Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

Anestezjologia, Chirurgia, Laryngologia, Ortopedia, Radiologia, Fizjoterapia więcej

(99+ opinii)
Przejmij kontrolę nad tą placówką Edytuj profil

Lekarze przyjmujący w placówce

Inne placówki

Informacje o placówce

Typ placówki

 • Szpital

Gabinety

 • Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

  Konarskiego 13

  05-400, Otwock, mazowieckie

  Pokaż dane kontaktowe

Opinie o lekarzach z tej placówki

 • Jarosław Czubak

  Ortopeda, Ortopeda Dziecięcy, prof. dr hab. n. med.

  • J
   Lokalizacja: Szpital kliniczny im. A. Grucy

   Chyba nie ma słów, którymi mogłabym opisać to, co profesor dla mnie zrobił. Kiedy byłam mała, doszło u mnie do ropnego zapalenia stawów, w tym i bioder. Przeszłam dużo operacji. Jednak chodziłam bardzo krzywo, na palcach. Po kilku latach było coraz gorzej, biodra zaczynały mnie bardzo boleć i się blokować, przez co coraz gorzej chodziłam. Aż się bałam, że czeka mnie wózek. Do profesora trafiłam w listopadzie 2010r., W wieku 16 lat. Profesor od razu stwierdził, że moje biodra są tak zniszczone, że nadają się jedynie oba do wymiany. Pierwszą endoprotezę miałam mieć w kwietniu 2011r. Kiedy przyjechałam na miejsce zrobiono mi tomografię 3D bioder. Po niej profesor wezwał mnie do siebie. Okazało się, że badanie pokazało jeszcze większe zniszczenie bioder, niż profesor się spodziewał. Oznajmił mi, że w związku z tym protezy, który były dla mnie przeznaczone, będą zdecydowanie za słabe i musi sprowadzić specjalnie dla mnie inne. Czekałam w gotowości aż do lipca. Drugie biodro miałam wymienione w marcu 2012r. Jestem mu niezmiernie wdzięczna za nowe życie. To był bardzo trudny okres, przez to, że chodziłam krzywo i na palcach miałam bardzo dużo przykurczy mięśni. Jednak profesor już w trakcie operacji postarał się jak najmocniej się dało wyprostować mi miednicę. Do dzisiaj mam rehabilitację, cały czas mam do wypracowania przykurcze, tym razem te co siedziały głęboko. I będę ją miała już do końca życia. Ale teraz chodzi się wręcz wspaniale. Nigdy nie będę w 100%prosta, ale jest o wiele, wiele lepiej. I od czasu operacji nic mnie nie boli. Jestem mu niezmiernie wdzięczna, że nie wstawił mi tych zwykłych protez, warto było czekać na te inne. Każdy inny lekarz, któremu nie zależałoby na pacjencie by tego nie zrobił, wstawił by na odwal i miał gdzieś całą resztę! Ponad to, profesor jest bardzo pogodnym człowiekiem, który szybko umie podnieść człowieka na duchu. Gorąco polecam !!!!!

  • B
   Lokalizacja: MD ClinicUsługa: Zwykła wizyta

   Przejechałam 500 km do tego lekarza, mam zdiagnozowaną jałową martwicę kości udowych ,spowodowaną toczniem układowym ,potwierdzoną badaniami i opiniami kilku innych lekarzy, w tym dwóch z 30 letnim stażem w leczeniu bioder, zostałam zakwalifikowana do endoprotezy, pojechałam do niego bo myślałam, że będzie najlepszy, bo używa metod pośrednich przed pełną endoprotezą, a tu niespodzianka, zostałam ozdrowiona, żadnej martwicy nie ma, żadnej choroby bioder nie ma. Opisy badań i opinie innych lekarzy, nie miały żadnego znaczenia dla Pana Doktora, liczyła się tylko jego ocena, na którą nawet nie miał logicznych argumentów. Według niego ,mam jeździć na rowerze, taką formę aktywności mam całkowicie zakazaną przez lekarzy i rehabilitantów , bo mogę przestać całkiem chodzić nim doczekam endoprotezy, po krótkim spacerze bez kuli nie mogę stanąć na nogi, ale Pan doktor stwierdził, że to jest w mojej głowie. Jeszcze Pan doktor stwierdził, że może od tocznia mnie bolą biodra, nie pytając nawet ile na niego choruję, jakie mam leczenie, czy jestem w remisji czy zaostrzeniu, to było bardzo ważne bo jest to przyczyna choroby bioder, nie było żadnego wywiadu lekarskiego. Powiedział, że jak mnie już wezwą na endoprotezę tam gdzie jestem zapisana, to mam powiedzieć, że mam okres, żeby mnie nie przyjęli. Mam 32 lata, pokładałam w Nim całe moje nadzieje, koszt tej wizyty to dla mnie majątek, nie wspomnę o kosztach dojazdu. Wielkie nadzieje skończyły się gorzkimi łzami.

  Zobacz wszystkie opinie (115) o tym lekarzu


 • Michał Lenkiewicz

  Ortopeda, Ortopeda Dziecięcy, lek.

  • M
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

   lekarz rozmawiał z córką. Dokładnie wypytał o dolegliwości podczas badania, a następnie wyjaśnił ich przyczyny. Córka (15lat) zadała dodatkowe pytania, na które lekarz również odpowiedział.

  • K
   Lokalizacja: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy Centrum Medycznego Kształcenia PodyplomowegoUsługa: konsultacja

   Lekarz z prawdziwego powołania. Wchodzących do gabinetu wita przez podanie ręki. Nie daje odczuć, że trzeba się spieszyć, bo na korytarzu na wizytę czeka tłum. Empatyczny - w stosunku do dziecka i do matki. Spokojny, profesjonalny, odpowiada na wszystkie pytania. Pan doktor zyskał moje zaufanie w 100%. Naprawdę polecam!

  Zobacz wszystkie opinie (12) o tym lekarzu


 • Wojciech Kucharczyk

  Ortopeda, dr n. med.

  • O

   Dr Wojciech Kucharczyk świetny specjalista , operował mamę pięć tygodni temu , przepuklina między L4-L5 i inne towarzyszące schorzenia , jeszcze dolegliwości bólowe są , ale to kwestia czasu .Polecam

  • E
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: FIMEDICAUsługa: konsultacje ortopedyczne

   Lekarz z powołania. Konkretny, cierpliwy i miły dla pacjenta. Widać zaangażowanie w sprawy zdrowotne chorego. Polecam.

  Zobacz wszystkie opinie (5) o tym lekarzu


 • Oleg Tchoriwski

  Ortopeda, lek.

  • K
   Lokalizacja: FitMedica – Specjalistyczne Centrum Zdrowia

   Pan doktor bardzo sympatyczny i konkretny. Na wszystkie pytania odpowiadał spokojnie i rzeczowo. Operował mi kręgosłup lędźwiowy.
   Polecam każdemu takiej wizyty u takiego lekarza ????

  • Z
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: FIMEDICAUsługa: konsultacje ortopedyczne

   Dobry specjalista. Zna sie na swoim fachu. Dokladnie tlumazy na czym polega schorzenie i opisuje plan leczenia tak zeby zwykly zjadacz chleba zrozumial. Polecam!

  Zobacz wszystkie opinie (5) o tym lekarzu


 • Marcin Obrębski

  Ortopeda, dr n. med.

  • J
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Szpital św. Elżbiety - Mokotowskie Centrum Medyczne Sp. z o.o.Usługa: zwykła wizyta konsultacja przed operacją

   Lekarz w sposób rzeczowy odpowiedział na wszystkie moje pytania i wątpliwości związane z bardzo trudną operacją, obarczoną dużym ryzykiem, o którym wiedziałem wcześniej, gdyż zasięgałem opinii na ten temat w innych ośrodkach w kraju.Nabrałem zaufania i poddam się operacji, mam nadzieję, pod Jego ręką

  • K
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

   Trafiliśmy na spore (godzinne) opóźnienie, ale faktycznie pan doktor pochyla się nad każdym pacjentem, sprawdza objawy, szuka rozwiązania. Wolę czekać na takiego lekarza niż żeby nas inny odbębnił w terminie w 5 min.

  Zobacz wszystkie opinie (7) o tym lekarzu


 • Andrzej Boszczyk

  Ortopeda, dr n. med.

  • L
   Lokalizacja: CRS Tomasz WilińskiUsługa: Kontrola po wykonanej operacji

   Pan doktor Andrzej Boszczyk to wysokiej klasy specjalista. Moje wizyty za każdym razem przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze. Pan doktor dokładnie wyjaśnił mi na czym polega moje schorzenie i jak można je wyleczyć. Jestem wdzięczna za fachowe wykonanie operacji, która uwolniła mnie od wieloletniego bólu stopy. Polecam Pana doktora nie tylko jako świetnego lekarza ortopedę ale także bardzo życzliwego i miłego człowieka.

  • K
   Lokalizacja: Klinika Rehabilitacji Sportowej OrtorehUsługa: problemy ze stopą i piętą

   Jestem bardzo zadowolona z wizyty u Pana Doktora.

   Trafiłam do Pana Doktora ze stopami z płaskostopiem, dużą hipermobilnością stawów i bolesną wypustką na pięcie, która uniemożliwia założenie pełnego obuwia :( Jedyne buty, które nie drażnią pięty i nie powodują stanu zapalnego, to klapki :(

   Poświęcił dużo czasu na wizytę, zbadał, zapoznał się z wszystkimi posiadanymi wynikami badań (w tym rezonans), wypisem od innego lekarza ortopedy.

   Szczegółowo wyjaśnił jaka jest przyczyna bólu, zaproponował operację, wytłumaczył na czym miałaby polegać, jak będzie wyglądał powrót do sprawności.
   Teraz tylko z utęsknieniem czekam na operację, która pozwoli mi uwolnić się od bólu i normalnie funkcjonować, założyć buty i pójść na spacer z dziećmi... (co ważne - jest możliwość operacji na NFZ).

   Podsumowując - bardzo profesjonalnie i miło. Zdecydowanie polecam.

   Katarzyna Biegaj-Strzelecka

  Zobacz wszystkie opinie (66) o tym lekarzu


 • Marcin Złotorowicz

  Ortopeda, dr n. med.

  • G
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum rehabilitacji Nasza KlinikaUsługa: konsultacje ortopedyczne

   Zgłosiłam się na wizytę z bólem kolana. Lekarz okazał się dużym taktem w podejściu do pacjenta i kompetencją zawodową. Wytłumaczył problem, określił możliwości dalszego leczenia, a przede wszystkim nie straszył tylko dał nadzieję. Pomimo, że przed wizytą bardzo się stresowałam, to przyjazna atmosfera uspokoiła moje nerwy. Bardzo cenię u lekarzy przede wszystkim wiedzę medyczną, ale także kulturę, empatię, cierpliwość, życzliwość wobec chorego. Tak właśnie odebrałam doktora Złotorowicza podczas mojej pierwszej wizyty i polecam innym.

  • T
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum rehabilitacji Nasza KlinikaUsługa: konsultacje ortopedyczne

   Rzeczowy kompetentny Lekarz. Mimo że byłam zestresowana cierpliwie wysłuchał mojego opisu schorzenia zadawał trafne pytania.Po badaniu USG postawil diagnozę wytlumaczyl opis zlecił dalsze badania. Co prawda to moja pierwsza wizyta,ale już mogę polecić Pana Doktora

  Zobacz wszystkie opinie (3) o tym lekarzu


 • Jacek Kowalczewski

  Ortopeda,

  • W

   W sierpniu 2012 Pan prof. Jacek Kowalczewski operował mi staw biodrowy. Przed operacją już właściwie nie chodziłem (z trudem przemieszczałem się na dwóch kulach załokciowych), a przy każdej zmianie pozycji nogi wyłem z bólu mimo przyjmowania środkow przeciwbólowych. Natychmiast po operacji już nie odczuwałem żadnego bólu - wszelkie dolegliwości ustąpiły. Po 30 dniach od operacji, pod nadzorem Pana Profesora, zupełnie odstawiłem kule. Po trzech miesiącach po operacji odzyskałem pełną sprawność taką jaką miałem przed chorobą. Pan prof. Jacek Kowalczewski to rewelacyjny fachowiec, cierpliwy i wnikliwy lekarz, osoba o ogromnym uroku osobistym i umiejętnym podejściu do pacjentów, stosuje leczenie w oparciu o najnowsze i sprawdzone rozwiązania odpowiednie dla pacjenta. Jest wysokiej klasy specjalistą w dziedzinie ortopedii i traumatologii, a do tego zebrał w swoim oddziale w szpitalu w Otwocku zespół wspaniałych lekarzy co ułatwia mu skutecznie i szybko przeprowadzanie procesu leczenia na najwyższym światowym poziomie. Zespół pielęgniarski i pomocniczy też wzorowo zajmuje się pacjentami. Za tak szybkie i bezproblemowe przywrócenie mnie do pełnej sprawności stałem się wiecznym dłużnikiem Pana Profesora.


 • Mariusz Urban

  Ortopeda, lek.

  • W

   Bardzo dobrze zdiagnozował moje schorzenie, odpowiednio zaaplikowane leczenie. W tej chwili zakończona cała kuracja i jestem zadowolony. Polecam, również ze względu, że to lekarz przyjazny pacjentowi, wszystko tłumaczy i dobrze prowadził mój przypadek.


 • Krzysztof Zygmunt Fedorowicz

  Chirurg,

  • D

   Konkretny, fachowiec z poczuciem humoru, udziela wszelkich informacji o chorobie i leczeniu. Uwielbiam tego człowieka. Pozdrawiam Panie doktorze. Dorota W z Minska Mazowieckiego