Dr n. med.

Jacek Topa

Chirurg

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • K
  Lokalizacja: Szpital Bonifratrów w KrakowieUsługa: rekonstrukcje brzucha ( abdominoplastyka)

  Bardzo dobry chirurg, pelen empatii i zrozumienia. Zawsze stara sie znalezc czas dla pacjenta, mimo napietego grafiku. Z calego serca polecam.

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Specjalista II st. chirurgii ogólnej z dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym, absolwent Akademii Medycznej w Krakowie. Wyspecjalizowany w leczeniu przepuklin ( pachwinowych, udowych, pępkowych i brzusznych) oraz w rekonstrukcji powłok brzucha. Przeprowadza operacje przywracające prawidłową funkcję i wygląd przedniej ściany brzucha ( z powodu obecności przepuklin pooperacyjnych lub po przebytych ciążach). Wykonuje operacje zarówno techniką klasyczną, jak i laparoskopową. Specjalista z zakresu chirurgii jamy brzusznej ( operacje żołądka, jelit, pęcherzyka i dróg żółciowych), zabiegi proktologiczne ( operacje guzków krwawniczych, przetok okołoodbytniczych i szczelin odbytu). Wykonuje zabiegi wycięcia rozległych zmian skórnych, często wymagających przesunięcia płatów lub przeszczepu skóry

   UWAGA!
   Szpital Bonifratrów w Krakowie uprzejmie prosi, by podczas zapisów podawać dane osobowe pacjentów, którzy faktycznie mają odbyć wizytę (dotyczy np. dzieci czy osób starszych).

  Specjalizacje

  • Chirurgia ogólna

  Choroby

  więcej

  Usługi

  Szpital Bonifratrów w Krakowie

  Trynitarska 11, Stare Miasto, 31-061 Kraków, małopolskie

  Zwykła wizyta
  Konsultacja lekarska
  Operacje jamy brzusznej
  Laparoskopowe operacje pęcherzyka żółciowego
  Laparoskopowe operacje przepuklin brzusznych
  Rekonstrukcje brzucha ( abdominoplastyka)
  Operacje proktologiczne ( guzki krwawnicze, szczelina odbytu, przetoka okołoodbytnicza)
  Wycinanie rozległych zmian skórnych ( przeszczep skóry, przesunięcia płatów)

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  11 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • W
   Lokalizacja: Szpital Bonifratrów w Krakowie

   Do Pana Doktora trafiłem na operację przepukliny. Był to płatny zabieg poza NFZ, na który dałem się namówić, żeby było szybciej - Pan doktor stwierdził obustronną przepuklinę, którą "na wszelki wypadek najlepiej jak najszybciej zoperować". Druga strona (objawy identyczne) miała być operowana przez Pana Doktora kilka miesięcy później, już w ramach NFZ. Na początku Pan Doktor wzbudził moje zaufanie, operacja też przebiegła na pozór bez problemów. Niestety po operacji okazało się, że mimo zapewnień Pana Doktora, że "u mnie powikłania się nie zdarzają", jednak powikłania były: zapalenie najądrza, infekcja bakteryjna i prawdopodobnie trwałe upośledzenie płodności (niedrożny nasieniowód), a także zrosty po operowanej stronie. Leczenie następstw operacji wykonanej przez Pana Doktora (m.in. trwająca prawie rok antybiotykoterapia, później leczenie problemów z jelitami, liczne badania, ponad 20 wizyt u różnych specjalistów) kosztowało mnie ok. 20 tys. zł i dwa lata wyjęte z życiorysu. Kiedy kilka miesięcy później przyjechałem na operację rzekomej przepukliny po drugiej stronie, która miała się odbyć już w ramach NFZ, Pan Doktor podczas kwalifikacji do zabiegu już tam przepukliny nie stwierdził (mimo identycznych objawów jak po stronie, która została zoperowana), a moje pooperacyjne dolegliwości (bóle i opuchlizna okolic jądra) zbagatelizował, mówiąc że jeszcze za wczesnie, by cokolwiek stwierdzić. Dodatkowo wizyta w ramach NFZ przebiegała w dalece mniej miłej atmosferze, niż wizyty płatne.

  • K
   Lokalizacja: Szpital Bonifratrów w KrakowieUsługa: rekonstrukcje brzucha ( abdominoplastyka)

   Bardzo dobry chirurg, pelen empatii i zrozumienia. Zawsze stara sie znalezc czas dla pacjenta, mimo napietego grafiku. Z calego serca polecam.

  • P
   Lokalizacja: Szpital Bonifratrów w KrakowieUsługa: laparoskopowe usunięcie pęcherzyka żółciowego

   Pan doktor Jacek Topa to świetny specjalista, który w moim przypadku usuwał woreczek zolciowy metoda laparoskopową. Ślady po zabiegu są praktycznie niewidoczne a już na drugi dzień czułam się naprawdę dobrze. Szpital Bonifratow jak i cały personel z Panem Doktorem na czele oceniam na 6+ ;)

  • A
   Lokalizacja: Szpital Bonifratrów w KrakowieUsługa: rekonstrukcje brzucha (abdominoplastyka)

   Wspaniały człowiek, cudowny lekarz. Doktor przeprowadził moją plastykę brzucha i tym samym dał mi nowe życie.
   Doktorze dziękuję !

  • M
   Lokalizacja: Szpital Bonifratrów w KrakowieUsługa: Rekonstrukcje brzucha ( abdominoplastyka)

   Najlepszy chirurg. Miałam operację powłok brzusznych, wszystko Pan doktor mi powiedział i wytłumaczył, chodź miał mnóstwo pracy i zabiegów w przerwach zawsze znalazł czas. Bez problemu zmienił datę operacji, nawet w sobotę i w niedzielę przyszedł na kontrolę pomimo iż miał wolne. Cały zespół który towarzyszył mu przy operacji był bardzo pomocny i rozgadany

  • S
   Lokalizacja: Szpital Bonifratrów w KrakowieUsługa: Laparoskopowe operacje pęcherzyka żółciowego

   Doktor Jacek Topa to wspaniały człowiek i chirurg. 2 lutego miałam operację laparoskopowego usunięcia pęcherzyka żółciowego. Wszystko poszło super i już po tygodniu wróciłam do dawnych zajęć. Jak chirurgia to tylko u Bonifratrów i tylko dr. Topa. Pozdrawiam i polecam

  • Doktor Topa to chirurg i specjalista ponad poziom naszej polskiej służby zdrowia. Profesjonalny odpowiada na każde nawet najgłupsze pytanie pacjenta. Trafiłam do Pana doktora z problemem który przez 80% polskich chirurgów i lekarzy pierwszego kontaktu jest ignorowany a Pan doktor podjął się operacji i dzięki temu wszystkie dokuczającymi mi dolegliwości ustąpiły. Kultura osobista i życzliwość lekarza z jaka na co dzień żądko mamy odczynienia polecam Pana doktora jak i cały szpital

  • A

   Pana Doktora Jacka Topę odwiedziłam rok temu. Przyczyną mojej wizyty były trwające kilka miesięcy dolegliwosci proktologiczne. Diagnoza postawiona przez Pana Doktora oraz zalecany przez niego sposòb leczenia okazały sie prawidłowe. Po 2 miesiącach terapii wszelkie dolegliwosci ustąpiły i jak do tej pory nie zaobserwowałam nawrotu choroby. Profesjonalne podejście oraz kultura osobista lekarza sprawiły, że podczas badania nie czułam sie bardzo zestresowana i skrępowana. Cieszę, że trafiłam do tak dobrego specjalisty.

  • P

   Bardzo kompetentny i fachowy chirurg, świetny specjalista a przy tym bardzo życzliwy i ludzki. Podjął się trudnego zabiegu którego inni lekarze nie chcieli się podjąć. Serdecznie pozdrawiam Pana Doktora!

  • P

   Bardzo, bardzo dobry lekarz! Godny polecenia! Miałem wycinany woreczek żółciowy metodą laparoskopową. Pierwsza wizyta, weryfikacyjna przed operacją, na sali operacyjnej, wizyta na oddziale i kontrolna po wszystkim. Każde spotkanie z Doktorem Topą było w miłej atmosferze Jeżeli chodzi o sam zabieg - oczywiście nie pamiętam (narkoza robi swoje :) ). Ale jeżeli chodzi o samopoczucie i ogólnie po zabiegu bardzo dobrze. Jestem przekonany, że dzięki doświadczeniu Pana Jacka powrót do pełnej sprawności odbył się tak szybko. Jasne, że na początku bolało, ale z każdym dniem było zdecydowanie lepiej. W mojej rodzinie nie jedna osoba miała usuwany woreczek żółciowy tylko, że w innym szpitalu. Mówili mi, że ponad 2 tygodnie będę dochodził do siebie. A ja po tygodniu czułem się rewelacyjnie. Oczywiście do miesiąca czasu nie wolno mi dźwigać, ale to inna kwestia.

   A więc reasumując, jeżeli będzie potrzeba udać się do chirurga to tylko i wyłączenie do doktora Topy!