i bioder. Przeszłam dużo operacji. Jednak chodziłam bardzo krzywo, na palcach. Po kilku latach było coraz gorzej, biodra zaczynały mnie bardzo boleć i się blokować, przez co coraz gorzej chodziłam. Aż się bałam, że czeka mnie wózek. Do profesora trafiłam w listopadzie 2010r., W wieku 16 lat. Profesor od razu stwierdził, że moje biodra są tak zniszczone, że nadają się jedynie oba do wymiany. Pierwszą endoprotezę miałam mieć w kwietniu 2011r. Kiedy przyjechałam na miejsce zrobiono mi tomografię 3D bioder. Po niej profesor wezwał mnie do siebie. Okazało się, że badanie pokazało jeszcze większe zniszczenie bioder, niż profesor się spodziewał. Oznajmił mi, że w związku z tym protezy, który były dla mnie przeznaczone, będą zdecydowanie za słabe i musi sprowadzić specjalnie dla mnie inne. Czekałam w gotowości aż do lipca. Drugie biodro miałam wymienione w marcu 2012r. Jestem mu niezmiernie wdzięczna za nowe życie. To był bardzo trudny okres, przez to, że chodziłam krzywo i na palcach miałam bardzo dużo przykurczy mięśni. Jednak profesor już w trakcie operacji postarał się jak najmocniej się dało wyprostować mi miednicę. Do dzisiaj mam rehabilitację, cały czas mam do wypracowania przykurcze, tym razem te co siedziały głęboko. I będę ją miała już do końca życia. Ale teraz chodzi się wręcz wspaniale. Nigdy nie będę w 100%prosta, ale jest o wiele, wiele lepiej. I od czasu operacji nic mnie nie boli. Jestem mu niezmiernie wdzięczna, że nie wstawił mi tych zwykłych protez, warto było czekać na te inne. Każdy inny lekarz, któremu nie zależałoby na pacjencie by tego nie zrobił, wstawił by na odwal i miał gdzieś całą resztę! Ponad to, profesor jest bardzo pogodnym człowiekiem, który szybko umie podnieść człowieka na duchu. Gorąco polecam !!!!!

 • B
  Lokalizacja: MD ClinicUsługa: Zwykła wizyta

  Przejechałam 500 km do tego lekarza, mam zdiagnozowaną jałową martwicę kości udowych ,spowodowaną toczniem układowym ,potwierdzoną badaniami i opiniami kilku innych lekarzy, w tym dwóch z 30 letnim stażem w leczeniu bioder, zostałam zakwalifikowana do endoprotezy, pojechałam do niego bo myślałam, że będzie najlepszy, bo używa metod pośrednich przed pełną endoprotezą, a tu niespodzianka, zostałam ozdrowiona, żadnej martwicy nie ma, żadnej choroby bioder nie ma. Opisy badań i opinie innych lekarzy, nie miały żadnego znaczenia dla Pana Doktora, liczyła się tylko jego ocena, na którą nawet nie miał logicznych argumentów. Według niego ,mam jeździć na rowerze, taką formę aktywności mam całkowicie zakazaną przez lekarzy i rehabilitantów , bo mogę przestać całkiem chodzić nim doczekam endoprotezy, po krótkim spacerze bez kuli nie mogę stanąć na nogi, ale Pan doktor stwierdził, że to jest w mojej głowie. Jeszcze Pan doktor stwierdził, że może od tocznia mnie bolą biodra, nie pytając nawet ile na niego choruję, jakie mam leczenie, czy jestem w remisji czy zaostrzeniu, to było bardzo ważne bo jest to przyczyna choroby bioder, nie było żadnego wywiadu lekarskiego. Powiedział, że jak mnie już wezwą na endoprotezę tam gdzie jestem zapisana, to mam powiedzieć, że mam okres, żeby mnie nie przyjęli. Mam 32 lata, pokładałam w Nim całe moje nadzieje, koszt tej wizyty to dla mnie majątek, nie wspomnę o kosztach dojazdu. Wielkie nadzieje skończyły się gorzkimi łzami.

 • Wspaniały ,wspaniały i jeszcze raz wspaniały człowiek i lekarz.Potrafi wyleczyć i pocieszyć .Cudowny psycholog,obserwowałam leżąc na oddziale u Pana profesora jak potrafi przywrócic wsród chorych wiarę w siebie ,brak mi słów .Dziękuję Panie profesorze za wszystko.

 • Z

  Bardzo liczyłam na to że Pan doktor mi pomoże ,ponieważ od 5 lat gdy chodzę odczuwam mocny ból biodra a teraz nawet i kręgosłupa. Niestety, po roku regularnych wizyt na których to ciągle czegoś szukał w moim biodrze, stwierdził że jestem zdrowa i że to problemy z psychiką i żebym poszła do psychiatry :) niestety,Ból jest do dziś i cały czas się pogłębia. Inni lekarze wiedząc jaki "specjalista" mnie badał od razu bez żadnych badań tłumaczą że na pewno jestem zdrowa. Niestety bardzo się zawiodłam na tym lekarzu.

 • S

  Witam :) widzę że opinie na temat doktora są.mieszane . Cóż :) trafiłam do profesora jak miałam ok.4 lat teraz mam 18 i jestem po 4 operacjach które odbywały się w klinice w.Otwocku :) mając 8 miesięcy okazało się ze mam ropne zapalenie o kostnej.Cóż dosłownie zżerało moja kość . Lekarze rozkladali ręce i jedyna opcja było usunięcie nogi.. ostatnia deskĄ ratunku była właśnie wizyta u doktora Czubaka ! Tak jedna operacja druga itd. Ale mam nogę.jestem.normalna dziewczyna chodzę w szpilkach biegam i kocham tańczyć :) moja noga co prawda jest 3 cm krótsza Ale już nie długo sztuczna panefka i KONIEC :) JA OSOBISCIE JESTEM WDZIECZNA PROFESOROWI . BARDZO MI POMOGL :)

 • Nie zobaczyl wszystkich moich badan, stwierdzil ze jestem zdrowy a bol to tylko kwestia głowy, zalecil wizyty u psychiatry, to ma byc wielce szanowany i pomagajacy ludziom lekarz, polecam tylko dzieciom z dysplazja i chcacym proteze biodra, zawiodlem sie

 • K

  Zachęcona świetnymi opiniami o profesorze Czubaku (internetowymi i mojego dobrego kolegi) wybrałam się do niego, ponieważ już kilku ortopedów rozłożyło ręce nie wiedząc co mi jest. Pojechałam te około 60km w jedną stronę żeby znaleźć swój ratunek w tym oto genialnym człowieku... A kiedy weszłam to jakby ktoś mi walnął obuchem w głowę... Mam problemy z biodrami - strzelanie, nieustający ból, blokowanie stawu, więc z moich wielu aktywności fizycznych musiałam zrezygnować, a teraz nawet 1km spacer czy 10 schodków to wyzwanie (mam 17 lat). Zdążyłam powiedzieć, że biodra bolą i strzelają i jaki czas to trwa. Pan Profesor spojrzał tylko na 1 z 2 prześwietleń, rezonansu nawet nie wziął do ręki. I proszę, po tym jednym zdjęciu wydał opinię, że jestem zdrowa! Świetnie, to miła informacja, ale dlaczego boli? "Bo to jest ból psychosomatyczny" - po tych słowach padłam. I nie mogłam dojść do słowa, co ja zaczynałam to on mi przerywał nie pozwalając nic wytłumaczyć. Zaczęłam płakać jeszcze w gabinecie, co Pan Profesor zbagatelizował i kazał unikać ortopedów, coby mi krzywdy nie zrobili i uprawiać sporty, chodzić na szpilkach... Kiedy właśnie z tego musiałam zrezygnować przez ból... Bardzo się zawiodłam na tym człowieku... Jeżeli ktoś ma za dużo pieniędzy, to może wydać 250zł w 5 minut (bo tyle trwała moja wizyta). Mam nadzieję, że innych nie spotka takie traktowanie.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Absolwent Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Profesor nadzwyczajny w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, doktor habilitowany nauk medycznych.

  W Szpitalu Centrum Profesor wykonuje zabiegi endoprotezoplastyki stawu biodrowego.

  Uzyskane specjalizacje:

  1989: Iº specjalizacji z ortopedii i traumatologii narządu ruchu
  1994: IIº specjalizacji z ortopedii i traumatologii narządu ruchu
  1993: Doktorat: „Pomiar kąta antetorsji szyjki kości udowej z użyciem ultrasonografii” – promotor prof. dr hab.. Witold Marciniak
  2000: Habilitacja „Konfiguracja przestrzenne panewki stawu biodrowego po osteotomii miednicy według Degi w aspekcie badań morfologicznych, klinicznych i radiologicznych”
  2007: Prof. nadzwyczajny w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie


  Doświadczenie zawodowe:

  1986-1990: Państwowy Szpital Kliniczny Nr 4 AM w Poznaniu, Instytut Ortopedii i Rehabilitacji AM – asystent
  1989-2003: Poradnia Ortopedyczna ZOZ w Grodzisku Wlkp.
  1990-2003: Katedra i Klinika Ortopedii Dziecięcej AM w Poznaniu asystent, od 1993 adiunkt, od 2000 adiunkt habilitowany
  1994-2006: Gabinet Ortopedyczny Jarosław Czubak w Plewiskach
  od 2003: Zastępca Kierownika Kliniki Ortopedii CMKP w Otwocku
  od 2003: Kierownik Oddziału Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej w Klinice Ortopedii CMKP
  2006-2010: Zastępca Kierownika Studium Kliniczno – Dydaktycznego w CMKP
  od 2007: Kierownik Kliniki Ortopedii, Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej CMKP
  od 2011: Zastępca Dyrektora ds. Dydaktycznych i Naukowych Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie


  Przebyte kursy i szkolenia:

  Artroskopia stawu kolanowego. Niemcy, Kreiskrankenhaus Vilsbiburg (Dir. Dr Rudiger Hohenbleicher)
  3–29.10.1988 Artoskopia stawu kolanowego. Niemcy, Kreiskrankenhaus Vilsbiburg (Dir. Dr Rudiger Hohenbleicher)
  30.10–5.11.1988 Kurs Ultrasonografie stawu biodrowego. Dept. of Orthopedic Surgery, Universitaet Cologne, Niemcy (Dir. Dr Nikolaus Szoke)
  5–6.11.1988 Kurs ultrasonografii stawu biodrowego. Dept. of Orthopedics Surgery, Dusseldorf-Kaiserswerth, Niemcy (Dir. Dr. Johannes Matz)
  10–30.06.1989 Artoskopia stawu kolanowego. Niemcy, Kreiskrankenhaus Vilsbiburg (Dir. Dr Rudiger Hohenbleicher)
  2–9.12.1989 Kurs ultrasonografii stawu biodrowego. Stolzalpe, Austria, (Dir. Prof. Reinhard Graf)
  Praca charytatywna w leprozorium (ośrodek dla trędowatych) w Fundzie (Angola) jako wolontariusz Niemieckiego Czerwonego Krzyża oraz organizacji HUMEDICA-Kaufbeuren
  10.10–15.12.1991 Dept. of Orthopedics Surgery Christian Albrechts Univesitaet Kiel, Niemcy (Dir. Prof. W. Hassenpflug)
  1–31.05.1992 Dept. of Orthopedic Surgery, Kurs ultrasonografii narządu ruchu. Trondheim, Norwegia, (Prof. Terje Terjesen), stypendium MNiSW oraz Norwegian Research Council for Science and Humanities
  1–5.08.1994 Orthopedic Summer School. Finlandia Helsinki (Dir Prof. Kalevi Ostermann) Invalid Foundation
  6–10.02.1995 Kurs ultrasonografii stawu ramiennego. Monachium, Niemcy (Dir. Dr. Norbert Hien)
  4–8.09.1995 Kurs wykonywania potrójnej osteotomii wg Steela. Nemocnice Bulovka, Klinika Ortopedii IPYZ (odpowiednik CMKP), (Dir. Prof. Pavel Dungl) Praga, Czechy
  17.09–19.10.1996 Dept. Of Pediatric Orthopedics Rikshospitalet. Oslo, Norwegia (Dir. Prof. Terje Terjesen)
  2–31.08.1997 Dept of Orthopedic Surgery – Kurs osteotomii okołopanewkowej. Inselspital, Berno, Szwajcaria (Dir. Prof. Reinhold Ganz), Stypendium Instytutu Maurice’a Muellera w Bernie
  26–28.10.1998 Dept. Of Orthopedic Surgery, Kurs osteotomii miednicy. Balgrist Klinik, Zurich, Szwajcaria (Dir. Prof. Urlich Exner) - wykładowca
  8–29.11.1998 Dept. Of Pediatric Orthopaedics, kurs osteotomii okołopanewkowej. Children’s Hospital, Harvard Medical School, USA (Dir. Prof. Michael Millis)
  Wyjazd charytatywny do szpitala misyjnego w Meghnagar (Madyapradesh) Indie (leczenie następstw POLIO, MPD, wad wrodzonych) jako wolontatriusz Patenschaftkreis Indien i HUMEDICA (Niemcy)
  27.08–3.09.2001 Międzynarodowy Kurs Ortopedii Dziecięcej. Orlando, USA (Dir. Prof. Carles Price) – wykładowca
  24–26.10.2002 IX Instructional Course Lectures of EFFORT. Kraków, (Dir. Prof. Nikolaus Boehler) – wykładowca
  Wyjazd charytatywny do szpitala misyjnego w Jaffna (Sri Lanka) i Miraj (Maharashtra) Indie jako wolontariusz Kinder Not Hilfe i HUMEDICA (Niemcy)
  24-25.11.200613th EFORT Instructional Course (EFORT IC) Hip surgery. Zurich, Switzerland
  EFFORT Instructional Course. Budapeszt, Węgry
  1-2.04.2011 EFORT Instructional Course. Berlin, Sommerfeld, Niemcy
  EPOS-EFFORT Instructional Course – Pediatrics Trauma. Wiedeń, Austria
  6-9.09.2011 SICOT ,,XXV Triennial World Congress”. Praga, Czechy
  Wykładowca na EPOS-EFORT Instructional Course. Wiedeń, Austria
  Wykładowca 13th EFORT Congress 2012. Berlin, Niemcy
  EPOS-EFORT Instructional Course. Wiedeń, Austria – wykłady na zaproszenie pt.: „Bone grafting”, „Metacarpal fractures, scaphoideum”, „Fractures of the phalanges”, „Clavicle fractures and luxations”, “Proximal ulna and radius fractures”
  Słowackie Sympozjum Ortopedyczne – wykładowca
  Annual Meeting EPOS. Belgia, moderator sesji
  Czeskie Sympozjum Ortopedyczne. Praga
  EPOS – BAT Advanced Course Izmir Turcja – wykładowca
  Primary & Revision Hip Masterclass Warsaw, Poland (tematy: Case Study - CLS Brevius stem : In which cases modular neck is needed?; Interactive Case Study)
  6-7.02.2015 ISCO’15 –Istambuł, Turcja
  EPOS – BAT Trauma Course. Wiedeń
  Annual Meeting EPOS. Marsylia, Francja
  21-25.04.201554th Annual Dillehunt Lectureship. Portland, USA
  th EFORT Congress. Praga, Czechy,
  XIX Narodowy Kongres Czeskiego Towarzystwa Ortopedycznego. Praga, Czechy
  Annual Paediatric Orthopaedic Masters Forum. Genewa, Szwajcaria


  Członkostwa w towarzystwach naukowych:

  od 1986 Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne (PTOiTr)
  od 1991 Sekcja Ortopedii Dziecięcej PTOiTr
  od 1994 członek International Society for Musculoskeletal Ultrasound - ISMUS
  od 1996 European Pediatric Orthopaedic Society – EPOS
  Członek Honorowy Czeskiego Towarzystwa Ortopedycznego
  Członek Honorowy Słowackiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego


  Najważniejsze międzynarodowe i krajowe wyróżnienia wynikające z prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych.

  Członek komitetu redakcyjnego Journal of Pediatric Orthopaedics B od stycznia 2004 roku
  Nominacja przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego do Nagrody im. Maurice’a E. Mullera w 2000 rok
  Doradca Kongresu EFORT Helsinki 2003 desygnowany przez Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne
  Członek Komitetu Redakcyjnego Kwartalnika Ortopedycznego od 2003 roku
  Wybór na Vice-Przewodniczącego Sekcji Ortopedii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego – maj 2004 rok
  Zastępca Redaktora Naczelnego „Ortopedii Traumatologii i Rehabilitacji 2005 rok
  Zastępca Redaktora Naczelnego „Chirurgii Narządu Ruchu i Ortopedii Polskiej” od 2006 roku
  Członek Editorial Board „Journal of Children’s Orthopedics” od 2006 roku
  Przewodniczący Sekcji Ortopedii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego od stycznia 2007
  Członek Komisji Wyborczej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Edukacja

 • Akademia Medyczna w Poznaniu

Publikacje

 • c. Wydanie książki „Uwierz w Siebie’’ . Książka „Uwierz w siebie” to narzędzie motywujące dzieci do aktywności i pokazujące opiekunom, że czasami warto puścić wodze fantazji.

Nagrody i wyróżnienia

 • Gwiazda jakości obsługi - 2017
 • Nagroda Indywidualna Naukowa Rektora Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu 1998/1999
 • Nagroda Indywidualna Naukowa Rektora Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu 1999/2000
 • List Gratulacyjny za osiągnięcia dydaktyczne w roku akademickim 2003/2004 (współautor podręcznika „Degi Ortopedia i Rehabilitacja”)
 • Praca Roku – Edycja 2004 – nagroda przyznana przez wydawców Ortopedii Traumatologii i Rehabilitacji za pracę pt.: „Miejsce osteotomii okołopanewkowej wg Ganza w leczeniu dysplazji stawu biodrowego u młodzieży i dorosłych”
 • Nagroda za najlepszy plakat na XXXV Zjeździe Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego w Szczecinie 2004. za pracę pt.: „Wykorzystanie osteotomii okołopanewkowej wg Ganza w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego – wczesne wyniki”
 • Nagroda Rektora Akademii Medycznej w Warszawie za pracę studencką ze Studenckiego Koła Naukowego przy SPSK im. Adama Grucy w Otwocku pt.: „Opracowanie anatomiczne tętnicy okalającej udo przyśrodkowej jako wstęp do mikrochirurgicznej rekonstrukcji naczyniowej” – praca realizowana dalej obecnie przez uczestnika Studium Doktoranckiego przy CMKP
 • Wyróżnienie Towarzystwa Lekarskiego Warszawskiego dla pracy studenckiej studencką ze Studenckiego Koła Naukowego przy SPSK im. Adama Grucy w Otwocku pt.: „Opracowanie anatomiczne tętnicy okalającej udo przyśrodkowej jako wstęp do mikrochirurgicznej rekonstrukcji naczyniowej” – praca realizowana dalej obecnie przez uczestnika Studium Doktoranckiego przy CMKP
 • Nagrody Dyrektora Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego
 • Odznaczenia:
 • Złoty Krzyż Zasługi
 • Medal Komisji Edukacji Narodowej
 • Medal Honorowy Niemieckiego Towarzystwa Ortopedycznego
 • Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
 • Medal „Pro Patria” za opiekę nad weteranami i osobami represjonowanymi
więcej

Staże

 • Państwowy Szpital Kliniczny Nr 4 AM w Poznaniu, Instytut Ortopedii i Rehabilitacji AM

Certyfikaty

 • Jarosław Czubak, ortopeda w mieście Warszawa - Certyfikaty
 • Jarosław Czubak, ortopeda - Certyfikaty