lek. dent. Jana Petrova

Stomatolog więcej

Warszawa 1 adres

Nr PWZ: 2984290

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych stomatologów w pobliżu

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

Moje doświadczenie

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u lek. dent. Jana Petrova? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

1 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Witam,

Zwracam się z zapytaniem do stomatologów. Miałem leczony ząb, założona standardowa plomba. Ząb nie boli, nie drażni go ciepło ani zimno. Problemem jest nadwrażliwość na ucisk, jeżeli nagryzam coś twardego bądź ściskam mocno zęby odczuwam chwilowy ból. Plomba wydaje się mieć prawidłową wysokość, nie przeszkadza. Proszę o poradę co może być nie tak.

Ból na nagryzanie po wykonaniu wypełnienia (plomby) często spowodowany jest zbyt wysokim wypełnieniem. Wtedy wystarczy korekta wysokości, którą na pewno bez problemu zrobi lekarz, który je wykonał. W pojedynczych przypadkach może to być reakcja tkanek otaczających ząb, czyli dziąsła wokół niego. Wtedy pacjent odczuwa ból bardziej między zębami. W takiej sytuacji należy sprawdzić jakość wypełnienia w przestrzeni między zębem łączonym a zębami sąsiednimi, ewentualnie wykonać korektę i zaaplikowac lek na dziąsła, który pozwoli najszybciej zagoić. Trzecią przyczyną, w moim odczuciu najmniej prawdopodobną, ale zbyt istotną aby ją pominąć, może być stan zapalny w kości w okolicy wierzchołków korzeni (tak jakby pod zębem). Aby to zdiagnozować należy wykonać zdjęcia rentgenowskie. Zawsze w przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub dolegliwości po leczeniu najlepiej jest udać się do lekarza, który je wykonał, ponieważ on wie najlepiej się w jakim stanie był ząb przed leczeniem i dzięki temu najdokładniej jest w stanie stwierdzić co może być przyczyną objawów. Pozdrawiam.

lek. dent. Jana Petrova

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania

Powiązane wyszukiwania